Şimdi Ara

explorer.exe bir sorun...Yardım!(ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
32.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Geçenlerde ccleaner adlı bir temizlik programı yükleyip çalıştırdım.Bir sürü gereksiz dosya sildi.Ama sanırım kurunun yanında yaş da yandı .Silim işlemini tamamladım, ama normal bilgisayarda gezinirken 10-15 dakikada bir şöyle bir hata veriyor:

explorer.exe bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor bu durumdan dolayı özür dileriz.
    ...
    Hata Raporu Gönder / Gönderme
    Gönderme diyorum, ardından (sıklıkla, bazen gelmediği de oluyor) başka bir hata geliyor:

drwtsn32.exe bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor bu durumdan dolayı özür dileriz.
    ...
    Hata Raporu Gönder / Gönderme

Bu hatadan sonra nereye tıklarsam tıklayayım, her türlü bilgisayar takılıyor, reset atmak zorunda kalıyorum, işim yarıda kalıyor, deliriyorum.

Ccleaner adlı programı bilgisayarımdan kaldırdım, bir etkisi olmadı.
    Teknik yardım bölümünde arattım, 1-2 şey buldum onları uygulamaya çalıştım, ya yanlış anlayıp uyguladım, ya yanlış anlatmışlardı .

Şimdi de explorer.exe hatasını aynen veriyor, ama önceden 10-15 dakikalık aralıklarla veriyordu, şimdi çok sıklaştı.Ama ardından drwtsn32.exe hatası gelmiyor.İşte böyle...

Bu explorer hatasını nasıl çözerim? Yardım edin lütfen...
    Okuma zahmetine katlanan arkadaşlara teşekkürler...

Değiştirme: Anlatım Hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğukann -- 17 Mayıs 2008; 14:48:25 >

• ilk önce bilgisayarım---özellikler---gelişmiş---hata bildirimi---hata bildirimini devre dışı bırak--
    yine aynı hatayı veriyorsa---
    xp cdsiyle onarmayı dene... yine aynı sorun devam ediyorsa
    sistem geri yükle oda olmazsa formatı düşünebilirsin.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: murphy10

ilk önce bilgisayarım---özellikler---gelişmiş---hata bildirimi---hata bildirimini devre dışı bırak--

Teşekkürler, ama işe yaramadı format son çare.

• Çözdüm...İhtiyacı olan arkadaşlar olabilir, alıntı yapıyorum:

Dosyaya sağ tıklayıp özellikler -> özelleştir (sekmesi) -> "ne tür bir klasör sitiyrosunuz?" sorusunun bulunduğu alana "belgeler(her dosya türü için)".

Bu işlemi yaptıktan sonra klasöre bir de böyle girmeye çalış. Sanırım avi uzantılı film dosyalarından bir tanesinin önizlemesi bu hatayı almaya sebep oluyor.

Eğer klasör dediğim şekilde hata vermeden açılırsa önce resimleri başka bir yere taşıyıp sonra da tek tek avi olanları izlemeye çalışmak lazım ki hata veren görüntü hangisi anlaşılsın.

Hata veren görüntü nasıl kurtarılır veya kurtarılmalı mıdır bir fikrim yok. Ben de bu soruna bazı kamera güntülerinden aşinayım. Herhalde aktarımla ilgili bir sorun oluyor çünkü görüntüleri CD'ye kayıt etmeden önce bilgisyara aktarırdım ve bu görüntüler arasında ender de olsa explorer'ı kilitleyen sorunlu bir avi çıkabiliyor. Diğerlerini başka yere taşıyıp sorunlu olanı klasörle birlikte silip cihazdan tekrar kopyalama ile meseleyi çözüyordum

• k-lite kodec pack + avi filmler + explorer.exe = hata.

genelde kodec paketleri explorer'ın çalışmasını etkiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Doğukann

Çözdüm...İhtiyacı olan arkadaşlar olabilir, alıntı yapıyorum:

Dosyaya sağ tıklayıp özellikler -> özelleştir (sekmesi) -> "ne tür bir klasör sitiyrosunuz?" sorusunun bulunduğu alana "belgeler(her dosya türü için)".

Bu işlemi yaptıktan sonra klasöre bir de böyle girmeye çalış. Sanırım avi uzantılı film dosyalarından bir tanesinin önizlemesi bu hatayı almaya sebep oluyor.

Eğer klasör dediğim şekilde hata vermeden açılırsa önce resimleri başka bir yere taşıyıp sonra da tek tek avi olanları izlemeye çalışmak lazım ki hata veren görüntü hangisi anlaşılsın.

Hata veren görüntü nasıl kurtarılır veya kurtarılmalı mıdır bir fikrim yok. Ben de bu soruna bazı kamera güntülerinden aşinayım. Herhalde aktarımla ilgili bir sorun oluyor çünkü görüntüleri CD'ye kayıt etmeden önce bilgisyara aktarırdım ve bu görüntüler arasında ender de olsa explorer'ı kilitleyen sorunlu bir avi çıkabiliyor. Diğerlerini başka yere taşıyıp sorunlu olanı klasörle birlikte silip cihazdan tekrar kopyalama ile meseleyi çözüyordum

Teşekkürler dostum,

uyguladım ve hatadan kurtuldum.

• Abi Allah raz olsun kac gundur ugrasıyordum gercekten yardımlar icin cok tsklerrr
  • bendee aynı sorun vardı sayenizde çözdüm teşekkürler çok faydalı bir paylaşım olmuş
  • Teşekkürler bende çözdüm
  • bende masaüstünde sağtıklayınca veriyo hatayı ben nasıl çözücem :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfb_tayfa

bende masaüstünde sağtıklayınca veriyo hatayı ben nasıl çözücem :S

Aynı Sorun Bende de Var Dostum Dün Gece 3'ten Beri O Hatayı Alıyorum Nasıl Çözebilirim Yardım Edebilcek Olan Varmı ?
  • forumdaki arkadaşlardan yardım bekliyoruz lütfen sesimizi duyun :D
    quote:

Orijinalden alıntı: TheDanqerouS

quote:

Orijinalden alıntı: gfb_tayfa

bende masaüstünde sağtıklayınca veriyo hatayı ben nasıl çözücem :S

Aynı Sorun Bende de Var Dostum Dün Gece 3'ten Beri O Hatayı Alıyorum Nasıl Çözebilirim Yardım Edebilcek Olan Varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğukann

Teşekkürler işe yaradı.

• arkdaslar bendeki sorun da herhangi bir sitede film izlediiğimde oluyor:S youtube .diziport gibi sitelerde :S explorer.exe hatası daha sonra drws gibi bi hata alıyorum:S:S lütfen yardım edin!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

k-lite kodec pack + avi filmler + explorer.exe = hata.

Kesinlikle ne zaman avi bi film kalsörünün içine girsem hata raporu alıyordum. sorunun çözümünü ararken bu yorumunu gördüm klite kodec kaldırınca çözüldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: murphy10

ilk önce bilgisayarım---özellikler---gelişmiş---hata bildirimi---hata bildirimini devre dışı bırak--

kardeş internet explorer ı komple silsek bilgisayardan hiç bişe kalmasa o hatalar çıkarmı bende de o hata cıkıyor .. her dosyayı her klasörü açtıgımda veya bilgisayarıma çift tıklattığımda explorer .exe hatası çıkıyor tamama basıyom sonra diyorki program hatası çıkıyor yine tamam a basınca ekran yok oluyor gelmiyor ... bune yaaa offf hiç bişe açamıyom xp cdsi de yok bende format atacam ama bilgisayarda önemli belgeler var ... öyle kalakaldım yahu bi yardımetsen süper olcak ... tek çarem sizsiniz forum.donanımhaber

• quote:

Orijinalden alıntı: Doğukann

Anlamadım.Daha açıklayıcı yazarmısın ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kckfrk

quote:

Kesinlikle ne zaman avi bi film kalsörünün içine girsem hata raporu alıyordum. sorunun çözümünü ararken bu yorumunu gördüm klite kodec kaldırınca çözüldü

kesinlikle avi dosyalarında hata alan bunu yapsın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.