DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Futbol Menajeri -OFM-
10.563
Cevap
26
Favori
732.183
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   16 Mayıs 2008 18:45:44
   BURDAN

   Hesap oluşturmak ve hesabı idare etmek

   Hesabınızı Oluşturmak: Hesabınızı oluştururken doğru bilgi girmeniz önemlidir.Adresinizin ve kişisel bilgilerinizin doğruluğundan emin olun.Kişisel bilgilerinizi yanlış girmek hesabınızın kilitlenmesine yol açabilir.Bilgileriniz sıkı bir güvenle korunacaktır.Eğer herşeyin doğru doldurulduğundan emin değilseniz: Hesabı Geliştir.


   Şifremi Kaybettim: Eğer şifrenizi unuttuysanız,giriş adınızı ve e-mail adresinizi kullanarak şifrenizi geri alabilirsiniz.Bunu buradan yapabilirsiniz.Ayrıca buraya OFM'nin Hoşgeldin ekranından da ulaşabilirsiniz.

   Önemli:E-mail adresinizin doğru olduğundan ve giriş adınızı unutmadığınızdan emin olun!Bu yolla şifrenizi her unuttuğunuzda geri getirebilirsiniz.
   top ^

   Oyuna Başlangıç   Lig Seçin: Oyuna başladığınız zaman ilk yapmanız gereken şey girmek istediğiniz ligi seçmektir.Seçebileceğiniz birçok ülke vardır.Ülke bayrağına tıklayarak seçiminizi yapın,sonra mevcut durumda bulunan liglerden birisini seçebilirsiniz.Binlerce lig eşzamanlı olarak ilerlemektedir.Arkadaşlarınızın oynadığı belli bir lig için bakıyorsanız,ekranın solundaki arama motorundan bir arama yapabilirsiniz.

   Tavsiye: Henüz hazırlık seviyesinde olan bir lig seçin.Bu,size maçlar başlamadan takımınızı şekillendirmeniz ve stratejinizi hazırlamanız için fırsat tanır.

   Korumalı bir lige girerseniz,lige katılımınız hemen gerçekleşmez,önce Lig Yöneticisi'nin onayını beklemek zorundasınız.İstediğiniz lige girmeyi kabul edebilirsiniz,kabul ettiğiniz ilk lige katılırsınız.

   Premium Sezon Bileti sahibiyseniz,ülke seçme ekranının solundaki yan menüden Kendi Ligini Kur tuşuyla kendi liginizi de kurabilirsiniz.


   Takım Seçin: Bir lig seçtikten sonra,sizinle ilgilenen 2 ayrı takımdan kendileriyle çalışmanız için teklifler gelecektir.Eğer hiç teklif almazsanız,başka bir lig seçmeniz gerekir.İki tekliften birini seçebilir ya da iki teklifle de ilgilenmiyorsanız,profilinizdeki takım tercihlerinizi değiştirerek farklı teklifler almayı deneyebilirsiniz.Tercih Ettiğiniz takımları değiştirmek için: Profil.

   Bir teklifi kabul ettiğinizde,anında seçilen takımın menajeri olursunuz.
   top ^


   Bir menajer olarak kariyerinize başlamak


   Takımınızla anlaşma imzaladıktan sonra Kontrol Merkezi'ne ulaşırsınız.Burada takımınızın kaçıncı sırada olduğunu,oynadığınız ligin hangi lig olduğunu,gelecek rakibinizi,finansal dengenizi ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.Yeni bir menajer olarak,kulübünzle ilgili birkaç meseleyle ilgilenmelisiniz,mesela aşağıda yazanlar gibi:


   Takım Yönetimi'nden hedefinize bakın:
   Bir kulübün başına yeni geçtiğinizde ilk yapmanız gereken Yönetim Kurulu'nun sizden bekledikleridir.Bunu menüde şuraya giderek yapabilirsiniz: Kulüp-> Takım Yönetimi


   Kadronuza bakın:
   Kadronuz takımınızın en önemli parçasıdır.Şuradan ulaşabilirsiniz: Takım -> Takım. Ayrıca istemediğiniz oyuncularınızı "Sat" seçeneğiyle Transfer Listesi'nde satışa çıkarabilirsiniz.Eğer "Sat" seçeneği "Listede" olarak görünürse o zaman o oyuncu zaten Transfer Listesi'nde satıştadır.


   Gereksiz oyuncularınızı satışa çıkarın: Ekstradan para yapmak için gereksiz(en kötü) oyuncularınızı satışa çıkarmak iyi bir yoldur.20 kişilik bir oyuncu kadrosu genellikle yeterlidir.Eğer daha fazla oyuncunuz varsa oyuncuların gösterilen fiyatını kullanarak onları satışa çıkarmanıza değer.Bu miktarı elde etmek için,satma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir.Oyuncularınızı menüden şu seçeneği kullanarak satabilirsiniz: Takım -> Takım. Sonrasında liginizdeki ya da yabancı liglerdeki kulüplerin o oyuncuyu satın almasını beklemelisiniz.


   Sponsorlarınızı ayarlayın: Bütün futbol kulüplerinin ekstradan daha fazla para yapmak için sponsorlara ihtiyacı vardır.Sponsorlarınızı menüdeki şu seçeneğin altından ayarlayabilirsiniz: Kulüp -> Sponsorlar. Stadyumunuzun her bir yanı için sponsor ayarlayabilirsiniz.Sponsor anlaşmalarının yenilenmesi için bu sayfayı düzenli olarak takip edin.Takımınızla performansınız ne kadar iyi olursa,sponsor seçeneğiniz ve reklamlarını yapmanız karşılığında size önerecekleri para miktarı o kadar iyi olur.


   Personel Kiralayın: Başarı sağlamak için oyuncularınız haricinde fazladan personele de ihtiyacınız olacaktır,doktorlar,antrenörler ve diğerleri gibi.Personel kiralamak için: Kulüp -> Teknik Ekip'e gidin.


   Gelecek rakibinize bakın: Kontrol Merkezi'nizde,gelecek rakibinizin kim olduğunu kolayca görebilirsiniz.Kulübün adına tıklayarak kadrosuna bakabilirsiniz.Ayrıca İstatistikler ->Puan Durumu'ndan da rakibinizin sıralamasına bakabilirsiniz.


   Diziliş,Kadro ve Taktiğinize karar verin: Oyuncularınıza gelecek maçla ilgili talimatlar vermelisiniz.Bunu Takım menüsündeki Dizilişmenüsünden hangi dizilişle oynamak istiyorsanız,oyuncularınızın sahaya çıkacağı dizilişi, 4-4-2, 4-3-3 veya belki 3-5-2 olarak ayarlayabilirsiniz. Daha sonra Kadro ekranından,hangi oyuncuların hangi pozisyonda oynayacağına karar verebilirsiniz.Taktik ekranında,takımınızın nasıl oynaması gerektiğini ayarlayabilirsiniz,örnek olarak Uzun Topla oynama ya da Kontra-ataklara odaklanmak gibi.


   Oyuncu Satın Alın: Oyuncular menüsüne gidin -> Transfer Listesi bakarak hangi oyuncularınızı satılığa çıkardığınızı ve hangi oyuncuları diğer menajerlerin satılığa çıkardığını görebilirsiniz.Bazen yabancı oyuncular da listede belirirler.Bir oyuncuyu adının önündeki "Al" tuşuyla sayın alabilirsiniz.Eğer yeterince paranız varsa,hemen kadronuza eklenir.
   Tabi ki OFM'de birçok ihtimal vardır,ama yukarıdaki adımlar her zaman başarılı bir menajerliğin esasını oluşturur.Herşeyi ayarladığınızda,ertesi gün maç sonuçlarının açıklanmasını beklemelisiniz.Eğer liginiz hazırlık aşamasında değilse maçlar gece boyunca simüle edilir.

   Oyun Seçenekleri:Menajer

   Kontrol Merkezi: Oyuna Kontrol Merkezi'nde başlarsınız,Burada kulübünüzle ve liginizle ilgili bilgilere bakabilirsiniz,mesela takımınızın ligde şu anki ve en yüksek bulunduğu konum,gelecek maç,lig forumunda yazılan son 5 mesaj ve finansal durumunuz gibi.Ayrıca en önemli haber başlıkları ve varsa eğer özel durumlar burada yerini alır,mesela yeni mesajlar gibi,asistanınız sizi burada olanlardan haberdar eder.


   Profil: Menajer profiliniz hesap bilgilerinizi ve menajer olarak geçmişinizi oluşturur.Burada örnek olarak hesabınızın ne zaman yaratıldığı ve kaç kere oyuna girdiğinizi görebilirsiniz.Kaç kere istifa ettiğiniz de ayrıca takip edilebilir.Aldığınız sonuçların bir genel görünümü,şimdiye kadar oynadığınız,yendiğiniz,berabere kaldığınız ve yenildiğiniz maçlar ve daha önce tamamladığınız liglerdeki son durumunuz listelenir.

   Sezon Bileti olan menajerler profillerini bir resimle genişletebilirler.Bu resim,internette bir .jpg veya .gif uzantılı dosya olmalıdır.Resmin orijinal boyutu önemsiz olup,100x100 formatında tekrar resimlenebilir.Sezon Bileti sahiplerinin ayrıca profillerinde not alınabilecek başarı olarak Kupa bölümleri vardır.Gümüş Kupa hedefinizi gerçekleştirdiğiniz anlamına gelirken Altın Kupa şampiyon olarak ödüllendirildiğiniz anlamına gelir.

   Profil sayfanızın en altında birkaç buton bulunur.Bu butonları tatile çıktığınızdaTatil Modu Tatil Modu'na girmek için,Sezon Biletleri Durumu'nuzu season ticket status, görmek için ve profilinizi ayarlamak için edit your profilekullanabilirsiniz.   İstifa:Mevcut takımınızla ya da mevcut liginizde oynamak istemiyorsanız,takımınızdan istifa etme seçeneğiniz vardır.Takımınız istifanızla birlikte başka menajerlere uygun hale gelir.İstifa her ne kadar bir seçenek olsa da,çok gerekmedikçe kullanmamanız gerekmektedir.Herşeyden önce istifa ettikten sonra tekrar yeni bir takıma menajer olabilmek için 2 gün beklemeniz gerekmektedir.Ayrıca profilinizde kaç kere istifa ettiğinizin de görülebildiğini unutmayın.Diğer menajerler fazla sayıdaki istifanızı sportmenlik dışı olarak yorumlayabilir ve genellikle takdir edilmez.


   Sezon Biletleri: Burası Sezon Biletleri'nin avantajlarını görebileceğiniz ve siparişlerinizi verebileceğiniz yerdir.Daha fazla bilgi için Sezon Bileti FAQ ve Sipariş FAQ okuyun.


   Ekipler: Bu bölüm Ekiple ilgili her türlü detayı anlatır.Ekiplerle ilgili daha çok bilgi için Ekip FAQ.


   Çıkış: OFM oynamakla işiniz bittiğinde buradan çıkış yapabilirsiniz.Sezon sonunda bunu yapmayı unutmayın!   Oyun Seçenekleri:Sonuçlar


   Maç Sonuçları: Maç Sonuçları ekranında son oynanan maçları görebilirsiniz.Normalde kendi maçınızın raporu çıkar ama farklı bir maça tıklayarak maçın sonucunu görebilirsiniz.Rapor size maçın oynandığıyla ilgili belirtileri verir skoru ve maç sırasındaki golleri,sakatlanmaları,sarı ve kırmızı kartları gösterir.Sakatlanan oyuncular için,oyuncunun adına tıklayarak sakatlığın sebebini ve süresini görebilirsiniz.Ayrıca maçtaki performansları için oyuncuların aldığı oyuncu puanlarını da görebilirsiniz.


   Skorbord: Skorbord'u kullanarak oynanan son maçınızı başından sonuna kadar dakika dakika maç raporlarınızı görebilirsiniz.Skorbord sadece Bilet Sahipleri için geçerlidir.


   Gazete: Online Futbol Spikeri geçen hafta ligde olan önemli olayların çoğunun haberini verir.Maç raporları,özel gösterimler,köşe yazıları ve söylentiler,hepsini gazetede bulabilirsiniz.Menajerler lig katıldığında ya da ligden ayrıldığında da gazetede gösterilir.Lig Yöneticisinin gazeteye ek makaleler yazma seçeneği vardır.

   Gelişmeler: Burada kulübünüzde gerçekleşen önemli olayların kronolojik bir sıralaması bulunur.Örneğin,yeni bir menajerin işe başlaması,oyunculara yapılan teklifler ve gerçekleşen transferler.


   Transferler: Burada kulübünüzün hangi oyuncuları satın aldığı ve sattığı ve ayrıca ligde geri kalan takımların hangi transferleri yağtığını da görebilirsiniz.


   Oyun Seçenekleri:Takım   Takım: Burası kadronuzun genel bir görünümüdür.Buradan ayrıca oyuncularınızı Transfer Listesi'ne koyabilirsiniz.Kadronuzdaki her oyuncu değerleriyle ve genel durumlarıyla buradan görüntülenebilir.

   Kadro: Dizilişinize karar verdikten sonra,buradan mevkiilerine uygun doğru oyuncuları seçebilirsiniz.İlk 11'deki bütün oyuncuları belirleyip üstüne 7 tane de yedek oyuncu seçebilirsiniz.İşiniz bittiğinde Onayla butonuna tıklayın.


   Taktikler: Buradan gelecek maçta oynayacağınız taktiği belirleyebilirsiniz.Oyuncularınızın sahada ne derece sertlikte oynayacağını seçebilirsiniz(tavsiye:bu ayarı çoğu maçta Normal yapmak ya da en fazla Sert'e getirmek muhtemelen en iyisi olur),kullanmak istediğiniz genel maç taktikleri ve oyun için daha detaylı taktikleri buradan ayarlayabilirsiniz.Kararlarınızı verirken futbol bilginizi ve genel kanınızı kullanın ve bazı değişiklikleri denemekten çekinmeyin.Taktiklerinizi sık sık değiştirmekten takımınız olumsuz etkilenmez.


   Gizli Antrenman: Takımınızın antrenmanını kapalı kapılar ardında yapmasını istiyorsanız,liginizdeki diğer menajerler gelecek maç için taktiğinizi ve kadronuzu ve ayrıca Gizli Antrenman'a girip girmediğinizi göremezler.Her sezon sadece belirli sayıda Gizli Antreman kullanabilirsiniz.Tavsiye: Özel Antrenman kullanmadan önce Gizli Antrenman'a girin.


   Özel Antrenman: Özel Antrenman'la,oyuncularınıza gelecek maç için ekstra motivasyon sağlayıp kazanma şanslarını artırmış olursunuz.Özel Antrenman'ın tek eksisi paralı olması ve bir sezonda kullanabileceğiniz antrenman sayısının sınırlı sayıda olmasıdır.Eğer rakiplerinizin,sizin onlara karşı Özel Antrenman kullandığınızı görmesini istemiyorsanız,Özel Antrenman'ın öncesinde bir Gizli Antrenman kullanın.Özel Antrenmanlar en çok kendi sahanızda maç yaparken etkilidirler.


   Oyun Seçenekleri:Oyuncular

   Oyuncu Puanları:
   Burası oyuncularınızın oynadığı maçlarda nasıl performans gösterdikleriyle ilgili bir tablodur.Oyuncuların oynadığı her haftanın puanları burada gösterildiği gibi ortalama puanları da burada gösterilir.


   Teklifler: Teklifler ekranında şunları görebilirsiniz:
   1) Sizin oyuncularınız için diğer menajerlerin yaptığı teklifler.
   2) Sizin başka takımlardaki oyuncular için yaptığınız teklifler.

   Bir başka menajerden oyuncularınızdan biri için bir teklif size ulaşırsa,teklifi kabul ya da reddetme seçeneğiniz vardır.Eğer teklifi kabul ederseniz,oyuncu anında kadronuzdan ayrılır ve yeni takımına transfer olur.Eğer reddederseniz,reddetme nedeninizi açıklamalısınız.

   Eğer bir oyuncuyu başka bir takımdan satın almak istiyorsanız ve bir teklifte bulunduysanız,burada o teklifi görebilirsiniz.Diğer menajerin cevap vermesini bekleyebilir ya da teklifinizi geri çekebilirsiniz.Sadece liginizdeki oyunculara teklif götürebilirsiniz ve bu teklifler sadece başında insan menajer bulunan takımlar olabilir.Menajer Listesi veya Puan Durumu'na giderek ya da bir takım seçip,almak istediğiniz oyuncunun önünde duran "Al" tuşuyla bir teklifte bulunabilirsiniz.Sahip olduğunuz meblağdan daha fazla bir teklifte bulunamaszınız.Bir seferde birden fazla teklifte bulunabilirsiniz ama unutmayın ki sizin takımınız ve başka bir takım arasında 1 oyun haftasında(1 günde)sadece 1 transfer yapabilirsiniz.Ayrıca paranızın eksiye düşmemesine de dikkat edin,ki bu da birden çok takımın teklifinizi aynı zamanda kabul etmesiyleolur.Eğer bu olursa,kadronuzdan herhangi bir oyuncu kadronuzu terkeder çünkü geleceği belirsizdir ve siz karşılığında sadece düşük bir miktar karşılayabilirsiniz.Para durumunuz eksi(-) olduğu müddetçe takımınızdan her hafta(her gün) bir oyuncu ayrılır.


   Kaşif: Bütün Dünya üzerinden oyuncu gözleyebilirsiniz.Bir oyuncuyu gözetlediğiniz zaman,o oyuncu Transfer Listesi'ne konur ve onu satın alabilirsiniz.Kaşif'i aktifleştirmek için,öncelikle Teknik Ekip'ten Kaşif'i kiralamalısınız.Bu seçenekten yararlanmak için ayrıca bir Sezon Bileti Sahibi olmalısınız.


   Antrenman: Burada oyuncularınızı ekstradan kişisel antrenmana sokabilirsiniz.Antrenmana aldığınız hiç bir oyuncu gelecek maçın kadrosunda ilk 11'de yer alamaz.Her pozisyon için(forvet,orta saha,defans,kaleci)ayrı ayrı antrenör tutmalısınız,ki bunların hepsini href="staff.asp">Teknik Ekip Sayfası'ndan kiralanabilir..


   Transfer Listesi: Liginizdeki bütün mevcut satılık oyuncuları buradaki Transfer Listesi'nden görebilirsiniz.Yabancı ülkelerden de bu listede oyuncular belirir.Oyuncuların adlarının önündeki "Al" tuşuyla buradan istediğiniz oyuncuyu alabilirsiniz.Gerekli para miktarı elinizdeyse oyuncu anında kadronuza eklenir ve gelecek maç için hemen kadroya konabilir.


   Oyun Seçenekleri:Kulüp

   Takım Yönetimi: Takım Yönetimi'nde yönetim kurulu performansınızı değerlendirir ve size bazı tavsiyelerde bulunurlar.Yönetim Kurulu'nun size vereceği en önemli bilgi takımınızın hedefini gerçekleştirmenizdir.


   Maddi Durum: Buradan takımınızın genel bir finansal görünümüne ulaşabilirsiniz.Mevcut para miktarınız ve gelirinizin kısılması ve gelecek hafta için harcanacak masraflar buradan gösterilir.Stadyumunuzu geliştirerek ve sponsorlarla anlaşma imzalayarak gelirinizi artırabilirsiniz.


   Doktorlar: Doktorlar oyuncularınızı iyileştirerek sakatlıktan kolayca kurtulmalarında size yardımcı olabilirler.Özellikle sertlik bakımından Aşırı bir oyun stiliyle oynuyorsanız,hasta bakımevinizi çok fazla doldurmaktan bir ya da daha fazla doktor kiralayarak kurtulabilirsiniz.Doktorları şuradan kiralayabilirsiniz You can hire doctors on the Teknik Ekip.


   Teknik Ekip: Buradan kulübünüz için teknik ekip kiralayabilirsiniz.Eğer bir personel kovarsanız ona 1 yıllık maaşının tamamını ödemek zorunda kalırsınız.Sayfanın altında hangi teknik ekibin müsait ve özelliklerinin ne olduğunu asistanınızdan öğrenebilirsiniz.


   Sponsorlar: Sahanın etrafında reklam yapmak adına 4 taneye kadar sponsorla anlaşabilirsiniz.Yapılabilecek kontrat sayısı ve yapılan kontratların miktarı takımınızın performansına bağlı olarak değişir.Stadyumunuzun boş bir yerini seçtiğiniz zaman,yapılabilecek kontratların sürelerinin ve teklif edilen miktarların bir tablosu görülür.Kontratlar sadece kendi sahanızdaki maçlar için geçerlidir,yani deplasmanda maç yaptığınız zaman ya da o hafta için maçınız yoksa sponsor sözleşmesinde ilerleme olmaz.Öyle ki eğer 3 haftalık bir kontrat imzalarsanız,kontratınızın süresi 3 kere kendi sahanızda maç yapana kadar dolmaz.


   Stadyum: Sezon Bileti sahiplerinin stadyumlarını genişletme seçeneği vardır,bu özellik takımlarına büyük bir ev sahibi avantajı ve daha yüksek gelir sağlar.Eğer giderler biraz düşük olduğu sürece geliştirme için yapılan harcamalar kendi maraflarını karşılar.Stadyumun birkaç bölümü geliştirilebilir,zemin kalitesi,yeni stadyum ışıkları,zemin ısıtma kontrolü,yiyecek standı ve seyirciler için daha çok koltuk gibi.Ayrıca stadyuma istediğiniz bir isimle yeniden isim koyabilirsiniz.
   top ^

   Oyun Seçenekleri:İstatistikler


   Puan Durumu: Buradan ligdeki mevcut sıralamayı görebilirsiniz.Ayrıca ligdeki insan menajeri olan diğer takımlara tıklayarak kadrolarını görebilirsiniz.Buradan itibaren diğer takımlardaki ilgilendiğiniz oyuncuların,yanlarındaki "Al" butonuyla takım menajerlerine teklifte bulunabilirsiniz.


   Kupa: Buradan Kupa Turnuvası'nın ilerleyişini görebilirsiniz.Takımınızın Kupa'da olup olmadığına ve hangi eleme turunda olduğuna buradan bakabilirsiniz.Not: Bütün liglerde Kupa Turnuvası yoktur.


   Fikstür:
   Burası bütün sezon boyunca oynadığınız ve oynayacağınız maçların genel görünümüdür.Diğer takımların da fikstürlerini sol tarafta takım isimlerine tıklayarak görebilirsiniz.


   Haftanın Maçları: Burası gelecek hafta oynanacak olan maçların genel bir görünümüdür.Kupa mı Lig maçları mı olacağına bakıp hangi hakemlerin hangi maçlara atandığını görebilirsiniz.

   Sıralamalar ve Ödüller

   OFM'deki diğer menajerlerle kendi performansınızı kıyaslayabileceğiniz birkaç sıralama mevcuttur.

   İlk 100'deki Menajerler: İlk 100'deki Menajerler en prestijli sıralamadır.Buradaki sıralamanız ayrıca Profil'inizde de gösterilir.Bu sıralamaya dahil olmak için Sezon Bileti sahibi olmalısınız.Bu sıralama şimdiye kadar topladığınız bütün menajer puanlarını bir araya getirir,o yüzden en tepeye ulaşmak hiç kolay değildir!Puanlarınız sıralamaya 1 gün gecikmeyle dahil olur.En iyi 100 Menajer sıralamasına menünüzden şuradan ulaşabilirsiniz: İstatistikler -> Sıralama -> En İyi 100 Menajer.


   Rekorlar: Genel Sıralama bir yana,başka önemli başarılar elde ederek göze çarpabilirsiniz.Rekorlar sayfasında birkaç dikkate değer mevcut rekorlar listelenmiştir.Örnek olarak,en tecrübeli menajer,devam eden liglerdeki en iyi oyuncular ve en çok şampiyonluk kazananlar.Rekorların sadece belli zamanlarda geçerli olduğuna dikkat edin.rekorlar şu menünün altında bulabilirsiniz: İstatistikler -> Sıralama -> Rekorlar.


   Takım Sıralamaları:
   Belirli bir takımla olan performansınız başkalarının o takımla oynadığı zamanki başarılarıyla kıyaslanabilir.Bu genel görüş için geçmişte oynadığınız bir takıma tıklayın.Profilinizdeki geçmişe şu menünün altından ulaşabilirsiniz: Menajer -> Profil


   Diğer menajerlerle etkileşim

   OFM'nin diğer menajerlerle birkaç etkileşim yolu vardır.Sizin için uygun seçeneklerin listesi şunlardır:


   Lig Forumu:
   Her ligin kendi forumu vardır Kontrol Merkezi'nden ya da forum listesinden bu yolla ulaşabilirsiniz: Topluluk -> Forumlar. Bu,ligde bulunan herkesin ulaşabileceği bir forumdur.


   Genel Forumlar: OFM'nin farklı konularda forumları vardır,buralarda sorular sorabilirsiniz,oyunun geliştirilmesiyle ilgili düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz,mevcut olayları tartışabilirsiniz,ya da direk içinizi dökebilirsiniz diyelim: Topluluk -> Forumlar.


   Mesajlar: Buradan diğer menajerlere mesajlar gönderebilirsiniz (Ayrıca Özel Mesaj olarak da geçer, "Kişisel/Özel Mesajlar") OFM'de bulunan bütün menajerlere. Topluluk -> Mesajlar. Gelen Kutunuzun belirli bir mesaj kapasitesi vardır,yani düzenli olarak temizlediğinizden emin olun.Yeni bir mesajınız varsa,asistanınız tarafından Kontrol Merkezi'nde rapor edilecektir.


   Menajer Listesi: Menajer Listesi'nde,hangi menajerlerin ligde bulunduğunu görebilirsiniz ve onlara Mesaj gönderme seçeneğiniz vardır. Topluluk -> Menajer Listesi


   Menajer Ara: Eğer belli bir menajeri arıyorsanız bu seçeneği kullanarak onun profiline ulaşabilirsiniz.Menajer adından aratabileceğiniz gibi bir kişiyi giriş yaparken kullandığı adından da aratabilirsiniz. Topluluk -> Menajer Ara.
   top ^

   OFM Motoruyla ilgili


   OFM Motoru her maçın sonucunu her gece hesaplar.Simulasyon GMT(İngiltere saatiyle)gece yarısı başlar ve birkaç saate biter.maçların gece oynanıp da gündüz oynanmamasının sebebi maçları simüle etmenin çok fazla bilgisayar gücü gerektirmesidir ve açıkçası gece saatlerinde çok fazla menajer aktif olmadığından simülasyon pürüzsüzce ilerler.

   Simülasyonun nasıl çalıştığını öğrenmek istiyorsunuzdur muhakkak.Ama eğer size tam bir hesabın nasıl yapılacağını gösterseydik,OFM çok da eğlenceli olmazdı.Simülasyonun çok karmaşık açıklaması hiç kolay birşey olmadığından bahsetmiyoruz bile.Hesaba birçok şey etki eder,mesela taktik,takım gücü,geçmişteki sonuçlar,kadro,motivasyon,şans ve bunun gibi.

   Herşeyi açıklamadan size bilmeniz gereken birkaç şeyi açıklayalım:

   Şans her zaman sistem için bir olasılıktır.Takımların güçleri ne olursa olsun düşük seviye bir takımın her zaman yüksek seviye bir takıma karşı şansı vardır.Bu şans az olabilir ama belki gerçek futboldaki gibi David'in(cüce) Goliath'ı(dev)yenme ihtimali vardır.


   Bir takımın ev sahibi maçlarında (hatırı sayılır)bir avantajı vardır.


   Eğer bir menajer takımın kadrosunda kaleciyi boşlarsa,bunun takımın gücünün hesaplanmasına katkısı büyüktür.


   Maçlar arasında dilediğiniz gibi taktik ve dizilişleri değiştirebilirsiniz,ama eğer bir dizilişle iyi sonuçlar almak istiyorsanız,o dizilişi sık sık kullanmanız mantıklıdır.


   Forvetlerin hücum gücü,hücum gücü olan orta sahalara göre daha önemlidir.Aynı şey defanslar ve defans kabiliyetleri için de geçerlidir.Örnek olarak,eğer bir orta sahanın özellikleri HÜC:90,SAV:90,ORT:90 ve forvetin HÜC:90,SAV:0,ORT:45 olsun,bu hücumcuyu orta saha oyuncusundan daha zayıf bir oyuncu yapmaz.Orta sahaların genel özellikleri ele alındığında,bir orta sahayı forvet ya da defans olarak oynattığınızda özelliklerinin küçük miktarlarda azalmasını bilmeniz kullanışlı olabilir.


   Oyuncular her zaman kendi mevkiilerinde oynadıklarında en iyi performansı verirler.


   Bir Özel Antrenman takımınızın motivasyonunu 100% artırır ve kazanmak için çok büyük bir şans sağlar.Ama maçı 100% kazanacağınızdan asla emin olamazsınıher zaman rakibiniz şanslı olabilir ya da sizden daha iyi bir takım olabilir.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |_ÖmeR_| -- 4 Ocak 2012; 2:15:30 >
   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 6 saat 50 dakika kadarı kaldı.
   16 Mayıs 2008 19:00:24
   sezon bileti olunca iyi..ama ondan yok bizde..


   _____________________________

  • Yarbay
   2711 Mesaj
   16 Mayıs 2008 19:03:16
   Bendede yok olsa hemen bir lig açarım İngiltere'de


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   3082 Mesaj
   16 Mayıs 2008 19:22:45
   bendede yok ama oynuyom süper oyun


   _____________________________


   Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum.
   Yanımda hiç arkadaş olmamasından yoruldum. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söylecek biri.
   En çok da insanların birbirine kötü davranmasından yoruldum.

   Elvis Presley Şarkı Çevirileri
   | Star Trek TOS | Star Trek TNG | Star Trek Voyager | Star Trek Deep Space Nine | Stargate SG-1 | Supernatural | The Vampire Diaries | Game of Thrones | Homeland | Arrow |
  • Yarbay
   19876 Mesaj
   16 Mayıs 2008 19:33:59
   Kaydoldum. Rehber yap, üst konu yaptıralım.


   _____________________________

  • Yarbay
   3082 Mesaj
   16 Mayıs 2008 21:20:59

   quote:

   Orjinalden alıntı: ank_yer_6

   Kaydoldum. Rehber yap, üst konu yaptıralım.

   Ben Yaptım Rehberi Bu Resimleride ömerle Benim Konuyu Aktardık Yani Onu Üst Konu Yaptırcaz


   _____________________________


   Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum.
   Yanımda hiç arkadaş olmamasından yoruldum. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söylecek biri.
   En çok da insanların birbirine kötü davranmasından yoruldum.

   Elvis Presley Şarkı Çevirileri
   | Star Trek TOS | Star Trek TNG | Star Trek Voyager | Star Trek Deep Space Nine | Stargate SG-1 | Supernatural | The Vampire Diaries | Game of Thrones | Homeland | Arrow |
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   16 Mayıs 2008 23:51:44
   Senin konu silinmiş galiba göremedim


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mayıs 2008 04:38:43
   Nasıl para kazancaz?


   _____________________________

  • Yarbay
   3082 Mesaj
   17 Mayıs 2008 08:51:59
   Evet Ya Ne Olmuş


   _____________________________


   Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum.
   Yanımda hiç arkadaş olmamasından yoruldum. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söylecek biri.
   En çok da insanların birbirine kötü davranmasından yoruldum.

   Elvis Presley Şarkı Çevirileri
   | Star Trek TOS | Star Trek TNG | Star Trek Voyager | Star Trek Deep Space Nine | Stargate SG-1 | Supernatural | The Vampire Diaries | Game of Thrones | Homeland | Arrow |
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   17 Mayıs 2008 13:27:23

   quote:

   Orjinalden alıntı: Angelus

   Nasıl para kazancaz?


   Tribün sponsorları tutçan her maç sonu belli bir paran olcak


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   17 Mayıs 2008 14:05:16
   Diğer üyelikle Lazio'yu aldım ve bir kaç oyuncumu geliştirdim.Belki aranızda bilmeyenler vardır
   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   19876 Mesaj
   17 Mayıs 2008 14:05:52
   HazırLık DöneMinden sonRa hergün maç mı var?


   _____________________________

  • Yarbay
   2711 Mesaj
   17 Mayıs 2008 14:16:46
   Her gece 24:00 ' dan sonra maçlar oynanıyor


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   19876 Mesaj
   17 Mayıs 2008 19:18:04
   Teşekkürler. İki gün kaldı lige...


   _____________________________

  • Yarbay
   2711 Mesaj
   18 Mayıs 2008 00:22:16
   Benimde bu gece Birmingham ile kupa maçım var


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   19876 Mesaj
   18 Mayıs 2008 15:09:37
   İLk maç bu gece...


   _____________________________

  • Yarbay
   2711 Mesaj
   18 Mayıs 2008 17:35:16
   Birmingham'a penaltılarda kaybettim


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   19876 Mesaj
   18 Mayıs 2008 20:09:49
   Geçmiş olsun...

   Aliadiere'i aldım. 10,000,000 €'ya. İlk maç Arsenal'La hiç takmıyom. Fark yicem ...


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Mayıs 2008 20:27:27
   Geçen yıldan beri oynuyordum bir kaç. aydır oynamıyorum sağlam oyundur.Aynı ligde oynasak DH grubu olarak geyik olur hiç yoktan bir 10 kişi falan


   _____________________________

   Anlatılmaz bir aşk bu Beşiktaş
   Sayfalara yazsan sayfa yetmez Beşiktaş
   Vazgeçmek yok anladın mı Beşiktaş
   Bu sevdadan vazgeçen kanser olsun Beşiktaş
   l1957l-l1958l-l1960l-l1966l-l1967l-l1982l-l1986l-l1990l-l1991l-l1992l-l1995l-l2003l
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   18 Mayıs 2008 22:44:04
   Tamam Eagle al bi Premium üyelik '' DH Perfect League '' diye bi premier lig kurarız


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   18 Mayıs 2008 22:52:20
   Kadrom nasıl
   Bu kadroyla Man Utd'yi 4-1 L.Pool'u 3-1 Arsenal'i 1-0 yendim


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Binbaşı
   1194 Mesaj
   19 Mayıs 2008 07:23:24
   Oynuyorum
   ankaragücüyle 6.
   man.city ile 2.
   trabzon ile 1. oldum
   şuan africa şampiyonasınada tunusu çlaıştırıyorum


   _____________________________

   bi düşün.
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   19 Mayıs 2008 10:16:08
   Da Silva sağolsun bu haftada kayıpsız
   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   19 Mayıs 2008 10:19:13
   Lazio ile Napoliyi deplasmanda 3-0 yenmişim


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   19 Mayıs 2008 11:29:46

   quote:

   Orjinalden alıntı: |_ÖmeR_|

   Tamam Eagle al bi Premium üyelik '' DH Perfect League '' diye bi premier lig kurarız

   kolaysa sen al işte olay orda


   _____________________________

   Anlatılmaz bir aşk bu Beşiktaş
   Sayfalara yazsan sayfa yetmez Beşiktaş
   Vazgeçmek yok anladın mı Beşiktaş
   Bu sevdadan vazgeçen kanser olsun Beşiktaş
   l1957l-l1958l-l1960l-l1966l-l1967l-l1982l-l1986l-l1990l-l1991l-l1992l-l1995l-l2003l
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   19 Mayıs 2008 12:27:11
   36 SMS 'çik'


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Binbaşı
   1194 Mesaj
   19 Mayıs 2008 12:36:02
   Başkanlık 7lik yeter diyor şuan 6.yız ilk3 içerinede bitirebiliriz
   ligt tablosu


   şuana kadar oyanan maçlar   gol krallığı:   kadromuz
   _____________________________

   bi düşün.
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   19 Mayıs 2008 13:31:06
   Bende Sivas'ı aldım


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   19876 Mesaj
   19 Mayıs 2008 19:41:56
   Arsenal'ı Camara'nın iki goLüyle 2-1 yendim.

   Wigan Athlethic ile Arsenal'ı yendim mutluyum. Palacios da antrenmanda 83 yaptı.   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   19 Mayıs 2008 19:51:15

   quote:

   Orjinalden alıntı: |_ÖmeR_|

   36 SMS 'çik'

   zaten Türkiye alamıyor benim bildiğim...


   _____________________________

   Anlatılmaz bir aşk bu Beşiktaş
   Sayfalara yazsan sayfa yetmez Beşiktaş
   Vazgeçmek yok anladın mı Beşiktaş
   Bu sevdadan vazgeçen kanser olsun Beşiktaş
   l1957l-l1958l-l1960l-l1966l-l1967l-l1982l-l1986l-l1990l-l1991l-l1992l-l1995l-l2003l
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   19 Mayıs 2008 21:17:18
   O zaman banka yoluyla oluyo heralde


   Bu arada helal sana Wiganlı


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Binbaşı
   1112 Mesaj
   20 Mayıs 2008 00:28:25
   Ben getafeyi aldım.Ama transferden diğerliglerdeki satılık oyuncuları göremiyorum neden? ve oyuncularımı nasıl geliştiriyorum


   _____________________________   Dexter,Kyle XY,
   Merlin, Chuck, Criminal Minds, Fringe, How i Meet Your Mother, House MD, Man vs Wild, Oz, Prison Break, Sherlock, South Park, Supernatural, The Bigbang Theory, The Walking Dead, Hellsing, Death Note, Family Guy, Simpsons


  • Yarbay
   19876 Mesaj
   20 Mayıs 2008 09:07:51
   Aston ViLLa 2-0 yendi beni. 13.lüğe düştüm 5..likten.

   Ama adamlarda 2 sarı, 1 kırmızı var bende kart yok.   _____________________________

  • Binbaşı
   1194 Mesaj
   20 Mayıs 2008 10:19:29
   ivory coastı 4 ledik sırada gana var
   hala 6.yız
   _____________________________

   bi düşün.
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   20 Mayıs 2008 10:51:26

   quote:

   Orjinalden alıntı: -_ZeYtiN_-

   Ben getafeyi aldım.Ama transferden diğerliglerdeki satılık oyuncuları göremiyorum neden? ve oyuncularımı nasıl geliştiriyorum   Transfer listesine gir orda görürsün.Oyuncularını geliştirmek için teknik ekibe girip forvet antrenörüne felan giriyorsun oyuncuyu seçiyorsun ama unutma seçtiğin oyuncu diğer maç oynayamaz.


   Bende Lazio ile parmayı 5-2 West ham united ile fulhamı Da silva ve Tottinin golleri ile 2-0 yendim
   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   19876 Mesaj
   20 Mayıs 2008 12:29:19
   Tebrikler...


   _____________________________

  • Yarbay
   2711 Mesaj
   20 Mayıs 2008 12:42:54
   Eyvallah Bellamy'i Blackburn'a 23 Milyona sattım

   Premier Lig   Seria A
   Lazio & West Ham elele
   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Binbaşı
   1132 Mesaj
   20 Mayıs 2008 13:00:38
   Dhaa önce başlamış ama bırakmıştım..Şimdi siteden oynayanlar olunca yine başlıyorum..


   _____________________________

   Özgürlük, arzu etmekle hayale,cesaret etmekle mücadeleye,güçlenmekle sahipliğe,doyumsuzlukla esarete dönüşen bir olgudur.

   Oyuncuk - Bir Oyun Blogu..
  • Yarbay
   3082 Mesaj
   20 Mayıs 2008 14:16:27
   quote:

   Orjinalden alıntı: ank_yer_6

   Kaydoldum. Rehber yap, üst konu yaptıralım.

   Benim Rehber i Şimdi Eklicek Bunu Üst Konu Yaptırcaz Ok?


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre50 -- 20 Mayıs 2008; 14:16:18 >
   _____________________________


   Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum.
   Yanımda hiç arkadaş olmamasından yoruldum. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söylecek biri.
   En çok da insanların birbirine kötü davranmasından yoruldum.

   Elvis Presley Şarkı Çevirileri
   | Star Trek TOS | Star Trek TNG | Star Trek Voyager | Star Trek Deep Space Nine | Stargate SG-1 | Supernatural | The Vampire Diaries | Game of Thrones | Homeland | Arrow |
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   20 Mayıs 2008 15:14:17
   Değiştir butonundaki arızadan dolay rehberimizi 2 mesajda burda oluşturmaktayız


   REHBER   OFM nedir, nasıl oynanır?

   OFM (Futbol Menajeri) bir internet futbol menajerlik oyunudur. Bu oyunda gerçek hayatta taraftarı olduğunuz veya sevdiğiniz bir takımı sanal ortamda kontrol etme şansına sahip olursunuz. Takımınızla gerçek rakiplere karşı mücadele edersiniz. Dünyanın dört bir yanından menajerlere karşı oynarsınız. Her gün sadece bir kaç dakikada ayırarak takımınızı yönetir ve gelecek maça hazırlarsınız.

   Maçlar her gece gelişmiş maç motorumuz tarafından son derece gerçekçi bir şekilde simüle edilir. Bu maç motoru OFM'yi en gerçekçi menajerlik oyunu yapma özelliğine sahiptir.

   Sizin hedefiniz en iyi sonuçları alarak takımınızı beklenilen yere getirmektir. Diğer menajerleri geçerek en iyi menajer olma yolunda ilerlersiniz. Takım yönetimi size her zaman hedeflerini anlatır, sizin işiniz de bu hedeflere ulaşmaktır. Buna göre sezon sonunda puan alırsınız.
   Genel Bilgiler
   Alt hesaplara sezon biletleri nasıl aktarılır?
   Futbol Menajeri oyununda bilet sahipleri alt hesap açabiliyorlar. Premium Sezon Bileti sahipleri 2 adet alt hesap da açabilirler.

   Peki alt hesaplara nasıl bilet aktaracağız?

   Şimdi bunu adım adım yapalım:

   İlk olarak ana hesabımıza giriyoruz ve sezon biletlerimiz bölümüne giriyoruz menajer menüsünden.

   Bu ekranda gördüğümüz SEZON BİLETLERİ KULÜBESİ işte sezon biletlerini alt hesaplara aktarmaya yarıyor.

   kulübedeki TRANSFER düğmesine tıklıyoruz:

   Sonra ekranda bize kaç adet bilet transfer edeceğimiz soruluyor: OK e tıklayıp geçiyoruz   Şimdi biletimiz kulübeye geçti. Ana hesaptan çıkıp alt hesap ile siteye giriş yapıyoruz ve tekrar MENAJER menüsünden Sezon biletleri ekranına geliyoruz. Gördüğünüz gibi kulübede bilet duruyor. Şimdi onu alt hesaba geri çekeceğiz.   Geri çek düğmesine tıklıyoruz ve bilet geri çekiliyor. İşte biletimiz artık alt hesabımıza aktarıldı.

   Tatil modu nedir?
   Tatil modu hakkında bilgiler verelim:

   Tatil moduna çıktığınızda bir arkadaşınızdan sizin hesabınızı yönetmesini istersiniz, bu normalde yasaktır ancak tatil modunda bunu yapabilirsiniz, tatil modunu açmanın sizin için anlamı da yerinize bakacak kişinin sınırlı işlemler yapmasını sağlamaktır.

   bunlar:

   - Oyuncu alıp satamaz
   - İstifa edemez
   - Foruma mesaj atamaz
   - Profilinizi değiştiremez

   tatil modunu açınca size bir email gelir, bu emaili sakın silmeyin.
   Maç sonuçları nasıl belirleniyor?
   OFM motoru maçların sonuçlarını her gece belirler. Simülasyon saat Türkiye saati ile gece 2 'de başar ve bir kaç saat sürer. Bunun nedeni de simülasyon sırasında sistemlerin üzerinde yüklenme olması ve geceleri bu işlemi yaparak oyuncuların bundan minimum oranda etkilenmesini sağlamaktır.

   Tabi ki simülasyonun nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsunuz. Ancak bunu size tam olarak anlatırsan oyunun eğlencesi kalmaz. Simülasyon zaten o kadar karmaşık bir yapıya sahiptir ki bunu burada anlatmak da oldukça zor olacaktır. Bir çok şeye bağlıdır, taktikler, takımın gücü, tarihi geçmişi, diziliş, motivasyon ve şans.

   Bazı ipuçları verelim size:

   Şans faktörü her zaman ortadadır. Güçsüz bir takımın güçlü bir takımı yenme şansı her zaman vardır. Burada güç önemlidir ama güçsüz takım hep yenilecek diye bir kaide yoktur. Tıpki gerçek hayattaki gibi. Bu şans tabi ki azdır ama gerçek futboldaki gibi herşey olabilir. Sonuçta top yuvarlaktır.

   Bir takım evinde oynarken avantajlıdır.

   Eğer bir menajer kaleciyi kadroya koyarken yanlışlık yaparsa bu da takımı çok etkileyecektir.

   Taktiğinizi maçtan maça değiştirebilirsiniz. Ancak bir taktik ile iyi yonuçlar alıyorsanız bu taktiği sıkça kullanmak lehinize olabilir.

   Hücum oyuncularının atak özellikleri orta saha oyuncularından daha gelişmiştir. Örnek olarak bir orta saha oyuncusu: 90, 90, 90 özelliklere sahipse ve bir forvet 90, 0, 45 özelliklere sahipse bu atak oyuncusunu orta saha oyuncusundan güçsüz yapmaz. Atak özelliği açısından çok az bir fark doğacaktır.

   Oyuncular en iyi performansı gerçek yerinde oynadıklarında verirler.

   Kampa girmek takımın motivasyonunu %100 arttırır. Bu da kazanma şansını arttıracaktır. Ama hiç bir zaman kesin kazanacaksınız diye bir şey yoktur. Rakibiniz şanslı olabilir veya sizden daha iyi bir takımı olabilir.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |_ÖmeR_| -- 20 Mayıs 2008; 15:14:31 >
   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   20 Mayıs 2008 15:41:12
   Oyun Genel Bilgileri

   Kontrol Merkezi: Kontrol Merkezi Gelecek Maçın Kimle Olacağı Ligde Kaçıncı Sırada Olduğunu Gösterir

   Profil: Profil Sizin Oyun Bilgilerinizi Kaç Kere Yendiğinizi ve Yenildiğinizi Gösterir

   Maç Sonuçları: Yapılan Maçların Sonuçlarını Gösterir

   Skorboard: Sezon Bileti Olanlara Özeldir.

   Gazete: İngilizcedir Oynadığınız Ligle İlgili Genel Bilgiler Verir Çeviri Yaparak Azda Anlıyabilirsiniz

   Gelişmeler: Takım Olaylarını Gösterir

   Transferler: Sizin Ve Ligdeki Adamların Transferlerini Gösterir

   Takım: Burdan Oyuncularınız Hallerine Bakabilirsiniz Veya Sata Basarak Transfer Listesine Koyarsınız

   Diziliş: akımınızın sonraki maçta hangi dizilişle sahada yer alacağını buradan belirleyebilirsiniz. Dizilişi belirlerken oyuncularınızın niteliklerini gözönünde bulundurmanız iyi olur.

   Kadro: Her oyuncu ancak kendi mevkisinde en iyi performansı verecektir. Örneğin bir savunma oyuncusunu hücum hattına yerleştirirseniz başarılı olamayacaktır.. Burada oyuncularınızın kapasiteleri ile ilgili üç adet değer verilmiştir. Birincisi oyuncunuzun hücum kalitesini, ikincisi savunma gücünü, üçüncüsü ise ortalamayı göstermektedir.

   Göndermiş olduğunuz antrenmandaki oyuncular ilk onbirde yer alamazlar, ancak yedek soyunabilirler.

   Sakın yedek oyuncularınızı seçmeyi unutmayın, çünkü maç esnasında olabilecek sakatlanmalara karşı onlara ihtiyacınız olabilir.

   Görev: Burdan Kimin Penaltıyı Korneri Tarzı Atıcaklarını Seçersiniz Not: Burada oyuncuları özel görevler için seçebilirsiniz. Görevleri verirken sadece ilk onbir oyuncularını kullanabilirsiniz.

   Taktik: Karar verdiğiniz oyun şekli, takımınızın oyun içindeki sertliğini belirler. Takımınızın oyun sertliği artarsa başarı ihtimali artar.Ancak bu durum sakatlık ve sarı, kırmızı kart görme riskini arttırır.

   Gizli Antrenman : ilk Olarak Bunu Yapmanız için 100000 euro nuz olması gerekir gizli antrenman sizi casuslardan korur.

   Özel Antrenman: %100 %100 performansı artır geçen chelsea karşı yaptırdım 7-1 yendik Not: Eğer önünüzdeki maç için oyuncularınızın motivasyonunu arttırmak istiyorsanız, onları kampa alabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman takımınızın motivasyonu ve performansı gözle görülür bir biçimde artacaktır.

   Oyuncu Puanları: Gole Ve Yeteneğe Göre Ayarlanır: Not: Eğer önünüzdeki maç için oyuncularınızın motivasyonunu arttırmak istiyorsanız, onları kampa alabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman takımınızın motivasyonu ve performansı gözle görülür bir biçimde artacaktır.

   Teklifler: Karşı Tarafdan Takımınızdaki Oyuncular İçin Gelen Teklifler Burdan Yapılır.

   Kaşif: Sezon Biletleri Özeldir.

   Antrenman: İlk 11 DE Olmayanları Burada Geliştirebilirsiniz Not: Normal antreman dışında oyuncularınıza özel antreman yaptırabilirsiniz. Bu yetenekli oyuncularınızı geliştirmek için çok önemlidir.

   Transfer Listesi : Burda Paranıza Göre Oyuncu Alıp Satabilirsiniz

   Takım Yönetim: İngilizcedir Yorum Yaparlar

   Maddi Durum : Gelirlerinizi Ve Giderlerinize Burdan Bakarsınız

   Doktorlar: Almak Gerekir Varsa Sakat Oyuncularını Erken İyileştirir.

   Teknik Ekip: Oyunun En Önemli Yerlerinden Biridir En İyi Seçim Şunlardır:
   Yardımcı antrenör
   Forvet antrenörü
   Ortasaha antrenörü
   Savunma antrenörü
   Psikiyatrist
   Kondisyoner
   Doktor 1/4
   Kaleci antrenör

   Sponsorlar: Burdan Para Kazanmak İçin Stadyumunuza Sponsorlar Seçersiniz. Not: Buradan stadyumuza reklam verecek sponsorları belirleyebilir, gelen tekliflerden uygun gördüklerinizi seçebilirsiniz.

   Stadyum: Sezon Bileti Olanlara Özeldir.   Powered By @emre50
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |_ÖmeR_| -- 20 Mayıs 2008; 15:57:45 >
   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   19876 Mesaj
   20 Mayıs 2008 20:40:56
   Wigan'ı bırakıp "İstifa Et!"tim.

   Bir arkadşımla Almanya ligine girdik.

   Vfl Bochum'um ben, yeni lig inşlallah iyi olur.   _____________________________

  • Yarbay
   2711 Mesaj
   20 Mayıs 2008 20:54:52
   2 gün beklemen gerekiyordu.Nasıl aldın


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Binbaşı
   1194 Mesaj
   21 Mayıs 2008 06:53:33

   ganayıda yendik hala 6 .yız yinede
   haftaya morocco ile kupa maçı var


   _____________________________

   bi düşün.
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   21 Mayıs 2008 08:23:58
   Sivasspor ile Kasımpaşayı deplasmanda Balili'nin attığı golle 1-0 yendim.

   Man. city 0 - 5 WEST HAM UNİTED

   Roma 2 - 2 LAZİO


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   19876 Mesaj
   21 Mayıs 2008 13:33:18
   Ömer yeni üyeLik açtım.

   Senin kaç üyelik var?   _____________________________

  • Binbaşı
   1194 Mesaj
   21 Mayıs 2008 14:54:16
   multi hesap yasak ki
   _____________________________

   bi düşün.
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   21 Mayıs 2008 17:02:11
   Şimdiye kadar 8 tane açtım 4 tanesi landı 1 tanesini unuttum 3 tane kaldı


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   21 Mayıs 2008 17:16:22
   İşte 5-0 lık tarihi maçDefoe'yi aldığım ilk maçta 2 gol müthiş   Burdada bu hafta lider olacağıma inanıyorum, içerde M.Boro ile yapçam   İşte Gol krallığı, Da Silva ve Solano orta sahamın dinamoları
   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   22 Mayıs 2008 07:51:44
   3 takımımda galip


   West Ham United 1 - 0 M.Boro

   Lazio 2 - 0 Siena

   Sivas 2 - 0 Trabzon


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Binbaşı
   1194 Mesaj
   22 Mayıs 2008 14:35:49


   moroccoyu kupa da son 4 takım arasına kaldık

   nambia,mısır,tunus ve nijerya

   kupada rakibimiz nambia
   yarın ise senaegal ile lig maçımız var


   gazatede hakkımızda çıkan haber ve haftanın 11i   daha önce çalıştırdığım takımlar
   _____________________________

   bi düşün.
  • Teğmen
   230 Mesaj
   22 Mayıs 2008 15:34:46
   Ben de başladım İngiltere 2947. ligdeyim hala boş yer var ben Everton'dayım


   _____________________________

  • Yarbay
   2711 Mesaj
   22 Mayıs 2008 22:15:32
   İbrahimoviçe 50 Milyon $ verdim bakalım gelcekmi


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   23 Mayıs 2008 08:08:00
   3 takımım yine galip

   Atalanta 0 - 1 Lazio   Portsmouth 1 -2 West Ham United   Denizlispor 0 - 4 Sivasspor
   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   23 Mayıs 2008 20:46:02
   TebrikLer...


   _____________________________

  • Yarbay
   2711 Mesaj
   24 Mayıs 2008 10:21:02
   Teşekkürler


   West Ham United 1 - 0 Sunderland

   Diğer takımların bu hafta maçı yok


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Binbaşı
   1194 Mesaj
   24 Mayıs 2008 12:35:47
   senagale 3-0 yenildik dünkü
   bugünde güney afrika ile 1-1 berabre kaldık


   _____________________________

   bi düşün.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   24 Mayıs 2008 15:27:20
   ŞU anda Ligin ikinci haftası;

   ilk maç: 0-0
   ikinci maç 0-2

   1 puanla 11. sıradayım.


   _____________________________

  • Yarbay
   2711 Mesaj
   24 Mayıs 2008 17:52:29
   Hangi takım ?


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
  • Yarbay
   2711 Mesaj
   25 Mayıs 2008 11:38:25
   Man Utd den Anderson ve Fletcheri aldım ve Anderson ilk maçında golünü attı

   Wigan 0 - 2 West Ham United

   Premier Lig
   İtalya Liginde ise Lazio ile gülmeye devam ediyorum

   Lazio 3 - 0 Catania

   Seria A
   Kayserispor 0 - 0 Sivasspor

   Bence yine bir başarıdır kayseri ile deplasmanda berabere kalmak

   Süper Lig
   Bugünlük bu kadar yarın görüşmek üzere


   _____________________________

   Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.