Şimdi Ara

AMERİKAYI İLK KEŞFEDEN??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
10.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ensartas

ARKADAŞLAR BENİM BİLDİĞİM Kİ GEÇENLERDE Bİ GAZETE DE YAYINLANMIŞTI AMERİKAYI ÇİNLİ MÜSLÜMANLAR KEŞFETMİŞTİR HERKESTEN ÖNCE BEN DE BÖYLE BİLİYOM BELKİ DE YANLIŞTIR

Yok canım evangelist yahudiler keşfetmişler önce orayı dünyanın sonu sanmışlar daha sonra siyah saçlı isveçlilerle beyaz afrikalılar bulmuş. Adaya önce kana susamışların başkenti anlamına gelen ammuruko demişler daha sonra söylene söylene amriko amrika amerika olmuş.
    Rakı kavun rakı kavun rakuna döndü biraz ama idare edin

• quote:

Orjinalden alıntı: UndeRqRo.uNd

elemanın adı Ameriko vepuçi mi neydi o gitmiş ben afrikaya(galiba) geldim galiba demiş dönmüş arkadasından giden başka i eleman da annaaaa burası yeni bi yer demiş...

• Valla ben Amerika'yı Cristof Colomb denen bir şahısın bulduğunu duydum,sonra ölmüş mü bişe olmuş o yüzden yolcuğula onun yardımcısı Americo Vespuchi devam etmiş ve onun adı konulmuş.
    Fakat şuda var şimdi ilk insan gruplarının asya'da ortaya çıktığı düşünülüyor ve amerika'yı ilk keşfedenlerin asya'dan amerika'ya bering boğazımı neydi (adını hep unutuyorum)ordan geçerek ilk keşfedenlerin göçebe asya insan gruplarının olabileceği söyleniyor.
  • o dediğin macellan ....

amerika konusu bu topic de önceki sayfada anlattığım gibi...
    hayret bişey önceden herkesin bildiği şeyleri bilmeyen ne çok insan türemiş...

bu arada senin imzan çok hoş ama o kadar büyük bir şey kurallara aykırı değil mi açılacak sayfaları ağırlaştırıyorsun hep...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsgan -- 21 Mart 2005, 19:59:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: barsgan

o dediğin macellan ....

amerika konusu bu topic de önceki sayfada anlattığım gibi...
    hayret bişey önceden herkesin bildiği şeyleri bilmeyen ne çok insan türemiş...

bu arada senin imzan çok hoş ama o kadar büyük bir şey kurallara aykırı değil mi açılacak sayfaları ağırlaştırıyorsun hep...

bana durduk yerde niye sataşıyorsun ki?
    iki satır yazdım diye kendini alim mi sandın?
    senin yazdığını buraya neden koyayım ki bana ne yararı olacak?ayrıca yazdığın yazıyı görmedim.
    bu arada kimse herşeyi bilmek zorunda değil,ben sadece buraya bildiğim kadarını paylaşmak için mesaj attım.

saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi squ@dron -- 21 Mart 2005, 20:46:37 >

• quote:

bu kısmı dışında yazdıklarımda seni hedef almadımki zaten.....

ayrıca o yüklü imzanı kaldırdığın içinde teşekkür ederim...
  • O zaman tamam.Ne bileyim öyle deyince bende yalnış anlamışım.
    Bir yalnış anlaşılma olmuş.
    Doğru konuş ciğerimi ye
    O zaman ben söyledikleri mi geri alıyorum
    Barıştık ok?
  • ok

her lafı (mı) ciddiye alma zaten..

burada msj ların yarısı ciddi değil...

arkadaşlar her zaman hoşgörü..
  • beyler amerikanın gerçek kaşifleri vikinglerdir
    gidinde biraz tarih belgeseli izleyin
  • quote:

Orjinalden alıntı: barsgan

ok

her lafı (mı) ciddiye alma zaten..

burada msj ların yarısı ciddi değil...

arkadaşlar her zaman hoşgörü..

ok
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesmerina -- 23 Temmuz 2005, 16:00:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesmerina

hicretten 240 sen sonra müslüman denizciler taafından bulundu ve onun için bile şiir sölendi

Lodos üstünde bulundu o diyar
    Septeden 4000 mil uzar
    Hangi tarihte bulundu iş bu yer
    Anlatayım tarihçiler bak ne der
    Tarihi hicret bu idi o zaman
    Ta 870 tam o zaman
    İş bu tarihte bulundu o zemin
    ismine ANTİLYE dediler hemin

Rakdaşalar bize anlatılanlar tamamen batının yalanları biraz araştırısak neyin ne olduğu anlaşılır

tavsiye kitap :" Yalan söyliyen tarih utansın"

"hak geldi batıl zail oldu hak geldi batıl bir şey icat edemez oldu" (ayet)

kardeş bu da ayrı bi konu.. sen taa hicretten öncesine gittin be yafs

• Merhaba,

Amerikayı Colomb'dan yaklaşık 2000 yıl önce Çinlilerin keşfettiğine dair bir söylenti var. Aynı tartışmalar matbaa içinde hala çözülememiş durumda. Olayın Colomb'a maledilmesinin en büyük sebebplerinden biri Gutenberg matbaanın icat edildiği ve yaygınlaştığı dönemde Avrupa'nın en önemli denizcilerinden Colomb'da
    Amerika'ya gitti. Gittiği yerin Amerika değil de Hindistan olduğunu düşünüyordu. Çizdiği harita daha önceki haritalarla karşılaştırıldığında Avrupa'nın önemli denizcilik firmaları Amerika'ya gitmeye başladılar... Matbaada aktif bir şekilde kullnılmaya başlayınca "En gerçek haber kendi gördüğündür" mantığıyla Colomb'a maledildi...

Maalesef Azteklerle, Mayalarla, İnkalarla başlayan ulusal katliamlar hala devam etmekte...

Bakınız: Yıldıların Jeanne'i Üçlemesi Üçünkü Kitap: Amerikan Çiçeği İthaki Yayınevi.
    Cristof Colombo'nun Maceraları: Kitap Yayınevi

• şimdi türklerin bulduğunu kanıtlasak ne olcakki.çıkın la ordan biz bulduk orayı boşaltın mı dicez?
    şakası tabi işin bu hemen kızmayın
    anlaşılan o ki kesin bişi yok galiba?
  • colomb falan hikaye orasizaten kesfedilmis kizilderililer tarafindan adamlar orda yasiyomus bir uygarlik yani daha otesi varmi kesfetmek bildigimiz uzere hic bulunmamis biseyi bulmaktir bunlarinki hikaye
  • arkadaşlar madem konu kıtalar ,bişey sormak istiyorum türklerin şu anda yokolmuş bi kıtadan geldiğini okumuştm bi yazıda hatta Atatürk'ün de araştırmaları vardı o kıta hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: E53

arkadaşlar madem konu kıtalar ,bişey sormak istiyorum türklerin şu anda yokolmuş bi kıtadan geldiğini okumuştm bi yazıda hatta Atatürk'ün de araştırmaları vardı o kıta hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

• BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN BEN

HE HE BEN OLUM YA BOŞUNA ARAMAYIN GEÇEN HARİTADA BULDUM
  • walla ben deilim abii!!!!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.