Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seval158

ysfmar verdiğiniz bilgiler icin teşekkür ederim.. golcukte otoruyoruz.suyun kirec oranı hakkında bir bilgim yok..bu tuz ayarını ve parlatıcı ayarını nasıl ayarlayacagım.servis onun hakkında birsey dememişti.bu arada model bu siemens SN26M282TR

arkadaş cevabı vermiş beraberinde gelen kullanım klavuzundada aynı bilgiler mevcut bende sizin makinenin aynısını kullanıyorum sadece marka bosch diğer herşey aynı..
  • cok teşekkur ederim
  • Merhaba,
    Bulaşık makinenizin temizlenmesiyle ilgili olarak sizlere yağ çözücü bir ürün önermek isterim. Bu ürünle makinenizi zamanla oluşan yağ ve yemek artığı kalıntılarından temizleyebilir, makineniz içinde koku oluşumunu önleyebilirsiniz.

http://www.supurgemarket.com/bulasik-makinesi-yag-cozucu-p-4392.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: Collezione

Candoğan quantum powerball mu, calgonit finish mi daha iyi ?? daha önce bahsetmiştin ama unuttum konuyuda bulamadım.

Calgonit, yeni ismiyle Finish'in birkaç çeşiti var.

Classic Powerball
    Hepsi 1 Arada
    Quantum

En iyisi Quantum. Classic'te tuz ve parlatıcı etkisi yok.

şok markette finish hepsi 1 arada 14 tanesi 4 tl.bu bildiğimiz finish mi acaba. a101 de ise 42 tanesi 21,90 tl. daha önce kötü demişsiniz ...
  • Evet şoktaki bildiğiniz Finish. Çok fazla köpürüyor ve zor çözünüyor. Ağartma ve kurutma etkisi zayıf. Bence boşuna para vermeyin ben Finish'ten çok soğudum.

Arkadaşlar Amway Dishdrops kullanan var mı? Olumlu ve olumsuz görüşlerinizi alabilir miyim?
  • fairy nin yeni çıkan platinum adlı deterjanı da çok köpük yapıyor. her yıkama sonunda 30 dakikalık deterjansız çalıştırmak durumunda kalıyoruz mecbur.
  • dün fairy platiumu denedim ilk yıkama olarak benden gecer not almadı bulaşıklar daha ıslak çıktı suan için quantum daha iyi...
  • Makinem siemens 26m882.hepsi bir arada deterjan kullanımında bulaşıklar tam kurumamış olarak ve su izleri kalmış vaziyette çıkıyordu.(quantum kullanmadım.)Daha sonra prilin klasik olan soda etkili tabletini parlatıcısını v e tuzunu kullandım.Şu anda bulaşıklarda ne su izleri var nede kurutma sorunu.Ben sorunumu hepsi bir arada olan tablet kullanmamakla çözdüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reco99

Makinem siemens 26m882.hepsi bir arada deterjan kullanımında bulaşıklar tam kurumamış olarak ve su izleri kalmış vaziyette çıkıyordu.(quantum kullanmadım.)Daha sonra prilin klasik olan soda etkili tabletini parlatıcısını v e tuzunu kullandım.Şu anda bulaşıklarda ne su izleri var nede kurutma sorunu.Ben sorunumu hepsi bir arada olan tablet kullanmamakla çözdüm.

peki hepsibirarada kullanırlen de ayrıca parlatıcı kullaıyor muydunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Makinem siemens 26m882.hepsi bir arada deterjan kullanımında bulaşıklar tam kurumamış olarak ve su izleri kalmış vaziyette çıkıyordu.(quantum kullanmadım.)Daha sonra prilin klasik olan soda etkili tabletini parlatıcısını v e tuzunu kullandım.Şu anda bulaşıklarda ne su izleri var nede kurutma sorunu.Ben sorunumu hepsi bir arada olan tablet kullanmamakla çözdüm.

Kullandığımda oldu.parlatıcı ayarı 1 de olduğu halde bulaşıklar üzerinde parmak izleri kalıyordu ve cam ürünlerde nasıl izah etsem mavimsi bir renk oluşuyordu.sanırım parlatıcı fazla gelip durulamayı yeteri kadar yapamıyordu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Kullandığımda oldu.parlatıcı ayarı 1 de olduğu halde bulaşıklar üzerinde parmak izleri kalıyordu ve cam ürünlerde nasıl izah etsem mavimsi bir renk oluşuyordu.sanırım parlatıcı fazla gelip durulamayı yeteri kadar yapamıyordu.

ben pril perfect kullanıyorum ve parlatıcı ayarı da 5'te...ama yine de eski makineler gibi kurutma sonucu alamıyorum...

parmak izi ya da amvimsi durum yok bende.

• eskiden pril kullanıyorduk bardaklar çizik içinde kalmıştı

yaklaşık 5 yıldır yada o aralarda ne ise

calgonit kullanıyorum quantum çıktığından beride quantum kullanıyoruz başka model aramaya ihtiyaç duymadık açıkçası

hiçbi şikayetimiz yok
  • ya bu kalgon ve türevleri(kalgon, kalgonit,kuantum falan filan) gereksiz pahalı arkadaşlar. ardı astarı kimyasal işte.atıyorsun katalizörü öbür taraftan oluk oluk çıkıyor.fairy yağlara karşı daha performanslı.bir ara salgın halinde kalgon türevlerinde indirim olmuştu.ben ozaman depolamıştım.pril gerçekten çiziyor.ben makinanın eskiliğine vermiştim.o çizikli olaya korozyon diyorlar sanırım.
  • quote:

Evet şoktaki bildiğiniz Finish. Çok fazla köpürüyor ve zor çözünüyor. Ağartma ve kurutma etkisi zayıf. Bence boşuna para vermeyin ben Finish'ten çok soğudum.

Arkadaşlar Amway Dishdrops kullanan var mı? Olumlu ve olumsuz görüşlerinizi alabilir miyim?

Sn. candogan62,
    Hep sizin yorumlarınızı okuyup bilgilendim,
    İlk kez yardımcı olma fırsatım çıktı :)
    Amway Dish Drops aldım ve kullandım,
    Bulaşık makinem Bosch SMS69T08EU,
    Eco50 altındaki ısı dereceli hiçbir programda tablet erimiyor,
    Yarım yük programında hiç erimiyor,
    Ankara Etimesgut'ta oturuyorum.
    Sularımız orta-yumuşak.
    Doğrusu büyük ümitlerle aldık ama deterjandan hiç memnun kalmadık,
    Bu deterjanın erimediği sıcaklık değerlerinde; Pril Classic tablet rahatlıkla çözünüyor

• 50 adet ultra parlatıcılı Quantum tablet 18 tl. Alıp almamakta tereddüt ediyorum. Şu an Fairy Platinum kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkoc

quote:

Evet şoktaki bildiğiniz Finish. Çok fazla köpürüyor ve zor çözünüyor. Ağartma ve kurutma etkisi zayıf. Bence boşuna para vermeyin ben Finish'ten çok soğudum.

Sn. candogan62,
    Hep sizin yorumlarınızı okuyup bilgilendim,
    İlk kez yardımcı olma fırsatım çıktı :)
    Amway Dish Drops aldım ve kullandım,
    Bulaşık makinem Bosch SMS69T08EU,
    Eco50 altındaki ısı dereceli hiçbir programda tablet erimiyor,
    Yarım yük programında hiç erimiyor,
    Ankara Etimesgut'ta oturuyorum.
    Sularımız orta-yumuşak.
    Doğrusu büyük ümitlerle aldık ama deterjandan hiç memnun kalmadık,
    Bu deterjanın erimediği sıcaklık değerlerinde; Pril Classic tablet rahatlıkla çözünüyor

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. O zaman hiç bulaşmayayım :)

• ben de finish quantumdan memnun değildim bulaşıkları iyi temizlemiyor gibi geliyordu. fairy platinum almaya başladım çok memnunum tamamı temiz ve parlak çıkıyor bulaşıkların.
  • Bingo'nun üç katmanlı, üzerinde suda eriyebilen folyolu bir bulaşık tableti var. Bu tabletin kalitesi nasıl, açıkçası yabancı marka yerine yerli marka bir tableti almayı uygun görüyorum. Bingo'nun çamaşır deterjanından gayet memnunuz. Tableti hakkında deneyimi olan varsa bilgilendirebilir mi?
  • iki kutu kullandım. iyi performans vardı . fairy ye geçtim bardaklar korozyona uğradı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

Bingo'nun üç katmanlı, üzerinde suda eriyebilen folyolu bir bulaşık tableti var. Bu tabletin kalitesi nasıl, açıkçası yabancı marka yerine yerli marka bir tableti almayı uygun görüyorum. Bingo'nun çamaşır deterjanından gayet memnunuz. Tableti hakkında deneyimi olan varsa bilgilendirebilir mi?

Geçen yıl kullanmıştık, asla tavsiye etmem. Berbat bir deterjan. Paranızı çöpe atmış olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.