Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (721. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • balonlama olayını sadece michelinlerde yasadım diger hiçbir lastiklerimde sorun olmadı.lastik havalarınızın biraz düşük olması ve yollardaki görünmez kasisler balonlama yaptırmış olabilir.dediginiz gibi saglam usta bulmak biraz zor.büyük tehlike atlatmışsınız geçmiş olsun.rot balanscı benim lastikleri bile ters takmış 1.2 ay öyle sürdüm arabayı.yol tutuşu çok kötüydü aracımın üstelik performans lastigi almıştım ve birdaha almam diyordum tesadüfen lastik patladı başka lastikci lastiklerin ters takıldıgını söyledi.düzelttik ve sonra lastiklerin yol tutuşu süper oldu.malesef yarım ustalar hayatımıza kasdediyorlar..
  • Blue&me eşleştirmesi için telefonumun bluetooth menüsünden Blue&me'yi seçiyorum. Araç pini veriyor bana ama pin sormuyor bi türlü telefon. Bu arada telefonum Sony xperia neo v modeli. Sorun telefondan mıdır? Yoksa blue&me'de mi bir sorun vardır?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 7 Temmuz 2020; 18:19:52 >
  • Arkadaslar benım fio 120 bin km oldu bakıma gırmesı gerekıyor
    Servis dünya para çekti zaten garanti de yok
    120bin km de neleri değişmesi gerekiyor hangi marka yağ kullanılıyor
    Cevap verirseniz sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 120 bin olmuş aracınız ne işiniz var orada servisin yaptıgı işten daha kaliteli ve daha iyi malzemeyi yarı fiyatına yaptırırsınız.servise garantiden dolayı gidiyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: agrilion

120 bin olmuş aracınız ne işiniz var orada servisin yaptıgı işten daha kaliteli ve daha iyi malzemeyi yarı fiyatına yaptırırsınız.servise garantiden dolayı gidiyoruz...

yaptiracaz da sen ne onerirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LexiconAvenue

quote:

120 bin olmuş aracınız ne işiniz var orada servisin yaptıgı işten daha kaliteli ve daha iyi malzemeyi yarı fiyatına yaptırırsınız.servise garantiden dolayı gidiyoruz...

yagı magnetik dizel turbolular için diger parçalar zaten opar ın temiz bir usta tamamdır.servise ödeyeceginin yarısına tamamdır
  • quote:

quote:

quote:

yagı magnetik dizel turbolular için diger parçalar zaten opar ın temiz bir usta tamamdır.servise ödeyeceginin yarısına tamamdır

kullanilan yagin markasi nedir acaba ?
    diger parcalar dediginiz parcalar neler oluyor ?
    bilmedigimden soruyorum cevaplarsaniz sevinirim

• 120 bin bakımında ekstradan mazot filtresi değişir. hava, yağ, mazot, polen filtreleri ve yağ. tam sentetik olmayan yağ kullanmanızı önermem. selenia 5/30 wr p.e. bizim araçlar için en ideal yağdır. opar olio bu yağın özelliklerini karşılamakla beraber aynı viskozite ve dayanıklılığa sahip değildir. ben de 20000 bakımına girecem yakınlarda serviste 20000 bakımı yaptıran olduysa fiyatları verebilir misiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: windlover

120 bin bakımında ekstradan mazot filtresi değişir. hava, yağ, mazot, polen filtreleri ve yağ. tam sentetik olmayan yağ kullanmanızı önermem. selenia 5/30 wr p.e. bizim araçlar için en ideal yağdır. opar olio bu yağın özelliklerini karşılamakla beraber aynı viskozite ve dayanıklılığa sahip değildir. ben de 20000 bakımına girecem yakınlarda serviste 20000 bakımı yaptıran olduysa fiyatları verebilir misiniz.

Yağın tam markasını ve modelini yazarmısınız anlayamadım kusura bakmayın

• yağın markası: selenia. yağın türü: 5/30. yağın serisi: wr p.e bu yağ bizim araçların kullanma kılavuzunda belirtilen acea c2 ve fiat9.55535-s1 özelliklerini karşılayan en iyi yağ. adı duyulmamış olduğu için genelde bilinmez. üreticisi olan firma petronas formula 1 de takım sahibidir. yağlarının dünyanın en kaliteli yağları olduğunu iddia edemem; ama arştırdığım kadarıyla bizim araçlar için en ideal yağ bu markanın bu serisi. castrol çok kaliteli bir yağdır; ama volkswagen marka için en iyi uygunluğu sağlar. elf de renault için böyledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windlover -- 8 Mart 2013; 9:20:35 >
  • quote:

Arkadaslar benım fio 120 bin km oldu bakıma gırmesı gerekıyor

160 liraya servisde motor bakımını yaptır yeter.dışarda da aşağı yukarı aynı para. garanti yoksa fiyat servisleri dışardan pahalı değil.
  • quote:

yağın markası: selenia. yağın türü: 5/30. yağın serisi: wr p.e bu yağ bizim araçların kullanma kılavuzunda belirtilen acea c2 ve fiat9.55535-s1 özelliklerini karşılayan en iyi yağ. adı duyulmamış olduğu için genelde bilinmez. üreticisi olan firma petronas formula 1 de takım sahibidir. yağlarının dünyanın en kaliteli yağları olduğunu iddia edemem; ama arştırdığım kadarıyla bizim araçlar için en ideal yağ bu markanın bu serisi. castrol çok kaliteli bir yağdır; ama volkswagen marka için en iyi uygunluğu sağlar. elf de renault için böyledir.

5/30 biraz ince degilmi ben bir onceki aracım albea da selenia 10/40 kullanıyordum biraz özel bir yağ değilmi gayet ince bir yağ

• quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

160 liraya servisde motor bakımını yaptır yeter.dışarda da aşağı yukarı aynı para. garanti yoksa fiyat servisleri dışardan pahalı değil.

600 - 650 tl arasi iki servisten ayri ayri fiyat aldim dedigin 160 tl motor bakimi nerede orda yaptiralim

• quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

quote:

yağın markası: selenia. yağın türü: 5/30. yağın serisi: wr p.e bu yağ bizim araçların kullanma kılavuzunda belirtilen acea c2 ve fiat9.55535-s1 özelliklerini karşılayan en iyi yağ. adı duyulmamış olduğu için genelde bilinmez. üreticisi olan firma petronas formula 1 de takım sahibidir. yağlarının dünyanın en kaliteli yağları olduğunu iddia edemem; ama arştırdığım kadarıyla bizim araçlar için en ideal yağ bu markanın bu serisi. castrol çok kaliteli bir yağdır; ama volkswagen marka için en iyi uygunluğu sağlar. elf de renault için böyledir.

5/30 biraz ince degilmi ben bir onceki aracım albea da selenia 10/40 kullanıyordum biraz özel bir yağ değilmi gayet ince bir yağ

fiorino 1248 cc ve araç 1200 kg. yani sıkıştırma oranı yüksek. bu motora kalın yağ mı gider yoksa özelliğini yitirmeyen tam sentetik ince yağ mı gider siz değerlendirin. bence aracın tansiyonunu yükseltmenin anlamı yok. 80li yılların mersoları 2000 cc ve 90 beygirdi. benim fio 95 beygir ve 1248cc. bu beygiri üretmek için araç baya bir yırtınıyor. son olarak fiorinonun kullanma kılavuzunu internetten indirip 120.000 bakımında değişmesi gerelenlere bakıp bunları dışardan satın alıp özel serviste yaptırabilirsin. fiyatın bu kadar çıkmasının sebebi muhtemelen direksiyon, fren hidroliği ile motor soğutma sıvısının değişecek olmasındandır. yoksa fiyat oldukça fahiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windlover -- 8 Mart 2013; 14:14:03 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

600 - 650 tl arasi iki servisten ayri ayri fiyat aldim dedigin 160 tl motor bakimi nerede orda yaptiralim

160 lira motor bakımı onu yaptıracaksın. ama bununla iş bitmiyormuş fiatın sitesinden baktım bakım tablsuna göre yardımcı sistem kayışları( alternatör vb) ve triger rulmanları komple değişiyor 120 binde. trigerde 160 binde değişiyor ama sökmüşken hepsini değiştirelim diyebilirler. sana verdikleri fiyat normal o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 8 Mart 2013; 15:07:01 >

• slm arkadaslar on gun once 1.3 fıorıno combi emo aldım 95 lik takoz sıkıntım var yarı otomatık bu arada aracım benım sorunum aslında arac cok fazla yakıyor ve tomatıkte ıken rampa asla cıkmıyor anında bayılıyor ve bu yuzden manuel kulanıyorum otomatıkte vıtez araları cok kısa 90 km hızla ıken 6. vıtezde oluyorum devır 2500 olmadan vıtez atıyor bu bı sorunmu yoksa normalımı böyle sankı araba baygın gıbı devrını hıc almıyor canlanmıyor otoomatıkte ıken sreklı manuel kullanıyorum ve ınanılmaz bı performans gösterıyo sollamada süratte rampalarda harika bıde fazla yakmassa ortalamam 6.7 90 km hızla gıderken sorun yok anlık tüketım 3 la 3.5 arası yardımcı olursanız cok sevınırım adım fatıh
  • quote:

Orijinalden alıntı: 08fth

slm arkadaslar on gun once 1.3 fıorıno combi emo aldım 95 lik takoz sıkıntım var yarı otomatık bu arada aracım benım sorunum aslında arac cok fazla yakıyor ve tomatıkte ıken rampa asla cıkmıyor anında bayılıyor ve bu yuzden manuel kulanıyorum otomatıkte vıtez araları cok kısa 90 km hızla ıken 6. vıtezde oluyorum devır 2500 olmadan vıtez atıyor bu bı sorunmu yoksa normalımı böyle sankı araba baygın gıbı devrını hıc almıyor canlanmıyor otoomatıkte ıken sreklı manuel kullanıyorum ve ınanılmaz bı performans gösterıyo sollamada süratte rampalarda harika bıde fazla yakmassa ortalamam 6.7 90 km hızla gıderken sorun yok anlık tüketım 3 la 3.5 arası yardımcı olursanız cok sevınırım adım fatıh

95liklere otomatik vites koyuldumu. Bizde 75lik var otomatik e4motor denizli icinde 7 7.5ltre arasi yakiyor. Verdgnz degerler yuksek degil bu arac 5 6 ltreden fazla yakar sehir ici. Dizel aracta zaten 2500devir bites degistirme devridir. 2500de bir ust vitese gectignde motor yine maksimum tork devrinde devam eder. Illa yuksek devir istiyosaniz e modunu kapatin

• otomatiklerde 95beygir yok.pratik olarak lastik ve jant çapını bir kademe düşük takarak tork ve beygir kazanabiliriz.doblomuzda ayısını yaptıgım için hız ve ataklık ta çok artış oldugundan birde yakıt tüketimim biraz azaldıgını gördüm.orijinal lastikler 175*75*14 sonra taktıklarım 185*65*14 ben memnunum.
  • 
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.