Şimdi Ara

FİAT MAREA ABS ARIZASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
9
Favori
95.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.2004 model Fiat Marea Liberty aracım var 5-6 ay önce abs lambası ve el freni lambası aynı anda yanmaya başladı. Abs ve el freni ışığı sürekli olarak yanmıyor arada sırada yanıyor ve kontağı kapatıp açtığım zaman sönüyor.Işıklar yanık değilken abs de bi problem yok gayet normal çalışıyor ancak ışıklar yandığında abs devre dışı kalarak çalışmıyor.Servise götürdüğümde bilgisayara bağladılar ve çıkan hata ABS VALF RÖLESİ arızası dediler.Abs beyninin değişmesi gerekiyormuş.Benim anlamadığım beyinde bir arıza olsa ışıklar sürekli olarak yanmazmı?Servistekilere sorduğumda onlarda cevap veremediler.İçimizde bu işten iyi anlayan arkadaşlar vardır.Bir de sizin görüşlerinizi öğrenmek istiyorum. Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

• ilk önce aküyü kontrol etmek lazım..aküdeki hafif te olsa zayıflama böyle bir arıza kodu verir.normalde valf sağlam olsa bile....servisler bunu atlıyorlar...önce valfi değiştirip sonra da ayrı bir durummuş gibi aküyü değiştiriyorlar..
  • bosch servisine git, abs konusunda harikalar yaratabiliyorlar.
  • Arkadaşlar bu konuda başka bilgisi olan arkadaşımız yok mu acaba?Yardımlarınızı bekliyorum...Ayrıca bosch servisine git demiş arkadaşım ama izmire yeni geldim nerden ve nasıl bulacağım bu servisleri yardımcı olursan sevinirim arkadaşım...
  • akünüzü kontrol ettiriniz...
  • İzmir'deki servisler bunlar olarak gözüküyor. Umarım yardımı dokunur.
    İzmir Bosch Araba Servisleri
  • Arkadaşım firen hidroliğini kontrol et azalmış veya özelliğini kaybetmiş olabilir. Benim focusun kullanma kitabçığında öle yazıyordu firen hidroliği azaldığı zaman el fireni lambası yanar diyordu. El fireninin lambası ABS ile alakalı olarak yanmaz farklı bir arıza vardır. ABS arızası için ise kesinlikle iyi bir boş servisine git zaten bütün araçalrdaki ABS tertibatı boş marmadır bunu dünyada sadece bocsh yapıyor.
  • arkadaşlar yardımlarınız ve verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim...
  • Ben de de 2003 marea var aynı abs arızası yaptı aracı aldığım adam arızalı olduğu söylemeden bana sattı. Sonra tofaş servisine götürdüm onlar aynı sana dediği gibi abs beyni arızalı dedi daha sonra Ankara / Ostim sanayisinde yapan bi yer var oraya gönderdim 370 ytl yaptılar bilgin olsun servise gitme sakın tamir olayı yok onlarda sadece değiştirme montaj.. araştır iyi bir fren tamirinden anlayan biri ne olduğunu çözebilir belki
  • İzmir'de otolab Bosch car service yi tavsiye edebilirim.Bakımları orada yaptırıyorum.
  • Verdiğinz bilgilerden dolayı teşekkür ederim...
  • Ben de de aynı problem var bir sonuç aldınız mı???
  • merhaba,aynıhatabenimde karşıma çıktı.absrolesi kısa devre vs.sana tavsiyem kafası çalışan bir elektrikçi bulyoksa bir televziyontamircisine. abs beyninin boardınıyapanfirma trw yani bosch değil. abs beynini çıkart güzelceüstkenarından kes.çıkan kısmı temizle, sonra lehimli bölgeleri çektir. asılönemli nokta rolenin yeri orayıpreslebastıklarıiçinçıkartamazsın.şimdi yapacağın iş beynin arka kısmındaki çıkıntılı yeri kenarlarından lehim makinasıyla erittir. roleyi çıkart. sorunun halolacaktır.saygılarımla.
  • roleyi kontrolettir.geri tak.lehimleri çektirdiğin bölgeyi tekrar lehimle. kestiğin kapağı yapıştır veya lehimle ısıtarak yapıştır.arızakodlarını sil. işin hallolacaktır.
  • ABS Sorunlarınız için beni arayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_19420424/tm.htm
  • Bu forumun en güzel yanı aynı sorunu yaşayan insanların tecrübelerini paylaşmaları..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakanusta

ABS Sorunlarınız için beni arayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_19420424/tm.htm

Hakan Usta telefon ile ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım size. 2003 model Marea Exclusive 1.6 16V aracımın daha öncede karşılaştığınızı okudurğum ABS ve EBD ışığımın yanması problemi var. Kontağı kapattığımıda ışık sönüyor ama bir süre sonra tekrar yanıyor. Işık yanmadığı zamanlar ABS devreye giriyor ancak yandığı zamanlar devreye girmiyor. Ankaraya yanınıza gelmeyi düşünüyorum ama şehir dışından geleceğim için öncelikle iş programınıza göre randevu almak ve de yaklaşık tamir süresini öğrenmek istiyorum. Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşşekkür ederim. Görüşmek üzere.

• merhaba. bende ABS VE EL FRENİ ışığı aynı anda yanıyor. ama sürekli yanmıyor. aracı makinaya bağlatıp hata kodlarını çıkarttırdım. " hatasayısı:3 C1121 ventil rölesikesinti/şasi çıkışı C1800 akü gerilimi çok düşük C1915 sensörler (5V) için besleme gerilimi""
    yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • aracın koltuk altlarında 2 tane beyaz soket var, ikiside boşta. bu soketler ne işe yarıyor?? arac 98 model marea 1.6
  • akü eskimiş..değiştirip hata kodlarını sildirince sorun kalmaz..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.