Şimdi Ara

ANTİDEPRASAN KULLANANLAR VEYA ANTİDEPRASANLAR HAKKINDA YAZMAK İSTEYENLER

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
21.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ANTİDEPRASAN KULLANANLAR VEYA ANTİDEPRASANLAR HAKKINDA YAZMAK İSTEYENLER

Bİ SÜRE ANTİDEPRASAN KULLANDIM ÇOK FAYDASINI GÖRDÜM. ANTİDEPRASAN KULLANAN ARKADAŞLAR YAŞADIKLARINIZI SİZE KAZANDIRDIKLARI KAYBETTİRDİKLERİ KISACA YAZIN LÜTFEN!!

• Prozac kullanan kızdan tatlısını görmedim, melek gibi oluyorlar...

çok faydalı bişiii, ne zaman ilaç almasa cadıya dönüyorlar, benden uyarması.. dikkatli olun ;-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kibarfeyzo -- 16 Mart 2005, 16:23:21 >
  • İlacını almayan kızlara bulaşmayın ters bi söz dahi söylemeyin asla ilaçları hakkında yorumda bulunmayın kaplan kesilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pew -- 16 Mart 2005, 16:26:04 >
  • KARDEŞİM BU ANTİDEPRASANLAR SADECE KIZLAR İÇİN Mİ ÜRETİLDİ
  • Askerde birkaç tane kullanmıştım....ama uyku yapmak dışında pek işe yaramamışlardı. En son prozac denemiştim onun bayağı bir faydası olmuştu psikolojime .... tek sorun bazen fazla sinirli yapardı beni...
  • walla beni ilgilendirmez ama kızlar bunu kullanınca dadına doyulmuyo.. ne bi karşı gelirler, ne sizi üzerler, her istediğinizden olumlu sonuç alırsınız, kanki bilem olursunuz...

ortada ayıp falan da kalmaz pek, ama sakın prozac kullanan birine fazla alkol içirmeyin durum kötü olabilir, sonra çok uğraşırsınız..
  • Birincisi antidepresanlar özellikle bahsettiğiniz Prozac tipi SSRI grubu ilaçlar serotonini geri alınımı engelleyerek sizin sorunun yoketmek yerine yalnızca önemsiz görünmesini ve aldırmamanızı sağlar.Ama çok fazla yan etkisi vardı, siz bırakırsanız serotonin oranı birinci ve ardıl türevleri olarak tekrar yükseleyeceeğinden siz de aynı sorunlarla fakat pembe gözlüksüz kalırsınız.En önemlisi ortamı ve kendiniz değiştirmeniz
    İLAÇLAR BU KONUDA İŞE YARAMAZLAR TAM TERSİ SİZİN SORUNU GÜNÜ KURTARARAK DAHA KRONİK YAPARLAR.BU TÜR İLAÇ KULLANAN FAKAT DEPRESYONA SEBEP OLAN ETKENLERİ DEĞİŞMEYEN İNSANLAR DAHA KÖTÜ OLUR VE HAYATTAN DÜŞERLER
    BU YOL ANCAK DAHA FAZLA DEPRESYON HASTASI VE PAHALI İLAÇLARLA İLAÇ ŞİRKETLERİ VE BAŞARISIZ PSİKİYATRLAR İÇİN DAHA FAZLA ALTIN YUMURTLAYAN TAVUK DEMEK
    EĞER KENDİNİZDE DEPRESYON BELİRTİLERİ GÖRÜYORSANIZ

BUNU PSİKOLOJİK DESTEK VE ORTAM DEĞİŞİMİ İLE ÇÖZÜN
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: hayalciruh

Birincisi antidepresanlar özellikle bahsettiğiniz Prozac tipi SSRI grubu ilaçlar serotonini geri alınımı engelleyerek sizin sorunun yoketmek yerine yalnızca önemsiz görünmesini ve aldırmamanızı sağlar.Ama çok fazla yan etkisi vardı, siz bırakırsanız serotonin oranı birinci ve ardıl türevleri olarak tekrar yükseleyeceeğinden siz de aynı sorunlarla fakat pembe gözlüksüz kalırsınız.En önemlisi ortamı ve kendiniz değiştirmeniz
    İLAÇLAR BU KONUDA İŞE YARAMAZLAR TAM TERSİ SİZİN SORUNU GÜNÜ KURTARARAK DAHA KRONİK YAPARLAR.BU TÜR İLAÇ KULLANAN FAKAT DEPRESYONA SEBEP OLAN ETKENLERİ DEĞİŞMEYEN İNSANLAR DAHA KÖTÜ OLUR VE HAYATTAN DÜŞERLER
    BU YOL ANCAK DAHA FAZLA DEPRESYON HASTASI VE PAHALI İLAÇLARLA İLAÇ ŞİRKETLERİ VE BAŞARISIZ PSİKİYATRLAR İÇİN DAHA FAZLA ALTIN YUMURTLAYAN TAVUK DEMEK

• quote:

Orjinalden alıntı: Uzm.Psk.Danışman

+1
    quote:

Birincisi antidepresanlar özellikle bahsettiğiniz Prozac tipi SSRI grubu ilaçlar serotonini geri alınımı engelleyerek sizin sorunun yoketmek yerine yalnızca önemsiz görünmesini ve aldırmamanızı sağlar.Ama çok fazla yan etkisi vardı, siz bırakırsanız serotonin oranı birinci ve ardıl türevleri olarak tekrar yükseleyeceeğinden siz de aynı sorunlarla fakat pembe gözlüksüz kalırsınız.En önemlisi ortamı ve kendiniz değiştirmeniz

+10000000000000000000........
  • [Deleted by Admins]
  • gitmsinler yaww... içince güzelleşiyolar...

ne zaman zırlayacakları belli olmayanlar tekrarlayım, kızlarda çok işe yarıyo, basit bişeyden ya sinir oluyorlar yada ağlayıp duruyorlar, mesela derse gecikse hocanın bi uyarısı için bütün gün kendini toparlayamayanlar var...

amma ilacını aldı mı.. tutmayın gitsin... dünya hiçbişiyi umursamıyorlar.. kibarlığın canı çıksın.. ne desen he hoş diyip eğleniyolar..

sakın ilacınızı bırakmayın.. sakın ha...

erkekler size söylüyom, sevgiliniz varsa biran evvel başlasın.. bakın bi nasıl rahatlıyorsunuz..
  • [Deleted by Admins]
  • ya bende antidepresan alan kızlardanım hemde 3 tane aldım
    ama şunu sölim iğrenç bişey ya
    ben nete takıldığımdan gece uyumuyodum gündüz uyuyodum doktora gittik
    annemin ısrarı üzerine tabikiiii neyse dayadı 3 tane antiyi pilot gibi oldum ben 3 ay
    ama o ayların ortalarında öle bir patlıyosun ki babam gelse tanımam oluyo evi yıkıyon
    kimseye tavsiye etmem ALLAH SAĞLIK VERSİN HEPİNİZE

AMA BEN DELİ DEĞİLİM NAPOLYONUM O AYRI KONU
  • avatarım: Richard Stallmanhttp://www.stallman.org/

bak napolyon bile bunu kullanıyo arkadaşlar..

eewet dediğin doğru özellikle ev bark yıkma konusunda sakın haa sakın üzerlerine gitmeyin heran makdul olabilirsiniz..

ama ayakların yerde iken uçmak güzel değil mi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kibarfeyzo -- 17 Mart 2005, 1:29:27 >
  • Riddick arkadaşım sna ilaçalrın sadece daha fazla ve bağımlı hasta yaratmak için olduğunu söylesem.Çünkü ilaç çok büyük ve karlı bir sektördür ve aslında amaçları sağlık değil paradır.
    KJesin örnek vereyim aşıyı bir ilaç şirketi değil bir köy hocası(Pasteur) bulmuştur.Aynı şekilde ilk antibiyotik 1919 yılında Alexander Fleming adlı bir biliamdamı tarafından bulunmuştur(pensilin).Ödülünü yani Nobeli o sene alan Fleming'in penisilini kaç yılında piyasaya sürüldü biliyor musun?
    1945 yılında tabii bu süre içinde milyarlarca insan öldü Paris'te insanların yarısı vebadan kırıldı(2. Dünya Savaşı sıraları).Ne yazık ki tıp sektörü rekabetin ve araştırmanın çok az olduğu bir sektör.İşte sana kesinlikle işe yarayan iki ilacın nasıl bulunduğu ve şirketlerin sırf para kazanmak adına nasıl davrandıklarını anlattım.Onlar için milyarlarca hayatın önemi yoktu şimdide yok
    Sana şöyle söyleyeyim:
    Paralarını doltorlar, ilaç depoları, eczacılar için rüşvet vererek harcayan ilça şirketleri araştıma yapıyor mu ?HAYIR TAM TERSİ
    Bir araştırmacı çıktı Türkiye'de ve dedi ki ısırgan otu kanser tedavisinde endikedir.Bu araştırma Türkieye'ye modası geçmiş, beş para etmez ilaçları on milyarlarca liraya pazarlayan ilaç şirketlerini bir telşa sardı.Hemen bir fakültede maaşlı çalışan bir ecza profesörüne(halbu ki bu farmakoloji işidir fakat Türkiye'de farmakolog değil lisanslı esnaf yetiştirir fakülteler) para verdiler.Prof çıkıp ot suyunda ilaç olmaz dedi.Halbuki ne yazık ki ilaçlar çoğunlukla ot suyudur ve bu buluşlar rekabet ve araştırma olmadığından böyle farmakoloji dışındaki insanlar tarafından bulunur.Biz tabii bu çalışan ve üreten adamı aforoz ettik.Adam da diğer aforozlar gibi Amerika tarafından kapıldı.% sene önce yüksek lisans yaptırılıp laboratuar tahsis edilmişti.
    Tekrar söylüyorum milyarlar ölürken penisilin Winston Churcill gibi kimselere verildi.Çünkü o büyük ve önemliysdi o ağır hasta ise o kullanabilir.
    Gelelim psikiyatri konusuna:
    Şu an en etkili psikoz(yani algısı dünyadan geçici yada sürekli giden hastalardan bahsediyorum) tedavi yöntemi elektroşoktur.
    Bu yöntem nasıl bulunmuş biliyor musunuz?
    Saralı psikoz hastalarının(misal şizofren, paranoya, manik depresif) sara nöbetleri sonrası iyileşme belirtileri gösterdikleri görülür ve bu durum saralı olmayan hastalar için denenmeye başlanır.Bahsettiğim yıllar 20. yüzyılın ikinci çeyreği civarı.İlk başta kimyasal solüsyon enjekte edilip yapay sara krizi yaratılır.Fakat bu yöntem o kadar çok sıkıntıvercidir ki hastaların neredeyse tamamı bu tedaviyi yarım bırakır(bu yöntemi "Akıl Oyunları" adlı filmde rastlayablirisiniz).Şu an kullanılan yöntem bilmem 50 sene sonra sarada beynin sara sırasında elektrik sinyal patlaması yaşadığının EEG cihazları aracılığıyla saptanması üzerine hastalara yüksek amperli düşük gerlimli elektriği şakakalrdan verilmesiyle bulunmuştur.
    Şimdi size en başarılı bulunan yöntemi anlattım
    Artık gerisini siz anlayın, ne halde olan bir sağlık ve psikşiyatri durumu içinde dünyanın olduğunu.
    AYRICA TEKNOLOJİ İLE SAĞLIK SEKTÖRÜ ETKİLEŞİMLİ DEĞİLDİR GERÇEKTE.ÇÜNKÜ MOTOR BİLE ÜRETEMEYEN KÜBA DÜNYANIN EN İYİ SAĞLIK VE FARMAKOLOJİ SİSTEMİNE SAHİPTİR
  • quote:

Riddick arkadaşım sna ilaçalrın sadece daha fazla ve bağımlı hasta yaratmak için olduğunu söylesem.Çünkü ilaç çok büyük ve karlı bir sektördür ve aslında amaçları sağlık değil paradır.
    KJesin örnek vereyim aşıyı bir ilaç şirketi değil bir köy hocası(Pasteur) bulmuştur.Aynı şekilde ilk antibiyotik 1919 yılında Alexander Fleming adlı bir biliamdamı tarafından bulunmuştur(pensilin).Ödülünü yani Nobeli o sene alan Fleming'in penisilini kaç yılında piyasaya sürüldü biliyor musun?
    1945 yılında tabii bu süre içinde milyarlarca insan öldü Paris'te insanların yarısı vebadan kırıldı(2. Dünya Savaşı sıraları).Ne yazık ki tıp sektörü rekabetin ve araştırmanın çok az olduğu bir sektör.İşte sana kesinlikle işe yarayan iki ilacın nasıl bulunduğu ve şirketlerin sırf para kazanmak adına nasıl davrandıklarını anlattım.Onlar için milyarlarca hayatın önemi yoktu şimdide yok
    Sana şöyle söyleyeyim:
    Paralarını doltorlar, ilaç depoları, eczacılar için rüşvet vererek harcayan ilça şirketleri araştıma yapıyor mu ?HAYIR TAM TERSİ
    Bir araştırmacı çıktı Türkiye'de ve dedi ki ısırgan otu kanser tedavisinde endikedir.Bu araştırma Türkieye'ye modası geçmiş, beş para etmez ilaçları on milyarlarca liraya pazarlayan ilaç şirketlerini bir telşa sardı.Hemen bir fakültede maaşlı çalışan bir ecza profesörüne(halbu ki bu farmakoloji işidir fakat Türkiye'de farmakolog değil lisanslı esnaf yetiştirir fakülteler) para verdiler.Prof çıkıp ot suyunda ilaç olmaz dedi.Halbuki ne yazık ki ilaçlar çoğunlukla ot suyudur ve bu buluşlar rekabet ve araştırma olmadığından böyle farmakoloji dışındaki insanlar tarafından bulunur.Biz tabii bu çalışan ve üreten adamı aforoz ettik.Adam da diğer aforozlar gibi Amerika tarafından kapıldı.% sene önce yüksek lisans yaptırılıp laboratuar tahsis edilmişti.
    Tekrar söylüyorum milyarlar ölürken penisilin Winston Churcill gibi kimselere verildi.Çünkü o büyük ve önemliysdi o ağır hasta ise o kullanabilir.
    Gelelim psikiyatri konusuna:
    Şu an en etkili psikoz(yani algısı dünyadan geçici yada sürekli giden hastalardan bahsediyorum) tedavi yöntemi elektroşoktur. Bu yöntem nasıl bulunmuş biliyor musunuz?
    Saralı psikoz hastalarının(misal şizofren, paranoya, manik depresif) sara nöbetleri sonrası iyileşme belirtileri gösterdikleri görülür ve bu durum saralı olmayan hastalar için denenmeye başlanır.Bahsettiğim yıllar 20. yüzyılın ikinci çeyreği civarı.İlk başta kimyasal solüsyon enjekte edilip yapay sara krizi yaratılır.Fakat bu yöntem o kadar çok sıkıntıvercidir ki hastaların neredeyse tamamı bu tedaviyi yarım bırakır(bu yöntemi "Akıl Oyunları" adlı filmde rastlayablirisiniz).Şu an kullanılan yöntem bilmem 50 sene sonra sarada beynin sara sırasında elektrik sinyal patlaması yaşadığının EEG cihazları aracılığıyla saptanması üzerine hastalara yüksek amperli düşük gerlimli elektriği şakakalrdan verilmesiyle bulunmuştur.
    Şimdi size en başarılı bulunan yöntemi anlattım
    Artık gerisini siz anlayın, ne halde olan bir sağlık ve psikşiyatri durumu içinde dünyanın olduğunu.
    AYRICA TEKNOLOJİ İLE SAĞLIK SEKTÖRÜ ETKİLEŞİMLİ DEĞİLDİR GERÇEKTE.ÇÜNKÜ MOTOR BİLE ÜRETEMEYEN KÜBA DÜNYANIN EN İYİ SAĞLIK VE FARMAKOLOJİ SİSTEMİNE SAHİPTİR

psikoz hastalarından konu açtınız, saralı psikoz hastalarına örnek verdiniz. psikoz hastaları için elektro şok hiçbir işe yaramaz. sara tedavisinde kullanılıyor olabilir. bu küçük yanlışı düzeltmek istedim.
  • Emin misin ilk defa senden duyuyorum.Verdiğim bilgiler kesinlikle doğru ve zaten sara hastaları için kompulsiyonu tekrarlamak gibi birşey olamaz.Bu tedavi değil hastalaığı artırmaktır.Onlar için karbamazepin gibi atipik ilaçlar kullanılır
    Düzeltme:
    Tam anlatımlı link:
    http://lokman.cu.edu.tr/psychiatry/egitim/abdprog/smn-2001-ekt.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalciruh -- 17 Mart 2005, 1:54:39 >
  • Halk arasında 'şok tedavisi' diye bilinen elektro konvülsif terapi (EKT), düşük doz elektrik akımı ile hastaya bir tür sara nöbeti oluşturmaktan ibarettir. Bu tedavinin yan etkileri, adının ve çağrışımının ürkütücülüğüne karşın oldukça azdır. EKT, Şizofrenide ilk etapta düşünülen ya da her durumda uygulanan tedavi değildir.

quote:

Emin misin ilk defa senden duyuyorum.Verdiğim bilgiler kesinlikle doğru ve zaten sara hastaları için kompulsiyonu tekrarlamak gibi birşey olamaz.Bu tedavi değil hastalaığı artırmaktır.Onlar için karbamazepin gibi atipik ilaçlar kullanılır
    Düzeltme:
    Tam anlatımlı link:
    http://lokman.cu.edu.tr/psychiatry/egitim/abdprog/smn-2001-ekt.htm
  • Şizofreni kalıtımsal yatkınlığı olan kişilerde ağır dışsal zorlanmalar, sorun çözme yeteneklerinin yetersizliği ve toplumsal destek sistemlerinin zayıflığı gibi ek koşulların bıraraya gelmesi sonucunda ortaya çıkar ya da tekrarlar. Bu nedenle;

Belirtilerin ortadan kaldırılması için ilaç kullanmak,
    Zorlanmaların sıkıntısını gidermek için çevresel düzenlemeler yapmak,
    Toplumsal destek sistemlerini güçlendirmek için aile ve grup terapilerine,
    Kendine yardım gruplarına katılımlarını sağlamak,
    Toplumsal becerilerini ve sorun çözme yeteneklerini artırmak için eğitmek,
    Destekleyici psikoterapi yöntemlerinden istifade etmek faydalı olabilir.
  • Yukarıda ilaç kullanımına karşı olduğumu belirtsem de ilaç kullanımının gerektiği durumlar vardır ve bazen faydalı olabilmektedirler. Sadece ilaçla tedaviye karşıyım ama gerektiğinde uygun dozda alınabilir. (psikolojik destek ile birlikte-yoksa tek başına yardımı olmaz) Ne kadar etik olur bilemiyorum ama Türkiye'de bulunan antipsikotikler şunlardır.

Ticari ismi mg.

Largactıl 25-100
    Prolixin (depo amp.)
    Moditen (tab) 5
    Stilizan (tab) 2
    Norodol (tab) 5-10-20
    Norodol (damla) 1mg/20 damla
    Norodol (amp.) 5
    Melleril (drj) 25-100
    Mellerettes 10
    Nörofren (tab) 2
    Sülpir 50
    Dogmatıl 200
    Leponex 25-100
    Clopixol (tab) 2-10-25 [damla) (depo amp) (accuphase amp)
    Fluanxol (tab) 3 (depo amp)
    Zyprexa (tab) 5,10
    Risperdal (tab) 1.2,3,4
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.