DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..
Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir Kullanıcı
15.028
Cevap
47
Favori
1.963.188
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Fiat >> ..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 sonraki >>>
Giriş
      1917 Mesaj
      08 Aralık 2012 15:15:37
      quote:

Orijinalden alıntı: zeyat

geçmiş olsun çok fazla kesmişler

sağolun. aman diyeyim sizlerde çok dikkatli olun. sizin ve diğer arkadaşların canı yanmasın.

quote:

Orijinalden alıntı: v_efecan

teşekkürler doblo bakalım biz o zaman

niye doblo aldığınızı merak ettim şimdi ? doblolara takılıp kalmayın. peugout, volkswagen gibi markalara da bakın. benim bir tanıdığımda partner tepe var ve inanın taksiden bir farkı yok. gönlüm volkswagenden yana ama pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 8 Aralık 2012; 15:20:27 >

Şeyhim derki; "Ayıp gören gaybı göremez...’’
    • Yüzbaşı
      472 Mesaj
      08 Aralık 2012 22:30:46
      quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

bu araba ile ilk cezayı yedik. 319 tl hayırlı olsun. 70 km ile gidilmesi gerekirken 78 km ile gidilmiş. bu arabaların acilen bir ceza yasalarında değişiklik olması lazım. çok kişinin canı yanıyor ve de yanacak.

geçmiş olsun.hız limitiniz 50 km max 55kmgitmeniz gerekirken 78 km ile giderek %30 hız limitinizi aşmıssınız.bu cezayı bütün araçlar yer otomobil kamyonet motorsiklet otobüs yani tüm araçlar yer.saglık olsun yapacak birşey yok...

ya senle yada hiç...... forumda tek fio su otomobil olan.
    • Yüzbaşı
      802 Mesaj
      10 Aralık 2012 09:11:17
      Cumartesi günü kayıncoya opel astra classic 3 1,6 motor 115 beygir makyajlı - benzinli aldık.33 000 tl.Kasko bedeli 42500 tl.
      Aracı galeriden ben çıkardım 30 km kullandım , 7 ay öncede arkadaşım full linea - dizel almıştı birde onu kullanmıştım 110 km.
      özetle her iki arabada bana aman-aman fiodan çok farklı olarak gelmedi.Demekki bizim araçlar gerçekden çok iyi , bunu kullanmayanlar bilemez.
      Her iki aracda sadece 4 yolcu konforu ve taksi oluş farkları var , ne motor perfonmansı ne frenleme üstünlüğü fio dan farklı değil
      tabiki bir de galeride yeni astra4 e oturdum o tamam fiodan iyiyim dedirtiyor fakat fiyat 49000 tl gelde ver.

Sonuç olarak- bence halen fiyat ve perfonmans açısından fio çok iyi.

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      10 Aralık 2012 09:19:35
      quote:

Orijinalden alıntı: metnes71

Cumartesi günü kayıncoya opel astra classic 3 1,6 motor 115 beygir makyajlı - benzinli aldık.33 000 tl.Kasko bedeli 42500 tl.
      Aracı galeriden ben çıkardım 30 km kullandım , 7 ay öncede arkadaşım full linea - dizel almıştı birde onu kullanmıştım 110 km.
      özetle her iki arabada bana aman-aman fiodan çok farklı olarak gelmedi.Demekki bizim araçlar gerçekden çok iyi , bunu kullanmayanlar bilemez.
      Her iki aracda sadece 4 yolcu konforu ve taksi oluş farkları var , ne motor perfonmansı ne frenleme üstünlüğü fio dan farklı değil
      tabiki bir de galeride yeni astra4 e oturdum o tamam fiodan iyiyim dedirtiyor fakat fiyat 49000 tl gelde ver.

Sonuç olarak- bence halen fiyat ve perfonmans açısından fio çok iyi.

haklısınız opel lerin çok artısı olan bir araç degil..birde 4 yolcu ve taksi konforu benim araçta var fio ya devam..

• Teğmen
      211 Mesaj
      10 Aralık 2012 10:32:32
      quote:

Orijinalden alıntı: agrilion

Alıntıları Göster

geçmiş olsun.hız limitiniz 50 km max 55kmgitmeniz gerekirken 78 km ile giderek %30 hız limitinizi aşmıssınız.bu cezayı bütün araçlar yer otomobil kamyonet motorsiklet otobüs yani tüm araçlar yer.saglık olsun yapacak birşey yok...

Hız limitlerine uygun olarak her yerde ceza kesilse herhalde ceza yemeyen kalmaz.

Bizim N1 sınıfı Kamyonet - Panelvan cinsi araçlar için, Nisan ayı gibi sanırım, yeni hız düzenlemesi yapılmıştı. (Panelvan N1 olan bölüm)

Güncel Hız Sınırları
      http://www.kgm.gov.tr/S...Trafik/HizSinirlari.aspx

2011 Doblo 1.6 Premio 105 Hp + Konfor Paket Beyaz
    • iOS Beta Kullanıcısı
      1917 Mesaj
      10 Aralık 2012 12:12:41
      quote:

Orijinalden alıntı: duyguemre

Hız limitlerine uygun olarak her yerde ceza kesilse herhalde ceza yemeyen kalmaz.

Bizim N1 sınıfı Kamyonet - Panelvan cinsi araçlar için, Nisan ayı gibi sanırım, yeni hız düzenlemesi yapılmıştı. (Panelvan N1 olan bölüm)

Güncel Hız Sınırları
      http://www.kgm.gov.tr/S...Trafik/HizSinirlari.aspx

ben sanmıyorum her hız limiti ihlali yapan araca ceza kesilsin. sanırım portakalı soydum tekerlemesinde kimde kalırsa ona ceza kesiliyor.

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      10 Aralık 2012 12:29:41
      Buradan Fiat arge bolume 1.000.000 kez tekrar yazıklar olsun diyorum inşallah sesimi duyuyorlardır.
      cumartesi aldığımız astraya 200 tl ye crus (hız sabıtleyıcı) taktırdık , 1 saatte bitti.bunu neden bizim araçlara yapmıyorlar halen ayıp be.
      Arkadaşımda aurıs var yeni aldı servis hız sabıtlemeye 500 tl çekmiş 26 dolara parcayı getirttirip kendisi montaj edecek.Max.50 tl ye hız sabitleyicisi olacak.
      Aşağıdaki linki inceleyiniz isterseniz.

http://www.toyotaowners...ndex.php?showtopic=86751

• Teğmen
      231 Mesaj
      10 Aralık 2012 12:59:44
      quote:

Orijinalden alıntı: .WondercrafteR.

Alıntıları Göster

Zaten bunların hepsi aynı değil mi?

Citroen Nemo
      Fiat Fiorino
      Peugeot Bipper

ticari araçlarda parası olan için volkswagen çok konforlu bir araç hafta sonu komşunun araçla biraz gezme fırsatım oldu gerçekten çok rahat içi gayet geniş yalnız bana dediği yakıt tasarrufu istiyorsan eğer fiat marka araçlara yönel ayrıyeten bütçe açısındanda yalnız bana doblo larda çok yakar diyorlar bir cady kadar yakmaz heralde değilmi bu konuda yardımcı olucak arkadaş varmı ?

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      13 Aralık 2012 10:26:15
      quote:

Buradan Fiat arge bolume 1.000.000 kez tekrar yazıklar olsun diyorum inşallah sesimi duyuyorlardır.
      cumartesi aldığımız astraya 200 tl ye crus (hız sabıtleyıcı) taktırdık , 1 saatte bitti.bunu neden bizim araçlara yapmıyorlar halen ayıp be.
      Arkadaşımda aurıs var yeni aldı servis hız sabıtlemeye 500 tl çekmiş 26 dolara parcayı getirttirip kendisi montaj edecek.Max.50 tl ye hız sabitleyicisi olacak.
      Aşağıdaki linki inceleyiniz isterseniz.

http://www.toyotaowners...ndex.php?showtopic=86751

fiat merkeze cruse için kaç defa yazdım arge mühendisleri konu üzerinde çalışıyorlarmış 2 yıldır hala çalışma bitmedi.fiat a diyorumki bizim araçlara cruse sistemini takabilmeleri için 40 fırın degil 400 fırın ekmek yeseler nafile.hız sabitlemeyi takamazlar boşuna ne biz kendimizi nede beceriksiz arge cileri yormayalım..

• Teğmen
      222 Mesaj
      13 Aralık 2012 19:57:11
      quote:

Alıntıları Göster

fiat merkeze cruse için kaç defa yazdım arge mühendisleri konu üzerinde çalışıyorlarmış 2 yıldır hala çalışma bitmedi.fiat a diyorumki bizim araçlara cruse sistemini takabilmeleri için 40 fırın degil 400 fırın ekmek yeseler nafile.hız sabitlemeyi takamazlar boşuna ne biz kendimizi nede beceriksiz arge cileri yormayalım..

fiorino yakın zamanda tahminim 2013 yıl sonuna doğru yeni kasa çıkaracak .bu kasa 2007 den beri kullanımda .sanırım yeni kasada şu andaki eksiklikler giderilecek
      hız sabitleme , arka amatisörlerin durumu belki otm yanan far ,silgeç vb de gelebilir.

• Yüzbaşı
      993 Mesaj
      13 Aralık 2012 21:20:22
      Merak edenler icin cruise control kolunu aracin board computer ina tanitacak olan program fiat ecu scan son versiyonu itibari ile multiecuscan oldu adı. Bu program vasitasiyla serviste yapilan bir cok islem ariza kodu silme servis araligi ayarlama arac motor su yag sicakligi yakit hatti basinci elektrik voltaji olcumu vs. ( hatta kaza sonrasi airba degisinde vs araca yeni airbag modulunu tanitma islemi dahil fiat grubu tum araclar icin bir yazilim...

MODELLERE GORE ARACİN UZERİNDEKİ ELEKTRONİK KOMPONENT LİSTESİ

http://www.multiecuscan...pportedVehiclesList.aspx

2008 sonrasi grande puntolar itibariyle bir cok fiat modeline takilabiliyor cruise control e sahip sinyal kolu sonrasindan servis ariza tespit veya test cihazindan aktif ediliyor bu isleme proxy alignment deniliyor sinyal kolu boylece aracin motor kontrol unitesi (beyin) haricinde yol bilgisayari vs. Kontrol eden board computer a tanitiliyor bir cok donanim versiyonunda board computer dan sinyal koluna kablo cekili hazir duruyor bu sebepten avrupa ya giden fiolarda cruise control almak mumkun...

Turk fiorino forumundan denemeler yapanlar mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 14 Aralık 2012; 11:57:03 >

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      14 Aralık 2012 10:28:20
      quote:

Orijinalden alıntı: biyohas

Alıntıları Göster

fiorino yakın zamanda tahminim 2013 yıl sonuna doğru yeni kasa çıkaracak .bu kasa 2007 den beri kullanımda .sanırım yeni kasada şu andaki eksiklikler giderilecek
      hız sabitleme , arka amatisörlerin durumu belki otm yanan far ,silgeç vb de gelebilir.

hocam o dediginiz özellikler fiorinoda zaten var.avrupalı quboo aracında mevcut.benim tav oldugum türkiyede bu özellikler neden kaldırılıyor bizlere çok mu görüyorlar.oynar bozarız diyemi düşünüyorlar yazıklar olsun fiat a

• Teğmen
      249 Mesaj
      15 Aralık 2012 20:55:58
      quote:

Alıntıları Göster

Forum üyelerimizden bu konuda çalışan uğraşanlar var Almanyada Qubo da var. (Keşke Fiat gelin şu kadar TL takalım dese)

http://www.fiorinofuncl...m/showthread.php?tid=512

• Çavuş
      88 Mesaj
      17 Aralık 2012 12:44:25
      arkadaslar fiorinolara kış lastiğimi alcaz şimdi.hususi kullanımlara damı var mı bir bılen

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      17 Aralık 2012 15:57:54
      quote:

Orijinalden alıntı: kmdyn1982

arkadaslar fiorinolara kış lastiğimi alcaz şimdi.hususi kullanımlara damı var mı bir bılen

benim anladığım hususi kullanım olsa bile kış lastiği almak gerekiyor ruhsatı kamyonet olduğu için.

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      17 Aralık 2012 18:26:43
      quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

Alıntıları Göster

benim anladığım hususi kullanım olsa bile kış lastiği almak gerekiyor ruhsatı kamyonet olduğu için.

hususi kullanım olması farketmez ruhsatta ticari ve işyeri üzerine kayıtlı ise şehirler arası yollarda mecburi.sahil kenarlarında ki illerde şehir içi kullanım valilik kararı ile uygulanıyor.AMA HAYATINI SEVEN HERKES KIŞ LASTİGİ TAKMALI.

• Er
      2 Mesaj
      17 Aralık 2012 20:49:11

quote:

Orijinalden alıntı: burakthepascal

arkadaslar merhaba
      ben de fiorino almayi dusunuyorum.ama bi kac sorum olucak cevaplarsaniz cok sevinirim.
      -sadece esim ve ben bir de kucuk bebegimiz icin kullanicaz,guvenli bir aracmidir.
      -hususi ya da ticari olma durumlari nedir ve hangisi hangi maliyetlerle 1. kopruden gecer?
      -ikinci el 50.000 km civari temiz otomatik olani fiyat olarak ne seviyede olursa alinabilir?
      -ticari ve hususi olmasi hallerinde ne gibi farkliliklar vardir?
      hepinize simdiden tesekkurler

Bendede emo 75lik düz var cok güzel ve konforlu bir aractır. Arkası biraz zıplatır bu da normal zaten hemde bebek biraz eglenir yolculuklarda. Güvenlik açısından gayet tatminkar özelliğe sahiptir esp paketli olan. Gerci bende yok zaten hicte sorun yasamadim kayma savrulma falan.
      Her iki tür de iki köprüden gecer sıkıntı etmeyin camlı olduktan sonra. 26-28 bin lira arası bulabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      370 Mesaj
      18 Aralık 2012 09:35:30
      Bu kampnayada yeni alan varsa fiyat yazarsa sevinirim.

--ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ--
    • Er
      12 Mesaj
      19 Aralık 2012 09:41:59
      31 Aralıkta muayeneye gideceğim, lastikler hakkında hala net bir bilgi alamadım, kafam karışık. normal lastikle muayeneden geçermiyim geçemez miyim. Aracım fiorino combi. Bursada ikamet ediyorum. yardım ederseniz memnun olurum.

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      20 Aralık 2012 08:58:43
      quote:

Orijinalden alıntı: littlestar61

31 Aralıkta muayeneye gideceğim, lastikler hakkında hala net bir bilgi alamadım, kafam karışık. normal lastikle muayeneden geçermiyim geçemez miyim. Aracım fiorino combi. Bursada ikamet ediyorum. yardım ederseniz memnun olurum.

Muayeneye giriniz , muayenede lastiklerin kışlık yazlık olması değil , diş derinlikleri önemli.
      zaten şirket üzerine kayıtlı değilse kış lastiği zorunluluğuda yok.

Bizim orada bu sabah ilk kar yağdı.İşe gelirken aracımda 2 parmak kalınlığında kar vardı , yol komple karla kaplı idi.Rahat bir şekilde aşağıya indim.( kış lastiklerim var)

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      20 Aralık 2012 09:46:38
      quote:

Alıntıları Göster

Muayeneye giriniz , muayenede lastiklerin kışlık yazlık olması değil , diş derinlikleri önemli.
      zaten şirket üzerine kayıtlı değilse kış lastiği zorunluluğuda yok.

Bizim orada bu sabah ilk kar yağdı.İşe gelirken aracımda 2 parmak kalınlığında kar vardı , yol komple karla kaplı idi.Rahat bir şekilde aşağıya indim.( kış lastiklerim var)

şirket üzerine kayıtlı değilse kış lastiği zorunluluğu yok demişsiniz bundan eminmisiniz ??

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      21 Aralık 2012 08:17:12
      kanunu iyi okuyunuz , ticari araçlara zorunluluk var , bizim araçlarda ticari gözüküyor ama hususi kullanıyoruz , şirket üzerine kayıtlı olmadığı için
      zorunluluk yok.

Arkadaşım toyota aurise cruss kontrol kolu yurt dışından getirtti , kol geldi akşam takmış sıfır problem çalışıyormuş.( 100 tl altında maliyetle işi çözdü)

• Çavuş
      74 Mesaj
      21 Aralık 2012 10:50:56
      arkadaşlar bizim araçlar ruhsatta ticari diye geçmiyor ( şahsi kullanıcılar) kamyonet diye geçiyor, kullanım amacı yük nakli, hususi diye yaziyor. kış lastiği olayını buna göre değerlendirmek lazım bence.

anyway the wind blows...
    • Yüzbaşı
      802 Mesaj
      26 Aralık 2012 10:06:39
      arabamın garantisi mayıs 25 de bitiyor 35500 km oldu , garanti uzatma fiyatını sordum servise 600 tl 1 yıllık dedi.ön takım 60000 km ye kadar gecerli dediler.Motor kısmı komple garantide.
      bana 600 çok geldi , yaptırmayı düşünmüyorum , sizin görüşleriniz nelerdir.

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      26 Aralık 2012 19:51:43
      quote:

arabamın garantisi mayıs 25 de bitiyor 35500 km oldu , garanti uzatma fiyatını sordum servise 600 tl 1 yıllık dedi.ön takım 60000 km ye kadar gecerli dediler.Motor kısmı komple garantide.
      bana 600 çok geldi , yaptırmayı düşünmüyorum , sizin görüşleriniz nelerdir.

Son Günlerde Ortalama Yakıt Tüketiminiz Neler.

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      27 Aralık 2012 12:20:56
      quote:

Orijinalden alıntı: yekici

Alıntıları Göster

Son Günlerde Ortalama Yakıt Tüketiminiz Neler.

evim tepede olduğu için 6,8 litre.şehir içi düz yolda 100 km üzeri 5,5 litre 90 km altı 4.8-5 litre.
      Ama daima 6,5- 6,8 görüyorum yerimden dolayı

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      27 Aralık 2012 12:25:09
      @metnes71 Sağolasın.

peki diğer arkadaşların yakıt tüketimi nedir acaba?

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      27 Aralık 2012 13:03:35
      şehir içi 9 lt,ortalama hız 22km\h

• Çavuş
      74 Mesaj
      27 Aralık 2012 14:19:18
      e5 motor. şehir içinde çok kısa süre ve kısa mesafelerde 7-7.5. genel ortalama ağırlıklı şehirler arası olmak üzere 5.5. 20000 km ye yaklaştım ayağım da hafif olmasına rağmen katalog değerlerini görmek bir yana h.ç yaklaşmadım. sadece bir kere 1100 rakımdan aşağı 300 km şehirler arası gittim o da 4,3 oldu. acaba aranızda yaklaşan var mı?

anyway the wind blows...
    • Yüzbaşı
      694 Mesaj
      27 Aralık 2012 19:57:10
      quote:

şehir içi 9 lt,ortalama hız 22km\h

Çok değilmi 9 LT?

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      27 Aralık 2012 20:42:30

quote:

Alıntıları Göster

Çok değilmi 9 LT?

iş ve ev arası gidiş geliş toplam 6 km .araç dualogic vites,motor kışın ısınmıyor bide.

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      27 Aralık 2012 23:01:56
      quote:

Alıntıları Göster

iş ve ev arası gidiş geliş toplam 6 km .araç dualogic vites,motor kışın ısınmıyor bide.

Anladım.Bişey Daha Soracaktım.Bu Araçlarda ESP Olduğunu Nasıl Anlayabilirz acaba?

• Er
      12 Mesaj
      28 Aralık 2012 13:37:44
      2009 model fiorino için zorunlu trafik sigortası kaç lira bilgisi olan var mı? Araç bursa plakalı bursada ikamet ediyorum.

• Çavuş
      72 Mesaj
      29 Aralık 2012 08:45:33
      80 - 90 km hızla 4.6 gördüm aracım 8000 bindeken. yolda ipsala sınır kapısı londra asfaltında. ama normal ortalama 6.5 - 6.8

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      29 Aralık 2012 10:16:54
      Arkadaşlar yakıt konusunu kafanıza takmayın keyifle sürmenize bakın.lpg li bir araçtan herzaman için az yakar bizim araçlar.

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      29 Aralık 2012 18:07:52

quote:

Alıntıları Göster

Anladım.Bişey Daha Soracaktım.Bu Araçlarda ESP Olduğunu Nasıl Anlayabilirz acaba?

İlk calistirirken yol bilgisayarinda ki isaretlerden biri esp isareti olmasi lazim.

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      30 Aralık 2012 18:58:04
      ekranda ilk çalıştırmada esp ışığı var , esp devrede diye ikaz verir.

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      30 Aralık 2012 23:50:02
      quote:

ekranda ilk çalıştırmada esp ışığı var , esp devrede diye ikaz verir.

Anladım Hocam.

Bide Depo İçerden Açılmıyor Değilmi ? KOntağı SökükDışardan Anahtarla Açacağız Baktım Ama İÇerden açılmıyor Sanırsam?

• Er
      12 Mesaj
      31 Aralık 2012 10:56:41
      29.12.2012 de zorunlu trafik sigortası 279 TL ye yaptırttım. Axa sigorta'dan. Ayrıca bu sabah muayeneye gittim kışlık lastik taktırmıştım. Sorun olmadı. Oradakilere sorduğumda kışlık lastik olmasa idi de aracımın muayeneden geçeceğini söylediler.

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      31 Aralık 2012 11:55:13
      quote:

Alıntıları Göster

Anladım Hocam.

Bide Depo İçerden Açılmıyor Değilmi ? KOntağı SökükDışardan Anahtarla Açacağız Baktım Ama İÇerden açılmıyor Sanırsam?

depo içerden açılmaz dışardan anahtarla açılıyor.

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      02 Ocak 2013 10:07:27
      quote:

Alıntıları Göster

Anladım Hocam.

EVET DEPO LARIMIZ ANAHTA İLE KİTLENİYOR , İÇERİDEN AÇILMA YOK.
      depo kapağın açık iken sağ arka kapın çalışmaz , dolum sırasında pompaya çarpmasın diye emniyete almışlar.
      Bizim araçlar özellikler olarak çok iyi örnek.
      kayıncoya sıfır astra aldık sen arabayı istop et in git , aracın tüm ışıkları açık kalmış sabah tabiki akusu boşaldığından araç çalışmamış opel yol yardımını çağırmış.
      halbuki bizim kontak kapanınca tum ışıklar ( bağaj + arka koltuk aydınlatma hariç) farlar + parklar + teyip vb.kapanıyor. Yol bilgisayarımız opelden çok daha iyi kayınco benim aracda arka sağ kapı açık yazısını görünce hadiya bu bende yok dedi.

bizim araçlar gayet iyi bırakın çok yakıyor demeyi keyifle sürmenize bakınız.( çok yakmıyor - benimki daha az yakıyor diyenlere inanmayın - uzun yolda 1600 motor her zaman bizden az yakar)

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      02 Ocak 2013 11:26:48
      bizim araçların mtv si ne oldu bilen var mı arkadaşlar ?

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      02 Ocak 2013 11:47:29
      quote:

bizim araçların mtv si ne oldu bilen var mı arkadaşlar ?

828 Oldu Sanırsam Yıllık 1-6 Yaş Grubu

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      02 Ocak 2013 11:48:48
      quote:

Alıntıları Göster

EVET DEPO LARIMIZ ANAHTA İLE KİTLENİYOR , İÇERİDEN AÇILMA YOK.
      depo kapağın açık iken sağ arka kapın çalışmaz , dolum sırasında pompaya çarpmasın diye emniyete almışlar.
      Bizim araçlar özellikler olarak çok iyi örnek.
      kayıncoya sıfır astra aldık sen arabayı istop et in git , aracın tüm ışıkları açık kalmış sabah tabiki akusu boşaldığından araç çalışmamış opel yol yardımını çağırmış.
      halbuki bizim kontak kapanınca tum ışıklar ( bağaj + arka koltuk aydınlatma hariç) farlar + parklar + teyip vb.kapanıyor. Yol bilgisayarımız opelden çok daha iyi kayınco benim aracda arka sağ kapı açık yazısını görünce hadiya bu bende yok dedi.

bizim araçlar gayet iyi bırakın çok yakıyor demeyi keyifle sürmenize bakınız.( çok yakmıyor - benimki daha az yakıyor diyenlere inanmayın - uzun yolda 1600 motor her zaman bizden az yakar)

Sağolasınız Hocam.

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      02 Ocak 2013 13:43:50
      quote:

Alıntıları Göster

828 Oldu Sanırsam Yıllık 1-6 Yaş Grubu

sizin fiolar 827tl benim 2010 fiom bu yıl düştügü için 361 tl oldu.kamyonet otomobil farkı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agrilion -- 2 Ocak 2013; 13:47:40 >

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      02 Ocak 2013 14:35:51
      kaç yıl daha böyle 828 ödenecek ? kamyonetlerin ne zaman düşüyor vergisi ?

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      02 Ocak 2013 19:47:53
      quote:

kaç yıl daha böyle 828 ödenecek ? kamyonetlerin ne zaman düşüyor vergisi ?

7 yaşına bastığı zaman

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:00:52
      Fiorino hız Sabitleyici Konusunda Son Durum nedir Acaba?

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      02 Ocak 2013 23:45:42
      quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

Hocam Halen Takılamadı Değilmi? Hız Sabitleyici?

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      03 Ocak 2013 17:49:09
      Hız sabitlemeyi takmaya başarana benden 1000tl

• Teğmen
      174 Mesaj
      04 Ocak 2013 01:39:56
      Terazilerde kullanılan demir ağırlıklardan alıp hız sabitleyici yapmak lazım , 5kglik ağırlık 130 4kglik 100 ,2 kg lik 70 vs vs başka çözüm yok..Bayadır foruma girmiyordum yeni kasa C4 lerden aldım hanımla değişmeli kullanıcaz diye , bu sabah ikimizde C4'ü kim alcak diye yarıştık. Sonra ilk göz ağrım Fiorinomunu ne kadar ihmal ettiğim aklıma geldi oysa kendime ait ilk arabam ve 2 aydır yıkatmıyorum bile, yarın hakkettiği değeri kendisine göstercem iyicenee iç dış yıkatcam. Bence bizim Fiolar fiyatına göre alınabilecek en iyi araba , B sınıfı ikinci el dizel otomatik arabalar bile 35binden başlıyor ve bindiğiniz zaman yerde gidiyormuş gibi oluyorsunuz bizim kocaman aynalarımız dev gibi görüş açımız var arkamız zıplatır ama başka sorunu yoktur..Yakıt olarak başlarda özenli kullanıyordum 5.5-6 aralığında gidiyordu şimdi 7 civarında takılıyor ben herkese tavsiye ederim

• Çavuş
      53 Mesaj
      04 Ocak 2013 20:39:11
      Yılbaşına Yeni Fiorino'mla Girdim 90 Bin Bakımı Ne Kadar Bilen Varmı Epey Masraf Ettik İnş. Buda Masraf Çıkarmaz Bize

Fiorino Türkiye

2009 Fiorino 1.3 Multijet Combi Dynamic 80.000 Km
      2002 Şahin 1.6ie 78.000 Km
    • iOS Beta Kullanıcısı
      1917 Mesaj
      05 Ocak 2013 13:08:11
      quote:

Orijinalden alıntı: MsK27

Yılbaşına Yeni Fiorino'mla Girdim 90 Bin Bakımı Ne Kadar Bilen Varmı Epey Masraf Ettik İnş. Buda Masraf Çıkarmaz Bize

biz yaptırdık 10 bin bakımı 160 tl tuttu. geçen gün bandırmaya gittik randevusuz olduğu için yapmadılar. sebep olarak muayene 4 saat sürer dediler şaştık kaldık. 4 saatte motor indirilip takılıyor. bizde yaptırmadık sonraki gün bursa da yaptırdık.

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      06 Ocak 2013 17:14:14
      Klima İç hava Sikülasyonunu Açıncamı Yakıttan yiyor Acaba?

• Çavuş
      51 Mesaj
      08 Ocak 2013 11:31:17
      2009 yılı temmuz çıkışlı Fiorino Emo kullanıyorum. 130bin i devirdim. Araç tık demedi. Sadece ön amortisörleri değiştirdim tıkırtı yapıyor diye o kadar. Fiyatını hak ediyor gerçekten. Tek kötü tarafı servis bakım gibi masrafları pahalı oluşu ve her yıl muayene zorunluluğu. Babamda Caddy var onu da çok kullandım, kuzenimde Tepee var onuda kullandım. Caddy ve Tepee, Fiorinonun bir üst sınıfı araçlar arkadaşlar karşılaştırmayın lütfen. Konforu ön planda tutan büyük araçlar. Fio nun avantajı fiyatı ve tüketimidir. Tek bir sıkıntım var ; ruhsatta kapalı kasa kamyonet yazması. Hız sınırına takılıyorum her yerde(80km/sa.).
      Binek versiyonu olan Panorama almayı düşündüm ancak 43bin lira verilmez Fiorino'ya kimse kusura bakmasın.

• Çavuş
      51 Mesaj
      08 Ocak 2013 11:38:29
      quote:

Klima İç hava Sikülasyonunu Açıncamı Yakıttan yiyor Acaba?

Araçlardaki klimaların çalışma prensibinden ötürü klimayı nasıl açarsanız açın yakıttan yer. Klima elektrik gücü ile çalışır ve açıldığı anda sabit bir güç çeker alternatörden. Araçlardaki alternatörlerin yapısı gereği üzerlerine elektrik yükü bindikçe alternatörü çevirmek için gereken güçte artar. Dolayısı ile motora binen yük artar - harcanan yakıt artar. Kısaca klimayı nasıl kullandığının bir önemi yok, açtığın anda yakıt tüketimi artar.

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      08 Ocak 2013 17:20:43
      quote:

Orijinalden alıntı: karacocuk

Alıntıları Göster

Araçlardaki klimaların çalışma prensibinden ötürü klimayı nasıl açarsanız açın yakıttan yer. Klima elektrik gücü ile çalışır ve açıldığı anda sabit bir güç çeker alternatörden. Araçlardaki alternatörlerin yapısı gereği üzerlerine elektrik yükü bindikçe alternatörü çevirmek için gereken güçte artar. Dolayısı ile motora binen yük artar - harcanan yakıt artar. Kısaca klimayı nasıl kullandığının bir önemi yok, açtığın anda yakıt tüketimi artar.

Yok Yok Onu Demiyorum.Soğutma İçin Bir Tuşa Basılıyorya Kullanım Klavuzundada Bulamadım İç hava Sirükülasyonu Açıkkenmi Çalışıyor Klima?

• Çavuş
      51 Mesaj
      08 Ocak 2013 19:36:10
      quote:

Alıntıları Göster

Yok Yok Onu Demiyorum.Soğutma İçin Bir Tuşa Basılıyorya Kullanım Klavuzundada Bulamadım İç hava Sirükülasyonu Açıkkenmi Çalışıyor Klima?

üzerinde 1 2 3 4 yazan saat yönüne çevrilen düğmenin üstüne bastır. o koca çevrilen şey düğmenin kendisi. iç sirkülasyon yada dışarıdan takviye fark etmez her türlü soğutma çalışır.

• Yüzbaşı
      694 Mesaj
      08 Ocak 2013 19:57:41
      quote:

Orijinalden alıntı: karacocuk

Alıntıları Göster

üzerinde 1 2 3 4 yazan saat yönüne çevrilen düğmenin üstüne bastır. o koca çevrilen şey düğmenin kendisi. iç sirkülasyon yada dışarıdan takviye fark etmez her türlü soğutma çalışır.

Ben Tam Anlamadım Neyse Sağolasın Hocam.

• Çavuş
      72 Mesaj
      09 Ocak 2013 08:10:41
      quote:

Alıntıları Göster

Ben Tam Anlamadım Neyse Sağolasın Hocam.

o dediğin tuş basmalı değil yuvarlak düğmelerin üstündeki saola sağa kaydırma tuşu genelde sağda tutarız sola çekince dışarıdaki hava içeri girer klima soğukta açıkken bunu tavsiye etmezler çünkü yakıt artar.
      senin dediğin iç sirkilasyon tuşuna gelelim benim eski aracımda vardı tuşa bastığında torpidonun altından dinamo sesine benzer bir ses geliyordu buda içerideki havayı içeri veriyordu.
      mesela içeri sıcaksa o sıcağı tekrar tekrar üflüyor soğuksada soğuğu bu yüzdende motorla bağlantı kalmıyor
      anlıcan bizim fiolarda böyle bişey yok galiba

Sayfa:   <<     < önceki   235 236 237 238 [239] 240 241 242 243 244   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Fiat >> ..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.