Şimdi Ara

Pc Açılırken ekranda garip çizgiler var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
13.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Pc ye yeni format attım , Pc Açılırken ekranda garip çizgiler var windows ekranı düşmeden önce oluyor,Pc açıldığında sorun yok oyun oynarken de sorun yok , daha önce olmuyordu sizce nedeni ne olabilir arkadaşlar?

Bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

• Yeni ekran kartı mı aldın?
  • Güncel driver sorunu çözebilir.
  • Sanırım windows da sorun vardı , format atıp başka sürüm yükledim sorun yok şu an sadece açılırken bazen beyazımsı gri bir ekran geliyor açılmıyor pc .
    Bu da Asus anakarttan (via chipsetli) kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Cevap verdiğiniz için teşekkürler.
  • Monıtorden neden suphelenmıyorsun.
    Monıtorunu baska prızden beslemenı tavsıye edıyorum..
    Kasadan besleme Yani..
  • ekran kartı problemli , anakattan-monitör kablolarını sök-tak, güncel sürücüleri yükle bakalım
  • Monitör sony 17" lcd , olabilir aslında hiç aklıma gelmemişti.Akşam evde bir bakayım.
    teşekkür ederim ilginiz için.Bu site kadar hızlı cvp veren başka siteye rastlamadım ,site sahiplerini yöneticilerini de tebrik ederim.
  • DH burası Burda kalıfıye teknik adam cok fazla. bence yeni aldıgın ekran kartı Fazla guc harcıyor aslında krıtık sevıyeye cıkmıs power suppleyın max destegıne yakınlasmıs donanımların monıtorunde kasadan beslenıyordur muhtemelen.
    Ama yeterince guc cekemedıgı ıcın (dusuk voltaj) monıtorun tam randımanlı kullanamıyor olabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastery -- 20 Mayıs 2008; 15:43:23 >
  • ben yeni ekran kartı aldığımdan beri var araştırmalarım onucu ekran kartım bios güncellenmesi gerkiyormuş ama servis yapması tavsiye edildi yani yanlış bir şey çöpe atılabileceği söylendiği için öylede kaldı kullanıyorum sadece açılışta paralel renkli ince ince çizgiler oluyor ama sadece açılışta sonra problem yok.
  • Ben de ekran kartını değiştirmiştim ama aylardır kullanıyorum hiç böyle yapmamıştı sonra geçenlerde format atayımd edim formattan sonra ekran kartının verdiği cd deki driver ı değil de güncel driver ını kurdum bu sorun yaşandı ...

Ama akabinde takrar başka bir cd den windowsu kurdum ve ekran akrtının verdiği driver ile kurdum makineyi şu an çizgiler yok açılırken bzaen problem oluyor hepsi o kadar.Onun da çaresini henüz bulamadım , aradabir yaptığı için idare ediyorum.

Sistem zöellikleri şöyle;
    işlemci P4 3.0
    Ekran kartı : Palit 8500 GT Sonic
    rem: 1+1 kingston 667 ddr2
    hdd: 250 gb maxtor
    Anakart : asus p5-vmx (yanlış hatırlamıyorsam)
    işletim sistemi: Xp pro
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.