Şimdi Ara

- PURE ACOUSTICS HOME THEATER SET CLUB - (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
773
Cevap
4
Favori
67.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar beni de ekleyin Dream77 kullanıcılarına, bu arada Dream77yi 1 aydır kullanıyorum, sanki hoplar kullandıkça daha güzel bir renkte ses veriyorlar...baslar gittikçe daha canlı hale gelmeye başladı...belirtiyim dedim yeni alanlar memnuniyetsiz olmasınlar rodaj süresini bi tamamlasınlar :D
  • Cici şeylere benziyorlar.
  • arkadasim slim dreamler icin dusuk butcede alabilecegin iyi bir ses denebilir yalniz sakin sub slw10 veya 12 alma baska bir urun al slw lerden hic performans alamassın ama dreamler biraz idare ederler

imkanın varsa gencten is hanında eminonunde 180 ytl sansui nin kulelerini aldı arkadasım 2 ay once daha iyi dir slimlere gore

quote:

Orjinalden alıntı: 1

ilginiz için teşekkürler, o sitede slimdream'in fiyatı makul geldi ama sub çok pahalı ya yok mu daha ucuza bulabileceğim bi yer doğubank falan?
    Slimdream + slw10 sıfır alanlar ne kadar ve nerden aldıklarını yazarlarsa sevinirim

sevgili teknika goruntu ozellikle guzel piano kaplam ama ses konsunda cici demek hata olur jamonun ALT sistemleri ile karsılastırıldıgında

quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Cici şeylere benziyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soztutar -- 15 Ağustos 2008; 11:13:18 >

• Yok kardeş. Kötü bir şey demedik kızma.
  • yok kardes estafurullah kotu diye bilirsin aslında
    cunku bence cok iyi degil ama o paraya alınabilir tabi ama

İYİ ses çıkartabilcek mininum bir sistemde en azında focal ler olmalı herhalde benim dinledigim kulagımın aldıgı kadarıyla
  • Ben resimdeki kızı kastetmiştim. Çok ciciymiş.

Kolon takımının kaçpara olduğunu bilmiyorum gerçekten. Ama heralde uygun fiyatlıdır ve pek çok kişiye yeterli olabilir kanısındayım. Özellikle parasal sıkıntının olduğu şu şartlarda koyunun bulunmadığı yerde keçiye Abdurrahman çelebi derler.

quote:

Orjinalden alıntı: unpop

- PURE ACOUSTICS HOME THEATER SET CLUB -

• Merhabalar,

Ben de geçen hafta 375 YTL'ye Dream 77 set ve dün de 130 YTL'ye SLW10 aldım. Şimdi TV sehpası ve hoparlör ayağı da alınca tamam olacak. Sherwoood Newcastle R871'e bağlayacağım bunları. Bağlantıyı nasıl yapacağımı biliyorum fakat kabloyu nasıl temin edeceğimi bilmiyorum. Ses malzemeleri satan yerlerden ihtiyaca göre kestirmek mi gerekiyor yoksa hazır mı almak lazım ? Eğer kestirirsek amplifikatör ve hoparlör tarafı girişleri için uç mu takmak lazım, nasıl olacak söyleyebilir misiniz ? Kabloların iyisi kötüsü de vardır herhalde.

Selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serkan Ünal

Merhabalar,

Ben de geçen hafta 375 YTL'ye Dream 77 set ve dün de 130 YTL'ye SLW10 aldım. Şimdi TV sehpası ve hoparlör ayağı da alınca tamam olacak. Sherwoood Newcastle R871'e bağlayacağım bunları. Bağlantıyı nasıl yapacağımı biliyorum fakat kabloyu nasıl temin edeceğimi bilmiyorum. Ses malzemeleri satan yerlerden ihtiyaca göre kestirmek mi gerekiyor yoksa hazır mı almak lazım ? Eğer kestirirsek amplifikatör ve hoparlör tarafı girişleri için uç mu takmak lazım, nasıl olacak söyleyebilir misiniz ? Kabloların iyisi kötüsü de vardır herhalde.

Selamlar

Hocam sistemine bakınca F/P oranı yüksek ürünlerden kurmaya çalışmışsın ben de sana aşağıda linkini verdiğim forumdaki kablo kitini tavsiye edeyim o zaman:

http://forum.donanimhaber.com/m_22202152/mpage_4/tm.htm

• Sherwoood u bilmiyorum ama dreamler icin cok iyi kablo almana gerek yok bosuna para harcamis olursun ilerisi icin baska planların yoksa orta halli metresi 1 milyon olan kablolardan alabilirsin elektirikcilerde genellikle hoparlor kablosu diyince veriyorlar baglantılarını cok sokup takmayacaksan sıkıstırarak yapabilirsin bildigim kadarıyala iki cihazda banana jak a uygun kabloyu aldıgın yerden 20 tane banana jak alıp onlarlada baglıyabilirsin grisler uygun oluyorsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: soztutar

Sherwoood u bilmiyorum ama dreamler icin cok iyi kablo almana gerek yok bosuna para harcamis olursun ilerisi icin baska planların yoksa orta halli metresi 1 milyon olan kablolardan alabilirsin elektirikcilerde genellikle hoparlor kablosu diyince veriyorlar baglantılarını cok sokup takmayacaksan sıkıstırarak yapabilirsin bildigim kadarıyala iki cihazda banana jak a uygun kabloyu aldıgın yerden 20 tane banana jak alıp onlarlada baglıyabilirsin grisler uygun oluyorsa

Bende söztutar'a katılıyorum. Ben kendi sistemim adına konuşayım metresi 1 YTL 'lik kablo işimi gördü. Ama 2x1,5 mm almanı tavsiye ederim. Birde ya bu forumda yada başka bir forumda hatırlayamadım, bu işin üstadları banana kullanmayı tavsiye etmezlermiş, kablonun çıplak hali daima daha iyi olurmuş diye bir yazı okumuştum.

• quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Cici şeylere benziyorlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: Serkan Ünal

Merhabalar,

Selamlar

hocam slw10'u o fiyata nerden aldın. Buradan söylemek istemezsen pm'den de söyleyebilirsin

• quote:

Orjinalden alıntı: tasocu

Arkadaşım bende teketekten slimdream+slw 10 aldım. teketek.com'dan şuan telefonu aklımda değil ama Yiğit Bey ile görüşürsen fiyatın yüksek olduğunu söyle bu konuda yardımcı olabilirmi diye sor bence. Ben çünkü öyle yaptım onunda cevabı fiyatın gerçekte bu olmadığı ve sistemin fiyatı otomatik olarak güncellediğinden dolayı fiyatın yükseldiği idi ve o fiyat üzerinden değilde yalan olmasın 160-180 YTL gibi bir fiyattan aldım. Yiğit Bey fiyatı güncelledi ve o fiyattan aldım. Birkaç gün sonra fiyat yeniden yükselmişti.

oo iyi bunu aklıma tutacam telefon açınca söylerim.
  • Arkadaşlar merhaba,

Dün farkettim ki Dream77+Yamaha RX-V361 sistemimde sesi -5dB'den civarında açtığımda ve çalan şarkıdaki baslar sağlam vurduğunda Yamaha'nın ön panelindeki ışıklar bas vurdukça zayıflıyor. Bu normal birşey midir?Yapabileceğim birşey var mı?Yardımcı olursanız sevinirim..
  • Cevaplar için teşekkürler. Metresi 1,75'lik kablo buldum ve aldım. Kazık yemiş de olabilirim tabi. Yalnız sub için markasını yanlış hatırlamıyorsam Belkin'in Subwofer kablosunu aldım (3m, 20 YTL). Sistemi kurup çalıştırdım. Bence gayet güzel ses veriyor fakat ses çok açıkken ön sağ hoparlörde yüksek tiz seslerde (Emma Shapplin The Concert DVD'si) bir çızırdama oluyor. Soldan da gelse tamam bunlardan bu kadar derim ama sadece sağdan gelmesi biraz canımı sıktı. Bunun dışında filmlerde falan ses süper. Eğer sağ hoparlörde çatlak falan yoksa acaba bu cızırdamanın zamanla alışma, geçme ihtimali var mıdır ? Sağ hoparlörü veya seti iade etmeye kalkışayım mı sizce ?
  • Arkadaşlar Slim Dream'lerini satmayı düşünen arkadaş varsa alabilirim. Aslında sadece frontlara ihtiyacım var çünkü rearları 'da frontlarla değiştirmek istiyorum. O yüzden Frontlarını satmak isteyen olursa o daha da makul olur benim için.

Ya da diğer parçalara ihtiyacı olan varsa sıfır bir set alıp parçalayabiliriz.
  • yok mu slim dream satan yahu
  • slim dream değil de yakında qx900ler satışta
  • sadece frontlar mı satışta?
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.