Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok teşekkürler. Umarım siz de AEG yi uzun yıllar memnun ve sorunsuz kullanırsınız Yorumlarınıza göre hareket ettim ve aklımda kalan her ne kadar kurtulmak isteseniz de Quantumun alınabilecek en iyi seçenek olduğunu söylediğinizdi, pek emin değilim aslında ama bu şekilde hatırladığım ve yorumlarınıza güvendiğim için gözümü karartıp 3 paketi aldım
  • 14adet fınıs hepsı bıraradayı 4 tl ye aldım son derece ıyı bımın bındı tam bır felaket

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biostrike

Hocam merhabalar. Sizin tavsiyenizle 1,5 sene önce 58m82tr aldık ve yanında 160 adet 2010 üretimli Finish Quantum verdiler. Hâlâ bitiremedik deterjanı son paket kaldı 2,5 senelik olmasına rağmen ne bir erime sorunu ne de üstünde leke olması gibi bir sıkıntı olmadı. Yıkama performansı iyi olursa eğer dediğiniz gibi bir sorun yaşayacağımı tahmin etmiyorum umarım olmazda. Ayrıca makine tavsiyeniz için tekrar teşekkür etmek istiyorum gerçekten memnun kaldık. İyi günler.

Gayet ıyı makıne ustad onermıs zaten ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo ARKADASLAR SU SIRA KAMPANYA VAR Metro C&C grossmarkette 45+40 adet 2 paket finish quantum camasir suyu katkili aldim 51tl odedim.
    çamaşır suyu etkili tabletin diğer tabletten farkı nedir kullanımda acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

quote:

Orijinalden alıntı: russo2000
    Bende yeni bulaşık makinesi aldım. Candoğan arkadaşımıza burdan tekrar teşekkür ediyorum...

ciko44'ün yazısı ile ilgili herhangi bir düşüncesi veya deneyimi olan var mı? Yeni makinaya zarar vermek istemem de...

Mailden alıntı oluşu ve yazım şeklinden direk HOAX gibi geldi bu bana. Bilinen şeylerle verimli sonuç alınırken böyle extreme şeyleri denemenizi tavsiye etmiyorum...

Gerçi Candogan62'nin deneme şansı oldumu acaba...

bende arçelik bulaşık makinası var deterjandanmı bilemiyorum leke bırakıyor
  • arkadaşlar; endüstriyel isimlerin etrafında dönüp durup reklamlarını yapacağımıza, doğal ürünlere yönelmeliyiz diyorum ben.
    bunlar hep zehir...
    çocuklarımız var, yaşlılarımız var, hasta olanımız ve hayvancıklarımız. en başta onlar için bu gerekli değil mi?
    ben, kül suyu kullandım memnunum, enzim kullandım memnunum, arap sabunu kullandım memnunum, bir kaç markanın ürününden satın aldım, evet memnunum...
    elbet biri size de uyar...
    dünyamızın ve bu dünya üzerinde bırakıp gideceğimiz çocuklarımızın, sağlıklı ve mutlu yaşamalarını düşünmek bize düşmüyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Finish Quantum Oxi çamaşır suyu etkili 85'li tableti Migros'ta 32TL'ye görünce yine dayanamayıp gittim aldım Bakalım nasıl çıkacak.

Arap sabunu denemelerini bir süre daha erteledin galiba hocam
  • Geçen sefer Fairy hepsi bi arada kullandım.Bu defa Fairy Platinium aldım 70 li 30 liraya.Bakalım bu nasıl çıkacak.Hepsibiarada aşırı koku vardı bulaşıklarda.Parfümmüdür neyse artık.Platiniuma bakacağız artık.
  • finish quantum camasir suyu katkili aldım 85 tablet 29.90 liraya metro grossmarketten.baya uygundu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

finish quantum camasir suyu katkili aldım 85 tablet 29.90 liraya metro grossmarketten.baya uygundu.

2 paket almis olsa idin 170 adet olup 51tl odeyecektin.

3 paket almış olsa idin 255 adet olup 77tl ödeyecektin.

• Arkadaşlar
    hepsiburada.com sitesinde

Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Kapsülü, 70 Yıkama 29.98 TL kargo bedava

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etranger -- 21 Şubat 2013; 16:22:15 >
  • Yeni Finish Quantum Jel satışa çıkmış bugün Onur markette gördüm ve aldım 500+500 1Lt si 29.90TL biraz fazla gibi geldi bana makine doluydu zaten jeli döktüm ve ilk önce uzun programda performansı nasıl diye Ekstra Hijyen programında hygiene++ fonksiyonuyla çalıştırdım ön yıkamayı normalde 30'C de yapıyor ancak fonksiyonla beraber 45'C ön yıkama yapıyor şuan ana yıkamaya daha yeni geçti 75'C yıkama>35'C durulama>55'C durulama>80'C son durulama ve kurutma yaparak program bitecek daha 2 saati var bitmesine bittikten sonra birde kısa programda deneyeceğim sonuçları yazarım sonra.

• Bugün 4 pakette ben almış bulundum seri baya sağlamlaştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 21 Şubat 2013; 19:55:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Yeni Finish Quantum Jel satışa çıkmış bugün Onur markette gördüm ve aldım 500+500 1Lt si 29.90TL biraz fazla gibi geldi bana makine doluydu zaten jeli döktüm ve ilk önce uzun programda performansı nasıl diye Ekstra Hijyen programında hygiene++ fonksiyonuyla çalıştırdım ön yıkamayı normalde 30'C de yapıyor ancak fonksiyonla beraber 45'C ön yıkama yapıyor şuan ana yıkamaya daha yeni geçti 75'C yıkama>35'C durulama>55'C durulama>80'C son durulama ve kurutma yaparak program bitecek daha 2 saati var bitmesine bittikten sonra birde kısa programda deneyeceğim sonuçları yazarım sonra.

hocam sizin makine neydi? 45 derece ön yıkama olayı iyiymiş valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEITGEIST

quote:

Yeni Finish Quantum Jel satışa çıkmış bugün Onur markette gördüm ve aldım 500+500 1Lt si 29.90TL biraz fazla gibi geldi bana makine doluydu zaten jeli döktüm ve ilk önce uzun programda performansı nasıl diye Ekstra Hijyen programında hygiene++ fonksiyonuyla çalıştırdım ön yıkamayı normalde 30'C de yapıyor ancak fonksiyonla beraber 45'C ön yıkama yapıyor şuan ana yıkamaya daha yeni geçti 75'C yıkama>35'C durulama>55'C durulama>80'C son durulama ve kurutma yaparak program bitecek daha 2 saati var bitmesine bittikten sonra birde kısa programda deneyeceğim sonuçları yazarım sonra.

Benim bulaşık makinem Miele G1833SCİ XXL Arçeliğin bir zamanlar çıkardığı 3490E modeliyle aynı mantıkta bir makine temel olarak 18 programlı ancak fonksiyonlarla vs. 80-100 e dayanıyor. Aşırı derecede teferruatlı bir makine ön yıkama normal makinelerde soğuk veya ılık olarak yapılır bu makinede farklı farklı ön yıkama var durulamalar ana yıkama hatta kurutması bile farklı farklı makineyi ilk çalıştıracağım zaman yarım saat program seçmeyle uğraştım Hoşgeldiniz yazısı geldikten sonra program seçim tablosu geliyor program seçildikten sonra ön yıkama yapılsınmı diye yazı çıkıyor ok tuşuna bastıktan sonra asıl kafa karıştıran yere geliniyor ama otomatik seçeneğini sunmaları güzel olmuş eşim genelde ön yıkamayı atlar, durulamada ise yine aynı şey bir liste dolusu durulama orda bende çoğunlukla otomatik seçeneğini seçiyorum kurutmada ise klasik, fanlı, yoğunlaştırmalı, turbo termik, buhar tahliyeli, dolaşımlı, auto gibi seçenekler var, ana yıkamayı ise sona bıraktım ilk olarak programın izin verdiği sıcaklıklardan sıcaklık seçiliyor sonra püskürtme basıncı seçiliyor çok hassas, hassas, narin, normal, güçlü, ekstra güçlü, turbo ve Otomatik seçeneklerinden biri seçiliyor ve start düğmesine basılıyor yıkamanın başlaması ise 5dk yı buluyor doluluk hesaplanıyor deterjan tuz ve parlatıcı kontrol ediliyor deterjan tuz veya parlatıcı olmadığında uyarı veriyor ancak ok tuşuna basılıp bu adım geçilebiliyor benim anlamadığım tek bir nokta ise makine deterjanı tanıyabiliyor yani hassas programda toz deterjan koyunca lütfen sıvı deterjan koyunuz yazısı çıkıyor tüm bunları seçmemek için ise makineyi açtığınızda ayarlardan tüm ayarlı otomatik yap seçeneğini seçmek yeterli oluyor böylece makine direk 18 full auto programlı standart bir makine oluyor herşeyini kendi hallediyor kullanma kılavuzunda bu ekstralarla ilgili hiçbir yazının olmaması beni ayrıca şaşırttı gerçi hepsi olmuş olsa 200 sayfalık bir kullanma kılavuzu olurda oku babam oku bitmezdi. Çok fazla uzattım makinemin reklamını yaptım özür dilerim. Servisin şu lafı beni çok korkuttu makinenin kartında veya beyninde bir arıza olursa tamiri makinenin yarı fiyatı tutar demişti ancak 3-4 senedir kullanıyorum birşey yok incelemek isteyenler G 5935 SCİ XXL modeline bakabilirler..

• quote:

quote:

quote:

Benim bulaşık makinem Miele G1833SCİ XXL Arçeliğin bir zamanlar çıkardığı 3490E modeliyle aynı mantıkta bir makine temel olarak 18 programlı ancak fonksiyonlarla vs. 80-100 e dayanıyor. Aşırı derecede teferruatlı bir makine ön yıkama normal makinelerde soğuk veya ılık olarak yapılır bu makinede farklı farklı ön yıkama var durulamalar ana yıkama hatta kurutması bile farklı farklı makineyi ilk çalıştıracağım zaman yarım saat program seçmeyle uğraştım Hoşgeldiniz yazısı geldikten sonra program seçim tablosu geliyor program seçildikten sonra ön yıkama yapılsınmı diye yazı çıkıyor ok tuşuna bastıktan sonra asıl kafa karıştıran yere geliniyor ama otomatik seçeneğini sunmaları güzel olmuş eşim genelde ön yıkamayı atlar, durulamada ise yine aynı şey bir liste dolusu durulama orda bende çoğunlukla otomatik seçeneğini seçiyorum kurutmada ise klasik, fanlı, yoğunlaştırmalı, turbo termik, buhar tahliyeli, dolaşımlı, auto gibi seçenekler var, ana yıkamayı ise sona bıraktım ilk olarak programın izin verdiği sıcaklıklardan sıcaklık seçiliyor sonra püskürtme basıncı seçiliyor çok hassas, hassas, narin, normal, güçlü, ekstra güçlü, turbo ve Otomatik seçeneklerinden biri seçiliyor ve start düğmesine basılıyor yıkamanın başlaması ise 5dk yı buluyor doluluk hesaplanıyor deterjan tuz ve parlatıcı kontrol ediliyor deterjan tuz veya parlatıcı olmadığında uyarı veriyor ancak ok tuşuna basılıp bu adım geçilebiliyor benim anlamadığım tek bir nokta ise makine deterjanı tanıyabiliyor yani hassas programda toz deterjan koyunca lütfen sıvı deterjan koyunuz yazısı çıkıyor tüm bunları seçmemek için ise makineyi açtığınızda ayarlardan tüm ayarlı otomatik yap seçeneğini seçmek yeterli oluyor böylece makine direk 18 full auto programlı standart bir makine oluyor herşeyini kendi hallediyor kullanma kılavuzunda bu ekstralarla ilgili hiçbir yazının olmaması beni ayrıca şaşırttı gerçi hepsi olmuş olsa 200 sayfalık bir kullanma kılavuzu olurda oku babam oku bitmezdi. Çok fazla uzattım makinemin reklamını yaptım özür dilerim. Servisin şu lafı beni çok korkuttu makinenin kartında veya beyninde bir arıza olursa tamiri makinenin yarı fiyatı tutar demişti ancak 3-4 senedir kullanıyorum birşey yok incelemek isteyenler G 5935 SCİ XXL modeline bakabilirler..

estafurulllah hocam ne raklamı sağolun çok güzel anlatmışsınız. makinenizde harika daha nice yıllar sorunsuz kullanırsınız inşallah.

bu arada jelin performansına ne diyosunuz kısa programda başarılı mı sizce? gerçi sizin makinede başarısız olacağınıda sanmıyorum ama neyse jel başarısız olsa makine duruma el koyar heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Bugün 4 pakette ben almış bulundum seri baya sağlamlaştı

Hocam ne yaptın :) Ben savaş çıksa bu kadar stok yapmam yahu :)
  • quote:

quote:

Benim bildiğim her makine ön yıkamada suyu ısıtır. Bizim makine süper 70 programında 50 derecede yapıyor ön yıkamayı. Sizin makinenizin marka ve modeli ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

quote:

Benim bildiğim her makine ön yıkamada suyu ısıtır. Bizim makine süper 70 programında 50 derecede yapıyor ön yıkamayı. Sizin makinenizin marka ve modeli ne ?

valla ben geneli soğuk yapar diye biliyorum tam tersine. şu anda evde kullanılan beko var o soğuk yapıyor. eski bi makine gerçi 10 yıldan fazladır kullanılıyor, rezistansı falan dışarda. beko 3505. ama ablamın 4 yıllık ankastre siemens ide soğuk yapıyor. ben yanlış biliyormuşum demekki o yüzden şaşırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEITGEIST -- 21 Şubat 2013; 23:39:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Bugün 4 pakette ben almış bulundum seri baya sağlamlaştı

Hocam ne yaptın :) Ben savaş çıksa bu kadar stok yapmam yahu :)

şuana kadar en uygun fairy idi 14 lüsü 5 tl den ama bu 85 li quantum daha uyguna geldi dayanamadım aldım ,birde 1 sene önceki quantumlar hala iyi yıkıyor yani bozulma falan olmadı oda cesaret verdi

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.