Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.816
Cevap
47
Favori
343.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haftaya BİM'e sıvı bulaşık makinesi temizleyicisi geliyor. 2-3 tane alın stok yapın 1 sene gider :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAMAN_NR

Haftaya BİM'e sıvı bulaşık makinesi temizleyicisi geliyor. 2-3 tane alın stok yapın 1 sene gider :)

Söylediğiniz iyi oldu. Alayım bende 4 tane :) Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

quote:

Orijinalden alıntı: YAMAN_NR

Haftaya BİM'e sıvı bulaşık makinesi temizleyicisi geliyor. 2-3 tane alın stok yapın 1 sene gider :)

Söylediğiniz iyi oldu. Alayım bende 4 tane :) Teşekkürler.

Rica ederim :) Epeydir satışa girmesini bekliyordum.
  • Benim de ihtiyacım vardı servis deterjan kutusunu değiştiğinde temizleyiciyle bir kere 70 derecede çalıştırın demişti iyi oldu öğrendiğim teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Profilo bm 2001e bulaşık makinem var , eko tuşu ile yıkama yapıyorum özellikle bardaklarda belli oluyor hep bir ıslaklık söz konusu ne yapabilirim ,Calgonıt Quantum tablet kullanıyorum herhan gibi kir vesaire yok , Sadece çıkanlar ıslak....

Calgonıt Quantum tablet kullanıyorum sorun yok ama markasının çıktığı ülkeden dolayı değiştirmeyi düşünüyorum
  • merhaba arkadaşlar
    siemens Sn26m882tr model bulaşık makinemi alalı 1 yıl oldu ama hıc memnun kalmadım.bulaşıkları guzel yıkamıyor, koku yapıyor,porselen tabakların ıcınde siyahlaşmalar oluyor,celikleri ciziyor, bardakalr ıse kullanılmayacak kadar zarar gordu.hepsi cızık ve aşırı puslanma var. tuz,parlatıcı ve toz deterjan olarak bim active yi kullanıyorum.umuyorum ki tum bu yaşadığım sorunlar deterjandandır ve drğiştirdiğimde sorunlar ortadan kalkar.bu yuzden aynı model bulaşık makinesi olan birilerinden kullandıkları,memnun kaldıkları,benim yaşadığım sorunalrın hıcbirni yaşamamış arkadaşlardan deterjan,tuz,parlatıcı markalarını bana onermelerini rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seval158 -- 15 Mart 2013; 0:12:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seval158

merhaba arkadaşlar
    siemens Sn26m882tr model bulaşık makinemi alalı 1 yıl oldu ama hıc memnun kalmadım.bulaşıkları guzel yıkamıyor, koku yapıyor,porselen tabakların ıcınde siyahlaşmalar oluyor,celikleri ciziyor, bardakalr ıse kullanılmayacak kadar zarar gordu.hepsi cızık ve aşırı puslanma var. tuz,parlatıcı ve toz deterjan olarak bim active yi kullanıyorum.umuyorum ki tum bu yaşadığım sorunlar deterjandandır ve drğiştirdiğimde sorunlar ortadan kalkar.bu yuzden aynı model bulaşık makinesi olan birilerinden kullandıkları,memnun kaldıkları,benim yaşadığım sorunalrın hıcbirni yaşamamış arkadaşlardan deterjan,tuz,parlatıcı markalarını bana onermelerini rica ediyorum.

sebebi barzi belli gibi. kullandığınız deterjan. fariy platinum veya qouatum kullanın o zamanda oluyorsa o zaman sorun makinadadir
  • peki sizin bulaşık makinenizde siemens mi?
  • BİM in tabletinin neredeyse tamamını bitirdim, bizde çizilme vs olmadı hiç, parlatıcı pril, tuz markasız, tuz ve parlatıcı ayarı 1 de
  • Pril multi perfect tablet tavadaki yumurta lekelerini çıkarmadı, özellikle fazla artımadan makineye koydum izler duruyor. Bu Çamaşır suyu etkili quantum tabletler iyi mi acaba? denemek için alacağım ama hem pahalı hem de küçük paketi yok. 15li falan bulursam alacağım.
  • peki benimki nie cizilme yapıyor neyi yanlış kullanıyorum anlamadım
  • quote:

peki benimki nie cizilme yapıyor neyi yanlış kullanıyorum anlamadım

Bence yaşadığınız sorun tuzdan kaynaklanıyor. Sularınız çok sert değilse kaliteli bir hepsi bir arada tablet alarak deneme yapabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Bence yaşadığınız sorun tuzdan kaynaklanıyor. Sularınız çok sert değilse kaliteli bir hepsi bir arada tablet alarak deneme yapabilirsiniz.

peki makienmdeki tuz bitincemi hepsi bir aradayı kullanmam gerekiyorpeki makienmdeki tuz bitincemi hepsi bir aradayı kullanmam gerekiyor
  • quote:

quote:

quote:

peki makienmdeki tuz bitincemi hepsi bir aradayı kullanmam gerekiyorpeki makienmdeki tuz bitincemi hepsi bir aradayı kullanmam gerekiyor

Makinenizdeki tuzun bitmesine gerek yok, tuz ayarından sıfırladığınız takdirde makineniz olan tuzu kullanmaz. Kullanma kılavuzundan bakabilirsiniz.

Önerim Finish Quantum'u denemeniz. Şuan Migros'ta 85'li tablet 32TL.

• BIM' de satılan tabletten kullanıyorum. Memnunum.
  • Seval158 aynı makinayı kullanıyorum ancak bu problemi yaşamadım.
    Fairy hepsi biraradayı kullandım 4 aydır şimdi Platiniuma başladım.
    Benim tek sıkıntım hepsibiarada da aşırı parfümsü koku idi.platinum da o yok.
    Ancak tuz bittiği zaman bende özellikle derin camlarda çizilmler gördüm.hafif hafifte olsa.
    Tuz ekleme ertesi düzeldi.
    Kurutma performansından memnun kalmam diye düşünüyordum ama sıkıntı yok.
    Sanıyorum ki diğer görüşler gibi benimde görüşüm tablet sebepli sıkıntı yaşıyorsunuz.
  • Tuz ekleyince daha fazla çizilme olmuyor muydu özellikle hepsi bir arada tablet kullanılacaksa tuz ayarı iyice kısılmalı ve hatta hiç kullanılmamalı diye biliyorum çünkü fazla tuzun korozyonu arttırdığı söyleniyor. Biz de tuz kullanmayı yıllar önce bıraktık, parlatıcı bile kullanmıyoruz ve deterjan olarak ağır yağlı ve kötü kokulu bulaşıklarda fairy platinum'u, genel kullanımda ise calgonit quantum'u kullanıyoruz, bu şekilde şimdiye kadar herhangi bir korozyon oluşumuna rastlamadık, sanırım burada işin sırrı kaliteli bir tablet kullanmaktan geçiyor ve yukarıda da belirttiğim gibi fairy platinum'u sadece ağır kirli bulaşıklarda kullanıyoruz, genel olarak calgonit quantum'u tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfssfr

Seval158 aynı makinayı kullanıyorum ancak bu problemi yaşamadım.
    Fairy hepsi biraradayı kullandım 4 aydır şimdi Platiniuma başladım.
    Benim tek sıkıntım hepsibiarada da aşırı parfümsü koku idi.platinum da o yok.
    Ancak tuz bittiği zaman bende özellikle derin camlarda çizilmler gördüm.hafif hafifte olsa.
    Tuz ekleme ertesi düzeldi.
    Kurutma performansından memnun kalmam diye düşünüyordum ama sıkıntı yok.
    Sanıyorum ki diğer görüşler gibi benimde görüşüm tablet sebepli sıkıntı yaşıyorsunuz.

benim detejanlar hakkında fazla bir bilgm yok.platiniuma toz deterjan mı.ayrıca tuz ve partlatıcı olarak ne kullanıyorsunuz ogrenebilrmiyim
  • tuzu bimden alıyorum.parlatıcı zaten klasik marka.deterjan olarak tablet kullanıyorum.dediğim fairy platinium aldım.daha önce fairy hepsibiarada kullanıyordum.hepsibiarada da çok fazla parfün kokusu oluyordu ama platinum da bu yok.tuz ayarına gelince kurulum için gelen arkadaş tuz ayarını yapmıştı ne durumda bilemem bana uyarı cıkınca tuz ekliyorum hepsi bu.deterjanda kampanyalar olyyor oralardan alabilirsin.mesela 70 platinum tableti 30 tl ye almıştım bilmem uygun mudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfssfr

tuzu bimden alıyorum.parlatıcı zaten klasik marka.deterjan olarak tablet kullanıyorum.dediğim fairy platinium aldım.daha önce fairy hepsibiarada kullanıyordum.hepsibiarada da çok fazla parfün kokusu oluyordu ama platinum da bu yok.tuz ayarına gelince kurulum için gelen arkadaş tuz ayarını yapmıştı ne durumda bilemem bana uyarı cıkınca tuz ekliyorum hepsi bu.deterjanda kampanyalar olyyor oralardan alabilirsin.mesela 70 platinum tableti 30 tl ye almıştım bilmem uygun mudur.

sizin dediğiniz plantium tablettin icinde tuz ve parlatıcıda olmuyormu.birde ben makneyi alalı 1 yıl oldu aldığımzda koydugumuz tuz hala bitmedi
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.