- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
sistem geri yükleme nasıl yapılır
Bu konudaki kullanıcılar:
 
3
Cevap
2357
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
25 Mesaj
19 Mayıs 2008; 16:15:31 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

bilgisayarda biraz acemiyim de sistem geri yükleme nasıl yapılır bu sayede sildiğim bazı şeyler geri gelirmi yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar
_____________________________561 Mesaj
19 Mayıs 2008; 16:25:57 

Sistem geri yüklemeyi Başlat / Tüm Programlar / Donatılar / Sistem araçları / Sistem geri yükleme şeklinde yapabilirsin.. Sistem geri yükleme ile bilgisayarını seçtiğin tarihteki konumuna getirerebilir ve dosyalarına ulaşabilirsin..
_____________________________

FİREFİGHTER


 
759 Mesaj
19 Mayıs 2008; 16:41:52 


Sistem geri yüklemede tam emin olmamakla beraber sildiğiniz dosyaların sistem geri yükleme noktası oluşturduğunuzdaki haliyle tekrar oluşması gerek.
A Normalde Windows'a her hangi bir müdehale yamadıysanız Default olarak bu özellik açıktır. Ve belirli sürelerde Windows kendisi bu noktaları oluşturur.
Dikkat etmeniz gereken nokta ise, siz sistem geri yüklemesi yapacağınızda en son oluşturulan yükleme noktasının Tarihine dikkat etmek. Zira bu tarihten sonra bilgisayarınıza yüklediğiniz verileriniz büyük ihtimalle silinecektir. En sağlıklı yöntem geri yükleme noktasını bağlatmadan önce önemli verilerinizi yedeklemenizdir. Ve isterseniz her gün veyahut gün aşırı bir şekilde sistem geri yükleme noktası oluşturmanız daha yerinde bir karar olacaktır.

Selamlar
quote:

Orjinalden alıntı: korjets

bilgisayarda biraz acemiyim de sistem geri yükleme nasıl yapılır bu sayede sildiğim bazı şeyler geri gelirmi yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

_____________________________

Durdurun dünyayı!!! İnecek var.


567 Mesaj
19 Mayıs 2008; 17:15:37 

Başlat/Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/Sistem Geri Yükleme kısmından sistem geri yüklemeyi başlattıktan sonra:
- Sistem Geri Yüklemeye Hoş Geldiniz sayfasında, Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle'yi (zaten seçili değilse) seçin, sonra da İleri'yi tıklatın.
- Bir Geri Yükleme Noktası Seçin sayfasında, Bu listede bir geri yükleme noktasını tıklatın listesinde en son sistem denetim noktasını tıklatın, sonra da İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme'nin yapacağı yapılandırma değişikliklerini listeleyen bir Sistem Geri Yükleme iletisi görüntülenebilir. Tamam'ı tıklatın.
- Geri Yükleme Noktası Seçimini Onayla sayfasında,İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme önceki Windows XP yapılandırmasını geri yükler ve sonra bilgisayarı yeniden başlatır. Eğer yükleme başarılı olmuşsa "başarıyla yüklendi" şeklinde bir mesaj alırsınız. Eğer yükleme başarılı olmazsa başka bir gün ve denetleme noktası deneyiniz.

Eğer dönmüş olduğunuz tarihten memnun değilseniz ve eski hale dönmek istiyorsanız yine Sistem geri yüklemeyi çalıştırıp, Son geri yüklememi geri al'ı tıklatın, sonra da İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme'nin yapacağı yapılandırma değişikliklerini listeleyen bir Sistem Geri Yükleme iletisi görüntülenebilir. Tamam'ı tıklatın. Geri Yükleme Geri Almayı Onayla sayfasında, İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme özgün Windows XP yapılandırmasını geri yükler ve sonra bilgisayarı yeniden başlatır.

Bilgisayarınızdaki Sistem Geri Yükleme özelliğini, masaüstünde Bilgisayarım simgesine sağ tuş yaptıktan sonra Özellikler kısmına girerek, Sistem Geri Yükleme sekmesinde yer alan Bütün Sürücülerdeki Sistem Geri Yüklemeyi Kapat şıkkını işaretleyerek tamamıyla durdurabilirsiniz.
_____________________________

Mesut Çevik Fan Club

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » sistem geri yükleme nasıl yapılır
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR2
0.281