Şimdi Ara

Otomatik-Manuel vites...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
8.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Söylenelere göre otomatik vitesler fazla yakarmış manuele göre...Doğruluk payı var mı ben inanmıyrum ancak doğrusu nedir?

• Doğrudur....
  • valla birader o konu tartışılır biz yaklaşık 8 senedir otomatik kullanıoz. Aynı arabanın düzünüde otomatiğinide kullandık açıkçası benzin farkını yaratan kullanış biçimine baglı. Eğer sürücü tecrübeliyse inan otomatik vitesle daha az yakabilir. Tabi otomatik vitesin türüne de baglı tabi bildiğin gibi bi çok tür otomatik vites var. Triptronic,steptronic, cvt bunlşardan bazıları. benim kullandığım araç elektronik otomatik şanzımana sahip ve benim arabanın kitabında yazana göre benim araç100km'de 0.3 lt daha fazla yakıyo bunu daha dikkatli kullanarak daha aşağıya indirebilirsin. Performans olarakta ben aracımın düz vitesinden geri kalmıyorum
  • bencede dogrudur.. bana mantik olarak ole gelio acikcasi ama bilemem belki olmayada bilir... bi de ayni turde yane iki tane merso e 320 ossun mesela biri otomatik ossun biri manual ... duyduguma gore manual daha hizli gidermis .. peki bu dogru mu ?
  • yeni kasa e320'de tiptronic vites olması lazım.yenilerde kalkışta çok az fark var .Bide şu açıdan bakmak lazım en kotu surucu otomatik arabayı test verisiyle kaldırabilir ama düz viteste iş profesyonellik ister yani eger colin mcrea 'yle yarışmıosan otomatik e320le düzünü geçersin
  • otomatik vites acemi işi.manuel vites ise her yerden daha avantajlı.elini attığın zaman şöyle bi ileri geri takacan bi yerlere.
  • yok ya otomatik çok nefis arabayla daha uğraşıyorsun ... vitese tak çıkar o kadar da iyi değil... yokuşta kayma da yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper1001

yeni kasa e320'de tiptronic vites olması lazım.yenilerde kalkışta çok az fark var .Bide şu açıdan bakmak lazım en kotu surucu otomatik arabayı test verisiyle kaldırabilir ama düz viteste iş profesyonellik ister yani eger colin mcrea 'yle yarışmıosan otomatik e320le düzünü geçersin

dogru yaa bizim arabada triptronicti unuttum nese ornek ossund ie soledim anlamissin zati :P saol
  • Bakın şimdi acemi sofor annem manuel ile ç yakıyor ma babam triptonic ile az yakabiliyor

Bu kişiye kalmış bişi gibi

Yani otomatiktede olsa araba devirini kontrol edersen az yakalbilirsin

Birde wirajlı yol fark ettiriri wirajlı yolda manuel daha cok yakar
  • virazla ne alakasi var ki .. ben virazlara hiz kesmeden giriom
  • quote:

Orjinalden alıntı: La_l3reA

virazla ne alakasi var ki .. ben virazlara hiz kesmeden giriom

Bab benim okuls şilede yol wirajlı devirli kullnıyorumki wirajdan atak çıksın die

Çok daha fazla yakıyor
  • otomatik vites araçlar 0-100 km'de saniye bakımından düz vitesli versiyonlarına göre daha geç hızlanmaktadır bu durum otomatik vites aracın devrini kendisinin ayarlamasıyla ilgilidir ama düz vites araçda kendiniz daha yüksek bir devirde vites değiştirerek aracı daha çabuk hızlandırmanız mümkündür ama bu fark öyle gözle görülür bir fark değildir.
    Ayrıca otomatik viteslerin düz viteslere göre daha çok yakmasının sebebi tamamen gaza ayarlı basmanızla alakalıdır.Gaza aracın devrine göre orantısız basarsanız araç doğal olarak fazla yakıt tüketir.
  • doğrudur.zaten aynı model araçların düz ve otomatik olanlarının teknik verilerene bakarsan oradada yazar
  • manuel vites gelişmiş ülkelerde yok denecek kadar az satıyor... bizde ise ototmatik vites...
  • yabancı ülkede benzin fiyatı böle olunca bizde 2.0 motor araba bile zor satıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gti

yabancı ülkede benzin fiyatı böle olunca bizde 2.0 motor araba bile zor satıyo
  • otomatik vitesle araç sürmenin zevkini alabiliyor mu insanlar. Tamam bayanlar için iyi olabilir orası ayrı. Üstelik otomatik vites için daha fazla para sayılıyor. Otomatik vitesli arabayla insanın uykusu gelir.
    Çekişte de zayıf otomatik vites. Ben kurumdaki jeeplerden biliyorum. Arazi de, araç geçerken manuel kesinlikle daha seri.
    Otomatik vitese anlam veremem.
  • bence otomatik'te manual'de aynı değer'de yakıyor bence tartışılmaz ama en güvenlisi otomatik
  • quote:

Orjinalden alıntı: nakka

Söylenelere göre otomatik vitesler fazla yakarmış manuele göre...Doğruluk payı var mı ben inanmıyrum ancak doğrusu nedir?

senin inanıp inanmaman önemli değil zaten test sonucları bunu söylüyor.ben hiç otomatiği düzünden az yakan otomobil duymadım
  • otomatik daha fazla yakar istediğin kadar iyi şöför ol... Ben şahsen otomatik araba kullanıyorum hiç bişeye değişmem. Manuel olduktan sonra ferrari olsa istemem yani. Sıkıcı ve yorucu geliyo bana vitesle uğraşmak. Araba dediğin gaza bastınmı kendi sonuna kadar hızlanmalı ne öle vites debriyaj falan...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.