Şimdi Ara

Visco Yataklar Hakkında (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.912
Cevap
56
Favori
908.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

quote:

Orijinalden alıntı: Nukal

Mrb, Ben bel fıtığından 4 sene önce ameliyat oldum, eşimde bel fıtığı hastası. Ben 185 cm 105 kg, eşim 167cm 65kg. 15 yıldır yataş blue star yatak kullanmaktayız. son zamanlarda sabahları kalkınca belimizde aşırı ağrı oluyor. Yatağı değiştireceğiz. Hangi özelliklerde yatak almamızı tafsiye edersiniz. Marka modelde belirtirseniz sevinirim. Saygılarımla.

Merhaba 90*190 bluestar yatak bendede var sabahları dayak yemiş gibi kalkıyorum belim agrıyor ve gün içerisinde kendiliginden düzeliyor. Dediginiz gibi 14 15 yıldırda ben kullanıyorum aceba yatak özelligini mi kaybetti ?

Merhabalar;

Büyük ihtimalle özeliğini kaybetmiştir. Yaylar deformasyona uğramıştır.

• Merhabalar ,

http://www.grupanya.com/tum-turkiye/firsat/visco-pro-90-190/grupanya-m1-pk-c0-3143-2641-563?utm_campaign=mailing&utm_medium=email&utm_source=grupanya-m1-pk-c0-3143-2641-563

Visco-pro markasıyla ilgili bilgisi deneyimi olan varsa ve paylaşabilirse çok memnun olurum. Kampanya'nın bitmesine bir kaç saat kalmış sanırım :( Yardımlarınızı bekliyorum.....

Saygılarımla,

• Biz de yatagimizi degistirmeyi planliyoruz ama aklim cok karisti. Onceleri Tempur almayi dusunuyordum ama rakam cidden cok yuksek olunca yerli markalari dusunmeye basladik. Yanilmiyorsam Yatas, Yatsan, İsbir ve Med-line piyasada guvenerek alinabilecek visco yataklar. Oncelikle sorunumuz esimin sert yatak seviyor olmasi ve sicaktan hoslanmamasi. Visci yataklarda bu iki ozellik cidden aklimi kurcaliyor. Bu bahsettigim markalardan hangisini tavsiye ersiniz visco olarak ve model tavsiyesi de cok iyi olur. Ben 90 esim 50 kilo. Visco love ilk kez duydum o nasi bir marka digerlerine kiyaslandiginda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozguruslu -- 17 Nisan 2012; 20:37:12 >
  • Arkadaşlar YATAŞ Fresh ve Five-Z modelleri hakkında bilgisi olan var mıdır?

Alınabilecek en ucuz fiyatlar nedir? Ayrıca King Koil Rose Papillion var. Bu yataklar hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uuslu

Merhabalar ,

http://www.grupanya.com/tum-turkiye/firsat/visco-pro-90-190/grupanya-m1-pk-c0-3143-2641-563?utm_campaign=mailing&utm_medium=email&utm_source=grupanya-m1-pk-c0-3143-2641-563

Visco-pro markasıyla ilgili bilgisi deneyimi olan varsa ve paylaşabilirse çok memnun olurum. Kampanya'nın bitmesine bir kaç saat kalmış sanırım :( Yardımlarınızı bekliyorum.....

Saygılarımla,

bende bu yataktan almak ıstıyorum. bugun tekrar kampanya acılmıs. arastıroyrrum ama netten bır sonuc bulamadım. bende üretici fabriikayı aradım ordan bir yetkili ile konuştum. tabıkı kımse malını kötülemez ama adamlar hiç vay efendim bizim malımız şöyle böyle en iyisi falan filan yağlayıp ballandırmıyorlar. memnun kalıcaksınız, uluslar arası sertıfıkaları var ve tam ortopetik yataklar diyor. alıp kullnana bırısının iyi dediğini duysam şimdi ödeme yapacağım

• visco-pro yatakla ile ilgili olarak, firma kendisi gitti gidiyor üzerinden satışlar yapmışlar ve kullanıcı yorumları mevcut
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-dekorasyon-bahce/150x200-visco-yatak-1640-tl-yerine-sadece-489-tl-56082194
  • Yatak konusundaki modeli 3e indirmeyi başardım en sonunda ama hala kararsızım.
    ViscoLove 101 - 2200TL
    Yatsan Beauty 100D - 2000TL
    İşbir Visco 100+ - 2300TL
    Hepsi yanılmıyorsam 100 densiteye sahipler. Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozguruslu

Yatak konusundaki modeli 3e indirmeyi başardım en sonunda ama hala kararsızım.
    ViscoLove 101 - 2200TL
    Yatsan Beauty 100D - 2000TL
    İşbir Visco 100+ - 2300TL
    Hepsi yanılmıyorsam 100 densiteye sahipler. Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz acaba?

Merhabalar;

Visko Love 101 modeli 101 Dansite ürünlere göre daha yumuşak yapıdadır. Yani stadnart bir 100 dansite olarak imal edilmemiştir. 100 Dansite sert özelliğe sahiptir. Bu ürün hem yüksek dansite isteyenler hem de yumuşak olsun isteyenler içindir. Bu özelliği sizin için uygunsa tercih edebilirsiniz.
  • Dün birkaç mağazayı gezdik ve en sonunda Tempur Sensation Lite 19cm olanı almaya karar verdik. 3000TL ye mal oldu yanında da iki gün ÇeşmeShereton tatili hediye geldi :P
    İşbirin fiyatını yanlış hesaplamışım ben 2850TL olan fiyattanda %20 indirim yapılıyor sanıyordum ama o indirimli haliymiş. Böyle olunca Tempurla arasında ki fark çok az olduğundan Tempur almaya karar verdik ailecek.
    Bir zaman kullanıp görüşlerimi yazarım buraya.
    Yardımcı olan herkese teşekkürler.
  • ben tam visco yatak alıcakken okuduğum yorumlar sonucu rotayı latex yataklara çevirdim.
    latex viscoya göre daha fazla hava sirkülasyonu daha az terleme demek anladığım kadarıyla visco insan yapısı sentetik,latex ise doğal kauçuk.
    tabii latex diye sentetik şeyler satan firmalardan almak istemiyorum.bunları imal eden firmalarda önemli.
    hem yaylı hem latex olmasıda cazip değil.
    visko love latex coolmax diye bir modeli var ama sizin sitenizde göremedim.elinizde varmı?

düzeltme:tama şimdi gördüm varmış 150x200=1809TL anasayfa fiyat listesinde ama yatağın kendi başlığındaki fiyat listesinde 1866TL neden?

birde bu ürünün açıklamasını bulamadım.tek parça latexmi yoksa katman katmanmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 19 Nisan 2012; 14:56:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

ben tam visco yatak alıcakken okuduğum yorumlar sonucu rotayı latex yataklara çevirdim.
    latex viscoya göre daha fazla hava sirkülasyonu daha az terleme demek anladığım kadarıyla visco insan yapısı sentetik,latex ise doğal kauçuk.
    tabii latex diye sentetik şeyler satan firmalardan almak istemiyorum.bunları imal eden firmalarda önemli.
    hem yaylı hem latex olmasıda cazip değil.
    visko love latex coolmax diye bir modeli var ama sizin sitenizde göremedim.elinizde varmı?

düzeltme:tama şimdi gördüm varmış 150x200=1809TL anasayfa fiyat listesinde ama yatağın kendi başlığındaki fiyat listesinde 1866TL neden?

birde bu ürünün açıklamasını bulamadım.tek parça latexmi yoksa katman katmanmı.

Merhabalar;

Ürün 20cm tek parça latextir. Fakat latex yumuşak bir yataktır. Eğer yumuşak yataklardan hoşlanıyorsanız tavsiye edebilirim. Visco ile arasındaki keskin fark bahsettiğiniz iki özelliktir. Performans noktaları viscodan daha azdır fakat sentetik üründen uzak durmak için doğru bir seçimdir.

Maliyeti bir visco yataktan daha çoktur. Bu sebeple fiyatı da daha yüksektir.

Fiyatlarda güncellemeler yapıldı. Mart ayına yeni listeyle girildi biz 1,5 ay sonra değiştirdik listeleri. Cache sorunu oluşmuş olabilir. Arkadaşlara ilettim kısa zamanda güncellenmiş olur fiyatlar.

• bugün yataş mağazasında five-z modeline baktık.150*200 boyut fiyatı 1581 tl.bonusa 2 ay ertelemeli 10 taksit fiyatı.peşindede 120-130 tl civarında düşüyo.normal olarakta blue star yatağı var 750 tl fiyatı.

five-z modelini çok beğendiğim rahatlık açısından oldukça rahat gibi geldi.bu fiyata bu model yatak iyimi?yoksa alternatifleri nedir?yada o kadar vermeye gerek yok çok birşey değişmiyor 700-800 civarıda iyidir alınır mı dersiniz?

birde yataş garanti olarak 2yıl veriyor.istikbal bile 10 yıl yay garantisi 2 yıl sünger garantisi veriyor.satıcı kadın baya bi anlattı yaylar bilmem kaç tonda test ediliyor presliniyor falan diye.gerçektende yataşın yatakları sorun yaratmazmı bi 10-15 sene?benim kilom 70 eşim 45 kilo bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

bugün yataş mağazasında five-z modeline baktık.150*200 boyut fiyatı 1581 tl.bonusa 2 ay ertelemeli 10 taksit fiyatı.peşindede 120-130 tl civarında düşüyo.normal olarakta blue star yatağı var 750 tl fiyatı.

five-z modelini çok beğendiğim rahatlık açısından oldukça rahat gibi geldi.bu fiyata bu model yatak iyimi?yoksa alternatifleri nedir?yada o kadar vermeye gerek yok çok birşey değişmiyor 700-800 civarıda iyidir alınır mı dersiniz?

birde yataş garanti olarak 2yıl veriyor.istikbal bile 10 yıl yay garantisi 2 yıl sünger garantisi veriyor.satıcı kadın baya bi anlattı yaylar bilmem kaç tonda test ediliyor presliniyor falan diye.gerçektende yataşın yatakları sorun yaratmazmı bi 10-15 sene?benim kilom 70 eşim 45 kilo bu arada

Eğer yataştan five-z i beğendiysen visco love dan da visco spring modeline bak derim. gidip bakıver. beğenirsen forumda bayii Emre bey var.. onunla temasa geçebilirsin. Gidip bakmanı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: himpton

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

bugün yataş mağazasında five-z modeline baktık.150*200 boyut fiyatı 1581 tl.bonusa 2 ay ertelemeli 10 taksit fiyatı.peşindede 120-130 tl civarında düşüyo.normal olarakta blue star yatağı var 750 tl fiyatı.

Eğer yataştan five-z i beğendiysen visco love dan da visco spring modeline bak derim. gidip bakıver. beğenirsen forumda bayii Emre bey var.. onunla temasa geçebilirsin. Gidip bakmanı öneririm.

o dahamı iyi yatak olarak?

• ben araştırmalarım sonucu pierre cardin marka saint denis model yatağı aldım bugün.birazdan yatak gelicek.iyimi yaptım kötümü bilmiyorum ama eşim onu beğendi.
    bi 15 gün kullandıktan sonra iyimi kötümü yaptığımı burda yazarım.
    marka= magniflex pierre cardin
    model=saint denis
    garanti=12yıl
    ebat=150x200
    fiyat=1818TL
    kredi kartı tek çekim 1637TL (%10 indirim)
    nakit 1500TL

ben nakit 1500TL verip aldım.

http://oryat.com.tr/saint-denis.asp
    http://www.magniflex.com/it/collezione/pierre-cardin/materassi/materassi-pierre/saint-denis/11P81F1/

ekleme=yatak hemen geldi,rulo halinde.açtım havalandırıyorum yarın kullanmaya başlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 26 Nisan 2012; 20:30:37 >

• Biraz tereddütle de olsa Bellona'dan Viscobell yatağı aldım. Henüz değiştirme fırsatım var.

Gerçekten iyi mi yapmışım yoksa tereddütümde haklı mıyım merak ediyorum?

Bir de bu yatağa iki mağazada baktım. Birinde yumuşaktı ama birinde sert duruyordu. Sert olan mağaza serindi. Serinlik bu kadar etkiliyor mu yatağı ?
  • arkadaşlar konunun biraz başından biraz sonundan okudum ama bu işlere giren herkes gibi benim de kafam o kadar karıştı ki anlatamam. kullandığım yatak 5 senelik olmasına rağmen son 2 senedir çok kötü durumda. yaylar vücudumun heryerine giriyor. sırtüstü yatan bir insan değilim. gece boyunca da uykuya dalabilmek için çok dönerim. bu nedenle kaburgalarım, leğen kemiğim yayların batması sonucu bitmiş durumda. son birkaç aydır forumları, şikayet sitelerini ve firma sitelerini dolaşıp beynim iyice pelte kıvamına geldikten sonra bu gün bir işbir yatak bayisine ayak üstü uğrayıp durumu görmek istedim. kilom 105 boyun 1,85 eşim ise 60 kilo 1,72 boyda.forumda sıkça sözü edilen 80 dns comfort ve 100+ modelini yerinde gördüm. tabii ki uzanıp yatmadım. bu tür alışverişleri yapmaya ilk olarak karar vermiş her Türk insanı gibi önce elimle bastırdım, sonra oturarak denedim. her iki modelde de beklediğimden çok yumuşak bir etkiyle karşılaştım. gerçi forumun ilk sayfalarında bir arkadaş oturunca çok yumuşak izlenimi verirken yatınca bu etkinin olmadığından bahsetmiş ama yine de tereddütlerim var. aslında çok sert yatağı sevmem ama içerisine de aşırı şekilde gömülmek istemem. yarın ve hafta sonu birkaç firmaya daha bakıp aradaki farkları görmeyi umuyorum. bilgi ve tecrübelerinizle birkaç satır da benim için tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim. bir de birkaç defa sorulup cevaplanmış ama benim evin sıcaklık durumu biraz farklı. yazın çok sıcak ve kışın çok soğuk (diğer arkadaşlar genelde yazın sıcağından bahsetmişti ama kışın da çok soğuk olduğundan bahseden pek yoktu) yatak odamızda ısıtma veya soğutma için kullanılan birşey yok. sobalı evdeyim. odamızda soba veya klima mecut değil. bu şartlar altında alacağım yatak nasıl bir tepki verecek bilen var mı? ayrıca fiyatlar hiç makul değil maalesef. benim ödeme imkanlarımın çok üzerinde. bu işi daha hesaplı yapıp kaliteden çok taviz vermeyen tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Bursa'da görebileceğim firmalar olursa daha iyi olur. şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

ben araştırmalarım sonucu pierre cardin marka saint denis model yatağı aldım bugün.birazdan yatak gelicek.iyimi yaptım kötümü bilmiyorum ama eşim onu beğendi.
    bi 15 gün kullandıktan sonra iyimi kötümü yaptığımı burda yazarım.
    marka= magniflex pierre cardin
    model=saint denis
    garanti=12yıl
    ebat=150x200
    fiyat=1818TL
    kredi kartı tek çekim 1637TL (%10 indirim)
    nakit 1500TL

ben nakit 1500TL verip aldım.

http://oryat.com.tr/saint-denis.asp
    http://www.magniflex.com/it/collezione/pierre-cardin/materassi/materassi-pierre/saint-denis/11P81F1/

ekleme=yatak hemen geldi,rulo halinde.açtım havalandırıyorum yarın kullanmaya başlarım.

İyi günlerde kullanınız. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: KaanF

Biraz tereddütle de olsa Bellona'dan Viscobell yatağı aldım. Henüz değiştirme fırsatım var.

Gerçekten iyi mi yapmışım yoksa tereddütümde haklı mıyım merak ediyorum?

Bir de bu yatağa iki mağazada baktım. Birinde yumuşaktı ama birinde sert duruyordu. Sert olan mağaza serindi. Serinlik bu kadar etkiliyor mu yatağı ?

Ciddi serinlik farklılıkları varsa etki eder. Isıya duyarlı malzemedir visco malzemesi. Bu sebeple değişir sertlik oranları. 1-2 derece önemli değildir ama 10-15 dereceyi bulduğunda gözle fark edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: id2003

arkadaşlar konunun biraz başından biraz sonundan okudum ama bu işlere giren herkes gibi benim de kafam o kadar karıştı ki anlatamam. kullandığım yatak 5 senelik olmasına rağmen son 2 senedir çok kötü durumda. yaylar vücudumun heryerine giriyor. sırtüstü yatan bir insan değilim. gece boyunca da uykuya dalabilmek için çok dönerim. bu nedenle kaburgalarım, leğen kemiğim yayların batması sonucu bitmiş durumda. son birkaç aydır forumları, şikayet sitelerini ve firma sitelerini dolaşıp beynim iyice pelte kıvamına geldikten sonra bu gün bir işbir yatak bayisine ayak üstü uğrayıp durumu görmek istedim. kilom 105 boyun 1,85 eşim ise 60 kilo 1,72 boyda.forumda sıkça sözü edilen 80 dns comfort ve 100+ modelini yerinde gördüm. tabii ki uzanıp yatmadım. bu tür alışverişleri yapmaya ilk olarak karar vermiş her Türk insanı gibi önce elimle bastırdım, sonra oturarak denedim. her iki modelde de beklediğimden çok yumuşak bir etkiyle karşılaştım. gerçi forumun ilk sayfalarında bir arkadaş oturunca çok yumuşak izlenimi verirken yatınca bu etkinin olmadığından bahsetmiş ama yine de tereddütlerim var. aslında çok sert yatağı sevmem ama içerisine de aşırı şekilde gömülmek istemem. yarın ve hafta sonu birkaç firmaya daha bakıp aradaki farkları görmeyi umuyorum. bilgi ve tecrübelerinizle birkaç satır da benim için tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim. bir de birkaç defa sorulup cevaplanmış ama benim evin sıcaklık durumu biraz farklı. yazın çok sıcak ve kışın çok soğuk (diğer arkadaşlar genelde yazın sıcağından bahsetmişti ama kışın da çok soğuk olduğundan bahseden pek yoktu) yatak odamızda ısıtma veya soğutma için kullanılan birşey yok. sobalı evdeyim. odamızda soba veya klima mecut değil. bu şartlar altında alacağım yatak nasıl bir tepki verecek bilen var mı? ayrıca fiyatlar hiç makul değil maalesef. benim ödeme imkanlarımın çok üzerinde. bu işi daha hesaplı yapıp kaliteden çok taviz vermeyen tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Bursa'da görebileceğim firmalar olursa daha iyi olur. şimdiden teşekkürler.

Merhabalar;

Sizin için 80 dansite yeterlidir daha üstü eşinizi rahatsız edebilir.

Odadaki gündüz ve gece sıcaklık farklılığı yatağınızın tepkisini değiştirecektir. Akşam yatarken aldığınız tepki gece boyu devam etmeyecektir. Mevsimsel farklılıklar daha da sorunsuz geçer.

Sıcaklık değişkenlikleri keskin olmayacağı için vücud alışarak devam edecektir ve geçiş süreci boyunca çok fazla sıkıntı yaşamayacaksınızdır. Soğukluğun doruk noktasında bir süre boyunca sıkıntı yaşamanız muhtemeldir fakat bahar aylarında pek fazla sorun yaşamazsınız.

Otururken ve yatarken yatağın tepkisi farklıdır. Sebbei ise uygulamış olduğunuz basınçla alakalıdır. Otururken daha dar alana kuvvet uyguladığınız için basınç yüksektir. Yatarken bu basınç daha geniş alana yayılmaktadır. Bu sebeple biz de hep müşterilerin yatağa uzanmasını tavsiye ederiz. En net tepkiyi yatarak alırsınız.

Farklı sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.