Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.273.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün servise uğradım aracı bilgisayara bağlayıp yola çıktık devri göstergesi hiç 800 altına düşmedi,hava akışı 300 lerde herşey normaldi.araba rolantide çalışırken devri göstergesi 800 ile 900 arasında.düz yolda debriyajı bırakıp gaz vermeden kendi giderken rolanti devri 900 oluyor ama yokuşa gelince araç devri kendi yükseltmiyor devir 700 e kadar düşüyor.servis normöal dedi ama isterseniz enjektörleri baktıralım dedi bende bilgisayarda enjektör basınçları normal görünce elletmedeim daha 12000km de zaten hep opet ygs li.

am u debriyaj gıcırdamsı sıkışık trafikte bugün itibariyle servise 15 araç daha gelmiş.tofaşa s,pariş etmişer debriyaj takım geli,yor.

birde ben arabayı aralık 2009 da aldım şimdi bizim garanti 3 yıl mı 2 yılmı
  • birde arkadaşlar aracı olduğu yerde rolantide dip gaz yaparsanız devri göstergesi en fazla 5200 devri gösteriyor bu tüm dizel fiorinolarda böyle yani otobanda 5200 devri geçemezsiniz bugün serviste sıfır araçlarda dahi denedik
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/z-tech-universal-angel-far-mercegi-uzunkisa-xenon-ampullu-763/productDetails.aspx?categoryid=264118&productid=otelf7631
    arkadaslar elektronık anlayan arkadaslar yardımcı olabılırmı yukarıda lınkını verdıgım alet bızım fıolar ıcın olurmu uyarmı fıoların farları acılıyormu deneyen oldumu
  • http://www.racechip.de/racechip-chiptuning/Fiat-Fiorino-1-3-JTD-16V-3285-r.html

Yukarıda ki adreste motor gücünü arttıran bir kit var.
    Bu konuda bilgisi ya da önerisiolan arkadaş varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsek69

Bu gün Medos otomotiv (Cevizli E-5) de aracımın 10.000 bakımını yaptırdım. %10 iskontolu KDV dahil 131 TL tuttu. Üstelik Aracım iç, dışı prıl prıl yıkanmış olarak teslim ettiler. Toplam işçilik tutarı 22+KDV, kalanlarda yağ( selenia 5-30 2+1 lt) ve filtreler. Kibarlıkları ve titizlikleri ile beğenimi topladılar. 24 kasımda aracımı oradan aldığımda daha resmi olarak açılışı bile yapılmamış 1 haftalık İnşaatı bir taraftan devam eden bir bayi idi. Ancak şu an sanıyorum anadolu yakasınının baş bayiliğini kırmak tan aldı ve müşteri memnuniyetinde en yüksek puan da onun. Servis tarihi gelen arkadaşlara tavsiye ederim.
    Olumsuz gördğümüzü de memnuniyetimizi de ifade edelim. Aslında forumun en yüksek faydalanacağımız konusu aldığımız hizmet, yakıt, sarf malzemesi ve aksesuarlar.
    Hayırlı Ramazanlar.....

bende aracımı medos dan almıştım ama bayi den senin kadar memnun olduğum sölenemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentdilbaz

http://www.racechip.de/racechip-chiptuning/Fiat-Fiorino-1-3-JTD-16V-3285-r.html

şimdiye kadar bir çok araçta farklı marka "power box" tabir edilen cihazları kullandım. Kullandığım araçlarda da en az 100.000 km kullanımda herhagi bir sorunla karşılaşmadım. Bu araçlardan bazıları Skoda Octavia, Chevrolet Captiva, Opel Vectra, Opel Astra...

Burada önemli olan kullanacağınız power box'un kendi üzerinde ince ayar yapmaya müsade etmesi ve güç artışının maksimumunu kullanmamanız. Yani %25'lik bir artış imkanı varsa bunu %20 ile sınırlandırmanız. Ayrıca hüsran yaşamamak adına, Fiorino gibi düşük hacimli motora sahip araçlarda ilk kalkıştaki zayıflığı yaşamaya devam edeceksiniz...

Son olarakta alacağınız markanın nispeten Dünyaca tanınmış olmasına ve Türkiyede da satın aldığınız/taktırdığınız yerin yetkin olmasına dikkat edin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nivadan -- 25 Ağustos 2010; 13:18:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nivadan

quote:

Orijinalden alıntı: bulentdilbaz

http://www.racechip.de/racechip-chiptuning/Fiat-Fiorino-1-3-JTD-16V-3285-r.html

şimdiye kadar bir çok araçta farklı marka "power box" tabir edilen cihazları kullandım. Kullandığım araçlarda da en az 100.000 km kullanımda herhagi bir sorunla karşılaşmadım. Bu araçlardan bazıları Skoda Octavia, Chevrolet Captiva, Opel Vectra, Opel Astra...

Burada önemli olan kullanacağınız power box'un kendi üzerinde ince ayar yapmaya müsade etmesi ve güç artışının maksimumunnu kullanmamanız. Yani %25'lik bir artış imkanı varsa bunu %20 ile sınırlandırmanız. Ayrıca hüsran yaşamamak adına, Fiorino gibi düşük hacimli motora sahip araçlarda ilk kalkıştaki zayıflığı yaşamaya devam edeceksiniz...

Son olarakta alacağınız markanın nispeten Dünyaca tanınmış olmasına ve Türkiyede da satın aldığınız/taktırdığınız yerin yetkin olmasına dikkat edin derim.

Nivadan arkadaşım
    önerilerini dikkate alacağım çok teşekkürler.
  • Arabamı 5 bin kontrole götürdüğümde arka kapılar acılırken takılıyor diye şikayet etmiştim.
    Elemanlar arka kapılarımı dw-40 yağ ile yağlayıp gayet iyi çalışır konuma getirdiler fakat bu
    esnada sol kapı arka kilit yağlanırken kaportaya hep yağlar aktı.Sol kapı siyah ray ile tekerlek arasına kadar.
    Eleman ne ile sildi bilmiyorum ( üstübülü bez idi ) , baktığımda silme izleri yüzeyde kalmış çizilme yok ama bariz bir bez izi var.
    Orda önemsememiştim çünki servise gitmeden önce sabahleğin yüzey parlatma cilası uygulamıştım ,
    demekki cilayı sildi diye düşünmüştüm ( izler açık renk arabanın kendi rengi diğer yerler bir ton koyu wax kaplamanın etkisi )
    tekrar cila vurursam gider zannettim.Fakat ne kadar temizleyip ve cila vurdum ise bu izleri yok edemiyorum .
    O kısımdan wax lı cila tabakasını nasıl komple sile bilirim , önerilerinizi rica ederim.( Pasta kullanmadan - pasta son care )
    Ayrıca 3 ve 6 aylık boya koruma için kendiniz nasıl bir uygulama yapıyorsunuz hangi marka ürün alıyorsunuz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: fio48

quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyar3460

Arabamı aldıktan bir hafta sonra İstanbul'dan Tokat'a gittim. Mahmutbey OPET te depoyu fulleyip yola çıktım. Araçta 6 kişi olup bagaj tıka basa doluydu. Klima da 350-400 km. açık şekilde Amasya OPET'e kadar gittim. Burada depoyu tekrar fullediğimde 115 tl.lik mazot aldı. 690 km lik yolu ortalama 0.165 tl/km gitmişim.

Yakın bir zamanda ise gayet iyi yakıt sarfiyatı olmuş.Geçen seneler ise hesabı tekrar yapmak lazım.

Bu sene temmuz ayında memleketime giderken ölçtüm. Zaten arabayıda alalı 1,5 ay oldu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

arkadaslar eski aracimdan kalma pioneer teyp var elimde fiorino nun teybi sokulebiliyormu ? sokulebiliyor ise bluetooth ozelligini bozarmi sokulmesi

iyi geceler :)

Piyasada fiolar için teyp çerçeveleri mevcut, bu yüzden elinizdeki teybi çerçeveyle birlikte takabilirsiniz. Fakat 2008 modellerde bluetooth yani blue&me var mıydı bilemiyorum.Varsa bu özellik sökülünce haliyle kullanılamayacaktır.Fakat bizim teyplerin ses çıkışı gayet iyi.Kötü olan hoparlörler.Önlere 13 cm arkalara da 10 cm kaliteli hoparlör takılırsa ses kalitesi daha da artacaktır.

Arkadaşım merhaba.Önlere 13 cm arkalara 10 cm demişsin ön kapılar yuvarlak 13 cm değilmi oval filan değil bi araç vardı ön kapıları sökmüştü teypci arkadaşım içinde yan koyulmuş oval çıktı fakat kapak yuvarlak benim arkada hoparlör yok combimix active aracı olupta arkada hoparlörlü olan varmı yardımcı olurmusunuz var ise tesisatı var demektir taktırırım yok ise hiç teybi çıkarttırıp kablo mablo çektiremem içine ediyolar aracın sonra teypciler
  • quote:

Orijinalden alıntı: biehz

quote:

Orijinalden alıntı: simsek69

Bu gün Medos otomotiv (Cevizli E-5) de aracımın 10.000 bakımını yaptırdım. %10 iskontolu KDV dahil 131 TL tuttu. Üstelik Aracım iç, dışı prıl prıl yıkanmış olarak teslim ettiler. Toplam işçilik tutarı 22+KDV, kalanlarda yağ( selenia 5-30 2+1 lt) ve filtreler. Kibarlıkları ve titizlikleri ile beğenimi topladılar. 24 kasımda aracımı oradan aldığımda daha resmi olarak açılışı bile yapılmamış 1 haftalık İnşaatı bir taraftan devam eden bir bayi idi. Ancak şu an sanıyorum anadolu yakasınının baş bayiliğini kırmak tan aldı ve müşteri memnuniyetinde en yüksek puan da onun. Servis tarihi gelen arkadaşlara tavsiye ederim.
    Olumsuz gördğümüzü de memnuniyetimizi de ifade edelim. Aslında forumun en yüksek faydalanacağımız konusu aldığımız hizmet, yakıt, sarf malzemesi ve aksesuarlar.
    Hayırlı Ramazanlar.....

bende aracımı medos dan almıştım ama bayi den senin kadar memnun olduğum sölenemez.

Biehz arkadaşım sanıyorum bir olumsuzluk yaşamışın. Malesef hemen hemen tüm servislerde olumsuzluk var. Zira Tamirat alanına sizi sokmuyorlar. Siz her seferinde araç kabuldeki şahsa birşeyler anlatıyorsunuz. Ve usta anlasın diye dua ediyorsunuz. Daha bü gün Tofaş merkezden tekrar aradılar. Geçen ay bagaj kilidini değiştirmek için gitmiştim. Herhangi bir problem yaşamadan garantiden hallettiler. Telefondaki şahıs bana ustaların çalışması temizliği ve düzeni nasıl gibisinden birşeyler söylediler. Tamirat hakında bir sürü soru sordular. Dalgamı geçiyorsunuz dedim. Kim ustayı görmüş ki. Hangi parçayı taktığını hangi yağı kullandığını nereden bileceğizki. Aklımızda sadece bize hoşgeldin diyen ve güle güle diyen bir şahıs ve faturanın silüetinden başka birşey yok. Oda 10 üzerinden 10 diyorum. Ama garanti bitince bedava bile olsa servis ile işim biter. Çünkü serviste ustam diyeceğim ve danışacağım bir kimse yok.
  • quote:

quote:

quote:

arkadaslar eski aracimdan kalma pioneer teyp var elimde fiorino nun teybi sokulebiliyormu ? sokulebiliyor ise bluetooth ozelligini bozarmi sokulmesi

Piyasada fiolar için teyp çerçeveleri mevcut, bu yüzden elinizdeki teybi çerçeveyle birlikte takabilirsiniz. Fakat 2008 modellerde bluetooth yani blue&me var mıydı bilemiyorum.Varsa bu özellik sökülünce haliyle kullanılamayacaktır.Fakat bizim teyplerin ses çıkışı gayet iyi.Kötü olan hoparlörler.Önlere 13 cm arkalara da 10 cm kaliteli hoparlör takılırsa ses kalitesi daha da artacaktır.

Arkadaşım merhaba.Önlere 13 cm arkalara 10 cm demişsin ön kapılar yuvarlak 13 cm değilmi oval filan değil bi araç vardı ön kapıları sökmüştü teypci arkadaşım içinde yan koyulmuş oval çıktı fakat kapak yuvarlak benim arkada hoparlör yok combimix active aracı olupta arkada hoparlörlü olan varmı yardımcı olurmusunuz var ise tesisatı var demektir taktırırım yok ise hiç teybi çıkarttırıp kablo mablo çektiremem içine ediyolar aracın sonra teypciler

Benim aracım combimix active. Arkada hoparlörler mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bey@zıt

quote:

quote:

quote:

Benim aracım combimix active. Arkada hoparlörler mevcut

allah allah çok ilginç bi durum bende yukardan yerini gördüm ama ses mes yok teypten de ayar yaptım ön arka balance ayarını gene yok ne iş anlamadım şimdi bu işi akşam iyice bakıyım bari panzot kenarında dimi yerleri var ?
  • quote:

quote:

quote:

Önleri ne söktüm ne de gördüm fakat 13 cm oldukları kesin.Fakat arkaları gördüm yuvarlak ve 10 cm olduğu da kesin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Önleri ne söktüm ne de gördüm fakat 13 cm oldukları kesin.Fakat arkaları gördüm yuvarlak ve 10 cm olduğu da kesin.

TEŞEKKÜR EDERİM GÜZEL CEVABINIZ İÇİN O ZAMAN ARAŞTIRALIM BAKALIM DA EN İYİSİNİ ALACAĞIM ÇÜNKÜ BASİT 2 HOPARLÖR ALIP GEÇMİYİM DİYORUM
  • quote:

quote:

quote:

Arabamı aldıktan bir hafta sonra İstanbul'dan Tokat'a gittim. Mahmutbey OPET te depoyu fulleyip yola çıktım. Araçta 6 kişi olup bagaj tıka basa doluydu. Klima da 350-400 km. açık şekilde Amasya OPET'e kadar gittim. Burada depoyu tekrar fullediğimde 115 tl.lik mazot aldı. 690 km lik yolu ortalama 0.165 tl/km gitmişim.

Yakın bir zamanda ise gayet iyi yakıt sarfiyatı olmuş.Geçen seneler ise hesabı tekrar yapmak lazım.

Bu sene temmuz ayında memleketime giderken ölçtüm. Zaten arabayıda alalı 1,5 ay oldu.

O zaman gayet iyi.
    Bugün Burdur Bacak'a gittim.728 kmdeyken depoyu tekrar doldurdum.40,47 litre(litresi 3,04 lira) yakıt aldı.Km'de 0,168 kuruş yakmış.100km şehir içi de mevcut.
  • quote:

TEŞEKKÜR EDERİM GÜZEL CEVABINIZ İÇİN O ZAMAN ARAŞTIRALIM BAKALIM DA EN İYİSİNİ ALACAĞIM ÇÜNKÜ BASİT 2 HOPARLÖR ALIP GEÇMİYİM DİYORUM

Hoparlörlerin adiliğini görünce şaşırmayın.Çin malı bile kalite durur yanlarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efebatur

Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum hepinizden allah razı olsun allah hepimize kazasız belasız günler nasip etsin
    Qarez75 arkadaşım pronto classic i tansaştan 7.9 tl aldım arabayı yıkayıp kuruladıktan sonra kaportanın her parçasına (kapı çamurluk vs parçalara) birer defa prontoyu püskürtüp mikrofiber bez ile kuvvetlice bastırarak sildikten sonra kaportanın ışıl ışıl parladığını görürsünüz ve bu baya bir uzun süre gidecek gibi 2 gün oldu hala kaportanın üzerinde toz yok arkadaşlar

Ayrıntılı Bilgiler İçin Teşekkür Ederim.En Kısa Zamanda Deneyeceğim

quote:

Bugün Fethiye' deydim resmi de bugün Fethiye'de çektim.Fethiye'ye giderken ortalama 5.4 litre idi.Vardığım an ortlama 5 litreydi ve şehir içinde de 5.5 litreye çıktı.Şu an gelirken rampa çıktığım için ortalama 5.8 litreyi gösteriyor.

Bu 534 kmnin 180 kmsi uzun yol + 255 kmsi 4 kişi,klima açık uzun yol + 100 km ise klima açık şehir içi.

Bilgiler İçin Teşekkürler Fio48 ..

quote:

quote:

İyi günler arkadaşlar. Sitenizi 6-7 ay takip ettikten sonra geçen ay itibariyle 2010 model fiorino emotion sahibi oldum. Aracı 9.500 km de aldım. Şu an araç 14500 km de. Genel olarak araçtan memnunum.

Aracınız hayırlı olsun,güzel günlerde kullanın.

Aracımdan ben de memnunum.

Bende Aracımı Çok Seviyorum ve Memnunum Arkadaşlar , Allah Hiçbirimizi Utandırmasın İnşallah

quote:

Orijinalden alıntı: kral6868

aracı aldık sayılır ama renkte kararsızım hala sıyah mı gri mi hangisi daha güzel acaba

Kesinlikle Çöl Grisi Yada Beyaz , Benim Aracım Beyaz Bilhassa Beyaz İstedim ve Aldım Acaip Yakıştırıyorum Fiorino'lara Beyazı ..
    Üstelik Bir Çok Avantajın Var Beyaz Renkte

quote:

Orijinalden alıntı: hammer8

Ben beyaz aldım ve çok memnunum ne kir gösterir ne toz

Kesinlikle Katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coilover -- 25 Ağustos 2010; 18:52:32 >
  • arkadaşlar vitesi kaç binde değiştireyim ? ben aldığım günden beri belki 80 km üstüne çıkmadım uak ufak kayıp gidiyorum 2000 binde filan değiştiriyorum devrini alınca yanlışmı yapıyorum ? dizel tecrübem pek yokta
  • quote:

arkadaşlar vitesi kaç binde değiştireyim ? ben aldığım günden beri belki 80 km üstüne çıkmadım uak ufak kayıp gidiyorum 2000 binde filan değiştiriyorum devrini alınca yanlışmı yapıyorum ? dizel tecrübem pek yokta

Rampalar hariç 2500 devirde değiştiriyorum.Kullanımıma göre en ideali bu gibi.2500 devirde değiştirdiğim zaman devir 2000 lere düşüyor.Böylelikle turbo kaybı yaşamıyorum.İlk aldığımda hep 3000 devirde değiştiriyordum fakat yakıt sarfiyatı açısından bıraktım.
  • 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.