Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (541. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 8TORnADO9

Benim Fiorino...Resimler küçük boyutta ama olsun...
    http://img687.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=img1312z.jpg

Fatih kardeşim siz beni mercekli zenox masrafıana teşvik ediyorsunuz. Hesap dışı masraf ettireceksiniz .Bak, sinek yollarım arabana .(konsunlar diye)

istetmeye bir çözüm bulmuşlarmı bu modellerde. çalınmaya karşı?
    Birde; arba antifrizli migeliyor. koltukları naylon kaplı mı teslim ettiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: daydirli

quote:

Fatih kardeşim siz beni mercekli zenox masrafıana teşvik ediyorsunuz. Hesap dışı masraf ettireceksiniz .Bak, sinek yollarım arabana .(konsunlar diye)

8TORnADO9 kardesim araban cok güsel olmus ortalama ne kadara mal oldu.. mercekli karartılmıs far bnmde yapacaklarımın arasında cok fena duruyo

• quote:

quote:

Daydırı kardeşim,teşekkür ederim,farları müsait olunca kesinlikle yaptır. :)Stepne işi hala aynı,benim arkalarda vardı naylon.Önlerde yoktu,aracını alınca her şeyi sorabilirsin.Araçta mutlaka antifiriz olur zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: mındfreak

quote:

quote:

8TORnADO9 kardesim araban cok güsel olmus ortalama ne kadara mal oldu.. mercekli karartılmıs far bnmde yapacaklarımın arasında cok fena duruyo

Kardeşim teşekkür ederim.Araç 31.000 TL, espli,farlar 800 TL,vites 110 TL karbon kaplama 45 TL içerisini ben yaptım dün,aracın altına pütür attırdım ve çamurluklara 150 TL,kaput koruma filmi 150 TL.Biraz masraf ettik ama güzel oldu.mercekli farları tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinogretmen

Peki o hissedilenler ne ile kapatılır(3-4 cm boyunda)

Metin Hocam
    Benim araba siyah renkli 2010 emotion
    Sol arka kapı da küç bir çizik olmuştu.her arabaya binişte gözüme batıyordu.İndirimli 25 TL/adet çizik kalemi aldım (eylül ayında)
    çiziği kapattı yeri belli ama en azından çizik arabanın rengini aldı.Şimdi çiziği çok dikkatli bakarsam farkediyorum.
  • quote:

Ön far ledleri de çok güzel olmuş güle güle kazasız belasız günlerde kullan.
    Sadece ön far ledleri yaptırabiliyormuyuz.Maliyeti ne olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentdilbaz

quote:

Ön far ledleri de çok güzel olmuş güle güle kazasız belasız günlerde kullan.
    Sadece ön far ledleri yaptırabiliyormuyuz.Maliyeti ne olur.

Mercekli fara olur zaten ledler,normal fara olmaz sanırım.Fiyatı 70 TL çifti,ayrıca teşekkürler...

• quote:

Çok Güzel Olmuş Hocam.
    Allah Kaza Bela Vermesin.
    Özellikle Karbon Kaplamalar Çok Hoşuma Gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coilover

quote:

Çok Güzel Olmuş Hocam.
    Allah Kaza Bela Vermesin.
    Özellikle Karbon Kaplamalar Çok Hoşuma Gitti

Teşekkür ederim kardeşim,ön kapılardaki kaplamalar için tam 4.30 saat uğraştım. Ama güzel oldu gerçekten.

• quote:

Fatih,aracın tekrar hayırlı olsun.Güle güle kullan.
    Resimleri inceledim.Yaptığın işlemler güzel olmuş.En çok farları beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mareatr

quote:

Orijinalden alıntı: fio48

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

her 6 ayda bir vergisinden ötürü satmayı düşünüyorum bu arabayı.

vergi cenneti olan ülkemiz işte böyle insanı canından bezdiriyor, araba için 6 ayda bir vergi , yıllık muayene her sene , birde akaryakıttan alınan aşırı vergiler ve devamlı gelen zam , arabasız kalabilirseniz ne mutlu size bütün bu sıkıntılarınız bitecek.

Arabamı kullandıkça para kazanıyorum desem inanan olmaz herhalde.

Hocam nasıl oluyor ?

Yukarıda "...arabasız kalabilirseniz ne mutlu size bütün bu sıkıntılarınız bitecek."demenizden kendimi yerine koydum.

Para kazanıyorumdan ziyade param cebimde kalıyor desem daha doğru olacaktı,aslında.

Ben ve eşim aynı iş yerinde çalışıyoruz.Kızım da bizimle birlikte olunca ailece işe beraber gidiyoruz.

İş yerime gidiş-geliş minibüs ücreti bir kişi 4 tl olunca 4tl x3 kişi =12tl x 20 iş günü =240 tl yapar.
    Fakat ben 20 günde gidiş-geliş için 40 tl mazot harcıyorum.Durum böyle olunca her ay 200 lira cebimde kalıyor.

• quote:

Benim kasko Alianz, bitmesine yakın boya koruma yaptıracağım , bu yapılan işin detayı nedir hocam , pasta cila gibi bir şey midir ?

Allianz kaskoda markalara özel kasko poliçeleri mevcut.Aracınızı kasko yaptırırken "Fiat Kasko" olarak yaptırdıysanız.
    Yılda bir kereye mahsus yetkili serviste ücretsiz boya koruma ve parlatma yaptırabiliyorsunuz.
    Kaskonuz Allianz olabilir fakat "Tüm Oto" poliçesine sahipse boya koruma ve parlatma hediyeniz bulunmamaktadır.

Bu işlemi yaparken hiç görmedim fakat ustanın dediğine göre,

1.Kaporta üzerindeki taş izleri rötuşlanıyor.
    2.Derin çizikler varsa öce pasta sonra da rötuş yapılıyor.
    3.Kılcal çizikler pastalanıyor.
    4.İşlemler bittikten sonra kaliteli Meguiars maka cila ile cilalanıyor.
    5.Ayrıca iç-dış,motor yıkama ve plastik aksam parlatılması da yapılıyor.

quote:

Arkadaşlar Allah izin verirse bende 2-3 güne fiorinoma kavuşacağım. Kaskoyu allianz dan yaptırayım diye düşünüyorum. Yakın zamanda yaptıran oldumu fiyat konusunda net bilgisi olan varmı.
    Birde benim bayide pazarlığımda ve sözleşmemde boya koruma dahil. Yani şu anda kaskonun boya bkoruma hediyesini kullanmayacağım 1 yıl sonra Aralık sonu gibi mesela (Kaskoyu allianza yaptırırsam ) boya koruma hakkımı kullanabilirmiyim. yada boya koruma istemesem fiyattan düşyorlarmı.

Kasko poliçesinin tutarları bazı durumlarda değişkenlik gösterebiliyor.(klozlar,teminatlar,yaş,ehliyet süresi, ikamet edilen il,meslek indirimi,tek sürücü vs.)

Benikisi en üst indirim seviyesinde olduğu için geçen haziran ayında 395 liraya yaptırdım.

Kasko poliçenizi Allianzın "fiat kasko" poliçesi olarak yaptırın.Boya koruma hakkınız poliçe başlangıç tarihi ile başlar,poliçe bitiş tarihi ile biter.
    Yani poliçe süresi içerisinde istediğin bir tarihte yaptırabilirsin.Hediye olduğu için istemediğin zaman fiyatta indirim olmuyor.

Yalnız bilmeniz gereken bir husus var.Poliçenizi yetkili satış ve servis olan fiat acentalarından birinde yaptırırsanız,boya koruma ve parlatmayı da aynı serviste yaptırmanız gerekiyor.Dışarıda herhangi bir acentada yaptırırsanız istediğiniz fiat servisinde
    yaptırıyorsunuz.

• Arkadaşlar bugün bir şey fark ettim.Araca gaz verirken direksiyondan olduğunu tahmin ettiğim bir yerden gıcırtı geliyor.Özellikle debriyajın tam kavrama noktasına gelince,araç kalkarken geliyor gıcırtı.Bilgisi,tahmini olan var mı?
  • quote:

Arkadaşlar bugün bir şey fark ettim.Araca gaz verirken direksiyondan olduğunu tahmin ettiğim bir yerden gıcırtı geliyor.Özellikle debriyajın tam kavrama noktasına gelince,araç kalkarken geliyor gıcırtı.Bilgisi,tahmini olan var mı?

Kavrama noktasına gelince,diyorsan baskı balatadan da gelebilir.Sen de ses içeriden geliyor zannedebilirsin.
    Kaputu açık bırakıp direksiyona da başkası geçerek sen de sesi dinleyebilirsin.
  • quote:

quote:

Benim kasko Alianz, bitmesine yakın boya koruma yaptıracağım , bu yapılan işin detayı nedir hocam , pasta cila gibi bir şey midir ?

Allianz kaskoda markalara özel kasko poliçeleri mevcut.Aracınızı kasko yaptırırken "Fiat Kasko" olarak yaptırdıysanız.
    Yılda bir kereye mahsus yetkili serviste ücretsiz boya koruma ve parlatma yaptırabiliyorsunuz.
    Kaskonuz Allianz olabilir fakat "Tüm Oto" poliçesine sahipse boya koruma ve parlatma hediyeniz bulunmamaktadır.

Bu işlemi yaparken hiç görmedim fakat ustanın dediğine göre,

1.Kaporta üzerindeki taş izleri rötuşlanıyor.
    2.Derin çizikler varsa öce pasta sonra da rötuş yapılıyor.
    3.Kılcal çizikler pastalanıyor.
    4.İşlemler bittikten sonra kaliteli Meguiars maka cila ile cilalanıyor.
    5.Ayrıca iç-dış,motor yıkama ve plastik aksam parlatılması da yapılıyor.

quote:

Arkadaşlar Allah izin verirse bende 2-3 güne fiorinoma kavuşacağım. Kaskoyu allianz dan yaptırayım diye düşünüyorum. Yakın zamanda yaptıran oldumu fiyat konusunda net bilgisi olan varmı.
    Birde benim bayide pazarlığımda ve sözleşmemde boya koruma dahil. Yani şu anda kaskonun boya bkoruma hediyesini kullanmayacağım 1 yıl sonra Aralık sonu gibi mesela (Kaskoyu allianza yaptırırsam ) boya koruma hakkımı kullanabilirmiyim. yada boya koruma istemesem fiyattan düşyorlarmı.

Kasko poliçesinin tutarları bazı durumlarda değişkenlik gösterebiliyor.(klozlar,teminatlar,yaş,ehliyet süresi, ikamet edilen il,meslek indirimi,tek sürücü vs.)

Benikisi en üst indirim seviyesinde olduğu için geçen haziran ayında 395 liraya yaptırdım.

Kasko poliçenizi Allianzın "fiat kasko" poliçesi olarak yaptırın.Boya koruma hakkınız poliçe başlangıç tarihi ile başlar,poliçe bitiş tarihi ile biter.
    Yani poliçe süresi içerisinde istediğin bir tarihte yaptırabilirsin.Hediye olduğu için istemediğin zaman fiyatta indirim olmuyor.

Yalnız bilmeniz gereken bir husus var.Poliçenizi yetkili satış ve servis olan fiat acentalarından birinde yaptırırsanız,boya koruma ve parlatmayı da aynı serviste yaptırmanız gerekiyor.Dışarıda herhangi bir acentada yaptırırsanız istediğiniz fiat servisinde
    yaptırıyorsunuz.

O zaman Kaskoyu, dışarıda fiyat acentasının yaptığı fiyata yaptırabiliyorsak dışarıda yaptırmakta fayda var.

• quote:

quote:

Arkadaşlar bugün bir şey fark ettim.Araca gaz verirken direksiyondan olduğunu tahmin ettiğim bir yerden gıcırtı geliyor.Özellikle debriyajın tam kavrama noktasına gelince,araç kalkarken geliyor gıcırtı.Bilgisi,tahmini olan var mı?

Kavrama noktasına gelince,diyorsan baskı balatadan da gelebilir.Sen de ses içeriden geliyor zannedebilirsin.
    Kaputu açık bırakıp direksiyona da başkası geçerek sen de sesi dinleyebilirsin.

Kavgrama noktası derken debriyajdan değil abi,iki plastik ya da lastik gıcırtısı.Araç kalkarken sanki kasılan iki plastik gibi,baktım ama bulamadım.Yarın ustama götüreyim bakalım.Bunun için de servise gitmek istemiyorum. Servis 110 km buraya.Burada halledemezlerse öyle gideyim artık.Nazar değidi arabama.

• quote:

Orijinalden alıntı: mındfreak

ARABASINA GÖRÜNTÜ SİSTEMİ DÜŞÜNENLERE DUYRULUR

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-kablo-aksesuar-fiat-fiorino-bipper-nemo-teyp-cercevesi-36199701/detay

Kardeşim bu görüntü sistemi içinmi, teyb için kasamı

• S.a
    Arkadaşlar birisi bugün, Yeni doblo için karda çok kayıyor memnun değilim, çok zor yol aldık dedi.
    Fiorinoların yol tutuşu ile dobloların yol tutuşu aynı değilmi.
    Bizim arabalar (fiorino) da kayıyormu karda.
  • quote:

S.a
    Arkadaşlar birisi bugün, Yeni doblo için karda çok kayıyor memnun değilim, çok zor yol aldık dedi.
    Fiorinoların yol tutuşu ile dobloların yol tutuşu aynı değilmi.
    Bizim arabalar (fiorino) da kayıyormu karda.

İlginç,adam Allah bilir kışlık lastiği olmadan gitmiştir karda.O yüzden sıkıntı olmuştur.Ben dört kışlık lastiğim ile önceki aracımı 2-3 gün boyunca 30 cm karda kullandım,asr ve esp de muhteşem bir şey.Hiç zorlanmadım.
  • 
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.