Şimdi Ara

ANKARA HAVAALANI KIZILAYA UZAK MI??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
21.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pazara Ankaraya gidicem kızılıya uzak mı?

• Havaşla Ulusa ordanda 2 3 dk.da Kızılaya gittim. Yarım saati geçmişti galiba.. Ankarayı bilmeyen biri olarak söylüyorum.
  • uzak hacu ancak havaşın servisleri ile yarım saat civarı bir sürede ulaşabilirsin
    ancak servis yerlerini tam bilmiyorum
  • yarım saat felan sürer yani?

peki ahavaalanından indikten sonra havaş'ın servisi kesin wardır de mi kızılaya...

peki taksi ile gitsem ne kadar süre çeker ve tahmini ne kadar tutar??
  • her yarım saatte 1 araba kalkıyormuş esenboğadan...

Güzergah:
    Esenboğa Havalimanı, Çubuk Kavşağı, Pursaklar, Hasköy, Keçiören Köprüsü, Etlik Kavşağı, Havaş Şehir Terminali.
    Not: Otogar yolcusu olması durumunda, araçlar Havaş Şehir Terminalinde yolcu indirdikten sonra AŞTİ'ye devam etmektedir.

Yolcu indirme noktaları:
    Servislerimiz şehir merkezine gidişte Çubuk Kavşağı, Pursaklar, Hasköy, Aydınlıkevler, Keçiören Köprüsü, Etlik Kavşağı'nda yolcu indirmektedir.

Yolculuk süresi: Yaklaşık 35 dakika

kızılaya gitmek için nerde inmek lazım? ordan kızılay ne kadar sürer...

planlama yapma adına grekiyo da?
  • KKM hocam
    Havaalanında servis var. Ulusta havaşın garı var. Oraya gittim indim. Daha ileri gidermi bilmiyorum. Zaten Kızılayla, Ulustaki gar mesafe 5 dakikalık yer taksi yada minibüse bin Kızılaydasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UniLéE

KKM hocam
    Havaalanında servis var. Ulusta havaşın garı var. Oraya gittim indim. Daha ileri gidermi bilmiyorum. Zaten Kızılayla, Ulustaki gar mesafe 5 dakikalık yer taksi yada minibüse bin Kızılaydasın.

sağolasın...

yani iniş saatime göre maximum(yeni kaçırmışsam servisi) yarım saat beklerim 35 dakika kadar ulus ordan taksi 5 dakika..
    1 saat 10 dakika civarı yani??

istanbul ankara arası o kadar sürüyo yaw
  • Sendeki telaş 4 ay önce bendede vardı . Bilmiyordum tam olarak Ankarayı.
  • Paraşüt al yanına kızılaya yakın bi yerde atlarsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlooDyLoVe

Paraşüt al yanına kızılaya yakın bi yerde atlarsın

süper fikir
  • quote:

Orjinalden alıntı: KKM

quote:

Orjinalden alıntı: BlooDyLoVe

Paraşüt al yanına kızılaya yakın bi yerde atlarsın

süper fikir

• istanbuldan gideceksen trenden güzeli yok

koltuğumda cigara yakıyom , geceyarısından sonra yemekli vagona...
  • pazar günü bikaç saat işim war sonra dönücem...

günübirlik yani...

öyle olmasa tren bence de en mantıklısı ama uçağı tecih edicem...

1 saat sürüyo
  • Demek pazara yolculuk var
  • Havaşın fiyatı sanırım 10 ytl Havaalanından Ulus'a taksi 50 ytl den fazla tutar.Havaş kırmızı ışık harici pek durmaz.

Havaalanı-Ulus 35 km.

Büyük şehir belediyesi Havaalanı-Ulus-Kızılay-Çankaya arasına otobüs hattı kurdu 3 ytl ye taşıyor oda sanırım yarım saatte bir kalkıyormuş.

Ulus kızılay arası metro ile beş dakika sürer yürümek istersen 15-20 dakikanı alır.

Tavsiyem Havaalanında sor
  • Esenboğa Kızılay'a 40-45 dk. falan yol boşsa... Taksi ile tahminen 30-35 YTL tutar.
  • Herkes de ankaraya gidiyor.
  • Abi en güzeli ne yaparsın. havaş'a 10 YTL vermektense EGO'nun 3 YTL'lik otobüsüne binersin. Hasköyde inersin. paralı otobüğsle Kızılay'a 20 25 dakika da gidersin. En güzeli bu. 1 sene önce Havaalanı taksisinin aksi metresine otobüsten bakmıştım da 35 YTL yazıyordu Ulus'ta. Kızılay'a gitcen 7 YTL'de öyle koy (iyimser hali) Ettimi sana 42 YTL. Trafik sıkışık olduğunu varsayarsak 50'den aşağı da inmez.
  • Ha bu arada. Geç kalırım diye telaş yapma. Ankara'da eğer yolda kaza yoksa ve herhangi acil durum yoksa trafik kesilmez. En fazla trafikte bekleyeceğin 5 dakika. O da Başbakan geçer vs. O da olmazsa eğer en fazla 2 dakika. Onlarda ışıklar. belki Ulus'ta yavaşlarsın ama beklemezsin. Çankırı Caddesi biraz sıkışık olur ancak trafik kaza olmadığı sürece durmaz. Kızılay'da aynı şekilde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Abi en güzeli ne yaparsın. havaş'a 10 YTL vermektense EGO'nun 3 YTL'lik otobüsüne binersin. Hasköyde inersin. paralı otobüğsle Kızılay'a 20 25 dakika da gidersin. En güzeli bu. 1 sene önce Havaalanı taksisinin aksi metresine otobüsten bakmıştım da 35 YTL yazıyordu Ulus'ta. Kızılay'a gitcen 7 YTL'de öyle koy (iyimser hali) Ettimi sana 42 YTL. Trafik sıkışık olduğunu varsayarsak 50'den aşağı da inmez.

Hatta Hasköy değil Aydınlıkta in Ünal'ı gör bi çay için sonra Ünal seni alır nereye istersen götürür

Ünal o otobüsler zaten ulus kızıla dolaşmıyor mu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.