Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
2
Favori
237.400
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • deneyeyim dedim 5 günde istanbula gitti bir de açtırmamışlar o yüzden karşı taraf kabul etmediği için geri 5 günde geldi o da yetmedi üstüne bi de para aldılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: BORA22

quote:

Orjinalden alıntı: ShaRLooT
    quote:

arkadaşlar bırakın allah aşkına ya. nesi güzel ptt'nin...

Türkiye turuna çıkmış senin ürün ne güzel işte
    Harbi komedi bu ha. Adamı korkutuyor

Bu süreçte 2 kez müdürlüğe şikayette bulunuldu.
    Ancak görüyoruz bu şikayetlerin ne işe yaradığını.
    14.gündeyiz hala yok kargo.

Ne güzel geze geze gitmiş.

• beyler bende dün ARDAHAN DAN ORDU ya NORMALDE 10TL VERECEĞİM KARGOMU 3 TL YE YOLLADM SU AN 3. GÜNÜNDEAKALIM NE ZAMAN ULASACAK

UMARM BENİM KARGO DA TÜRKİYE TURUNA ÇKMAZ YAA
  • quote:

arkadaşlar bırakın allah aşkına ya. nesi güzel ptt'nin.
    2-3 tl daha az vereceksiniz diye hiç değmez bence.
    şu an uğraştığım sorunun fotosunu gönderiyorum size.
    izmir'den istanbul'a gelmesi gereken kargonun nerelere gittiğini kendiniz görün.
     PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK

o nedir ya sabah sabah gülesim geldi
    kültür turuna cıkmış sanki paket
    benim yurtdışından gelen paketimi iki kez merdivenlerde bırakıp kacan adamlar ondan onlarla hayatta işim olmaz değer vermiyolar yaptığı işe sizin paketiniz hc vermiolar onu bırakın.2-3 kuruş için onlara muhtaç kalamam

• Ben bu adamları vanda şikayet ettim ve soruşturtma geçirttim akıllı uslu oldular şimdi ptt kargoyu kullanıyorum kuzu gibiler :) Ayrıca dün istanbuldan verilen kolim bugün van'a ulaşmış ne hız :s
     PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK
  • quote:

Orjinalden alıntı: NEWEST

Elektronik ürünler yollanamıyormuş PTT Kargo ile, biraz önce müşteri temsilcisi öyle söyledi. Yollayanlar var dedim onlar bireysel müşteri değildir dedi. Eğer bireysel olarak gizlice yollayan varsada ürünün başına birşey gelirse (kırılma, bozulma, kaybolma vs.) sorumluluk kabul edilmiyormuş öyle söyledi.

hiçbir kargo elektronik ürün e garanti vermiyor ki üstüne üstük bir de sigorta parası alıyorlar her gidişimde on defa tekrar ediyorum sigortasız tel ihbarsız diye fakat dinleyen yok ptt kargo fiyat olarak cok iyi fakat olaki bir sorunla karsılasılırsa cok ugrasmak gerekiyor yaklasık 20 ürün gonderdim aldım 1 kere sorun yasadım
  • Konu güzel olmuş.kargo gönderimi ile ilgili herşey burda nerdeyse.
  • forumdan, izmirdeki bir dükkandan 25 liraya alabileceğim bir ürünü, ikinci el olarak, takasla aldım. satıcı, ptt ile ve şubeden teslim şeklinde yollamış:

baktım kargo gelmiyor, takip numarasını kontrol ederek, buca şubesine gittim. kargonuz burda değil, ana dağıtım merkezinde, bucaya gelecek daha dediler. tamam dedim. bir kaç gün geçti, ses çıkmayınca, telefon açtım, yine yok denilince, ana merkeze uğradım. ordan bucaya gittiğini söylediler. bucada bir posta dağıtım merkezi var, oraya gittim, Allahtan bir tanıdık çıktı, yarım saat uğraştıktan sonra, kargonun, ilk gittiğim şubede olduğu anlaşıldı. gittim oraya. yine bir yarım saatlik bekleme ve ardından iki kez bana yok kargo diyen devlet memuru ile görüşebildim. bir baktı etrafına, kargo burda dedi. sonra güvenlikçi de geldi. kendilerince sohbet etmeye başladılar, bunun içinde ne var falan. bomba mı var diye diye bir de espri falan yapmaya kalktılar. canım zaten burnumda, sana ne çıkıştım. nihayet kargomu alabildim.

sonuç: 100 kmye yakın yol yapmışım, 20 liradan fazla benzin harcamışım. yıllık iznimden de bir gün gitti.

Bir daha benim bu PTT denen tarih öncesi ilkel organizasyonla işim olmaz. şahsıma resmi evrak dahi gönderilse, teslim almayacağım.

• ÖNEMLİ:

ya beyler siz siz olun sakın adres teslim almayın kargolarınızı ben öyle bi aptallık yaptım ve de başıma gelmeyen kalmadı ankara dan bir işlemci aldım memur un teki cebe atmış işlemci yi gittim kargo dolaşmış avrupa yakası dagıtım merkezinde bulabildim ancaa neyse verdim kimliği kargoyu aldım bakıyorum yırtık poşet vermez mi bana memur ne lan bu dedim bilmiyorum dedi.. baya uğraştım dava açtım 50 tl lik işlemci için bi dünya yol parası harcadım mahkemeye verdim ptt yi mail gelmiş kazanmışım paramı iki misli alacagım ama 20 gün sonra

fakat:şube den kargo alınca hiç sorun yaşamadım ama adrese hiç göndertmem ve de tafsiye etmem

• ben ptt kargoyu birdaha asla kullanmam rezalet ya bu nedir böyle herkese her alış verişte ptt kargoyu öneriyoz adamlar bi kargoyu getiremiyorlar... ayın 9unda kargoya verildi ve ayın 14ü hala gelicek...
  • 1. Kabul Edildi - TOKAT(ZİLE) 08/04/2009 16:21:48
    2. Sevk Edildi - SAMSUN(SAMSUN 75.YIL PİM) 09/04/2009 22:25:23
    3. Sevk Edildi - SAMSUN(SAMSUN 75.YIL PİM) 09/04/2009 22:29:34
    4. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞ. M.) 10/04/2009 16:04:24
    5. Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞ. M.) 10/04/2009 18:12:50
    6. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(BAHÇELİEVLER DG.TOPL) 11/04/2009 07:58:34
    7. Dağıtıcıya Verildi - İSTANBUL(AVR)(BAHÇELİEVLER DG.TOPL) 14/04/2009 09:21:51
    8. PTT İşyerine Teslim - İSTANBUL(AVR)(BAHÇELİEVLER DG.TOPL) 15/04/2009 11:52:05

Arkadaşlar bu son kısım ne yaw ptt iş yerine teslim bunlar adama mı teslim edecek işyerine mi ben bişi anlamadım bi hafta oldu bekleki teslim edilecek anlayan varsa bi açıklasın
  • kargonuzun kaybolmasi veya kirilmasi sorun yaratmazsa kullanilabilir hemde ucuz.

İst dan konya'ya sube teslim 1 hafta sürüyor oda pesinden kosup takip ederseniz.
    bence aradaki 3-5 tl icin pahali cihazlarinin riske atilmasina değcek bir hizmet degil.
  • İki kez kullandım sorunsuzca teslim edildi. Normal kargo kullanmıyorum artık forum içi alışverişlerimde. Kargo bölümündeki dayıyla muhabbetim iyi zaten her konuda yardımcı oluyor.
  • BEN ARDAHANDAN ORDUYA 4 GÜNDE YOLLADIM

SORUN YASAMADIM TAVSİE EDERİM BELKİ 15TL LİK ÜÇRET VARDI 4TL YE GÖNDERDİM
  • valla arkadaşlar bende ilk kez pttlen kargo gönderme işine girdim ve gayette memnun kaldım bizim trabzonda ki çalışanlar gayet medeni idi sabah 10 larda gittim bazı sorular sordum gayet medenice cevap verdiler ve ellerinden geldiğince yardım etmeye çalışdılar kargo ücretini bana sölediğinde gülmeye başladım ne 3 ytl mi dedim adamın yüzüne o da güldü tabi sonra müsait olduğumuz için sohbet ettik biraz aras kargo aynı ürüne 11 ytl istedi eh artık gerisini siz düşünün ordaki görevli bana uçaklan gönderelimmi dedi lakin mudanya ilçesini gördüğünde uçak biraz sorunlu olur dedi bu da müşteri odaklı çalıştıklarını gösterir ve kargomu cuma günü trabzondan gönderdim pazartesi günü bursa mudanyaya teslim edildiğini öğrendim topu topu 3 gün yani
  • Ben de birkaç kere kullandım , sorun yok . Ama diğer kargo firmaları 1 günde teslim ediyolar ve insana güven veriyor açıkçası
  • PTT İşyerine Teslim - İSTANBUL(AVR)(BAHÇELİEVLER DG.TOPL) 15/04/2009 11:52:05

Tecrübeli arkadaşlar bu ifadenin anlamı ne teslim edilmiş mi kargom bilgi verirseniz çok sevinirim...
  • kargo, sahibine teslim edilmiş.

8. PTT İşyerine Teslim - İSTANBUL(AVR)(BAHÇELİEVLER DG.TOPL) 15/04/2009 11:52:05

seninle aynı binada olan birine vermişlerdir, o da sana vermeyi unutmuştur.

quote:

Orjinalden alıntı: totti44

PTT İşyerine Teslim - İSTANBUL(AVR)(BAHÇELİEVLER DG.TOPL) 15/04/2009 11:52:05

Tecrübeli arkadaşlar bu ifadenin anlamı ne teslim edilmiş mi kargom bilgi verirseniz çok sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: qzwxec

kargo, sahibine teslim edilmiş.

seninle aynı binada olan birine vermişlerdir, o da sana vermeyi unutmuştur.

quote:

Orjinalden alıntı: totti44

PTT İşyerine Teslim - İSTANBUL(AVR)(BAHÇELİEVLER DG.TOPL) 15/04/2009 11:52:05

hocam ben bi ürün yolladım da eleman hava alanında çalışıyodu ödemeli olarak teslim edildi diyosun yani ben bi posta çeki hesabıma bakıyım para yatırılmış olması lazım
    geçende postane den sordum daha ualşmamış dediler ya bu adamlar ne yazdığının farkında deil yada biz anlamadık :)

• quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Ne gizlisi yaw ben gönderdim kutuslu ürün..kimse bişi demedi.. ama benden de parfüm almadılar yasak diye.. çok dedim bu yurtdışından binlerce km geldi hatta ptt getirdi kapıma üzerinde koskoca parfüm de yazıyor siz 3 saatlik yola almıyosunuz diye.. laf anlatamadım

devlete bağlı kurumların çoğu böyle komedi
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.