Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pril Gold kullanma şansım olmadı henüz.

Deneme amacıyla dönüşümlü olarak Fairy Platinum ve Finish Quantum kullanıyorum.

Fairy Platinum'da sonuç çok iyi.Köpürmeye nerden bakıyorsunuz bilmiyorum ama ben kurutma sonrası olumsuz bir durum farketmedim bulaşıklarda.

Yine aynı şekilde Finish Quantum'daki sonuçta çok iyi bence.

Sonuç itibarı ile ikisi arasında bir fark göremedim ben.Her ikisinin performansından de çok memnunum diyebilirim.

Bu arada bulaşık makinası modelinin Electrolux ESF5531LOW olduğunu belirteyim...
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Pril gold, finish ve fairy kadar iyi sonuç veremiyor temizliyor parlatiyor ama finish ve fairy kadar iyi degil. Kopurme olayida makine yikamaya basladikdan 20-25 dakika sonra olmaya başlıyor zaten makinenin seside hafif degisiyor durulamaya gecince kopukten eser kalmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alpalp92 A kullanıcısına yanıt
    Değerli bilgiler için eyvallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: Timsah02

Ne gibi bi sıkıntınız oldu acaba?

Beyaz beyaz deterjan lekeleri kaldı bardaklarda ve kaşıklarda üretim tarihi yeni olmasına rağmen.
  • excalibur6161 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen deterjan nemlenmiş ve erimemiş ondan olabilir ben de aynı sıkıntıyı finish quantum ve finish ambalajsız hepsi bir aradada yaşıyorum.Makinenizin markasını sakıncası yoksa ögrenebilir miyim.Siemens bosch markalarındaki deterjan dağıtıcısı bunu yapıyo.Tablet deterjan kutusundan çıktıktan sonra oraya geliyo ve bazen yapışıyo ya da kutu ıslak olunca deterjan yapışıyo

• Timsah02 T kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bosch sms69t68 kullanıyorum 2011den beri. Tabletin erimemesi ya da bulaşıklarda kalması gibi bir durum hiç yaşamadım. Benim makinamda da var tabletin düştüğü, üst sepette olan minik bir göz. Hatta en kısa program olan auto35-45te bile olmadı. Deterjan kutusu ıslak olduğu ya da tableti bazen ıslak elle tuttuğunuz için olabilir mi? Aklıma başka bişey gelmiyo. Deterjan bayat olabilir dicem ama diğer arkadaş deterjanının üretim tarihinin yeni olduğunu belirtmiş. Bilemedim.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Deterjan kutusunun ıslak olması ve ıslak elle tutmamız da bir sebep

• Arçelik 170 modelini kullanıyorum.Yıkamasından son derece memnunken son zamanlarda içindeki eşyalar bulanık çıkmaya başladı.Suyun sertlik değeri bulunduğum yerde 20 Fransız birimi.Bu ise 11.2 Alman birimine denk geliyor sanırım.Bim in toz deterjanı ve tuzun ve parlatıcısını kullanıyorum senelerden beri.Tuz ayarını bir ve iki de parlatıcı ayarını birden üçe kadar(hiç ıslak tabak bardak kalmıyor)her ayarda kullanmama rağmen sonuç hüsran.Fotoğrafdaki en son yıkanan bulaşıktan sonraki hal (tuz ayarı sıfır, parlatıcı ayarı birde)Parlak çay bardağı makınadan çıkıp elma sirkesiyle yıkanmış olan.Üstatlardan yardım lütfen
    Bu mesaja eklenen görseller:
  • myanbolu M kullanıcısına yanıt

Makinenizi güclü 65 programında makine temizleyici kullanarak temizleyin ardından tuz ayarı 1 ve parlatıcı 3 ile yıkama yapın bu benim size tavsiyemdir

Tuz haznesinin kapağı tam kapanmamış olabilir mi?

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Kontrol ettim her seferinde. Sagolun ilginize başka TAVSİYELERİNİZİ beklerim inşallah
  • Timsah02 T kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için sağolun uygulayıp sonucu yazarım
  • Rica ederim yorumlarınızı dört gözle bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Timsah02

Muhtemelen deterjan nemlenmiş ve erimemiş ondan olabilir ben de aynı sıkıntıyı finish quantum ve finish ambalajsız hepsi bir aradada yaşıyorum.Makinenizin markasını sakıncası yoksa ögrenebilir miyim.Siemens bosch markalarındaki deterjan dağıtıcısı bunu yapıyo.Tablet deterjan kutusundan çıktıktan sonra oraya geliyo ve bazen yapışıyo ya da kutu ıslak olunca deterjan yapışıyo

Merhaba Hocam, makinem Profilo BM-6481MG Bulaşık Mak.si.
  • Genel olarak herkes Fairy Platinum'dan memnun kalmış. Fiyat olarak en uygun nerede acaba Tespo'da 63 adet 30.90₺ görünüyor. Uygun mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

Genel olarak herkes Fairy Platinum'dan memnun kalmış. Fiyat olarak en uygun nerede acaba Tespo'da 63 adet 30.90? görünüyor. Uygun mu acaba?

Hocam Fairy iyi ama içinde aktif madde oranı diğerlerine göre %30 un üzerinde ve ayrıca Avrupada bir çok davası var. İçeriğini açıklamamak için direniyor. Ayrıca çok köpürüyor. Size tavsiyem Finish Hepsibirarada.
  • Arkadaşlar kısa programları kullananlar memnunlar mı yıkama ve kurutmadan? 30 dk 60C yada 55 dk 60C gibi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,bulaşık makinası markası beko ,makina son 2 yikamadir bulaşıkları kirli bırakıyor,tamircim deterjan 'ın son kullanma tarihi geçmiştir ondandır,dedi.pek inandırıcı gelmemişti.deterjanın üzerinde üretim ve son kullanma tarihi yazmıyor .geçen sene hepsiburada dan finish klasik stok yapmıştım .daha elimde 2 paket 90 lı paket bulunmakta.

• Alınacak en ekonomik olan hangisi? Bunu buldum sizce uygun mu fiyatı?
    https://urun.n11.com/tablet/finish-bulasik-makinesi-deterjani-quantum-tablet-72lituz-hediye-P160847939
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.