Şimdi Ara

Ford FUSİON Grup-Paylaşım Kahvesi (50 Yİ GEÇTİK... 67 FUSİON KULLANICISI !!!) (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
60
Favori
416.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6.000 km sonra 30.000 bakımını yaptırdım.240 lira masraf çıkardı.Geri vites çok zor geçiyordu.Şimdi yağ gibi oldu maşallah.Bir de lastikleri yenilersem tamam olacak araba :)
  • 1.6 Dizel arayıp da bulamayan arkadaşlara biraz daha beklemelerini öneririm. Yeni yılda, Fusion kasasının değişeceğini belirtiyorlar.
  • Arkadaşlar conectlere bakarken 1.4 duratorqlu fusionu gordum ve begendimde...
    şimdi çok karasızım..
    ,Fusionun kronik sıkıntıları varmıdır? varsa nelerdir
    90 bglik connectle 1.4 duratorqlu fusion aynı fiyatta...
    oğretmenim... yuk aşımayacagım, ama az yakan geniş bir araç istiyorum...
    hangi aracı almamı önerisiniz.
    şimdiden bilgi erenlere teşekkur ederim.
    saygılar
  • bende cok istedim aranızda olmayı ama ksımet olmadı işte. temiz bitane bulamadık. imzamdaki arac cıktı karsıma aldım bende. ama çok seviştim fusion u.
  • arkadaşlar, bu kadarmı fusion team..
    hala bir ceap alamadık ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysnerd

Arkadaşlar conectlere bakarken 1.4 duratorqlu fusionu gordum ve begendimde...
    şimdi çok karasızım..
    ,Fusionun kronik sıkıntıları varmıdır? varsa nelerdir
    90 bglik connectle 1.4 duratorqlu fusion aynı fiyatta...
    oğretmenim... yuk aşımayacagım, ama az yakan geniş bir araç istiyorum...
    hangi aracı almamı önerisiniz.
    şimdiden bilgi erenlere teşekkur ederim.
    saygılar

Connect ile Fusion kategori olarak ayrıdır. İhtiyacınıza göre seçersiniz.
    Ben bir 1.4 TDCi Fusion kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Yakıtı iyi, çekişi iyi. Ama eğer alma şansınız varsa 1.6 TDCi öneririm. Çünkü yakıt olarak çok fark yokken güç olarak çok fark var.
    Fusionun genel olarak büyük bir sorunu yoktur. Masrafsız denilebilir. Parçası çok pahalı değildir.
    Kronik sorun iç aksamdan ses yapma problemidir. Bu da biraz şans ve gürültü kavramından ne anladığınıza bağlıdır.
    Yağ-su-filtre-lastik bakımlarınıza dikkat ettiğiniz sürece sorunsuz bir araçtır.

• teşekkurler vurdi....
  • Tercih melelesi. 1.6 tdci fusion tavsiye ederim. Kullanımı keyifli bir araçtır. Ben connect e bakmazdım bile. Ama tercih ve öncelikler değişebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barkan06

fusionu gorunce bende üye oldum hemen.
    2004 yılı connect almaya gittiğimiz bayi türkiye ye gelen ilk beyaz budur diyerek satışını yaptı.

bugün itibariyle 70.000 km.1.4 TDCİ. her türlü arazi,şehir içi ve dışı kullanım, çektiği zorluklara karşın
    sınıfında ki arabalara kıyasla sağlamlığı tartışılmaz.sadece yağ değişimi için kaputunu açtırdı.
    kronik sorunu olan üst torpido kapağnı servis ikilemeden değiştirdi. üzerinde gelen contianteller
    40.000 de dağildi. yenilastiklerle daha iyi yol tutuş ve gürültü azaldı.kafadan kaymalar ve fren mesafeside
    fark etti.4 sene sıfır masrafla km. katediyor halen.

ben bu msjı yazalı 18 ay olmuş. foruma dalıp herseyi okuyu verdim .
    ne kadar çok şikayetlerden bahseden olmuş. 2004 agustostan beri kullanıyoruz. evimizin tek aracı değil ama
    tek satılmayan aracı olarak kaldı. tabi bunuda sorunsuzluk ve az yakıt ile sağladı. şuan da 101binde babam hergun işe gider gelir. aile gezilerinde ve uzun yolda genişliğinden dolayı onu kullanırız. periyodik bakımlar dışında debriyj balatası ve tirger değişti. bi gariplik mi var diye düşünüyorum sıfır sorun sıfır masraf 5 yıldır. şans olsa gerek.çok değişik markalarda araç kullandık ama bu farklı,evet zayıf yönleri elbette var.o kadar da olcak.
    ben kapı kollarına kadar çamura girdim kızılırmakın içinde gezdim,anlıcanız bi jeep edasıyla av da her şekilde kullandım , tek yapmam gereken motoru yıkatmak oldu.
    fusıon düşünenlere diyeceğim elbette aynı fiyatlara daha özellikli araçlar bulacaksınız ama ford kalitesini unutmayın.caddeleri yarış pisti olarak kullanmıyacaksanız, kaldırıma park ederken altı değer mi korkusu istemiyorsan.,arazide içi yüklü iken arka tamponunu düşünmek istemiyosan,bir depo ile 900 küsür km istiyorsan işte sana FORD FUSİON............

• Barkan06 durumu güzel özetlemiş. Fusion 10 numara bir araba değil. Kendine göre artıları ve eksileri var. Kesinlikle Fusiondan daha konforlu arabalar var. Ancak sorunsuz, ekonomik, altı yüksek, içi ferah bir araç arıyorsanız o zaman Fusion ön plana çıkıyor. 98 bin km'deyim ciddi bir sorun çıkarmadı, yolda bırakmadı.
  • kampanya peşin fiyatı 29 000, ancak araç yok, 1.6 benzinli otomatik ile 1.4 dizel aynı fiyata satıyorlar ,

bayilerde araç bulunmuyor.
  • 2006 Nisan da 1.6 dizel için 32-33 istiyorlardı. iyi pazarlıkla 29 a almıştım. Yine cevremden gecen sene 28.5'a kadar alanlar oldu. Bayilerde olmamasının sebebi aracın Türkiye'de yapılmıyor olması olabilir veya kasanın değişecek olması. Benim aracın içinden çıkan evraklardan İspanya'da yapıldığını oradan Gölcük'e gönderildiğini anladım. Maalesef araç Türkiye'ye özel bir çok özelliği kısılmış olarak yapılıyor.
  • evet araç dışardan geliyor, halen üretimi var dediler ama burdaki satış politikalarının gereği olarak fusionu satmayı sevmiyorlar anladığım kadarıyla..nedendir bilinmez.
    sipariş almaya bile yanaşmıyorlar..
  • Merhaba arkadaşlar.
    Fusion Türkiye'de sadece iki versiyonu varken Fordun İngiltere ve Almanyadaki sitelerindeki model versiyon ve fiyatları aşağıdaki gibidir. Alman sitesini Almanca bilmediğim için inceleyemedim ama İngilterede satılan Fusionlarla bizimkiler arasındaki benim gördüğüm en büyük fark oradakilerin ön camlarınında ısıtmalı olması ve bazı versiyonlarda ön göğüslerin iki renkli olmasıdır. Bunun dışındaki diğer özellikleri aşağı yukarı aynıdır.

Biz 1.4 TDCİ motorun kasaya göre zayıf olacağını tartışırken Almanyada 1,25 l Duratec, 55 kW (75 PS) benzinli motorun olduğu versiyonda satıştadır.

Ford Almanya sitesi Fusion versiyonları, mevcut motorlar ve fiyatlar

Ford Fusion Ambiente
    Ford Fusion Black Magic
    Ford Fusion Style
    Ford Fusion Calero Editionsmodell
    Ford Fusion+

1,25 l Duratec, 55 kW (75 PS), 5-Gang-Getriebe 13.590 Euro
    1,4 l Duratec, 59 kW (80 PS), 5-Gang-Getriebe 14.125 Euro
    1,4 l Duratec, 59 kW (80 PS), Durashift-EST-Getriebe 14.825 Euro
    1,6 l Duratec, 74 kW (100 PS), 4-Gang-Automatik-Getriebe 16.325 Euro
    1,6 l Duratec, 74 kW (100 PS), 5-Gang-Getriebe 15.175 Euro
    1,4 l Duratorq TDCi, 50 kW (68 PS), 5-Gang-Getriebe 15.400 Euro
    1.6 l Duratorq TDCi, 66 kW (90 PS), 5-Gang-Getriebe 16.275 Euro

Ford İngiltere sitesi Fusion versiyonları, mevcut motorlar ve fiyatlar

Fusion Style + £13.395
    Fusion Zetec £13.995
    Fusion Titanium £ 15.195
    1,4 l Duratec, 59 kW (80 PS)
    1,6 l Duratec, 74 kW (100 PS)
    1,4 l Duratorq TDCi, 50 kW (68 PS)
    1.6 l Duratorq TDCi, 66 kW (90 PS)

• Romanyadaki liste fiyatları : (KDV hariç)

Fusion Ambiente - incepand de la 9.190 Euro
    Fusion Ebony II - incepand de la 9.940 Euro
    Fusion Urbanite - incepand de la 10.490 Euro
    Fusion Elegance - incepand de la 10.510 Euro
  • mrb 2009 model beyaz renkli 7500 km de 1.6 tdci lux ford fusionumu 28000 tl den satıyorum. tel:05057189067

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.hakan -- 28 Aralık 2009; 14:23:37 >
  • slm arkdaşlar 2006 model 48000 de 1,4 dizel fusion alıcam araç bir yakınıma ait araçta herhangi bir hasar yada boya yok servis bakımlı...aracın değeri nedir yardımcı olurmusunuz yakında bende aranıza katılabilirim
  • 2006 model 1.6 TDCI LUX 110.000 km. 18.500 TL. Fiyat nasıl acaba?

Acil yorumlarınızı bekliyorum.
  • 2004 1.6 benzin/lpg araç sahibiyim.Ayhan 1095 benide listeye dahil edersen sevinirim.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

2006 model 1.6 TDCI LUX 110.000 km. 18.500 TL. Fiyat nasıl acaba?

Acil yorumlarınızı bekliyorum.

Km. Orjinal ve hasarsız demişlerdi.

Tramerden ve servisten sorgulama yaptık araç 199.000 km. deymiş ayrıca 3 kez hasarı var.

Araç alırken mutlaka iyice araştırın. Bide Allah vicdan sahibi dürüst insanlarla alışveriş nasib etsin.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.