Şimdi Ara

iphone açılmıyor.yarım elma var sadece

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
4
Favori
202.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar iphone açılmıyor yarım elma ekranında kalıyor...
    sisteme zarar vermeden açma imkanım varmı varsa bilennler hemen yarım yazarmı teşlekür ederim...
    iyi akşamlar...

• yarım elma mı
    yarım değil kardeş o ucundan azıcık ısırılmış sadece :)
    2 tuşa birden basarak açmayı deneyin..
    o da olmazsa kapalıyken bilgisayara bağlayın,2 tuşa basarak açın, açılınca üstteki tuşu bırakın home tuşuna basmaya devam edin..
    ekranda usb simgesi çıkar ve öyle kalırsa bi update edin..
    hiçbirşey bilmiyorsanız forumu araştırın,halledersiniz..
    sisteme kolay kolay birşey olmuyor korkmayın
  • peki bu işlemi yapınca tekrar unlock olmazmı tekrar kırdırma sorunu yaşamazmıyım...
  • Restore ve bilgi silinmesi karşıtı olduğumdan şöyle birşey önereyim. (Konuyu açan arkadaş için dğeil, bu sorunu yaşayan herkes için)
    Genelde Installer'dan, olmadık her önüme gelen programda merak ettiğim olunca yükleyip deneyeyim diyorum. Ve iPhone'u aldığımdan beri de yaklaşık 1 ay tamamlanıyor diyeibliriz daha bir kere bile restore etmedim. Geldiği günkü kırmamla dayanıyor. Ama arada kaç kere bu konuyu açan arkadaş gibi Elma'da çakılı kaldırttım telefonu Genelde bunların nedeni hep yüklediğimiz Application'lardan. Veya yüklenirken herhangi bir sorun olup yarıda kalmasından filan.

Peki restore etmeden nasıl çözülür?
    Öncelikle şöyle bir şansın sizinle olması gerekiyor: Wi-Fi'nin ayarının telefon en son stabil çalışırken açık olması. Neden derseniz, bu elma logosunda kalması Springboard'un yüklenememesinden kaynaklanıyor. (Genellikle tabii ki) Ve SpringBoard yüklenmese bile makine açılmış oluyor ve Wi-Fi ayarınızda aktifse en yakın wi-Fi'ye bağlanabiliyor. (Tabi şifreli olmayna ağlara, veya şifreli varsa önceden girmiş ve şifresini makineye kaydetmiş olduğunuz ağlara)

Sonrasında ise WinSCP ile makineye Wi-Fi üzeriden girme işlemini yapıyoruz. (WinSCP nasıldır, nedir diye sormayın; söylemeye de gerek yok forumda ilgili konularda açıklaması var) WinSCP ile girdikten sonra Root yani / kök dizininden Applications adlı tüm programların yüklendiği dizine giriyoruz. Burada ise sorun yarattığını düşündüğümüz ve bizim Installer'dan yüklediğimiz App'leri siliyoruz. Tabi silmeden önce bi yedek almanızı öneririm onun içindekileri. Ha birde en son yüklenmiş olanları tarihe göre sıralayarak deneyin. En sondakilerden başlayıp tek tek deneyin.

Eğer sorun gerçekten beim hep yaşadğım gibi app'lerden ise, zaten sorunlu programın klasörünü sildiğiniz an elma logosunun devamı gelip SpringBoard yüklenecektir. Veya bir baştan başlatma (Reset atma işlemindne sonra) Ama genelde silince geliyor. (Tekrarlıyorum, açılmama sorunu, yüklemiş olduğumuz Applications'ların birinden kaynaklanıyorsa)
    Haa birde kabloyla Wi-Fi açık olmasa bile iPhone Browser gibi bağlanıp da bunu gerçekleştirebilme olanağımızda var ama bende hep bu srounu yaşadığım müddetçe kabloyla ne iTunes ne de iPhoneBrowser adam gibi tanıyamadı makineyi. Recovery Mode'a bi şekilde tuşlarından yapsam da geçmiyor bende, ZiPhone'un içinden geçirme yöntemiyle alıyorum hep ama yine de iPhoneBrowser görmüyordu. Eğer gördürülebiliyorsa bu gibi sorunlarda, Wi-Fi açık olma şansımız olmadan da bu silme işlemleri halledilebilir.

Yazım uzun oldu biraz ama bu sorunu yaşayan ve genelde hep Restore etmiş ve bundan bıkmış arkadaşlar var. En azından Restore'dan biraz daha kaçmak isteyenler varsa bir çözüm olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apollo11 -- 18 Nisan 2008; 0:45:41 >
  • abi benim iphona bir program yükledim ordaki ayarlardan menüdeki bütün dosyaları hidden gizli yaptım sonra alet kendini bir kapattı sonra bir daha açamadım lüüütfen yardımcı ol abicim
  • bende de aynı sorun var ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ö+y=m -- 21 Eylül 2009; 22:44:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apollo11

Restore ve bilgi silinmesi karşıtı olduğumdan şöyle birşey önereyim. (Konuyu açan arkadaş için dğeil, bu sorunu yaşayan herkes için)
    Genelde Installer'dan, olmadık her önüme gelen programda merak ettiğim olunca yükleyip deneyeyim diyorum. Ve iPhone'u aldığımdan beri de yaklaşık 1 ay tamamlanıyor diyeibliriz daha bir kere bile restore etmedim. Geldiği günkü kırmamla dayanıyor. Ama arada kaç kere bu konuyu açan arkadaş gibi Elma'da çakılı kaldırttım telefonu Genelde bunların nedeni hep yüklediğimiz Application'lardan. Veya yüklenirken herhangi bir sorun olup yarıda kalmasından filan.

Öncelikle şöyle bir şansın sizinle olması gerekiyor: Wi-Fi'nin ayarının telefon en son stabil çalışırken açık olması. Neden derseniz, bu elma logosunda kalması Springboard'un yüklenememesinden kaynaklanıyor. (Genellikle tabii ki) Ve SpringBoard yüklenmese bile makine açılmış oluyor ve Wi-Fi ayarınızda aktifse en yakın wi-Fi'ye bağlanabiliyor. (Tabi şifreli olmayna ağlara, veya şifreli varsa önceden girmiş ve şifresini makineye kaydetmiş olduğunuz ağlara)

Sonrasında ise WinSCP ile makineye Wi-Fi üzeriden girme işlemini yapıyoruz. (WinSCP nasıldır, nedir diye sormayın; söylemeye de gerek yok forumda ilgili konularda açıklaması var) WinSCP ile girdikten sonra Root yani / kök dizininden Applications adlı tüm programların yüklendiği dizine giriyoruz. Burada ise sorun yarattığını düşündüğümüz ve bizim Installer'dan yüklediğimiz App'leri siliyoruz. Tabi silmeden önce bi yedek almanızı öneririm onun içindekileri. Ha birde en son yüklenmiş olanları tarihe göre sıralayarak deneyin. En sondakilerden başlayıp tek tek deneyin.

Eğer sorun gerçekten beim hep yaşadğım gibi app'lerden ise, zaten sorunlu programın klasörünü sildiğiniz an elma logosunun devamı gelip SpringBoard yüklenecektir. Veya bir baştan başlatma (Reset atma işlemindne sonra) Ama genelde silince geliyor. (Tekrarlıyorum, açılmama sorunu, yüklemiş olduğumuz Applications'ların birinden kaynaklanıyorsa)
    Haa birde kabloyla Wi-Fi açık olmasa bile iPhone Browser gibi bağlanıp da bunu gerçekleştirebilme olanağımızda var ama bende hep bu srounu yaşadığım müddetçe kabloyla ne iTunes ne de iPhoneBrowser adam gibi tanıyamadı makineyi. Recovery Mode'a bi şekilde tuşlarından yapsam da geçmiyor bende, ZiPhone'un içinden geçirme yöntemiyle alıyorum hep ama yine de iPhoneBrowser görmüyordu. Eğer gördürülebiliyorsa bu gibi sorunlarda, Wi-Fi açık olma şansımız olmadan da bu silme işlemleri halledilebilir.

Yazım uzun oldu biraz ama bu sorunu yaşayan ve genelde hep Restore etmiş ve bundan bıkmış arkadaşlar var. En azından Restore'dan biraz daha kaçmak isteyenler varsa bir çözüm olur.

güzel anlatım :)
  • yaw 3.0 jb yaptım bugün aslında telefon açıktı geldiğimde bi baktım elma işareti çıkmış açılmıyo takıldı kaldı kapyıp açıyorum yine düzelmyior restoremi etmem gerekr acaba
  • 1 aydır iphone kullanıyorum 4-5 kere apple logosunda benim iphone da takıldı kaldı.Her seferinde home tuşu + power tuşuna basılı tutarak sorunu çözdüm kolayca telefon açıldı kullanmaya devam ettim başkada bir yöntem bilmiyorum.
  • tam olarak nasıl yapyıosn biraz analtırmsını home la powera süreklimi basılı tutuyosn
  • neyse ya resotre ediyorum inş bi sorun olmaz sanrm flash bişeylerinde sorun çıktı jb yaparken.eğer benim gibi bu sorunla karşılaşan varsa ve benim gibi ilk başta hemen panik yaptıysa rahatlasın kitlenmedi iphone merk etmeyin ve sırasıyla

usb le bağlayn önce
    1-home ve power tuşuna basılı tutun iphone kapıyana kadar.
    2-power tuşuna basılı tutun ekran açılır açılmaz powerla beraber home tuşuna basılı tutun yaklaşk 10 sn bekledikten sonra tekrar ekran kapancak elinizi power tuşundan kaldırın ama diğer elinz hala home tuşunda olsun 15 sn civarı bekledikten sonra pc ye bişe takınca ses çıkar ya o sesten çıkcak itunesu açın ekran kapalı olduğu halde iphone itunesa bağlı görüncek özellikler kısmında n/a yazması gerkeiyo shifte basılı tutark restoreye basın ve iphone firmware seçin bukdr basit
  • Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı. Home ve power tuşları ile aynı anda basarak açıldı. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apollo11
    Restore ve bilgi silinmesi karşıtı olduğumdan şöyle birşey önereyim. (Konuyu açan arkadaş için dğeil, bu sorunu yaşayan herkes için)

Eline saglık:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmerdal

yarım elma mı
    o da olmazsa kapalıyken bilgisayara bağlayın,2 tuşa basarak açın, açılınca üstteki tuşu bırakın home tuşuna basmaya devam edin..

Arkadaşım çok teşekkür ederim sabahtan beri uğraşıyorum açamadım bir türlü. şimdi dediğini yaptım restore ettim düzeldi çok sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmerdal

yarım elma mı

Arkadaşım Çok Sağol Allah Ne Muradın Varsa Versin . Sayende Açtım Telefonumu
  • iphone aldığımdan bir hafta sonra elimdeyken kapandı açılmadı. TİMden aldığım yere götürdüm. GENPAya yolladılar. 1 hafta sonra yazılım sorunu halledildi diye geldi. bugün de ara gidip geldi ve şu meşhur yarım elma görüntüsü olunca TİMe tekrar gittim. restart ve yazılım yüklemesi yaptılar ama normal çalışmadığını gördüler, tekrar GENPAya değişime...

velhasılı kağıt üstünde iphone sahibiyim. geldiğinde şimdi gördüğüm tavsiyelerinizi yapacağım....
  • restore etmeye çalışıyorum ama restore ederken belli bir yere gelince bilinmeyen bi hata verdı dıyo bi yardım eli uzatın size zahmet telefon elimize patladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -ogeday- -- 6 Eylül 2011; 23:34:56 >
  • arkadaşlar restorede edilmiyo hata veriyo 1015 diye yardımcı olun lutfen
  • arkadaşlar acil yardım telefonum kapandı sadece telefonu sarja taktıgımda elma geliyor ve bir müddet sonra geri gidiyor itunnesi görmüyor resette atmıyor kafayı yemek üzereyim acil yardım lütfennnnnnnnnnn
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.