Şimdi Ara

askerlikten muaf olma durumu (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
59.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

olmaz muhtemelen geri hizmet!
    padades soğan çuvallarıyla askerlik yoparsın yada depoda askireyenin biton geri hizmet bolumunde oyle tip elemanlar olur zaten
    oyle yırtmak kolay değil(iç organlar ve şeklen tamsan)

bildiiğim kadarıyla başbakan erdoğanın oğluda gözden muafdı illa iç organlarda sorun olması gerekmiyor

geri hizmet yapmaktansa yapmamak daha iyi spora felanda almazlar geri hizmet diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodfalles

quote:

padades soğan çuvallarıyla askerlik yoparsın yada depoda askireyenin biton geri hizmet bolumunde oyle tip elemanlar olur zaten

bildiiğim kadarıyla başbakan erdoğanın oğluda gözden muafdı illa iç organlarda sorun olması gerekmiyor

geri hizmet yapmaktansa yapmamak daha iyi spora felanda almazlar geri hizmet diye

aynen... serdar ortaçı gelir gözden muaf, tayyipin oğlu gelir gözden muaf. gerçi öbürü yaptı da ne oldu, 20 gün özel korumalar ve vali gözetiminde askerlik yaptı adam...
    bizde cidden göz sorunu var şimdi bizi alırlar.
    haa tamam hepimiz askerliği yapmalıyız lafım yok ama; hastaysam ve böyle bir hakkım varsa neden yapayım. sağlık kolay mı bulunuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htatolga -- 27 Ağustos 2011; 10:52:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifeForStyle

olunur, düşmanı vurucam diye kışlayı dağıtır yoksa

• göz sınırı toplamları 11 e çekilmiş diyolla. ne kadar doğrudur bilinmez. resmi sitede bile bilgi yok. saçmalığın daniskası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Empyrium

göz sınırı toplamları 11 e çekilmiş diyolla. ne kadar doğrudur bilinmez. resmi sitede bile bilgi yok. saçmalığın daniskası.

bende öyle duydum hocam... sanırım şuan 11 ya da 12 numara arasında... 2010 senesinde mi ne bir yasa çıkmış. o yasadan sonra bu seviyeye düşürülmüş diyorlar...
  • merak ediyorum konuyu açan arkadaş ne oldu
  • bende yedek subay olayım diye başvurdum ama muaf tutuldum...sağ bacağımda 2 atar damarım değiştiği için muaf oldum yaklaşık 20 cmlik kesik var içte. 2 hafta sürdü heyet karşısına çıkmam ve raporu almam...Ankara Gata'dan aldım...

öle sizin demeniz ile olmuyor sorununuz neyse en ince detayına kadar test ediyorlar inceliyorlar sonra alıyorsunuz raporunuzu...
  • bu işlerin ince detayı olmaz. adam göremiyorsa göremiyordur yürüyemiyorsa yürüyemiyordur. böyle denyo saçmalıkları yüzünden şehit oluyor insanlar bok yoluna. bişey bulalımda askere alalım mantığıyla sen sağlıksız adamları silah tutmakla alakasız adamları askere alırsan daha çok şehit verilir. angarya işleri de elin küçücük çocuklarına yaptırmak yerine memuriyete bağlarsın maaşlı çalışanlara yaptırırsın iş hacmi de genişler.

ulan devlet daha böyle leblebiden işleri yoluna sokamıyor bi de devletim diye geçinip terörü bitirmekten bahsediyor. la yürü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Empyrium

bu işlerin ince detayı olmaz. adam göremiyorsa göremiyordur yürüyemiyorsa yürüyemiyordur. böyle denyo saçmalıkları yüzünden şehit oluyor insanlar bok yoluna. bişey bulalımda askere alalım mantığıyla sen sağlıksız adamları silah tutmakla alakasız adamları askere alırsan daha çok şehit verilir. angarya işleri de elin küçücük çocuklarına yaptırmak yerine memuriyete bağlarsın maaşlı çalışanlara yaptırırsın iş hacmi de genişler.

ulan devlet daha böyle leblebiden işleri yoluna sokamıyor bi de devletim diye geçinip terörü bitirmekten bahsediyor. la yürü

imzamı atarım hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: prıvacy

arkadaşlar mrb lar bende ocak ayında sevk tarihi bulunan biriyim ve bir sorum olucak burada ikilemde kalıyorum

1-) Muaflık için sadece miyopimi gerekli (Benim Hipermetropi ve asgitmatım var mesela)

2-) Normalde ilk ölçümde gerçek nolarınız çıkıyor doktor harfleri okutuyor ona göre numara yazıyor şimdi aslında burada doktorun verdiği en son gözlük camları için olan reçetemi geçerli oluyor yoksa ilk ölçümde çıkan sonuçmu çünki bir kere doktor şey demişti mesela senin gözlerin 8 9 olabilir ama biz sizlere o numarayı vermiyoruz tabiki ıondan ikilemde kaldım

mesela bende 26/04/2010 tarihine ait dnya göz hastanesi reçetesi var üstündeki bilgiler şöyle

Tanı : Hipermetropi - Astigmat

Uzak bölümünde yazanlar Sağ göz SPH + 5.00 CYL -1.00 AXIS 40 derece

Sol göz SPH: +4.50 CYL -1.50 AXIS 160 derece

Şimdı bu numaralar al kullan dediği gözlüklere ait tabiki ancak gerçek nolar değil burada gerçek nolarmı geçerli kullanılacak gözlük nolarımı geçerli acaba

Birde benim Sağ gözümde yüksek derecede göz tembelliği var sol gözümü kapattığımda sağ göz ile seçemiyorum yazıları vs bulanık oluyor

Birde küçüklüğümde geçirmiş olduğum bir rahatsızlıktan dolayı SAĞ KULAK hiç duymuyor yani sıfır Bir tek sol kulağım duyuyor

Bunlar muaflık için yeterli sebeplermidir bu konuda gerçek bilgisi olan arkadaşlarımız cvplayabilirlerse çok sevinirim

Saygılarımla

göz tembelliğinde kriter tembel olan gözün %40 (%30 da olabilir) den az görüyor olması. ben sağ gözümdeki göz tembelliği sebebiyle muaf oldum. ayrıntılı bilgiyi Askere Alma Sağlık Yönetmeliğinden okuyabilirsin.
  • Arkadaşlar benimde Sol Gözüm doğal normal, Ama sağ gözümde 7 yıldır üveit var, ve sağ gözüm 0,1 - 0,2 gibi görüyo oldukça düşük, 2 hafta askerlik yaptım, ankara gata'ya sevk ettiler, 1 hafta tedavi gördüm, 1 ay hava değişimi werdiler şuan evdeyim, ama gözümde düzelme olmadı, sizce sonuç ne olur
  • kilo olayı hakkında bilgisi olan varmı boy kilo şeysi +30 kilo olursa almıyolarmış nedir bunun doğrusu?
    kendimi 110 kilo fln sanarken, tartıda (boş miğde ve ... ile) 128 kilo görünce bir korkma oldu (boy 185-186 ayakkabısız)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kainda

kilo olayı hakkında bilgisi olan varmı boy kilo şeysi +30 kilo olursa almıyolarmış nedir bunun doğrusu?
    kendimi 110 kilo fln sanarken, tartıda (boş miğde ve ... ile) 128 kilo görünce bir korkma oldu (boy 185-186 ayakkabısız)

+30 kilo ile almıyorlar evet. Ertesi yıla terk veriyorlar. Ancak ufak tefek bir sınırdaysan ve gitmek istersen belki görmezden gelebilirler, bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oranos

quote:

Orijinalden alıntı: Kainda

kilo olayı hakkında bilgisi olan varmı boy kilo şeysi +30 kilo olursa almıyolarmış nedir bunun doğrusu?

+30 kilo ile almıyorlar evet. Ertesi yıla terk veriyorlar. Ancak ufak tefek bir sınırdaysan ve gitmek istersen belki görmezden gelebilirler, bilmiyorum.

+43 kilo var sanırım almıcaklar bu yıl
  • valla kilo olayı şöyle ben epilepsiden sevk aldım hava hastanesine adam bana senin bişeyin yok dedi şuan 2 yıl ilaç kullanma raporum var en fazla 5 yıl ilac kullanıcaz dedi doktor hava hastanesindeki doktorda bişeyin yok diyo ama ilacını kullan diyor neyse dahiliye sevk etti doktor kilom fazla geldi boy 181 kilo 122 olunca 1 yıl erteleme aldık ben doktorun elindeki listeyi gördüm askere gitmek istedimi söyledim bana 3 ayda 20 kilo verirsen alalım dedi :) 30 kilo fazlaya kadar alıyorlar mesela 32 kilo ollsan 30 a yuvarlıyorlar alıyorlar benim 37 idi şimdi kilom 125 yazın sevke gidicem yine oradaki bir arkadaş muaf belgesi aldı 2. girişinde isteğe bağlı olarak muafı veriyorlarmış muaf çıkmak için 41 kilo fazla olmanız gerekiyor tabii yine 2 kilo fazlasını yuvarlarlarmı bilemiyorum ama ben muaf sınırını aşmış durumdayım epilepsiye bağlı olarak kullandığım ilaç kilo aldırıyor bakalım napacaklar
  • quote:

quote:

geri hizmet yapmaktansa yapmamak daha iyi demişsinde iş öyle değil bi ortamda askerlik konusu açılınca sus pus olmak çokmu hoş istersen bulaşıkçı ol ama askerlik yapdım diyebil anca onu ilerde anlarsın kardeş...bi tanıdığım askerlikden konu açdığım zaman gözleri doludu adamın ayağında sakatlık vardı yapamadı almadılar ama her askerlik konusu açıldğında morali bozuluyor askerlik şerefdir her türk genci bu şerefi tatmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

quote:

quote:

geri hizmet yapmaktansa yapmamak daha iyi demişsinde iş öyle değil bi ortamda askerlik konusu açılınca sus pus olmak çokmu hoş istersen bulaşıkçı ol ama askerlik yapdım diyebil anca onu ilerde anlarsın kardeş...bi tanıdığım askerlikden konu açdığım zaman gözleri doludu adamın ayağında sakatlık vardı yapamadı almadılar ama her askerlik konusu açıldğında morali bozuluyor askerlik şerefdir her türk genci bu şerefi tatmalı

kişiden kişiye değişir askerliğini yaptın mı bilmiyorum ben yapmadım ve bence askerlik gözde o kadar büyütülecek bişi değil raporu vermezlerse gidilir ne görev veriliyorsa yapılır.

ve artık sözleşmeli erler olacağı için askere bizim gibi gidenler hizmetli gibi nitelendirilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalli Head

dövmesi olana silah vermiyolarmış diye duydum bende?

kimdiyo ya
    ben askerde öle bişe hiç görmedim acemi geldigimizde milletin sila elimizden hiç düşmezdi tabi usta olunca silahı da elime hiç almadım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifeForStyle

olunur, düşmanı vurucam diye kışlayı dağıtır yoksa

Haykirdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: perikentli

quote:

Orijinalden alıntı: Metalli Head

dövmesi olana silah vermiyolarmış diye duydum bende?

kimdiyo ya
    ben askerde öle bişe hiç görmedim acemi geldigimizde milletin sila elimizden hiç düşmezdi tabi usta olunca silahı da elime hiç almadım :)

doğru söylemiş kolunda iz yada dövme olanlar psikologa götürülüyormuş
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.