Şimdi Ara

LENOVO (IBM) 3000 V200 12.1' KULLANICILARI TOPLANTI ODASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.000
Cevap
3
Favori
113.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün ankara Migrosa yeni gelen fiyatı 999YTL peşin fiyata 12 taksit lenovo aldım yani 640usd + kdv ye geldi. Çook iyi fiyat 12".1 için..

Alet 12".1 standattaki diğer notbooklardan hemen ayrılıyordu, herkes bu notbooku soruyordu, nezamandır araştırıyordum bir notebook, gözü karatıp aldım bir tane

Özellikleri fena sayılmaz öncelikle oldukça minik ve hafif 1.85 Kg. 1 gb ram 1.73 dual core intel, 120 sata wifi bluetooht , 1.3 mp kamera , 5in1 reader 3 usb var. 128 paylaşımlı grafik.

Vista Home Basic ile geliyor.. tüm XP driverları var internette. Ben 25 usd ye 1 gb daha taktım 1 boş slotu vardı.... şuan recovery bölümünden vistayı yedek alıyorum XP kuracağım, vistadaki performansı hiç fena değil.

Oyun performasını bilemiyorum zaten XBOX 360 ' ım var onda aklımı yitiriyorum zaten grafik delisi... bu bilgisayar oyun dışı her işimi görecek gibi duruyor,

Alacak arkadaşlar varsa bilgi vermede yardımcı olabilirim.

şimdilik izlenimler bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 2 Mayıs 2008; 23:35:12 >

• http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3767&review=Lenovo+V200

cihaz bu cihazın core duo olanıdır, kasa vs aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 22 Nisan 2008; 15:48:37 >

• Bu arada işlemci 1mb önbellekli.intel'in resmi sitesinden baktım.

Ayrıca piyasadaki 802.11n nestekli nadir laptoplardan biri.Belki de tek.Bu en hızlı wifi 802.11 standardı oluyor.Tabi sinyal gücüde çok yüksek.
    http://forum.donanimhaber.com/m_1251663/tm.htm
  • Ben pilini çıkardım ama bir tanıdığım laptopların pilsiz çalıştırılmaması gerktiğini söylemiş servisin biri, sanırım elektrik dalgalanmaları vs etkilenebilir, pil bariyer görevi görüyor olabilir.

12.1" e gelince evet 15."4 gibi olmuyor ama resim ve görüntü kalitesi kat kat daha keskin, ben 19" lcd ye aktardım görüntüyü 75 hz 1280x1024 şahane görüntü...

Hele parmak izi olayı çok hoşuma gitti admin şifremi unutacağım yakında :) büyük ihtimal stoklar hızla tükeniyor acele edin derim..

http://eticaret.e-ticaret-sistemi.com/RETRO_LENOVO_3000_SERILERI_ICIN_PIL_UID_884_.htm

buradanda 124 ytl ye pil fiyatı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 27 Nisan 2008; 22:34:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

Ben pilini çıkardım ama bir tanıdığım laptopların pilsiz çalıştırılmaması gerktiğini söylemiş servisin biri, sanırım elektrik dalgalanmaları vs etkilenebilir, pil bariyer görevi görüyor olabilir.

12.1" e gelince evet 15."4 gibi olmuyor ama resim ve görüntü kalitesi kat kat daha keskin, ben 19" lcd ye aktardım görüntüyü 75 hz 1280x1024 şahane görüntü...

Hele parmak izi olayı çok hoşuma gitti admin şifremi unutacağım yakında :) büyük ihtimal stoklar hızla tükeniyor acele edin derim..

http://eticaret.e-ticaret-sistemi.com/RETRO_LENOVO_3000_SERILERI_ICIN_PIL_UID_884_.htm

Valla bende tam tersini duymuştum.Şarjı tam bitmeden bataryayı şarj etmek bataryanın ömrünü kısatıyor diye duymuştum.Laptopu bataryası takılıyken adaprtörle prize takıp kullanmakla aynı zamanda bataryanın üzerinden sürekli elektrik geçecektir sanırım.Şahsen oldukça mantıklı geldi.

• ses dosyası için 2 kademeli yükleme yapılacak, sitesinde önce

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/license.do?filename=thinkvantage_en/kb888111xp2en.exe

indirip kuracaksınız sonra üstüne

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-67879

kuracaksınız.

Kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: aligatorX

quote:

Ben pilini çıkardım ama bir tanıdığım laptopların pilsiz çalıştırılmaması gerktiğini söylemiş servisin biri, sanırım elektrik dalgalanmaları vs etkilenebilir, pil bariyer görevi görüyor olabilir.

Valla bende tam tersini duymuştum.Şarjı tam bitmeden bataryayı şarj etmek bataryanın ömrünü kısatıyor diye duymuştum.Laptopu bataryası takılıyken adaprtörle prize takıp kullanmakla aynı zamanda bataryanın üzerinden sürekli elektrik geçecektir sanırım.Şahsen oldukça mantıklı geldi.

Bir ara acer laptopum vardı servise sordurmuştuk, pil dolduğu zaman artık akım pil üzerinden geçmiyor demişlerdi..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: aligatorX

quote:

Bir ara acer laptopum vardı servise sordurmuştuk, pil dolduğu zaman artık akım pil üzerinden geçmiyor demişlerdi..

darkhardware 'de bu konuyla ilgili bir yazı buldum.Bunu cizgi sögüt gölgesinin akademi kısmından alınmış.cefrost nick'li bir arkadaş eklemiş.Konuya açıklık getirmiş olacaktır galiba.Demek ki duydukllarım doğru değilmiş.

İLK ŞARJ NASIL YAPILMALI?

İlerleyen teknolojiyle birlikte Laptop pilleri oldukça yenilendi ve ilerledi. Çoğu önerilerin NiCad zamanından kaldığını bilmekteyiz. NiCad piller smart-battery değil. Dizüstü veya cep telefonu gibi diğer sistemlerde kullanılan piller, duracell-intel ikilisinin öncülüğünü yaptığı Smart-Battery tipi pillerden. Bu pillerin içinde bir chip/devre var. Bu chip sayesinde pil ne kadar şarjlı olduğunu makineye bildirebiliyor. Dolayısı ile bu önerilerin bazıları bizi hiç ilgilendirmiyor. İlk şarj ile ilgili Apple şunu yazmış; Yeni dizüstü bilgisayarınız: İlk kez fişini taktığınızda tamamen şarj olduğuna emin olun...

Pilimin ömrü ne kadar?
    Yeni pillerin ömür karekteri üzerinde net tanım yapmak gayet zor olsa gerek. Genel uzlaşma toplam tam şarj sayısı ile ilgili.
    Pil, minimum 300 tam şarj-deşarj ömrüne sahip. 500 şarj-deşarj sonrası kapasitesi yaklaşık %85'e düşer. Tam-şarj-deşarjın tanımımı ise; mesela elektrik kesildi, %50'e kadar kullandık. Elektrik geldi ve şarj ettik. Bu olay yarım şarj-deşarj sayılıyor. Ömür konusuna saklanma ve kullanma koşulları da etkiyor. Sıcaklık çok önemli etken. Zaten firmalar önerilerinde buna hep deyinmişler.

Bazı firmalar biraz daha yüksek dereceler verse de:
    Apple: 35C'den daha sıcakta kullanırsanız, pil kapasitesine kalıcı zarar verirsiniz. HP: Şarj 0 ila 40C, deşarj 0 ila 50C. Eğer 45C'den fazla ise şarj etmeyin. Kar altında, özel bir yerde (fırın?) yada güneş altında değilseniz korkulacak bir durum yok.

Pilimi bilgisayarda tutmalı mıyım?
    Bu soru aslında üzerine çok durulan bir sorudur. Aslında isteyen kişi pili laptopunda tutar, istemeyense tutmaz. Dileyen UPS'e takıp pilini depoya kaldırabilir. Ancak pili sürekli laptopun üzerinde tutmanın sakıncası da yoktur.. Bunun açıklaması ise şöyle; (kim ne derse desin) eğer adaptörünüzden akım geliyor ise, gelen akım yeterli ise ve pilde şarjlı ise pil ne fazladan şarj ediliyor ne de üzerinde akım oluyor.
    Kısaca: Piliniz dolunca aım kesilir, yani pilinizin laptopta kalması herhangi bir zarar vermez. Ayrıca Piliniz ayda bir kez tam şarj edip tam deşarj ediniz. Ara sıra akımı boşaltıp tekrar doldurmak pilin uzun gitmesi açısından oldukça önemlidir. Ve pilinizi laptopunuzda tutmanız tavsiye edilir.

Pilim nasıl daha uzun dayanır?
    Önce, her bilgisayarda farklı pil olabilir. Kimi 8, kimi 6 hücreli. Eskiler NiMh, yeniler Li-ion. Yakında Li-Polimer gibi başka teknolojiler de görürüz. Ayrıca her bilgisayarın donanımı da farklı. İşlemci, disk, ekran büyüklüğü, görüntü kartı.. bunların hepsi farklı enerji ihtiyacı ister. Yani pil ve ihtiyaçtan dolayı zaten her makina farklı süre kullanabilir pilini. Ama olası arttırma metodları şunlar; Turion ve Centrino platformları en düşük enerji ihtiyacı olan sistemlerdir (şimdilik). Centrino'nun ULV (ultra low voltaj) serisi oldukça verimli. CPU frekans düşürsün (speedstep vs.. açık olmalı) Ekran kartına yönelik işlemler enerji harcar (oyun, film izleme süreyi kısaltır, masa üstü işler uzatır) Ekran parlaklığı kısık olmalı Harddisk durmaya ayarlanmalı Gerekmeyen cihazlar çıkarılır (mouse, usb bellek, pc card vs...) Wifi, buletooth kapatılır gerekmiyorsa LAN kapatılsın

1. Disk birleştirme
    2. Ekranı karartmak
    3. Arka planda çalışan programları kapamak
    4. Harici aygıtları kullanmayınUSB aygıtlar (fareniz dahil) ve Wi-Fi enerji harcar.
    5. Daha fazla RAM.Bu, sanal hafıza (virtual memory) yerine donanımsal hafıza kullanmaktır. Sanal hafıza sabit disk kullanımını artıracağı için enerji ihtiyacı artar.
    6. CD/DVD sürücü yerine HDD kullanın. Film izlemek istediğinizde diskinizi bilgisayara kopyalayarak izleyin. Bu yöntem hem pil süresini uzatır hem de diskinizin ömrünü artırır.
    7. Pil temas noktalarını temiz tutun.
    8. Pilinize iyi bakın.Pilinizi kullanmamak onun ömrünü uzatmaz bilakis kısaltır. Şarj edilmiş bir pili uzun süre kullanmamazlık etmeyin. En uzun iki veya üç haftada bir mutlaka pilinizi prize takılı olmadan kullanın. Ayrıca Li-On pillerin tamamen boşalmasına izin vermeyin. Tam boşalmadan şarj edin.
    9. Standby değil Hibernate modunu kullanın.
    10. Çalışma sıcaklığını aşağıda tutun.
    11. Güç seçeneklerini ayarlayın.
    12. Aynı anda birden fazla program çalıştırmayın.
    13. Autosave özelliğini kapatın.MS-Word ve Excel gibi programların autosave özellikleri oldukça güzeldir ancak düzenli kayıt sistemi kullandıkları için sabit diski normalden daha çok çalıştırırlar.
    14. Grafik detaylarını düşürün.Ekran çözünürlüğünü düşürerek yada ekran kartına binen yükü azaltarak pil tasarrufu yapabilirsiniz. Günümüz ekran kartları sabit diskler kadar hatta daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyor

• Çizgi elektoniK2in notebook teknisyenliği notları.Yuakrdai konun aynısı ve daha fazlası var.Faydalı bir sunum.

Notebook rehberi
  • quote:

Orjinalden alıntı: gulbudakfa

arkdaşlar ben bu cihaza 2 gb daha ram ilave ettim 3 gb ram oldu vistadayken ekran kartını 398 olark görüyordur ama dün itibariyle format attım ve xp kurdum bütün driverlerini de kurdum ama malesef ekran kartını 128 olarak grüyor sizde nasıl acaba.
    bunun xp için mutlaka güncek ekran kartı driveri olması lazım 398 olarak görmesi için yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşkkr

Tüm driver kurulumları bitince INTEL ' in anakart driverlarını da siteden indirip kurun o zaman görecektir.

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-67995

Not : ilk önce bu kurulu olmalıhttp://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-68008

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 28 Nisan 2008; 17:00:16 >

• Arkadaşlar bir de şöyle bir harici batarya var.Electroworld'de görmüştüm.Yalnız trust markaydı yanılmıyorsam.Ortalama 4-8 saat civarı notebook'a güç sağlıyormuş.

http://www.dataservis.net/prod.asp?UID=2250

• Buyrun yarı fiyatına hemde 8-10 saat

20A Universal external Laptop Battery -- High quality Rechargeable battery/Charger,

http://cgi.ebay.com/UNIVERSAL-EXTERNAL-PORTABLE-LAPTOP-NOTEBOOK-BATTERY-USB_W0QQitemZ110247221130QQihZ001QQcategoryZ64472QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 30 Nisan 2008; 10:14:16 >
  • cihaz gerçekten güzel vista da açarken biraz kasıyor.belleği 2 gb a yükselten arkadaşların performanslarında ki değişimi paylaşmasını öneririm.içerisindeki hynix ram için dikkate değer bir link..okumak isteyenler buradan ulaşabilir..
    http://64.233.183.104/search?q=cache:cBqHv4im-gcJ:www.pclabs.gen.tr/2008/04/05/hynix-66nm-dram-uretiminde-sorun-yasiyor/+hynix&hl=tr&ct=clnk&cd=4&gl=tr&lr=lang_tr

• quote:

Orjinalden alıntı: tas7035

Arkadaşlar lenovonun sitesinde aşağıdaki linkte çözüm IBM çözüm ortakları listesi var:http://www.pc.ibm.com/tr/warranty/index.html

Ben Anadolu yakasında oturuyorum diye NETSERVİS'ten aldım,Cihan Bozkurt ile görüşün yardımcı olur, ben ondan aldım. Pilin FRU yani yedek parça nosu:42T4509 Bu kodu belirtin sorarken mutlaka.

Bu sabah havale yaptım öğleden sonra parçayı getirtmişler ve akşam aldım bataryayı. Herhangi bir çözüm ortağından alabilirsiniz siz de, yalnız ödeme havale ile oluyor,taksit falan yok fiyatı da 98$+kdv yani 150ytl kdv dahil ödedim,sakın daha fazla vermeyin.Normalde heryerde fiyatı aynı olmalı sonuçta orijinal batarya ama bir yerde 125$+kdv fiyat söylemişlerdi hatırlayabilsem şikayet edeceğim IBM'ye. Şu an şarj oluyor,kasadan taşıyor pil ve biraz ağırca fotoları bu linkte var bolca:http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3767&review=Lenovo+V200

Şu anda şarj oluyor, süresini daha sonra yazacağım,umarım 5 saate yakın gider denildiği gibi.

Fiyat iyiymiş. Ebay de baktım 133$ + kargo.. bu arada migros kampanyası ne zaman sondu..??

ebay link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyada -- 6 Mayıs 2008; 15:15:40 >

• malesef pil yokmuş. ilgili kişiyi aradım. 4 haftada gelir dediler. fiyat olarakta 98$ + kdv dediler. adamına görefiyat söylüyorlar sanki :(
    quote:

Orjinalden alıntı: ilyada

quote:

Orjinalden alıntı: tas7035

Arkadaşlar lenovonun sitesinde aşağıdaki linkte çözüm IBM çözüm ortakları listesi var:http://www.pc.ibm.com/tr/warranty/index.html

Ben Anadolu yakasında oturuyorum diye NETSERVİS'ten aldım,Cihan Bozkurt ile görüşün yardımcı olur, ben ondan aldım. Pilin FRU yani yedek parça nosu:42T4509 Bu kodu belirtin sorarken mutlaka.

Bu sabah havale yaptım öğleden sonra parçayı getirtmişler ve akşam aldım bataryayı. Herhangi bir çözüm ortağından alabilirsiniz siz de, yalnız ödeme havale ile oluyor,taksit falan yok fiyatı da 98$+kdv yani 150ytl kdv dahil ödedim,sakın daha fazla vermeyin.Normalde heryerde fiyatı aynı olmalı sonuçta orijinal batarya ama bir yerde 125$+kdv fiyat söylemişlerdi hatırlayabilsem şikayet edeceğim IBM'ye. Şu an şarj oluyor,kasadan taşıyor pil ve biraz ağırca fotoları bu linkte var bolca:http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3767&review=Lenovo+V200

Şu anda şarj oluyor, süresini daha sonra yazacağım,umarım 5 saate yakın gider denildiği gibi.

Fiyat iyiymiş. Ebay de baktım 133$ + kargo.. bu arada migros kampanyası ne zaman sondu..??

ebay link

• quote:

Orjinalden alıntı: VoodooRush

Bende explorerda yeni sekme açarken takılmalar oluyor, ram ekledim 2 gb şu an hala aynı sorun var. Sizdede bu var mı? Yoksa sp1 ile mi ilgili? Tüm görünen güncellemeler yapılı.

Artık Explorer kullanan kaldı mı dostum ? Mozilla Firefox kullanmanı şiddetle tavsiye ederim hem daha hızlı hem daha güvenlidir (Hemde Türkçe), IE giderek kan kaybediyor.. kazanan taraf Firefox..

Dowmload linki :

http://www.mozilla-europe.org/tr/products/firefox/

• İlk sürümlerinden beri firefox kullanan birisiyim ancak son dönemde explorer kullanıyorum. Uyumluluk açısından çok daha iyi oluyor, özellikle sekmeler geldikten sonra bence explorer daha mantıklı. Firefoxunda stabil bir sürüm ortaya koyup 3 ay bunu kullanacaksınız sorunsuz yaptık dediğini pek hatırlamıyorum.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: VoodooRush

Bende explorerda yeni sekme açarken takılmalar oluyor, ram ekledim 2 gb şu an hala aynı sorun var. Sizdede bu var mı? Yoksa sp1 ile mi ilgili? Tüm görünen güncellemeler yapılı.

Artık Explorer kullanan kaldı mı dostum ? Mozilla Firefox kullanmanı şiddetle tavsiye ederim hem daha hızlı hem daha güvenlidir (Hemde Türkçe), IE giderek kan kaybediyor.. kazanan taraf Firefox..

Dowmload linki :

http://www.mozilla-europe.org/tr/products/firefox/

• Merhaba arkadaşlar. Bende bir süredir 12.1 ekranlı bir dizüstü almak için araştırma yapıyordum, Lenovo'yu da inceliyordum, bu sayfayı'da okuduktan sonra cesaretlendim ve dün Migrostan aldım.

Bütün gece updatelerle uğraştım, sabah kafama takılan bazı şeyleri sormak için Lenovo Türkiye'yi aradım (0212 365 89 90 / 99)

Onların verdiği Teknik Servis no'sunu (0216 522 13 00 - SERİ LTD.ŞTİ) aradım, bayağı ilgilendiler ve yardımcı oldular ve bir destek web forumu kurduklarını söylediler, adresi www.forumlenovo.com Üye olabilirsiniz, sorulan sorulara teknik servisten bir arkadaş cevap yazıyormuş. Burada paylaşılan sorunların çoğunun cevabı var.

Ayrıca Telefon konuşmasında Recovy CD'lerini kendilerinin gönderdiğini, ama bunun için Pc'nin seri no'sunu mailde yazılı olması gerektiğini söylediler. Bundan başka Vistadan XP'ye downgrade konusunu'da konuştum, Vista premium yüklü olan Lenovo modellerinde istek üzerine XP'ye döndürme işlemi yaptıklarını, ama Vista Home yüklü sistemlerde bu imkanın olmadığını çünkü ana firmanın lisans vermediğini, ancak geçerli bir XP lisansı getirildiği takdirde yükleme işleminin serviste yapılabileceğini söylediler. Yani paraya kıyıp yasal bir lisans alınırsa onlar yardımcı oluyor (Ama şu anda teknik nedenlerden dolayı yanlızca İngilizce XP yükleyebildiklerini, ama Haziran - Temmuz gibi Türkçe yüklemede yapabileceklerini'de ekledi servisteki arkadaş) XP'nin Servis Tarafından yüklenmesinin en büyük avantajı sistemin recovy'ye kurulması ve Lenovo Care Tuşunun XP'dede kullanılabilmesi.

Evet arkadaşlar Tenik servis deneyimimden sonra gelelim V200 hakkındaki düşüncelerime; Genel olarak estetik ve tasarım olarak güzel bir alet. Ama CPU ve Ekran kartı olarak Vista için hakikaten yetersiz, 2 GB Ram ilavesi ile tam bir mobil ofis olur. Oyun içinse sizin görüşlerinizde olduğu gibi bende bu makinayı almam. Ama zaten 12.1'' bir ekranda oyun oynamakta pek zevk vermez insana. İnternet ve İş uygulamaları için tam bir Fiyat/Performans PC'si.

Hepimize hayırlı olsun, güle güle iyi günlerde kullanalım :)

Not : Benim makinada SAMSUNG marka 1GB 5300S ram var, servis aynı hızda herhangi bir marka 2GB ram ekleyebileceğimi söyledi.
    Ram takan arkadaşlar hangi ramın yanına ne taktı?, problem çıktımı? Öneride bulunursanız sevinirim. Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: ehto

EVET ARKADAŞLAR BENDE LENOVO 12.1 ALDIM.BU ALDIĞIM 2.LENOVO.DAHA ÖNCE 3 AY ÖNCE 15.4 LENOVO ALMIŞTIM.ONU SATIP 12.1 ALDIM.HERŞEYİ ÇOK GÜZEL OLAN LENOVONUN TEK EKSİĞİ PİLİN 1 SAAT BİLE GİTMEMESİ NEREDEYSE.TAM OLARAK BU SORUNU ÇÖZMÜŞ YENİ 6 CELL Lİ PİLLERDEN ALAN Bİ ARKADAŞIN BİZİ AYDINLATMASINI RİCA EDİYORUM.GENELDE HERKES ADRES VERMİŞ ŞURDA VAR BURDA VAR DEMİŞ TAKAN KULANAN VARMI KİMSE BAHSETMEMİŞ.TEKRAR RİCAM ALAN VARSA EĞER, BİZİ FİAT VE ADRES OLARAK AYDINLATMASI.

6 Cell orijinal pil; Yüksek Performanslı ekranda 3 saate yakın gitmekte. Orijinal Parça numarası 40Y8321 olan bu pili Boğaziçi Bilgisayar Vasıtasıyla 191.-YTL ye Ankara'dan satın aldım.(Zira Boğaziçi Bilgisayar bireysel kullanıcılara direk satış yapmıyor) Boğaziçi bilgisayar bayileri vasıtasıyla edinebilirsiniz.

6 Cell orijinal Pilin linki aşağıdadır bilginize.

http://www.bogazici.com.tr/Details.aspx?sm=ZPLE-091

• arkadaşlar bu hepsiburada ki orjınal 6 cell mi acaba sipariş verdim fakat 3 gün oldu daha bişey yok sanırım aynı yerden geliyolar. linklenovo retro pil
    aynı zamanda 13" likler için çantada aldım bugun gelir.bunun dışında xp de ekran kartı 128mb gözüküoyr bir türlü arttıramadım hafızasını ve directx 9 gözüküyor. 10u yükleyemedim. sadece viztada 358 mb oluyor sanırım. yapabilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. bende diğer herkez gibi cok memnunum bilgisayarımdan. ;)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.