Şimdi Ara

EN İYİ İNGİLİZCE DİL KURSU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
13
Favori
183.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim abim gitmişti açıkcası onun çalıştıgı yer çalışanlarına böyle bir imkan sunmuştu özel bir kursla anlaşıp kaç kur gittigini tam bilmiyorum ama 2 sene felan gitti yabancı hocalar derslere giriyordu çok iyi bir kurs oldugunu biliyorum ama arkadaşların dedigi gibi sadece kursta gördügünle kalırsan bu iş pek yürümüyor çalışmak lazım abim anlatıyordu kursa başladıklarında 10 kişilerdi ilerleyen kurlarda bu sayı 5 e düşmüş çünkü çogunun bilgisi sıfır ve herkeste ing kolay ögrenemiyor zorlanınca çogu bırakıyor bence ing sıfırsa o kursun size pek faydası olmaz çünkü az para dönmüyor bu işlerde ilk önce bir temel almak lazım halk egitim gibi ve buna benzer yerlerin kurslarına ilk önce gidip birşeyler ögrenin hem ücretsiz bu yerler 3-4 kur oluyor sonradan iyi bir kursa gidersiniz sıfırdan bu kurslarda birşey ögrenilmez bunu şöyle düşünün temeli zayıf olan bir ögrenci bu kursa giderse dinler dinler hiçbirşey anlamaz hocada parasını alır bakar keyfine çok ilgilenmez ögrenci ögrenmiş mi ögrenmemiş mi
    fiyatı pahalı ve adı duyulmuş olan kursta herkese iyi şeyler ögretecek diye birşey yok

• Kadıköy'de British Time'a yazılmayı düşünüyorum önümüzdeki aylarda, bilgisi olan var mı? Pre-Intermediate & Intermediate arası bir yerlerde seviyem.
  • Arkadaşlar, 40 yılını İngilizce öğrenmeye çalışarak geçirmiş bir dostunuz olarak size söylemek istediklerim var:
    1. KURS ALARAK DİL ÖĞRENEN BİR KİŞİYE HENÜZ RASTLAMADIM. Ama okuldan ve kendi çabasıyla öğrendiği kadarıyla İngilizcesini unutmamak

için dil kurslarında sürekli aynı kuru tekrarlayan tadıdıklarım oldu :)
    2. Ülkemizdeki kursların %90'ı hiçbir işe yaramaz hatta zarar verebilir. Geri kalanlar da harcadığın zamana ve paraya değer bir

sonuç vermez. Çünkü kullanılan yöntem yanlış. DİL kursta, okulda, dersanede oturup ders dinleyerek öğrenilmez. 10-15 kişilik

sınıflarda eğitmenin size soracağı saatte 4-5 sorunun da genellikle fazla bir yararı olmaz. (NOT: Kişiye özel çok çok pahalı, özel

öğrenim yöntemleri uygulayan bazıları belki hariç. Son derece astronomik paraların söz konusu olduğu bu kurslarda her öğrenciye,

özel bir yöntem üzerinde uzman eğitmenler tarafından özel ders verilmektedir. Ne denedim ne de deneyenle konuştum. Eğer büyük bir

şirketin üst düzey yöneticisi iseniz, belki şirketiniz sizi böyle bir kursa gönderir. Reddetmeyin:))
    3. Peki nasıl dil öğreneceğiz? Kısaca ANADİLİNİZİ ÖĞRENDİĞİNİZ GİBİ.
    PEKİ YA UZUNCA? UZUNCASI ŞU?

Anlaşılabilir, ilginç ve keyif aldığınız şeyleri dinlemeniz yeterlidir. Evet aynen öyle ve de BU KADAR BASİT.

Öyle sıkıcı gramer ve kelime ezberleme seansları sadece beyninizin algı kanallarını kapamasına ve sizin veya bir başkasının ona

işkence etmesine karşı pasif direnişe geçmesine neden olur. Evet; siz beyninizi dil öğrenmek için zorladıkça, beyniniz de buna

karşı pasif direnişe geçer ve öğrenemezsiniz. Öğrenseniz de kalıcı olmaz ve bir süre sonra unutursunuz. Oysa size ilginç gelen

örneğin bir hikayeyi dinlediğinizde, eğer onun %80-90 kadarını anlayabilirseniz bundan büyük bir keyif alacak ve keyif aldığınız bu

etkinliği ve burdaki dil kalıpları ile kelimeleri beyniniz bir sünger gibi çekecektir, siz bunun farkına bile varmayacaksınız. Bu

bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.

Eğer İngilizce seviyeniz alt-orta düzeyde bir yerlerdeyse size tavsiyem Effortless English setini alın ve tavsiye edildiği gibi

dinleyin. Bir yıl sonra hem dinlediğini anlama, hem konuşma, hem okuduğunu anlama ve hem de yazma ve hatta gramer konusunda oldukça

iyi bir seviyeye geldiğinizi göreceksiniz. Hiçbir kursun İKİ yılda sağlayamayacağı kadar iyi...

SİZE DAHA DA İYİ BİR HABERİM VAR: Bu iş için özel olarak zaman ayırmanız da gerekmiyor. Effortless English derlerini bir mp3 çalara

yükleyin, kulaklığınızı takın ve otobüste, dolmuşta, sokakta, mutfakta yemek hazırlar veya ütü yaparken hatta banyo yaparken

dinleyebilirsiniz. Böylece eşiniz, işiniz, okulunuz veya kendiniz için ayırdığınız zamandan hiç kullanmadan sadece atık

zamanlarınızı değerlendirerek 1 yılda intermediate veya upper intermediate düzeyinde İngilizce öğrenmeniz mümkün.

Yalnız şunu unutmayın: DİL ÖĞRENMEK YALNIZCA SİZİN ÜRÜNÜNÜZ OLABİLİR. HİÇKİMSE SİZE BİR ŞEY ÖĞRETEMEZ, SADECE DOĞRU YÖNTEMİ

GÖSTERİR ve DOĞRU MALZEMEYİ SAĞLAYABİLİR. O MALZEMEYİ KULLANARAK DİLİ ÖĞRENMEK SADECE ve SADECE SİZİN İŞİNİZDİR.

EFFORTLESS ENGLISH setini ben dinledim ve deneyerek biliyorum ki doğru malzemedir.

Aynı yaklaşımla yapılmış başka setler de var Örneğin: Pimsleur, Rozetta Stone ve The Linguist, LingQ, Callan Method sayılabilir.

Bu arada benim çok beğendiğim, özellikle biz Türkler için tasarlanmış birisini özellikle anmam gerekir:

INTELLENGLISH SUPERFAST SPEAKING

bu anahtar kelimelerle Google ile ararsanız hemen bulursunuz zaten. Hazırlayan Ian adlı ABD'li bir İngilizce Öğretmeni. Hande adlı

bir Türk ile evli ve İstanbul'da yaşıyor. Dersleri Basit hikayelerden ve günlük İngilizce diyaloglardan oluşuyor. Hande de

ingilizce metinleri Türkçeye çevirmiş. Yani metinler ingilizce ve Türkçe olarak veriliyor ve tabii metinlerin ses dosyaları mp3

formatında. İnternetten indirip mp3 player ile dinlemeye ve isterseniz dinlediğiniz hikaye veya diyaloğu metinden İngilizce ve

Türkçe olarak takip edebiliyorsunuz.

Ian bu setin 12 günde konuşturacağı iddiasında. Açıkçası ben bu iddiayı hiç inandırıcı bulmadım ama derslerin demolarını okudum ve

dinledim gerçekten çok etkileyici, çok yararlı. Verdiğiniz paraya ve harcadığınız zamana kesinlikle ve fazlasıyla değer.

EĞER HİÇ BİLMİYORSANIZ SIFIRDAN BAŞLAYAN BİR SET İLE BAŞLAMANIZ daha verimli olabilir. Bu setlerle 3-4 ayınızı vererk başlangıç

düzeyinde öğrendikten sonra bu setlere geçmeniz yararlı olabilir. Başlangıç düzeyinde öğrenmek için İnternette birçok program var.

Birkaç örnek:

www.englishspeak.com
    www.speakenglish.co.uk/phrases/?lang=tr

Kendi kendine çalışma setlerinden ise "EFU-English For You" setini birkaç aylık bir çalışma için (beginner seviyesini geçip

pre-intermediate seviyesine gelmek için tavsiye edebilirim. Alında 80 dersten oluşan ve İntermediate seviyesinde bir set olmakla

birlikte yöntem olarak doğru bulduğum bir sistem değil. Dersane ortamında bir ingilizce öğretmeni tarafından verilen derslerden

oluşmaktadır. Bu tür içinde en iyisi sayılabilir. Ancak dersane ortamı iyi bir dil öğrenim ortamı değildir. Pre-intermediate

seviyesine geldiğinizde, yani temel ingilizce cümle kuruluşunu öğrenip, basit cümleleri anlamaya başladığınızda, sayılar, aylar,

haftanın günleri gibi temel bilgileri ve en sık kullanılan 300-400 kelimelik başlangıç düzeyi kelime dağarını kazandıktan sonra

EFFORTLESS ENGLISH veya INTELL ENGLISH sistemine geçmenizi tavsiye ederim. Çünkü dersane ortamı türü çok fazla zamanınızı alır ve

çok yavaş ilerlersiniz.

Çok önemli not: DAYLIGHT seti de dersane ortamında türünde ancak tam bir facia. Dersler ingiliz gramerinin TÜRKÇE olarak

anlatıldığı tam bir komedi. Kesinlikle zaman kaybı olmakla kalmaz, kafa karıştırıp olumsuz etkisi olur. Bir CD'sini izledim (30. CD

olmalı). İngilizceyi konuşabildiğini hiç sanmadığım, Türkçeyi bile yanlış kullanan gençten biri, her cümlenin başında ve sonunda

"arkadaşlar" sözcüğünü kullanarak ingilicede fiillerin sonuna ING ve ED getirmek suretiyle söcüklerin nasıl sıfat niteliğini

kazanacağını tahtaya yazarak bir saat boyunca anlatıp durdu. Tabii TÜRKÇE OLARAK :)))

Tekrar ediyorum: KURSA GİDEREK İNGİLİZCE ÖĞRENEMEZSİNİZ. Biraz temeliniz varsa iyi bir Dinleme Bazlı öğretim seti ile (bence bugüne

kadar yapılanların en iyisi EFFORTLESS ENGLISH) eğitim setlerini Dinleyerek ve Televizyon Programları, Haberler ve özellikle film izleyerek öğrenebilirsiniz.

Dışarı gitmenin sihirli bir yöntem olduğu yanılgısına düşmeyin. İyi bir ortam bulursanız çok yararlanabilirsiniz ama ABD'de bir yıl dünyanın parasını harcayıp öğrenemeyenler de az deildir. Dil öğrenmek demek onu yaşamak demek. Onunla haşır neşir olmak demek. Bunun nasıl olduğu çok önemli değil.

Anlayarak ve keyif alarak dinliyorsan öğrenirsin.

• Bir şey daha... Bir dili 2-3 yılını vermeden öğrenebileceğin hayalini taşıyorsan hiç başlama. Çünkü bu 5-6 ay sonra bıkıp vazgeçeceğin anlamına gelir. Zaman, emek ve parana yazık olur. 2-3 yılda ise eğer doğru yöntemi kullanırsan öğrenebilirsin. Yanlış yöntem kullanırsan öğrenemeyebilirsin de... 5-6 yıl yıl kurslara gidip, onlarca yıl kendi kendine çalışarak öğrenemeyen sürüyle insan var. Çünkü yöntemleri yanlış. Gramer ve kelime ezberleyerek öğrenilebileceği yanılgısının kurbanlarıdır. 2 yıl öncesine kadar ben de bu kurbanlardan biriydim.
  • eminayan

ben kocaeli elektrik müh. öğrencisiyim.hazırlıkta okuyorum. yıldız teknik e yatay geçiş ve/veya olursa erasmus sınavında başarılı olmak istiyorum.lisede almanca gördüğüm için ingilizcem sıfırdı.şu anda hazırlığın yanında wsi ye gidiyorum.mesajınızdan bu işte tecrübeli ve bilgili olduğunuz anlaşılıyor.ancakbirazda karamsar bir tablo yaratmışsınız.sizden ricam olabilirliğini nasıl sağlarım.speaking,listening,writing,gramer konularında dengeli gelişimi nasıl sağlarım.ne önerirsiniz.yazın ucuz yollu 3 ay yurtdışı fayda sağlarmı şimdiden teşekkürler
  • bende wall street i oneririm. ankaradaki subelerinde egitim almistim. ingilizcem nerdeyse hic yoktu. ilk baslarda biraz zorlandim herkes ingilizce konusuyo anlamiyorum diye ama bu sistemin iyiligini ilerledikce anliyorsunuz. ilk basta ne kadar zorlanirsaniz zorlanin isin pesini hic birakmayin. sistemi oturtunca gerisi geliyor zaten. tavsiyem wall street olucak.
  • arkadaşlar en iyi ingilizce kursu arıyorsanız. 1-saat sayısına bakın 2- kurumsallaşmasına bakın 3-öğrencileri ile konuşun 4-öğretmenlerini sorgulayın 5- ileri seviyede eğitim verebiliyor mu araştırın? 6- ek dersleri var mı varsa ne tür dersler 7- esnek saat olmasın valla gitmezsiniz, bir emlakçı arkadışım kayıt oldu ama sadece kayıt oldu WSI ingilizce kursuna :) English Time'dan uzak durun. ha yok ben tüm bunları yapamam diyorsan parana ve zamanına daha fazla yazık olur ona göre. Siz hiç WSI zede görmediyseniz hemen yeni sekmede şikayet vara bakın, bilgisayarda kendi başına çalışmak istiyorsan paran cebinde kalsın.
    gidilecek kurslar:
    British Side
    Just English
    Dilko(Sadece Bazı şubeleri-çünkü franchise)
    Amerikan Kültür (Sadece Bazı şubeleri-çünkü franchise)

Yerellere göre değişebilir fakat Başkada bu işi adam akıllı yapan kurum gibi kurum yok bilesiniz.WSI unutun gitsin. en çokta WSI msjlarını gördüğümde yazasım geliyor. malum emlakçı arkadaşımdan biliyorum. e tabi o sandı ki parayı veriyorsun oluyor,esnek mesnek. bir forumda okumuştum "bu esnek işler türk öğrenim yapısına bol gelir" diye . diyen haklı biraz zorlanmaya alışmışız.
    düşünü emlakçılar bile kanıyor:)

• Dilko ve amerikan kultur icin Sadece bazi subeleri dediginiz subeler hangileri
  • beyler oncelıkle benim öğrenmek istediğim BELTEK İLE BELMEK KURSUN ARASINDA Kİ FARK NEDİR ACİL CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TŞK EDERİM :)
  • merhaba arkadaşlar bana hepsiburda sitesinden indirim geldi Daylight İngilizce Kurs Kiti (Eğitim Seti + 3 Kur Ücretsiz Kurs) normal fiyatı1.499 bana özel indirim varmı %90 yani 149tl nedersiniz işe yara mı yorumlarınız bekliyorum http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=214164&productid=kdaylight030
  • Çok gezdik, bir çok kursta 2 arkadaş toplam 3 kur bitirdik. EnglishTime'da yaklaşık kayıt süresinden sonra eğitim bitimine kadar 8 ay geçti yani 8 ayda 1 kur anca bitti. Sonra Wall Street yaptık ama o kursta bize uymadı yani öğrenci işi değildi. Kendi çabanla öğrenebilirsin eve set alsam aynı şey. Dah sonra 2 kurs maceramız daha oldu. Sonrasında da British Eurolang'e yazıldım. Şuan bu kurumda 4. kuru bitirmek üzereyim. Durumum iyi, hocalarda gayet iyi ve bizimle gerçekten ilgileniyorlar. Kurum butik bir havası var ve kaliteli. Burada sonuna kadar devam edermiyi bilmiyorum ama arkadaşım Toefl kursuna kadar yazıldı. Bence british eurolang'e bir göz atın arkadaşlar.
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8598325 -- 21 Temmuz 2011; 14:03:40 >
  • Arkadaşlar Ankara'ya Franchise olarak deil İStanbul Merkez' e bağlı DİLKO Şubesi olarak Dilko Ankara açılmış. Kpds kursuna gitcem ve muhtemelen de dilko ya giderim Hacettepe ingiliz dili ve edebiyatından ne kadar arkadaşım varsa hepsine sordum dilkoyu hepsi onay verdi bende bilgilerinize sunmak istedim belki aynı sınıflarda oluruz ;)) görüşmek üzere...
  • Arkadaşlar Yeni konu Açmıyım Dedim. İstanbul'dan Eğer British English'e Kayıt Yaptırmak İsteyen Varsa Bana Lütfen Mesaj Atın 2 Kur Almıştım Birini Bitirdim Ama İkincisine Gidemeyeceğim Bazı nedenlerle. Ancak tabii Ki Senetleri iptal etmiyorlar o yüzden rica ediyorum kayıt olmak isteyen varsa İletişime Geçelim Benden Devir yapalım
  • merhaba arkadaşlar,
    yukarıda oldukça yorum yapılmış fakat hiçbirinde istediğim eğitimi bulamadım ben.çünkü benim istediğim önce konuşmayı sonra grammeri öğrenmek,kendi anadilimiz olan türkçeyi öğrendiğimiz gibi yani.benim size tavsiyem BURSA ANADİL EĞİTİM MERKEZİ YABANCI DİL KURSU,,kesinlikle verdikleri eğitim çok kaliteli ve faydasını fazlasıyla görüyorsunuz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir
  • JUST ENGLİSH HAKKINDA GERÇEKLERİ MERAK EDİYORUM HİÇ OLUMSUZ BİRŞEY DUYMADIM AMA 1.AĞIZDAN DUYMAK EN İYİSİ GİDEN VARSA YARDIM EDEBİLİRMİ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Amerikan kültür iyidir tömerde güzel fakat tömer birçok dilde eğitim veriyor.Her dil üzerinde ne kadar uzman oldukları konusunda şüphem var.Ben amerikan kültürü tavsiye ederim acele et bence geçenlerde gördüm yeni kayıt alıyorlar yetişemeyebilirsin.

Amerikan Kültür para tuzagı. Adamlar 1 yılda ögrenecegin ing'yi sana 2 yılda uzatıolar
  • bir çok kişi belirli dil kurslarını söylemiş,önermiş ki bir çoğu bu kursların çalışanı,eşi dostu vs. vs...ben bir şey sormak istiyorum o yazan kişiler bizim yerimizde olsa bu tür aldatıcı reklam dolu yazılara kanarlarmı?onlarmı çok akıllı yoksa bizleri kendilerinin yerinemi koymaktalar anlamadım:):)
  • Şu sitede bazı kursları listelemişler bakabilirsiniz.

http://meslekkurslari.org
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.