Şimdi Ara

Ford FUSİON Grup-Paylaşım Kahvesi (50 Yİ GEÇTİK... 67 FUSİON KULLANICISI !!!) (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
60
Favori
416.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm fusioncular 2004 1,6 benzili 15 gün önce aldım forumu yeni keşfettim reno 19dan sonra benim için mükemmel kalite ve konfor oldu arabamın yağını suyunu felan klasik yeni alınınca yapılması gerekn şeyleri yaptıracam tabi malum arabayı alınca geride para klmadı servis pahalımı olur ne dersiniz daha gitmedim ama fikir veririseniz çok memnu oluurm herkese saygılar
  • hayırlı olsun birader
    kaça aidın arabanı kaçta aldın onlarıda söyler misin
    servis konusuna gelince
    özel servisle yetkili servis arasında %25 ila 50 arasında fark var tercih senin
    Filtreleri (yağ,polen,hava,yakıt) ve yağ değişimi ortalama max150 milyondur
    yetkili servisde minimum 200 milyona çıkarsın
    yetkili servislerde kampanya vardı bu arada park sensörü hediye ediyorlardı bir araştır istersen
  • merhaba arkadaşlar. uzun zamandır forumun takipçisiyim ama henuz bi paylaşımda bulunmamıştım. 2004 model fusion 16i benzinli sahibiyim. uzun yola çıkmadan Kars Ford Yetkili servisinde 75.000 bakımını yaptırdım. 195 tl tuttu. Faturadaki ayrıntılar şöyle
    75.000 bakımı: 53.30 TL
    S/T Ateşleme Bujilepi(Tumu): 16.40 TL(ne olduğunu bilmiyom faturada böyle yazıyor)
    Hava Filtresi: 12.83 TL
    Yağ Filtresi: 11.92 TL
    Fren Balata temizleyicisi(500ml): 5.67
    Yakıt Filtresi: 23.10 TL
    Ateşleme Bujileri(4 adet): 16.40 TL
    Polen Filtresi: 13.05 TL
    Motor Yağı(4,5 litre) 45.77 TL

Toplam: 195.22 TL Parça Top: 128 TL İşçilik Top:69 TL İşçilik İndirimi:33 TL KDV: 29 TL

Arabanın Marş Dişliside bozuktu.bazen marş almıyor dişli boşa dönüyordu.Onuda yaptırayım dedim fakat parça olmadığından marş dinamosunu komple değiştirebiliriz dediler ve 550 tl fiat verdiler. Tabiki yaptırmadım Fakat Trabzonda babam arabayı çalıştıramayınca Ford Yetkili Servisine gittik baktılar onlardada parça yoktu Fakat dışardan bulup 65 TL parça 70 Tl işçilikle bu sorunumuda hallettiler. Trabzon Ford Servisi ayrıca çok güler yüzlü idiler. 1 günlük misafirliğimiz nedeniyle bizler ile ilgilenip cobucak işimizi hallettiler Trabzon Ford servisine teşekkür ediyorum buradan

• Tabiki unutmadan uzun yol benzin değerlerimide paylaşıyım. Ardahan- Göleden depoyu fulleyip cıktım Erzincan Refahiyede tekrar Fulledim 75 Tl Tuttu 420 km yol yapmıştım. Klima nadiren açıktı. Bu rakamlar benzin 3.28 ikendi sanırım. Birhafta Sonrada Kırşehirden depoyu fulleyip çıktım Samsun Kavakta yeniden Fulledim 75 TL tuttu 390 KM yol gitmiştim Kılima yol boyunca açıktı. Bu değerlerden ben uzun yolda ortama 18 krş yakmışım. ama şehir içi değerlerim kötü ortalama 30 krş yakıyor tahmini.
  • arkadaşlar merhaba
    anahtarı yedeklemek sadece yetkili servisdemi yapılıyor?
    ve maliyeti nedir bilen varmı?
    2004 model arabamda orjinal motorcraft akü var
    3 gün önce sabahlayin 4. defada aldı marşı
    birde dün aynı şeyi yaptı
    şimdi gene tıkır tıkır çalışıyor ama
    servisde götürdüm ölçtüler 12v çıktı değişme vakti gelmiş dediler
    normalmi?
  • eeee değiştirmek normal artık...zamanı gelmiş
  • slm herkese iyi akşamlar reno 19 umu sattıktan sonra fusion aldım bazı sürüş sıkıntılarım mevcut kesinlikle tam bir asvalt arabası ama stabileze yada bozuk yollarda benim canımı çok sıkıyo çok tıkırtı yapıyo bide arka camdan çok ses geliyo sizdede ölemi yoksa sorun benimkindemi ha bide düz yolda yani uzun seyirde ister istemez bozuklukları farkedemiyozunuz 100 le giderken çukur felan denk geliyo girnce canımı bile acıtacak bi ses yaşıyorum servise soktum gecen hafta kullandılar makinaya bağladıalr ön takımda sorun yok dediler ama sanki sorun varmış gibi duruyo ya yok sa genelimi böle herkese iyi akşamalar durumu paylaşırsanaız benle sevinirim
  • Arkadaşlar benim araç 2006 1.6 TDI
    LASTİK BASINÇLARI NE OLACAK BU ARAÇLARIN? ÖN VE ARKA.
    (15 JANT LASTİK VAR)
  • Merhabalar,

Fusion Düz yol arabası,

Bende de 2007 1.6 TDCI LUX var, Şu an 24000 km de...

Gerçekten de mahalle aralarında tümsek varsa, insanın sinir sistemi bozulabiliyor, çünkü özellikle kapılardan çok ses geliyor. Ben de bu sebeple servise getirdim aracı. Kapı lastiklerine sprey sıktılar, bir süre düzeldi. Sonra yine aynı şekilde başladı.

Benim sana tavsiyem : Lastik havalarının tümünü 29 yap, biraz daha azalıyor, lastik havası fazlaysa ses miktarı ve kasislerde rahatsızlık artıyor.... Bir de lastik değişimi geldiğinde energy saver tipteki lastiklerin iyi olduğu söyleniyor...

Ancak bu kadar rahatsızlık; gerek yakıt cimriliği gerekse asfalttaki performansı açısından sineye çekilebilir...
    Fusion aldığıma çok memnunum, bugün olsa yine alırım....

Herkese kazasız, belasız hayırlı sürüşler...

Sağlıcakla kalın...

quote:

Orjinalden alıntı: ataygokay

slm herkese iyi akşamlar reno 19 umu sattıktan sonra fusion aldım bazı sürüş sıkıntılarım mevcut kesinlikle tam bir asvalt arabası ama stabileze yada bozuk yollarda benim canımı çok sıkıyo çok tıkırtı yapıyo bide arka camdan çok ses geliyo sizdede ölemi yoksa sorun benimkindemi ha bide düz yolda yani uzun seyirde ister istemez bozuklukları farkedemiyozunuz 100 le giderken çukur felan denk geliyo girnce canımı bile acıtacak bi ses yaşıyorum servise soktum gecen hafta kullandılar makinaya bağladıalr ön takımda sorun yok dediler ama sanki sorun varmış gibi duruyo ya yok sa genelimi böle herkese iyi akşamalar durumu paylaşırsanaız benle sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertkaan29 -- 3 Temmuz 2009; 17:11:59 >

• Arkadaşlar bu araçtan iki tane elimde mevcut bir 51000 de 2005 diğeri 64000 de 2006.. ikiside 1,4 tdci 2005 ilk aldığım araç. çok memnun kaldığım için diğer aracım olan opel corsa yı satıp 2 hafta once ikinci el 2006 model aldım.. Araçlardan çok memnunum ama tabiki herkeste sabit olan şikayetlere rastlıyorum aynıları bendede var. kapı gıcırtıları torpidotaki üst kapak sıkıntısı. bide ford un yedek parça fiyatlarındaki dengesizlik acayip canımı sıkııyor. Arka tampondaki iki reflektöre 80 tl gibi saçma sapan bir rakam odedim. onun haricinde araçlarda kronik bir kapı fitil altı paslanması var. ama karoserde bir sorun yok.. iki araçtada kapı fitil altlarında pas atması var.. pas garantisi 3 seneymiş yuh dedim millet 10 sene veriyor. opel corsada gram pasa rastlamadım ki 12 sene garantisi varmış. yerden yüksek oluşu ve güven verişi en büyük artısı bu araçların. küçük bir jeep havası var.. herkese tavsiye ederim. iyi çalışamlar..

• Arkadaşlar bu foruma daha önce yazmıştım.Benim 2006 1.6TDI için Kullanım Klavuzu lazımdı.İnternetten ve bu forumdan yapmış olduğum araştırmalar bir işe yaramamıştı.Bende yaklaşık 20 gün önce fordun web sitesinde yardım istedim.Adamlar 2 gün sonra telefonla aradılar.Servislerde kitapçığın olmadığını fabrikadan araştıracaklarını söylediler.Açıkçası ben böyle duyarlı olacaklarını zannetmemiştim.Geçiştirme yaptılar sandım.Bugün kargodan bir kutu geldi.İçini açtım,benim aracın tüm kitapçıkları ve broşürleri filan... Şaşırdım kaldım.Müşteri memmuniyeti bu olsa gerek.
    Kullanım klavuzu olmayan arkadaşlara duyurulur...
  • arkadaşlar bende fusion alarak aranıza katıldım. 2 gün oldu alalı.

fusion 1.6 tdci lux 2006 model aldım. daha 45000 de araç motorunun resmini kısmet olursa çekip koyacağım buraya inanın motorunu gördüğümde önce 2009 ve 1 haftalık sandım o kadar temiz kullanmış otoyu garaj arabası anlayacağınız. benim adımı da yazarsanız listeye sevinirim..

quote:

Orjinalden alıntı: ccanturk

Arkadaşlar benim araç 2006 1.6TDI LUX. bugün temizlik yaparken farkettim.Ön koltukların altında elektronik küçük kutular var.Flaşör gibi birşey.Bunlar ne işe yarıyor? Bende klavuz kitap olamadığı için bilmiyorum.(Birde 1.6TDI klavuz kitabı için yardım edebilecek arkadaş var mı?)

https://www.ford.com.tr/download?fp=brosur/Fusion.pdf

linkini kullanarak e-broşürü indirebilirsin. eğer sorun olursa alttakini kullan.

http://www.ford.com.tr/brosur/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raynorhere -- 7 Temmuz 2009; 13:17:20 >

• slm arkadaşlar yeni bir fusioncu olarak ben de aranızdayım
    fusionum
  • quote:

Orjinalden alıntı: eakpınar

yndm öncelikle yardımları için teşekkür ederim dediğin gibi kopan parça için 60 tl istediler ama bu parça için fazla değil mi sordum dedilerki ford plastik parçaları pahalıymış neyse aldım diğer konuya gelince bu titreme balanstansa neden sadece araçın hızı 120 km olunca yapıyorda öncesinde ve hız 130 km geçince bu titreme olmuyor sadece 120 km civarında oluyor onu anlayamadım başına gelen başka arkaadaş varmı frene basıncada aynı titreme hızlı gidince yapıyor 80-90 km civarında bunu yapmıyor abs konusunda haklısın galiba ama çok erken devreye girmiyormu abs hadi iyi günler arkadaaşlar...

Aynı problem bendede vardı araç ilginç şekilde 120 ile 130 arasında periyodik olarak titreyip duruyordu. Balans ayarı yaptırdıktan sonra problem ortadan kalktı. 120-130 arası bu titremenin olması ilginç dediğin gibi.

• fusion'larının tıkırdamasından çok şikayetçi olan arkadaşlara ufak ama etkili bir tavsiye!!
    dün bir arkadaşımın tavsiyesi ile kapı kilit ve menteşelerine wd 40 adında bir ürün sıktım.sesleri etkili bir şekilde azalttı.o seslerin ortadan kalkması mucize olarak değerlendirilirse azalması gayet başarılı bir durum...
  • fcsank teşekkürler ustaya gösterdim oda balans ayarı dedi yaptıracağım olmazsa balans ayarını ben arakadaşlar bir şey daha soracağım bizim bu arabalar süsbansiyonları sert olduğu için çok sarsıyor çok küçük çukurlarda küçük taşlarda bunu azaltmanın bir yolu yokmudur acaba deneyen yapan bilen var mı acaba birde benim araba tam devrini bulmadan tam gaz yemiyor zorlanıyor sizdede aynımı bu olay ama şunu söyliyeyim asfaltta üstüne tanımam arabanın herkese kolay gelsinn
  • merhabalar.2005 1.4 tdci güvenlik+stil paketli bir fusion almak üzereyim.araç 88000 km de.4 lastik yeni
    16000 lira ya anlaşmak üzereyiz.
    acaba çok mu?
    yada alınır mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrtetik

merhabalar.2005 1.4 tdci güvenlik+stil paketli bir fusion almak üzereyim.araç 88000 km de.4 lastik yeni
    acaba çok mu?
    yada alınır mı?

Fiyat iyi gibi. Yüksek araçtır. Bir araç alırken önceliklerin nelerdir ? Ben şahsen 1.6 TDCI tavsiye ederim. Kısaca az yakar, sert kullanılmışsa tıkırtı (ses) sorunları olabilir. Asvaltta sürüşü çok zekvlidir. Yol tutuşu ve direksiyonu çok iyidir diyebilirim. Aracı biraz bozuk yolda deneyip ses olayına bakmakta, bakımlarını kont. etmekte ve iyi bir usta ile servise göstermek ve sahtekarlıklara karşı dikkatli olmak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayhan1095

quote:

merhabalar.2005 1.4 tdci güvenlik+stil paketli bir fusion almak üzereyim.araç 88000 km de.4 lastik yeni
    acaba çok mu?
    yada alınır mı?

Fiyat iyi gibi. Yüksek araçtır. Bir araç alırken önceliklerin nelerdir ? Ben şahsen 1.6 TDCI tavsiye ederim. Kısaca az yakar, sert kullanılmışsa tıkırtı (ses) sorunları olabilir. Asvaltta sürüşü çok zekvlidir. Yol tutuşu ve direksiyonu çok iyidir diyebilirim. Aracı biraz bozuk yolda deneyip ses olayına bakmakta, bakımlarını kont. etmekte ve iyi bir usta ile servise göstermek ve sahtekarlıklara karşı dikkatli olmak...

EVET YÜKSEK ARAÇ.ARACIN KAZASI DEĞİŞENİ BOYASI YOK.TANIDIĞIMIN ARACI.AMA 2. EL PİYASASININ DA İYİ OLMADIĞINI DUYDUM.GERÇİ BEN SATMAK İÇİN DEĞİL DE KULLANMAK İÇİN ARAÇ ALICAM.
    TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ayhan1095

quote:

acaba çok mu?
    yada alınır mı?

EVET YÜKSEK ARAÇ.ARACIN KAZASI DEĞİŞENİ BOYASI YOK.TANIDIĞIMIN ARACI.AMA 2. EL PİYASASININ DA İYİ OLMADIĞINI DUYDUM.GERÇİ BEN SATMAK İÇİN DEĞİL DE KULLANMAK İÇİN ARAÇ ALICAM.
    TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

Ayhan arkadaşın dediği gibi alırsan 1,6TDI al.Bende var gayet memmunum.100 km de 5.1 litre mazot yakıyor.Klima açıkken arabada güç kaybı olmuyor.Birde 2006 ve üstü makyajlı yeni kasa al.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.