Şimdi Ara

İki motor arasında kaldık...Usta arkadaşlar buraya..;)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
9.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Babam ile bir 150cc lik motor almaya karar verdik

Bütçe en fazla 3500 ytl.

Motor almaya karar vermemizin nedeni ; amcamın motorunu bodruma götürmüş olması , motorsuz kalmış olmamız..Böylelikle de motor ihtiyacımızı karşılamak istememiz

Günlük hayatta fazla kullanmayacağız.Çünkü İstanbul trafiği malum...

Dolayısılya motoru tamamen zevk amaçlı alıyoruz...Ve bu bütçe ile , Sürüş konforu , kalitesi , işçiliği ve ''sesi'' en iyi motoru almak istiyoruz

Aklımızda 2 model var.

Varan 1 ; Keeway Süper Light 150

Özellikleri ;

Motor 1-cylinder, 4-stroke, air-cooled
    Yakıt 15 liter
    Çap x Stroke 62.0 mm x 49.5 mm
    Silindir hacmi 151 cc
    Max. Güç 7,5 kW 8500/1min
    Frenler Ön disk, arka kampana
    Jantlar Ön lastik 110/90 - 16
    Arka lastik 130/90 - 15
    Boyutlar Uzunluk 2200 mm
    Genişlik 800 mm
    Yükseklik 1025 mm
    Dingil aralığı 1440 mm
    Taban yüksekliği 120 mm
    Ağırlık 134 kg
    Aksesuarlar Lederoid Yan Çantalar
    Renkli Ön Cam
    Vites Kutusu 5 vites

Ortalama fiyat ; 3350 YTL

Varan 2 ; Çelik Crown 150

Özellikleri ;

Motor Tipi: 4 Zamanlı, Hava Soğutmalı
    Hacim: 150cc
    Max Hız -Güç: 100km/h - 10.2Hp
    Ateşleme: Elektirkli Marş / Kick-start
    Akü / Tank: 12V - 7 Ah / 13.8lt.
    Ağırlık: 180 kg
    Max Yük: 150 kg
    Uzunluk: 2145 mm
    Genişlik: 770 mm
    Yükseklik: 1135 mm
    Teker Tabanı: 1485 mm
    Frenler: Ön: Disk ABS Arka: Drum
    Ön Lastik Tipi Basınç: 100/90-16 4 PR
    Arka Lastik Tipi Basınç: 130/60-15 6 PR

Ortalama Fiyat ; 3050 YTL

Sizce hangisini almak daha mantıklı olur ?

Bu 2 modelin dışında model önerecek olan var mı ?

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...Özellikle usta arkadaşların

• Görüntü itibarı ile keeway derim.egsoz.koltuk,yan çanta olsun çok hoşş.Tabiki siyahı için.Ama gerisini bilmem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyy54

Görüntü itibarı ile keeway derim.egsoz.koltuk,yan çanta olsun çok hoşş.Tabiki siyahı için.Ama gerisini bilmem.

Hocam siyahı dediğin 250 cc değil mi ?

Aynı modelin siyahı da var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

quote:

Orjinalden alıntı: ozyy54

Görüntü itibarı ile keeway derim.egsoz.koltuk,yan çanta olsun çok hoşş.Tabiki siyahı için.Ama gerisini bilmem.

Hocam siyahı dediğin 250 cc değil mi ?

Aynı modelin siyahı da var mı ?

150 cc olarak siyahı var tabikii.hemde çok karizmatik.Siyahı kailteli bi görüntü veriyo üstelik
  • keeway 50kg daha hafif,yakıttankı biraz fazla yakıt aliyor
    diger teknik ozellikleri ayni gibi.

keeway i cokkulalan olmasi yuzunden yerinde olsam keewayi tercih ederdim
    cok kullanan bulundugundan sorunlarin cozumu daha kolay olcaktir diye dusunebiliriz

yeni distributorunun harleyi getiren firma olmasıda bir nebze bilinmedik firmadan daha iyi

celik icin cok fazla birsey soyleyemeyecegim, fiyatının ucuz olmasi bir arti ama 3bini verdiktensonra 500un cok onemi yok.
    2motorada uzagim ama gordugum kadariyla yazmaya calistim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kentacdis

keeway 50kg daha hafif,yakıttankı biraz fazla yakıt aliyor

cok kullanan bulundugundan sorunlarin cozumu daha kolay olcaktir diye dusunebiliriz

yeni distributorunun harleyi getiren firma olmasıda bir nebze bilinmedik firmadan daha iyi

celik icin cok fazla birsey soyleyemeyecegim, fiyatının ucuz olmasi bir arti ama 3bini verdiktensonra 500un cok onemi yok.

Hocam sağol yorum için

Düşündük..ve bize de Keeway daha mantıklı geldi.

2 motora da uzağım yazmışsın...Bunun nedeni nedir ? 2 motor da çok mu kıytırık diyosun yani

Ama malesef 3 bin ytl civarlarında başka chopper tarzı motor yok..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kentacdis

keeway 50kg daha hafif,yakıttankı biraz fazla yakıt aliyor

Hocam sağol yorum için

Düşündük..ve bize de Keeway daha mantıklı geldi.

2 motora da uzağım yazmışsın...Bunun nedeni nedir ? 2 motor da çok mu kıytırık diyosun yani

Ama malesef 3 bin ytl civarlarında başka chopper tarzı motor yok..

yok arkadasim kıytırık anlaminda degil
    pek begenmiyorum
    ben 3binytlm olsa hyosung 125 karion alirdim
    chopperlar pek ilgimi cekmiyor acikcasi

virago takliti olan bisanlifan nın getirttigi 5bin ytl motora biraz bindim onu tavsiye ederdim ama fiyatı yuksek zaten 250cc ama virago nun 1e1 aynisi...

hayirli olsun arkadasim kazasız belasız sur.

• Crown vardı arkadaşta 1 senede çok masraf çıkardı , keewayı bilmiyorum daha iyi gibi geliyor bana
  • @kentacdis

Hocam sağolasın..

Ben de tam tersi chopper ve cruiser tarzı motorlara ilgi duyuyorum.Cruiserlara fiyat itibarı ile yaklaşamıyoruz tabi Chopper tarzı 2 seçenek var karşımda

@zayzay

Crown 150 amamın motoru.Şu an da onu kullanıyor.Motoru hakkında ''Ne çok iyi , ne de çok kötü'' yorumunu yapıyor...Açıkçası şimdiye kadar bariz bir masraf çıkartmadı motor.

O yüzden bu motoru da göz önünde bulundurduk

Ama herkez keeway i tercih et diyor..Bakıcaz artık.Bu arada keewayin bu modelinde bir zincir sorunu var diyorlar.Bunun dışında Keeway ile ilgili bir hata veya sorun duymadım.

• Crown hakkında yorum yapmak istemiyorum. Çok sağlam ve sorunsuz olduğunu zannetmiyorum. Keeway'e gelince... Tutulan bir model ama karaktersitik sorunları çok duyduğum kadarıyla. Titreşimden dolayı deposu çatlayan bile var.

Yerinde olsam illa Cruiser düşünüyorsan Tiger derim. Regal Raptor da olabilir. Tabi senin örnek sunduğun fiyatların üstünde bu keratalar Ama gel gelelim tadı tuzu her şeyi bambaşka dostum
  • dostum bence bunların hiçbirini alma git ikinci el temiz bir japon al özellikle de sana chopper tarzında yamaha tavsiye ederim viragolar gayet güzel haa tabi ki fiyatları elle tutulur olanları 4.000 den başlıyo ama bence kas biraz japon al derim ben mondial 250 lik kullandım çelik de kullandım şu an kendimde 125 kt mondial var,geçenlerde arkadaşın kawasaki en 500 motoru 1 gün bende kaldı kullandım onu da onları kullanınca çin mallarına bir daha binesin gelmiyor
  • 2. el bir regal raptor düşünebilrisin baya kalitelidir moturu su soğutmalı

örnek:http://sahibinden.com/ihtiyactan_satilik_bakimli_regal_WQQaXQQ7951841WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kampec -- 30 Nisan 2008; 15:42:41 >
  • sayın arkadasım VGroove sen ustadan bilgi istemisin ama ne ustası oldugunu belirtmemişin diğer arkadaşların cevap ve önerilerine saygım var ama bazı değerler var onlar hiç değişmez mesela teknik değerler ben kendim motor yenilemeciyim yanı motorun içini yaratan kişilerden biri diyelim aynı zamanda lüleburgazda motorsiklet kulübü başkanıyım iyi bir biniciyim senin tarzın eğer şehrin dışına çıkabilmekse o iki motoruda tavsiye etmem al bir mct 250 mondial bak rahatına o paralara en iyisi o alınabilir ben onu kullanıyorum çok memnunum türkiyenin her yerinede giderim ancak sen sehir içi çarşı pazar ulaşım amaçlı motor istersen al bi kap bak rahatına yakıtı çok düşük düşündüğün motorların kasa itibarıyla motorları küçük yakıtın 250 yakına yakın gelir buna rağmen sürat kapı geçmez
  • @asbaskan , CaLibRé , swirl

Çok sağolun arkadaşlar

Halen düşünme aşamasındayım.Yorumlarınızdan sonra kafamda çok şey değişti..Hayırlısı diyorum.
  • Zealsun 150-19 Prince modelinede bir göz atmanı tavsiye ederim.
    Yağ soğutmalı, 13.5HP gücünde, 150cc ve son derece gösterişli bir makine.
    Çinliler arasında regal raptor ile birlikte en sağlam cruiser.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ß.m.Ø

Zealsun 150-19 Prince modelinede bir göz atmanı tavsiye ederim.

Hocam bu motoru biliyorum.Güzel makina.Ama çevremde hiç Zealsun kullanan yok.O yüzden de hiç düşünmedik Zealsun.Fiyatı ne kadardır acaba ortalama..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ß.m.Ø

Zealsun 150-19 Prince modelinede bir göz atmanı tavsiye ederim.

Hocam bu motoru biliyorum.Güzel makina.Ama çevremde hiç Zealsun kullanan yok.O yüzden de hiç düşünmedik Zealsun.Fiyatı ne kadardır acaba ortalama..

2900 Ytl galiba tam bilmiyorum ama bi sitede öle gördüm sıfırı tabi

• 2000 liraya çok temiz ikinci el makineler bulabilirsiniz.

www.motosiklet.net/forum

adresinde Motosiklet Modelleri altında bulabilirsiniz bu makineyi kullanan dostlarımızı. Bende uzun bir süre kullandım, inanın çinliler arasında ondan iyisi yok. 2 yıl boyunca tek bir sorun bile çıkarmadı. Uzun yola gittim kaç kere, banamısın demedi. Hatta o makineyle cross tadında dağa taşa vurdum "Ben bunada varım" dedi..

Parasını sonuna kadar hakediyor. Eğer o makinenin üzerinde Zealsun yerine Honda yazsaydı fiyatı 13-15.000 liradan aşşağı olmazdı. Buna eminim!
  • ne yaptın hocam karar verdinmi
  • Cevap yazan , yardımcı olan herkeze teşekkürler

@ß.m.Ø hocam sağolasın Zealsunlar baya ilgimizi çekti.AMa hala düşünme aşamasındayız

@swirl Hocam sen de çok sağol Şimdi bir de babamın aklına Honda girdi.Acaba biraz daha bütçe ayırıp iyi birşey mi alsak diyor.. Durumlar karmaşık anlayacağınız

Gelişme olursa buraya yazıcam

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.