Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (742. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.219
Cevap
63
Favori
2.274.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Onur_Crypton

Bu ayın sonunda param gelirse 0 km 1.4 tsı passat düşünüyorum bakalım eğer gelmesse düşük fiyatlı birşeylere bakıcaz

passat güzel araba hocam. octavia otomatik(isterseniz) dizel'de bakabilirsiniz.
  • Evet güzel araba skoda'da vallahi allah büyüktür bir param gelsinde ne olacağı belli değil elimizde kalana göre araç alıcağım.
  • Fiorinolarda, tavan rafının ve USB girişinin olduğu model var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fio 2009 kaput menteşesi eğrildi.aracın içinden bakınca sol taraftaki.Nereden bulurum kendim takabilirmiyim?
  • Fiorino 1 3 Multijet combimix 2010 model 149 bindeydi sattım geçen hafta. 20 bine sattik hayırlısıyla. 2 buçuk sene kullandık. Binici bi adamın bu arabayı alması tam bir saçmalık. Alırken hata ettik aldık. Her sene muayene, yüksek yıllık vergi.ssadece yakıtı iyiydi.

• (Arkadaşlar aşağıdaki mesajı -araç tercih- bölümüne açtım ve buraya da kopyaladım)
    http://forum.donanimhaber.com/m_103191667/f_//tm.htm#103191667

Merhaba arkadaşlar, şirketimizde ufak tefek taşıma işleri de yapmak üzere fioriono bakıyoruz ama hafif ticari konseptine çok uzak olduğum için kafam biraz karıştı. Aklımdakileri yazarsam bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum ve umuyorum :)

-20-25 arası harcama yapabiliriz, ne kadar az o kadar iyi tabii
    -Tip olarak yeni kasa daha çok hoşuma gidiyor
    -Cargo istemiyoruz, combi veya combimix olabilir, klima dışında fazla bir konfor beklentimiz olmadığından emotion'a gerek yok diye düşünüyorum
    -Km olarak 100.000'i fazla geçmemiş olması tercihimiz
    -Kaput ve tavanda hasar olmasın, onun dışında birkaç boya çok önemli değil (5.000'den daha büyük hasar kaydı da olmasa iyi olur)
    -Araç Ankara'da olsun :)

Bu kısıtlar arasında arayınca birçok seçenekle karşılaştım ve birkaçıyla telefonda görüştüm, birkaç tanesini de gördüm ama karar vermek biraz zor oldu.

Mesela malum sitedeki 202363352 ilan no'lu aracı gördüm. Araç 70.000 km'de ama 5664 sorgusunda sadece 1 kere Tüvtürk muayenesinden geçtiği ve 2 tane tutar belirtilmeyen kazaya karıştığı görünüyor. Galerici aracı ilk sahibinden aldığını ve adamın hiç muayene yaptırmadan yıllarca bindiğini söyledi. Ama ben bu süreçte km'nin düşürülmüş olduğunu düşünüyorum. Gerçi niyetlenirsek mutlaka CompuTest veya yetkili servise göstereceğiz ama yine de kıllandım.

Kısacası kafam karışık. Her türlü yorum ve tekliflerinize açığım. Şimdiden çok teşekkürler...

• fiorino gibi arabaya çok yakan diyen arkadaşlar acaba bizimki neden yakmıyor ? şehir içi de şehir dışı da çılgınca kullandığım halde neden 2500 km de 460 TL mazot yaktı ? bide yokuşları çıkmıyor diyorsunuz 1.3 motor 75 beygir arabadan daha ne bekliyorsunuz Allah aşkına X5 yada CAPTIVA falan kullanmıyorsunuz dikkatinizi çekerim ayrıca fiorino arazi arabası değildir..sizin arabanız çok yakıyorsa hemen servise gönderin ve ürün değişimi isteyin bazı motorlar ölü gelebiliyor bizim arkadaşın başına geldi yenisini gönderdiler.
  • Hocam muhtemelen o arabanin plaka değişmiştir. O yuzden plaka ile sorguda birsey gozukmeyebilir. Sasi nosu ile sorgulama yapmismiydiniz

• Merhaba arkadaslar,
    Fiorino panorama emotion hakkında bilgi alabilir miyim ?
    Almayı düşündüğüm araç 2010 model 60bin km.de ve dizel. 29bin TL isteniyor. Tum Panorama modelleri ruhsatta hususi olarak mi geçiyor? Bu durumda vergisi ve muayenesi binek otomobiller gibi mi oluyor? Hız limitleri nasıldır? Bilgi sahibi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

• fioriono emotion conformatic tiptronic vites aracım her geçen gün gazı yememeye başlamıştı. enjektörlerden filan şüpheleniyordum tıkandı mı acaba filan derken iyice arttı bu olay artık yokuşlarda araba gitmemeye başlamıştı. ortalama yakıt tüketimi 9.00 ları buldu derken herşey 1 hafta içinde oldu tabi

anladım ki debriyaj baskı bitmiş. servise götürdüm volan da bitmiş dediler 2200 tl gibi bir masraf çıktı. ama meğer ben 3 aydır gazdan tepki alamıyormuşum bunu anladım ve ortalama yakıt tüketimi kaç düştü sizce ? 4,7 lt

başka arkadaşlara yazrdımcı olsun diye paylaştım. volan ı yemeden debriyajı değiştirin. :)
  • blueice32 kullanıcısına yanıt
    Kaç modeldi araç acaba

• zaftolga Z kullanıcısına yanıt
    2010 model.. normalde 70-75 bin gibi değiştirmek lazım aslında arkadaşlar, ben 88000 i zorlayınca böyle oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueice32 -- 8 Mart 2015; 19:04:54 >
  • blueice32 kullanıcısına yanıt
    Demek ki 60 bin bakimindan önce satmak gerekiyor arabayi masraflari artiyor.

• Sadece baski balata degisimi ne kadar acaba? Bende yeni peugeot bipper aldim. 77binde, yakit ortalamasi 7-7,5 arasi. 3 ay kadar oluyor alali. Sanki cekis biraz düşük gibi, birde debriyaj ciddi anlamda cok sert normal midir acaba

• Otomatik vites fiorino kullanan arkadaşlar,
    Şehir içi;
    Şehir dışı;
    Yakıt tüketimleriniz nasıl?

• yeni lastik alicam 195-55-16 mi 205-55-16 mi burde marka tavsiye alabilirmiyim

• 2011 foirino konformatik(otomatik vites)
    1) aracımda şanzıman yağı nereden kontrol ediliyor acaba bilen varmi mi. veya eksildiğinde ekranda eksildiğine dair uyarı çıkarmı.
    2) motor soğukken sol tekerin oradan(motorun oradan) ara ara belli devirlerde bi çatırdama geliyor ne olabilir abaca. motor ısınınca ses kesiliyor.nasil bir ses çıkardığını youtube attım aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz.

YouTube'da "fiorino otomatik şanzıman ses yapması" adlı videoyu izleyin
    fiorino otomatik şanzıman ses yapması:http://youtu.be/7A_4gY823l0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HALİLPÜTGÜL -- 12 Mart 2015; 14:51:24 >
  • Arkadaslar merhaba. Benim bipper de bir sorunum var. Daha önceki araclarimda böyle bir durum yoktu. Koltugu hangi pozisyona aldiysam bir turlu bel agrisi sorunumu cozemedim. Sadece araba surdugum zaman belim ağrıyor. Bu tür bir sikinti yasayan varmi acaba? Koltugu indirdim, one arkaya yatirdim, bel destegini actim kapadim, direksiyonu ileri geri, asagi yukari yaptim ama nafile. Lutfen sorunu yasayan varsa veya onerisi olan varsa paylassin.

• merhaba arkadaşlar 2014 model fiat fiorino emotion modeli aldım araça multimedya cihaz arıyorum ne almayalıyım
  • izmitte ön diskleri sökmeden arabanın üzerinde tornalayan dükkan varmı ? ön fren diskleri kanal yaptı , tornalatmayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.