Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
2
Favori
237.374
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı:: Resident

quote:

Orjinalden alıntı: apollonx
    Benim kargo 1 günde denizliden afyonkarahisara gelmiş, sanırım 3-4 günü bulacak. Ucuz etin yahnisi misali.

Bana da dün Denizli'den Kocaeli'ne kargo yollandı. Bugün gelmiş. 1 günde teslim edilmiş.
    1. Kabul Edildi - DENİZLİ(DENİZLİ)
    10/03/2009 15:55:04
    2. Sevk Edildi - DENİZLİ(DENİZLİ)
    10/03/2009 19:22:43
    3. Sevk Edildi - AFYONKARAHİSAR(AFYONKARAHİSAR K.İ.M.)
    11/03/2009 01:08:09
    4. Zimmet Edildi - KOCAELİ(İZMİT)
    11/03/2009 12:15:17
    5. PTT İşyerine Teslim - KOCAELİ(İZMİT)
    11/03/2009 12:17:37
    Ptt kargoyu ilk kullanışım ve 1 günde ucuz fiyata teslim. Bakalım sonrası ne olacak .

Buda benim kargo;

1. Kabul Edildi - DENİZLİ(DENİZLİ) 10/03/2009 16:32:51
    2. Sevk Edildi - DENİZLİ(DENİZLİ) 10/03/2009 19:22:50
    3. Sevk Edildi - AFYONKARAHİSAR(AFYONKARAHİSAR K.İ.M.) 11/03/2009 01:08:07

Bu nasıl saçmalık ya, aynı saatte yola çıkmış denizliden vede benimkide kocaeliye fakat teslim meslim hiçbişi yok.
  • üst....
  • quote:

Orjinalden alıntı: imamen

PTT ve sıcak fırsat arkadaşlar size az önce başımdan geçen olayı anlatayım da ptt'yi tanıyın.forumdan bir arkadaştan kitap almıştım.alışveriş aşamasında ptt ile gönderim yapabileceğini arkadaşa bildirdim.o da sağolsun beni kırmadı ve kitapları 2 gün önce ptt koli ile yolladı.kitapları aldığım arkadaşın verdiği takip numarasından yaptığım kontrolde; bugün kitapların benimle hiçbir alakası olmayan başka bir şahsa teslim edildiğini gördüm.ve hemen ptt'ye gittim.görevli memur, üzerinde adımın yazılı olduğu koliyi diğer şahsın adını vererek bu şahsa teslim ettiklerini söyledi.ben kimliğimi gösterdim ve üzerinde benim adım yazan bir gönderiyi sorgusuz sualsiz kimlik vs. istemeden benim dışımda hiç bir kimseye teslim edemeyeceklerini söyledim.karşılığında görevli memurun yanıtı ise 'müdürümüz gönderiyi subayevine ait zannetmiş,o sırada içeriye giren askere benim adımı vermiş ve subayevinde bu isimde biri olup olmadığını sormuş.askerde(kesinlikle daha önce görmediğim,tanımadığım bir kişi) benim adımı teyit ederek subayevinde böyle bir askerin bulunduğunu söylemiş(bu arada öğretmenim ve askerin söylediği şahısla soyisimlerimiz farklı) ve pttdeki müdürün ısrarları sonucunda benim paketimi almış.Allahtan subayevi kanalıyla askere ulaşabildik ve paketi geri alabildik.Gönderimin tanımadığım sivil bir şahıstan alındığını düşünmek bile istemiyorum.Ben, ptt şefine kolimde özel,kıymetli bir eşyamın bulunabileceğini söylediğimde ise gülerek bana verdiği yanıt;'siz de para ve değerli eşyalarınızı ptt koli ile yollamayıverin' oldu.Henüz şube müdürleriyle görüşemedim ama bu işi burda bırakmaya hiç niyetim yok. ve haddim olmayarak;ptt ile gönderim yapacak olan arkadaşların en azından iki kere düşünerek hareket etmelerini rica ediyorum. bu arada öğretmenim ve kesinlikle herhangi bir kargo şirketiyle bağlantım yoktur.
  • Hocam zamanla olur. Daha 22.07.2008 de kuruldu. Belki daha ptt kargodan haberi olmayan ptt şubesi vardır. Bu arada benim ptt kargo ile bağlantım vardır
  • arkadaslar yaklasık 3-4 aydır ptt kargo ıle calısmaktaydım memnundum hem fıyat hem teslımat acısından fakat bır hafta once bursadan ıstanbula gonderdıgım urun uc gunde gıttı ve bursadan sıvas a gonderdıgım urun 10 gundur teslım edılmedı 5 gundur urun dagıtıcıda gorunuyor fakat bugun aradım sanırım adamlar kargoyu kaybetmıs bulamadılar 10 dakıka sonra arayın dedıler aradım teslım etmek uzere cıkardık dedıler ama yıne teslım edılmemıs maalesef devlet mantıgı klasık bır sekılde yıne devam edıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sevmeksucmu

arkadaslar yaklasık 3-4 aydır ptt kargo ıle calısmaktaydım memnundum hem fıyat hem teslımat acısından fakat bır hafta once bursadan ıstanbula gonderdıgım urun uc gunde gıttı ve bursadan sıvas a gonderdıgım urun 10 gundur teslım edılmedı 5 gundur urun dagıtıcıda gorunuyor fakat bugun aradım sanırım adamlar kargoyu kaybetmıs bulamadılar 10 dakıka sonra arayın dedıler aradım teslım etmek uzere cıkardık dedıler ama yıne teslım edılmemıs maalesef devlet mantıgı klasık bır sekılde yıne devam edıyor.

Tazminde bulunursan ürünü müşteriye öderler. Sanada gönderi ücretini katlarlar iade ederler
    Dediğim gibi henüz yeni. İlerde düzelecektir. Bazı müşteriler şikayet etmeli ki oradaki bazı salla başını kafasındaki memurlar işin ciddiyetini anlamalı
  • bugün bende Samsun'a ufak bi paket gönderimi yaptım. Şu anda kargo sorgulama çalışmıyor..hadi bakalım hayırlısı.
  • Arkadaşlar PTT nin verdiği hizmetler hakkında soru cevap şeklindehttp://www.ptt.gov.tr/tr/genel/sorular.php adresinde bulabilirsiniz.
    Benim dikkatimi çeken şu; karşı ödemeli gönderiler kamu kurumları, tüzel kişiler ve ticaret unvanıyla çalışan gerçek kişiler alıcı olursa geçerli oluyor.
    Yani Ali, Ahmet, Mehmet vb. bizim gibi gerçek kişiler yaralanamıyor. Soru ve cevabı aşağıda

"Kolinin kabul ücretini alıcının ödemesi mümkün olan hizmetiniz var mı? Varsa bu hizmetten kimler yararlanabilir?

Evet. Kolilerde Ücreti Alıcıdan Tahsil Hizmeti” vardır. Bu hizmetten kamu kurumları, tüzel kişiler ve ticaret unvanıyla çalışan gerçek kişiler yararlanabilir."
  • quote:

quote:

quote:

Benim kargo 1 günde denizliden afyonkarahisara gelmiş, sanırım 3-4 günü bulacak. Ucuz etin yahnisi misali.

Bana da dün Denizli'den Kocaeli'ne kargo yollandı. Bugün gelmiş. 1 günde teslim edilmiş.
    Ptt kargoyu ilk kullanışım ve 1 günde ucuz fiyata teslim. Bakalım sonrası ne olacak .

Buda benim kargo;

Bu nasıl saçmalık ya, aynı saatte yola çıkmış denizliden vede benimkide kocaeliye fakat teslim meslim hiçbişi yok.

Çok üzülmeyin. Ben de 18.30'da gittim adam 17.30'da gelmediğiniz için teslim edemem dedi. Biz şubeye istemiştik, belki şubeye olanlar önden geliyordur ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalpakci

quote:

quote:

quote:

Buda benim kargo;

Çok üzülmeyin. Ben de 18.30'da gittim adam 17.30'da gelmediğiniz için teslim edemem dedi. Biz şubeye istemiştik, belki şubeye olanlar önden geliyordur ?

Belki 7 saniye önce Denizliden çıkıp 2 saniye önce Afona ulaştığı için erken gelmiştir
  • Ticaret ünvanıyla çalışan gerçek kişi ne demek yaw.. ilk defa duydum.. yok öle bişi.. ben kaç defa alıcı ödemeli gönderdim, ticari ünvanım da yok :)

quote:

Orjinalden alıntı: siyahmurat

Arkadaşlar PTT nin verdiği hizmetler hakkında soru cevap şeklindehttp://www.ptt.gov.tr/tr/genel/sorular.php adresinde bulabilirsiniz.
    Benim dikkatimi çeken şu; karşı ödemeli gönderiler kamu kurumları, tüzel kişiler ve ticaret unvanıyla çalışan gerçek kişiler alıcı olursa geçerli oluyor.
    Yani Ali, Ahmet, Mehmet vb. bizim gibi gerçek kişiler yaralanamıyor. Soru ve cevabı aşağıda

"Kolinin kabul ücretini alıcının ödemesi mümkün olan hizmetiniz var mı? Varsa bu hizmetten kimler yararlanabilir?

Evet. Kolilerde Ücreti Alıcıdan Tahsil Hizmeti� vardır. Bu hizmetten kamu kurumları, tüzel kişiler ve ticaret unvanıyla çalışan gerçek kişiler yararlanabilir."
  • Ben adrese istedim ama kocaeline gelmiş olsa şubeye gider alırdım ama hala afyon gözüktüğünden bişi yapamadım. Neyse, ilk tecrübem iyi olmadı ptt ile.
  • ucuz etin yahnisi yavan olur...
    deneme amaçlı bir macera da ben yaşamıştım ptt'yle ilk ve son gönderim olmuştu.
    devlet memurlarının işlerini kaybetme korkusu yoktur, zira bir memurun işini kaybetmesi için çok ama çok yüzkızartıcı suçlar işlemesi gerekir.
    dolayısıyla herhangi bir devlet kurumundan tam veya iyi bir hizmet beklemek saçmalığın daniskası olur.
    şahsen kargo'da yurtiçinin üzerine tanımıyorum, iki lira fazla veririm kafam rahat olur.
  • Kesinlikle ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor. Bir daha da zaten işim olmaz ptt ile, sabah 10'da kargom izmite gelmiş ama hala adrese teslim edilecek, gittim şubeye belki oradadır diye orada yokmuş dağıtıma çıkmış bugün gelebilirmiş. Böyle ciddiyetsiz kurum işte, özelleşmiş olsaydı varyaa nasıl güzel çalışırlardı işten atılma korkusuyla ama memur oluncaaa böyle rahat oluyorlar malesef. Yurt içi kargoyla yada diğer özel kargo şirketleriyle acaba ulaşırmı diye düşünmüyorum bugün yollandıysa yarın adresimde ama ptt olunca kovalasak bile çözüm bulamıyorsun. Üçe beşe bakmayıp özel firmaları tercih etmek böyle sıkıntı çekmemek adına çok mantıklı bir karar olacaktır emin olun.
  • quote:

Kesinlikle ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor. Bir daha da zaten işim olmaz ptt ile, sabah 10'da kargom izmite gelmiş ama hala adrese teslim edilecek, gittim şubeye belki oradadır diye orada yokmuş dağıtıma çıkmış bugün gelebilirmiş. Böyle ciddiyetsiz kurum işte, özelleşmiş olsaydı varyaa nasıl güzel çalışırlardı işten atılma korkusuyla ama memur oluncaaa böyle rahat oluyorlar malesef. Yurt içi kargoyla yada diğer özel kargo şirketleriyle acaba ulaşırmı diye düşünmüyorum bugün yollandıysa yarın adresimde ama ptt olunca kovalasak bile çözüm bulamıyorsun. Üçe beşe bakmayıp özel firmaları tercih etmek böyle sıkıntı çekmemek adına çok mantıklı bir karar olacaktır emin olun.

Bende aynı şeyleri Yurtiçi kargo ile yaşadım belki daha beterini...Cuma sabahı 9 da Adapazarına gelen kargom bana ancak Pazartesi akşamı ulaştı...Gerekli yerlere şikayetlerimi yaptım tabi...Ondan beridirde mecbur kalmadıkça Yurtiçi kargo ile çalışmıyorum...PTT ile şimdiye kadar bir tek gönderim oldu, o da Adapazarından Vana adrese teslimdi...Sorunsuz bir şekilde ulaştı...Ptt daha yeni yeni bu işe ciddiyetle eğildiği için sorunlar çıkıyor sanıyorum...Umarım kısa sürede bunlar düzelir...En azından bu fiyatlarada kargo taşınabileceğini kanıtlamış oluyorlar...Benim gönderimin durumu;

• benimde teslim edildi denilen paket teslim edilmemişti. daha bu hafta oldu. kartaldan tarabyaya 6 günde gönderebildik. bide nasıl kesin konuşuyor ptt şubesi, "teslim almış hemde kendisi imzası var burda" diyor. alıcı ertesi gün görüştü ve paket dağıtıcıdaymış. neyseki kaybolmadan ulaştı yerine.

bide ücretsiz olan kutuları öyle zor veriyorlarki sanki parası cebinden çıkacak.

yok kutu büyük gelirmiş içinde sallanırmış falan. sanane kardeşim ürün benim değilmi ister kırılsın ister sallansın. 3-5 sefer ben yinede kutu istiyorum diyince ancak veriyorlar kutuyu.
  • valla bugun koca bir kutu icin 3 ytl aldilar ptt bundan sonrasi icin kullanmaya calisacam
  • Ben sonunda kargoyu aldım tabii adres teslim olan kargoyu 2 kez şubeye gittikten sonra şubeden alarak. Adreste beklesem daha çok beklerdim gibime geliyor.
  • Ben iki kere ptt kargo ile çalıştım... Birisi aps birisi ptt kargo aps 2 günde geldi ptt kargo 1 günde

Aps İstanbul-Kırıkkale

Ptt kargo Ankara-Kırıkkale

Gayet memnunum fiyatlarıda uygun şubede eve yakın ki ohh ne güzel
  • 1. Kabul Edildi - İSTANBUL(AVR)(FATİH) 11/03/2009 16:53:10
    2. Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(FATİH) 11/03/2009 17:02:44
    3. Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞLEME MERKEZİ) 11/03/2009 20:02:53
    4. Sevk Edildi - SAMSUN(SAMSUN 75.YIL PİM) 12/03/2009 21:09:36
    5. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - SAMSUN(İSTİKLAL) 13/03/2009 11:40:56

Arkadaşlar şubeye teslim oldu mu şimdi kargo? Alıcı gidip alabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.