Şimdi Ara

Clio Grand Tour

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.856
Cevap
17
Favori
395.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: argentosoma

Öncelikle herkese merhaba, Ağustos ayında 2011 model Clio Grand Tour Authentique 1.5 dCi 85 bg Platin Gri ve buna ilaven Stil Paketli (Stil Paket İçeriği = Alaşımlı Jantlar, Sis Farları) almayı düşünüyoruz. 1,5 aydır uzun soluklu bir araştırmaya girdim ve en sonunda bu araçta karar kıldık ancak henüz işlemleri gerçekleştirmedik. Çevremde kullanan kişilerin yorumları sayesinde bu araç için oldukça olumlu yönde izlenimler edindiğimi söyleyebilirim. Bu izlenimlerden en önemlilerini sayıcak olursam eğer; Araç yakıt konusunda çok cimri deniyor, ikincisi aracın yedek parça kolaylığı ve yedek parça fiyatlarının ucuzluğu, üçüncüsü ikinci el satışının kolay olması, dördüncüsü aracın iç kısmının oldukça kaliteli malzemeden ve de konforlu oluşu, beşinci olarak yüksek hızlarda dahi motor sesini içeri almıyor oluşu yani yalıtımın iyi yapılmış olduğu söyleniyor. Bir tanıdığım bir depo dizel yakıt ile ortalama 110 km hızla 1200 km yol yaptığını söylemişti. Son olarakta arabanın dış görünümü tabi daha çok zevk meselesi ama bence araba keskin hatlara ve seksi bir görünüme sahip bir spor araba gibi. Forumlarda, youtube vidyolarında, dergilerde ve çeşitli yerlerdeki test sonuçlarını okudum. Kafamızdaki markalar şu şekildeydi. (Opel Astra, volkswagen, Ford Fiesta, Fiat Bravo, Peugeot 207 SW) Aslında ilk aşamada ikinci el bir symbol almak istiyorduk ancak ikinci el fiyatlarının yüksek olduğunu görünce sıfır araca yöneldik. İlk almak istediğimiz araba Renault Sybol Expression 1,5 DCI olarak karar kılmıştık ancak sonradan Grand Tour' u fark ettim ilk başta fiyatının pahalı olduğunu düşünmüştüm ki 30 bin TL gibi bir fiyata alabileceğimizi öğrenince bu araca yöneldim. Yukarıda saydığım marka ve modellere kıyasladım bu kıyaslamayı motor teknik özellik yakıt kullanımı, kalitesi, yedek parça, ikinci el satışı ve kullanılabilirlik açılarından ele aldım. Tabi forumlarda bu yönde bana çok yardımcı oldu. Biz İzmir' de oturan orta gelirli olarak ifade edilecek bir aileyiz ve bu aracı kendi ihtiyaçlarımızı gidereceğini inanıyoruz. Yukarıda saydığım diğer marka ve modellere göre Clio Grand Tour FİYAT PERFORMANS olarak alınabilecek en iyi arabalarda bir tanesi gibi görünüyor bana. Diğer markaların dizel modelleri hiçbir ek paketi olmadan en ucuzu 35.000 TL gibi fiyatlardan başlıyor. Bu da bizim karşılayacağımız bir miktar değil malesef. Gönül ister ki Volvo S40 alabilelim ama malum ekonomi. Neden Dynamic versiyonunu almıyorsun yada neden daha iyi bir araba almıyorsun diyecek arkadaşlara da şunu söylemek istiyorum bizim gelirimiz belli ve trilyoner değiliz şunu da unutmamak gerekir ki devir ekonomi devri. Çok daha iyi arabalar var tabiki de ama paraları da bir o kadar yüksek. Bizim bir arabaya verebileceğimiz en fazla para 30.000 TL' dir. Bütün bunlara dayanarak forumda Clio Grand Tour sahibi yada bu aracı kullanan veya kullanmış arkadaşlar yorumlarını esirgemezlerse çok sevinirim. Lütfen yorumlarınızı yaparken objektif olmaya çalışın. İnsan kullandığı arabayı kötülemez genelde ama dezavantajları varsa aracı almadan bilmek isterim yada aracı alırken uyarmak istediğiniz konular olabilir. Mesela forumda kimileri polen filtresi yok demiş yada ne biliyim buna benzer sorunlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce de sizlere söylediğim üzere Clio Grand Tour Extreme 1.5 dCi 85 bg model arabayı alacaktık. Fakat Renault yetkili satıcısında tekrar gidip arabayı inceleme fırsatı bulduğumda bazı şeyleri daha açık ve net gördüm. Arada 2.000 TL' lik bir fiyat farkı olmasına rağmen sanki 7.000 TL' lik kalite farkı hissettiriyor. Bununla birlikte Executive modelinin extreme modelden çok daha üstün bazı özelliklerinin olması ve arabaya bindiğimde verdiği kalite hissi gerçekten bu arabaya yönelmemde büyük etken oldu. Şu anda bu Executive modelini almak niyetindeyiz ancak malum ekonomik durumlar düşündürmüyor değil. 6 - 7 yıl bu arabayı kullanmayı planlıyoruz. Haliyle biraz daha fark verip bu aracı almak istiyoruz. Renault yetkili satıcısında çektiğim arabaya ait bazı resimleri de ekliyorum ki herkes iyi fikir sahibi olabilsin. Bu arada araba için verdikleri fiyat ise 34.200 TL sigorta dahil. Ancak benim almak istediğim arabada navigasyon yoktur. Navigasyonu benim için hiç kullanışlı değil. Navigasyon dokunmatik ekran olsaydı ve de ön konsol üzerinde daha iyi bir şekilde yerleştirilmiş olsaydı eğer düşünebilirdim. Ben Ipohne kullanıcısıyım ve telefonumda bile çok daha iyi navigasyon uygulamaları var diyebilirim. Onun haricinde araç oldukça başarılı. Görüşlerinizi bekliyorum. Siz olsaydınız hangi arabayı ve de modeli tercih ederdiniz. Şimdiden herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 1 (Önden Sağ Görünüm)

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 2 (Önden Sol Görünüm)

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 3 (Önden Sol Görünüm)

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 4 (Sürücü Bölümü ve Ön Konsol Görünüm)

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 5 (Ön Konsol Görünüm)

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 6 (Sürünü Tarafı Dıştan Görünüm)

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 7 (Sürücü Tarafı Kapı Üstü Cam, Kapı ve Ayna Kontrolleri Görünümü)

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 8 (USB & AUX Girişi & Bardaklık Bölümü Görünüm)

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 9 (Araç İçinden Arka Taraf Görünümü)

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour Resim 10 (Arka Kapı ve Kapı Kolu İçeriden Görünüm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argentosoma -- 12 Kasım 2010; 3:12:08 >

• öncelikle 2000 yılında interneti çok çok az,mail yolunu ise hiç kullanmadığımı belirtip konuya gireyim.iletişimi renault araçlarının eskiden garanti belgesinin arkasında yer alan renault fransa numarasını arayarak; tamamen ingilizce (arada tarzanca da oldu o ayrı :) ) konuşarak kurdum.2000model 1.4 8v clio symbol rna gp kp aracım ile istanbuldan izmire tam 2 depo benzinle geldim o yıllarda.ayrıca aracın direksiyon sisteminde de bariz bir hidrolik direksiyon hatası vardı.defalarca o yıllarda yetkili servis olan teknikeller-izmir renault a gitmeme rağmen bu arabalar böyle deyip başlarından savdılar. Bölge renault mais e gittiğimde motoru fransadan habersiz açamayacaklarını buna yetkilerinin olmadığını söylediler. Ne kadar ilginç değil mi? Yetkili servis hatta bölge bayii ama motoru açma yetkisi yokmuş... cahil falan sandılar sanırım.bende eve bir jhışımla dönüp fransayı aradım, o kadar ısrarcıydımki en son türkiye sorumlusunu bağlamak zorunda kaldılar ki kendisi de türk kökenliydi. derdimi güzelce anlattıktan tam 3 gün sonra renault mais bölge aman aracınızı getirin 1 hafta bizde kalacak size araç temini yapacaz dedi. olayı uzatmayım aracım resmen komple söküldü, yeni motor takıldı,yeni enjeksiyon takıldı, yeni hidrolik direksiyon takıldı ve aracım harika oldu. ancak renault fransa işin peşini b ırakmadı, renault mais bölge ceza aldı,teknikellerin yetkilis ervis ehliyeti iptal edildi ve bana o zaman çok çok güzel bir teyp (geri sarmalı-orjinal clio symbollerde o zamanlar teypte geri sarma yoktu) 4 hoparlör ve 4 adet alimunyum alaşım jant hediye ettiler,hediyelerini ev adresime taa fransadan kargo ile gönderdiler. ve üstüne de anket yaptılar...
    hakkınızı savunun arkadaşlar

• Valla Bravo Hocam....
    Keşke herkes senin gibi takipçi olsa bu işlerde....

Ama bir tebrik te Fransa Renault a.... Malının arkasında durmuş...
  • 1 senedir kullanıyorum beğenmedim açıkçası konfor SIFIR herşey parayla USB girişi yok park sensörü yok anahtar 5 para etmez neredeyse koltuklar bile parayla konulacak.. boş alacaksanız hiç almayın full alacaksanız BMW Mercedes alın derim :)
  • fellini kullanıcısına yanıt
    Hocam grandtour'un 4 farklı modeli var. yıldan yıla da özellikler farkediyor. Bazılarında var olabilir. Bu arada yorumlarınızı okudum. ben 2011 extreme 1.5 dci modelini aldım, gayet memnunum. 1 depoyla (55 lt dizel) yaklaşık 1000 km gidiyor. Ayrıca bagajı geniş. Bence iyi bir aile aracı.
  • Arkadaşlar 2011 model 1.2 grandtour almak niyetindeyim. 2011 model 60.000kmde sadece bagaj kapağında lokal boya olan araç için 31.500e anlaştım gibi. Fakat kafama takılan husus şu, sahibi extreme donanım olduğunu söylüyor fakat araçta tutarsızlıklar mevcut. :) aynalar otomatik değil, hız sabitleyici yok fakat deri direksiyon simidi, çelik jant klimanın olduğu kısım piano black, hava üfleyen kısımların etrafı gri ve navigasyon mevcut. Hangi donanım şimdi bu araç?? Bilen varsa çok memnun olacağım. Bir de fiyat nasıl acaba? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beYdeNbeY -- 24 Nisan 2017; 0:43:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakanozbaki

Bu graundtour modelini almayı düşünüyorum . Bu modellere bagaja simit tüp oluyormu. Videolarını izledim sanki olmazmış gibi geldi.
    Hayır olmuyor. Stepne alttan çıkıyor çünkü. Birde alırsanız 1.2 almayın. Bütçeyi zorlayıp 1.6 benzinli ya da dizel 90 lık alın.
  • CLİO GRAND TOUR için 32.500 civarında bir fiyat söylediler.Salı günü pazarlıkla 30.000 YTLye aracı aldım. bu tanıtım fiyatı dediler. renault Türkiye sitesinde bile bilgi yoktu. daha dün eklemişler. araç 1.5 dci 65 HP. siyah renk. ve stil paketli. 15 çelik jant ve sis farı var. bir de araçta tavan barı var. çok güzel duruyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanuçar -- 4 Nisan 2010; 23:35:42 >

• Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanı dilerim...
  • Hayırlı olsun
  • Teşekkür ederim.
  • daha siteye eklenmeden almışsınız aracı gece vakti mi açtırdınız bayiyi

şaka bir yana hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız.çok güzel bir görüntüsü var aracın.Fotoğrafları bekleriz.
  • Yıllarca sorunsuz ve ekonomik kullanacağınız bir araç, kazasız belasız günlerde kullanın.
  • hayırlısı olsun..kazasız ,belasız ,cezasız ,sağlıklı günlerde kullanmanız dileğimle..
    birde resimlesek çok güzel olacak..
  • Teşekkür ederim. ilk gün aracı gördüğümde telefon ile çekmiş olduğum resimlerden koydum. ruhsatı ve plakayı pazartesi çıkartıp gönderecekler memleketten. araç hala bayide duruyo. 2 defa arkaşlarla gittik gezdik iş çıkışında geri koyduk. plakasız ve ruhsatsız dolaşmak istemedim. hafta içi dijital makine ile çekilmiş daha kaliteli fotoğraflar koyarım.

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour

Clio Grand Tour

• hayırlı olsun güle güle kullanın yorumlarınızıda esirgemeyin.
  • hayırlı olsun.güle güle kullanın.
  • Hayırlı sürüşler dilerim.

Bence harika bir tercih yapmışsınız. Şahsen Clio 3'den pek hoşlanmazdım, ama Grand Tour'un harika bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyorum.

Güle güle kullanmanız dileğiyle...
  • hayırlı uğurlu olsun. güle güle kullanın.
  • hayırlı olsun kardeş güzel araba keşke 80hp liği alsaydın yada 1.4 16v benzinli alsaydın daha iyi olurdu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.