Şimdi Ara

Ford FUSİON Grup-Paylaşım Kahvesi (50 Yİ GEÇTİK... 67 FUSİON KULLANICISI !!!) (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
60
Favori
416.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lux deki farklar : Yol bilgisayarı, orta kol dayama yeri, deri vites topuzu, sis farları, çelik jant, parlak ön ızgara ve gösterge çevçeveleri
  • Teşekkürler.Bayağı bir fark varmış.Önceden okudugum kadarı ile yakıt konusunda da bir fark yok.Denk getirebilirsem lux daha iyi olur.Bütçe max 22
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurgenli

Teşekkürler.Bayağı bir fark varmış.Önceden okudugum kadarı ile yakıt konusunda da bir fark yok.Denk getirebilirsem lux daha iyi olur.Bütçe max 22

Bu araca bir bak istersen. İzmirde, fiyatı çok uygun.
    Ama iyice araştır.Mutlaka ekspertiz yaptır.

http://www.sahibinden.com/ford_fusion_1_6_tdci_lux-85WQQaXQQ21321138WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

quote:

Orijinalden alıntı: gurgenli

Lux ile confort arasındaki en buyuk fark nedir ? Memlektimden almak isiyorum o yuzden sadece izmir bakıyorum...

1.4 tdci lux zaten yok.1.6 tdci lux var.
    1.6 tdci lux 90 BG. 1.4 tdci 68 BG.
    1.6 tdci lux ilave olarak
    Far sensörü
    Yağmur sensörü
    Sis farı
    ABS(1.4 tdci hepsinde standart değil)
    EBD(Elektronik fren dağılımı)
    EPS (elektronik direksiyon konrol sistemi)
    İpod bağlantısı
    Çelik jant
    Gibi farklılıkları var.

Lux 1.6'da Yağmur sensörü var mı gerçekten, benimki 2006, Türkiye'ye ilk gelen seriden belki bu yüzden mi yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Lux 1.6'da Yağmur sensörü var mı gerçekten, benimki 2006, Türkiye'ye ilk gelen seriden belki bu yüzden mi yok?

Benim bildiğim 1.6 tdci lux lerde yağmur ve far sensörü standart.Sizin araçta da olması lazım.
    Sensör ön cama dışardan baktığınızda aynanın olduğu yerde göz var.
    Silgeç kolunu ikinci pozisyona getirdiğinizde sensör devreye giriyor. 1 den 6 ya kadar olan düğmede de ise hassasiyet ayarı yapılıyor.
    1- en hassas 6 ya doğru hassasiyet azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Merhaba,
    90 bin bakımını 26.08.2009 tarihinde 894 TL'ye izmir Ford Arkas'da yaptırdım.
    Klasik yağ ve filtreler dışında
    V kayış - alternator (47,90), EKS kayışı ve Bilye kiti (444,54), S/T Eksantrik Kayışı (84,60) fatura edildi.
    75 TL işçilik yazıldı. Garantiden devir daim değişti.
    Şu an 112.000 Km'deyim çok şükür yolda bırakan bir arızam olmadı, periyodik bakımlarla yola devam...

Selamlar

Merhaba,
    benim 2004 1.4 tdci nin 90bin bakımı yaklaştı, Bursada Şentürkler adlı yetkili sevisi aradım 1300 lira dediler. Tabi bu rakam servisten servise değişebiliyor, ve hatta pazarlıkla, araya tanıdık sokma yöntemiyle düşebiliyor.
    Fakat ben eminim ki adamların değiştirip yenisini taktıkları malzemelerin aynısını piyasadan satın alsan 400-500 liraya alırsın. Şu durumda (araba garanti dışı ise) yetkili servise götürürsem kendimi keriz gibi hissedeceğim.
    Kafamda sanayide güvenilir bir ford ustasına yaptırmak var. ama o kişi kim olmalı? bu sorunun cevaıbnı bulamadım

90 bakımını özellikle sordum, çünkü diğer bakımları örneğin 30bin, 45bin bakımını servisler büyük bi işmiş gibi gösteriyorlar ama iş değil. oto servisinde yeni işe başlamış 18 yaşındaki delikanlı bile yağı filtreyi değiştirebilir. otomobil üreticisi zaten o tip ekipmanları kolay değiştirilecek şekilde tasarlıyor. yani şunun gibi, cam silecek suyu biterse naparsın, eklersin, servise gitmezsin.
    haaa yağ deişimi için servise gidersin ama 300 lira falan ödemene gerek yok. 1 şişe castrol'u carrefourdan alırsın, ahmet ustaya götürürsün değiştirir. umarım doğru anlaşılmışımdır.

• quote:

2007 1.6 tdci lux 51000 km.de Hasarsız boyasız 2 yıl daha garanti devam ediyor 21500 TL.
    Fiyat nasıl acaba? acil cevap bekliyorum.Piyasayı bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Anlaşmak üzereyim.

Bence hiç kaçırma bedava, hasarı falan olmasın dikkat et...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Benim bildiğim 1.6 tdci lux lerde yağmur ve far sensörü standart.Sizin araçta da olması lazım.
    Sensör ön cama dışardan baktığınızda aynanın olduğu yerde göz var.
    Silgeç kolunu ikinci pozisyona getirdiğinizde sensör devreye giriyor. 1 den 6 ya kadar olan düğmede de ise hassasiyet ayarı yapılıyor.
    1- en hassas 6 ya doğru hassasiyet azalıyor.

Standart değil tekno paket altında satılmıştı.
  • Arkadaşlar merhaba,
    Fusion urbanite modellerde olan yan koruma parçaları ile koruma barlarını bulup 2006 1,6 LUX modeline takabilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin77

Arkadaşlar merhaba,
    Fusion urbanite modellerde olan yan koruma parçaları ile koruma barlarını bulup 2006 1,6 LUX modeline takabilirmiyiz?

Ben gümüş gri yada tonik mavi araç alsaydım urbanite modeli gibi yapabilirmiyim diye düşünmüştüm.
    O yüzden urbanite ve standart kasanın resimlerini karşılaştırıp inceledim.
    Benim farkettiğim, şekil olarak bir tek arka tampon farklı.
    Urbanite modelindekii yan koruma ile stantard kasadaki koruma aynı.Urbanite modeli koruma altı siyah yapılmış.
    Ben o etek altlarını,taksileri falan renk değiştirmek için film kaplıyorlar ya onun gibi siyah olarak tamponları ve çamurlukların alt kısımlarınıda kaplatmayı düşünüyordum.
    Aldığım araç siyah olunca bunlara gerek kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 14 Mart 2010; 9:10:56 >

• arkadaslar urbanite modeli icin kol dayama nereden bulunur ve fiyat bilgisi olan varsa yazsin lutfen
  • MERHABALAR 1.6 TDCİ LUX 2007 MODEL 40.000 KM
    BUGUN SATIN ALDIM.
    BUTUN FUSION KULLANICILARINA SELAMLAR. BILGI VE DENEYIM PAYLAŞIMI İÇİN ÇOK GÜZEL BİR YER OLMUŞ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperkucuk

MERHABALAR 1.6 TDCİ LUX 2007 MODEL 40.000 KM
    BUGUN SATIN ALDIM.
    BUTUN FUSION KULLANICILARINA SELAMLAR. BILGI VE DENEYIM PAYLAŞIMI İÇİN ÇOK GÜZEL BİR YER OLMUŞ.

HAYIRLI OLSUN..Sizin de paylaşımlarınızı bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperkucuk

MERHABALAR 1.6 TDCİ LUX 2007 MODEL 40.000 KM
    BUGUN SATIN ALDIM.

Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasib etsin.

Sakıncası yoksa fiyat nasıl acaba?
  • arkadaşlar,

1.6 TDCİ LUX 2008 MODEL 35.000 KM -21750 tl-

uygun mudur?

yarın alabilirim.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerer

arkadaşlar,

uygun mudur?

yarın alabilirim.....

Fiyat iyi görünüyor. Sıkıntısı yoksa, bakımları tamamsa bence gayet iyi fiyat. Ama aracın durumu çok önemli tabi ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan1095 -- 16 Mart 2010; 13:04:21 >
  • Güzel fiyat, zaten sıfırı artık gelmiyor, 1.4 modeli de Mart ayı listesinde peşin 30.000 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerer

arkadaşlar,

uygun mudur?

yarın alabilirim.....

Fiyat gerçekten çok iyi.
    Bence kaçırmayın 1.6 tdci lux çok güzel çok güçlü bir araç.
    2008 35.000 km bence bedava sayılır.
    Mutlaka ekspertiz yaptırın.
  • Sagolun arkadaşlar. Fiyat 22.000 TL
    45.000 bakimi da dahil tüm bakımları yaptırmış bir profesörden aldım. makam arabası olduğu için pek binmemiş yeni gibi duruyor. garantisini de uzattirmis 1.5 yil daha garantisi var arabanın. ust citalari ve yan korumalıkları da yaptırmış sağolsun arabada hiç sıkıntı yok. aldığı bayiye bırakmış satılsın diye ordan buldum ankarada başer otomotiv.
    ford fusion arıyordum özellikle hem yüksekliği hem de yakıt ekonomisi için dizel aldım. lux modeli olması da işin en güzel yanı oldu. resimlerini de paylaşırım.
    iki günlük tecrübeme dayanarak çok güçlü ve güzel bir araba olduğunu söyleyebilirim, neredeyse jeep tadını veriyor, bilinen tek kusuru plastik aksam seslerinin kasis ve çukurlarda biraz fazla olması, sanki bu arka camın önündeki panel sallanıyor da ses yapıyormuş gibi geliyo bana, bu konuda bilgilendirebilecek olan arkadaş varsa çok sevinirim.

• bursa sönmez koç oto

28500 tl
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.