Şimdi Ara

Spor Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
68.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: proteo

Bu tür destek ürünleri testesteron hormonunu arttırıcı etkenler ihtiva ediyor. Vücutta bu hormonla ilgili dengeyi bir şekilde bozuyor. Bıraktığınız andan itibaren vücut bu dengeyi uzunca bir süre sağlayamıyor. Hormonların dengesini bozmak Allah korusun ilerisi için baş ağrıtıcı sonuçlar verebilir.

şuana kadar amino, creatin, bcaa, karbonhidrat, protein, ve aklıma gelmeyen şeylerden kullandım..
    hiçbiri aama hiçbiri testesteronu tetikleyici etki yapmaz tribulsu dışında.. kaldıki tribulusta bulgaristan patentli insanda testesteronu tetikleyen bir bitki.. sadece bulgaristanda ve yunanistanda yetişiyo diye biliyorum ama patent bulgarlarda..

bu tür destek ürünlerinin hiçbiri hormonlara dokunmuyo.. karaciğer testlerim vucut sinir sistemi vs. testlerim vitamin kontrol böbrek kontrol testlerim kan sayımlarım hepsi Allaha şükür taş gibi..

şimdi hormonların değişimi ilerde bir etki yapmaz o anda bi etki yapar yani bugün kullanılan birşeyin etkisinin çok sonralarda çıkması gibi birşey sözkonusu değil.. ayrıca bıraktığımız anda ndn vucut dengesizleşiyo biz bilimsel bi iş yapmıyoruzki yaptığımız kasa max. kan pompalayarak lifleri arttırmak bırakınca tek etkisi kasların küçülmesi ki tekrar başlandığında çok çabuk bi sürede kas hafızasından yararlanılıp eskiye dönebiliyosun.. ayrıca şişmanlık ve buna bağlı yağ sarkmaları senin dediğin bıraktıktan sonra Beslenmenin dewamından ileri geliyo.. bırakınca sadece beslenmeyi ayarlamak vucut için yetiyo..
    kaldıki spor esnasında salgılanan hormonlar bıraktıktan sonra hiçbirşekilde yıkıcı etki yapmaz..
    yaptığın zamanda sağlıklı ilerlersin bıraktıktan sonra ise günlük yaşantını sürdürürsün.. zaten başlayan ve seven kolay kolay bırakamz..

şimdi bizim ülkemizde hala bu yanlış war.. yani Amerika ekmeğine protein katıyo amino asitleri bakkalda satıyo biz hala hap diyoruz ilaç diyoruz bunlara.. arkadaşım git bi havaalanına dış hatlar kapısından çıkanları anlayabiliyosun Türkmü yabancımı diye.. adamların hepsi gördüğün üzer gayet sağlam gelişmiş..

ama bizim ülkemizde bu olay böyle değil.. bu spor sadece estetik değil.. ağırlık kaldırmak bir haz.. düzgün biçimde yapması bir haz.. zaten o sokaklarda kol göğüs gösterenlerin hiçbirinin sonu hayra gitmiyo ya sporu bırakırlar yada profosyonel işlere girip batırırlar kendilerini..

bunun için ltf. araştırmadan bilmeden yorum yapmayın.. açıp okuyun ne ne işe yarıyo diye..
    tavukta protein war proteinin yapı taşı amino asit sütün yapı taşı amino asit ben bunu dışardan takviye alsam ne gibi bi zararı olr ? balığın bi kilosunda 2 gr. creatin maddesi war vucuttaki atp sisteminde enerji açığa çıkmasını sağlıyo şimdi bir kilo balık yerine 300gr. yiyip dışardan 5gr. creatin almak çokmu mantıksız ?

dışarda konusurken insan dışı varlık gibi bakıyolar bize yok o yenirmi yok o içilirmi ama görüyoruz sokaklarda kalem gibi kolu olup sabah 2 tost bi çayla akşama kadar duran top peşinde koşturup kendinden aciz insanları.. biz Türküz dostum bizim kanımızda war bu iş.. ağır sporlar, güç kuvvet bizim genetiğimizde..
    çok başarılı olabiliriz bu konularda ama ne yazıkkı cahil bi topluma sahibiz..

• yapılan sporun etkisini korumak için spor öncesi ve sonrası neler yapılması gerekir. spor salonuna gidiyorum yaklaşık 2 saat spor yapıyorum. mesela önce ve sonra neler yemek gerekir yada yemek ne zaman yemeliyiz?(uygun şeyler yaani) sıvı tüketmnin gerektiğini biliyorum.. başka neler tavsiye edilir?

• Salona gittiğinizde size bir program verirler. Verilen bu program kilonuza uygun olur. Çok kilolu iseniz yoğun bir program bekler.

Ancak kilonuz az ise daha az ağırlık ile başlarsınız ama kademeli olarak arttırırsınız. Yemek konusunda ise spor salonuna gitmeden 90 dakika önce hafif yemekler yeyin bence fakat spordan sonra daha fazla yerseniz ve devamlı olarak giderseniz faydasını görürsünüz.

Ben 1 ay gitmeme rağmen faydasını gördüm.
  • spor salonuna tok karına gitmemenizi öneririm. Ayrıca body, yüzme gibi sporlara başlamadan önce ısınma hareketleri yapmanızda fayda var.
  • Gitmeden 2 saat önce abarmtadan bişiler yenmeli diye biliyorum... sonrasında da portakal suyu makarna ,pilav üstü tavuk göğsü falan yemek gerekir.. Body ye 1 ay gittim yararını gördüm... 1 yıl sonra bidaha gittim yine yararını gördüm... Stres gidiyo ..kilo alıyosun ve vücud 1 ayda bile şekilleniyo... 3 ay yada 6 ay gidince nolur siz tahmin edin..
  • en basıt halı spor öncesı meyva spor anı ılk ısınma bıttıkten sonra bır bardak sut yada muz cıllop gıbı gelır vucuda
  • spora başlamadan önce makarna yemelisin spor sonrasında süt,meyve
  • makarna
  • herkez bu ısı bılıyo cıdden en azından neyın faydalı olacagını her meyva her sebze her yemek faydalı yeterkı ne zaman nekadar yenılecegını bılse yeter meyvanın 3 cesıt faydası var spor yapana spordan önce tam hatırlayamıyorum spor ortasında meyva suyu olarak vıtamın galıba bıde sonrasında yenılırse %70 su ıhtıyacını falan olması lazımdı unuttum ama en guzelı bı hocaya sorsanız daha ıyı

http://www.gymuniversal.com/htmller/egzersiz/body.htm

burda hersey ayrıntılı acıklanmıs besınler beslenme hareketler felan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 87akin-izmir -- 16 Nisan 2008; 14:11:52 >
  • spordan 2 saat önce makarna pilav gibi şeyler tüketiyoruz antremanda karbonhidrat olsun diye..
    1.30 saat kala 2-3 muz lifli gıdalardan olduğu için mideni tok tutar antreman esnasında bulantı yapmaz..

antremandan hmn sonra vucut kortizon hormonu salgılar bu hormon kasların istediği proteini yine kendi kaslarından sağlamasına yöneliktir bu yüzden bi basit karbonhidrat [meyve suyu] kortizolu bastırır..
    daha sonrasında vucut için gereken protein ve karbonhidrat alınır keyfe bakılır..
  • bence amino asit universal 3001 6 tablet antremandan 1 saat önce yarım saat önce hardline whey protein aynısı antremandan sonra ve yatarken yaparsan en fazla 3 ayda vücudun müthiş olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Sabbath -- 15 Nisan 2008; 20:26:49 >
  • yada zayıf isen Universal Nutrition - Gain Fast kullan 5 kup 350ml su ile karıştır antremandan 1 saat önce iç antremandan bi saat sorada aynı şekilde iç 2-3 ay yeter tabi zayıf isen çünkü bu Universal Nutrition - Gain Fast sadece protein tozu değil kiloda aldırıyor karbonhidratlar var içinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: destructive

spordan 2 saat önce makarna pilav gibi şeyler tüketiyoruz antremanda karbonhidrat olsun diye..
    1.30 saat kala 2-3 muz lifli gıdalardan olduğu için mideni tok tutar antreman esnasında bulantı yapmaz..

antremandan hmn sonra vucut kortizon hormonu salgılar bu hormon kasların istediği proteini yine kendi kaslarından sağlamasına yöneliktir bu yüzden bi basit karbonhidrat [meyve suyu] kortizolu bastırır..
    daha sonrasında vucut için gereken protein ve karbonhidrat alınır keyfe bakılır..

hocam bir konuya deyinmek istiyorum bunları yaparak anca 3-4 ay en fazla 5 ay ondan sonra kaslar yıkıma başlar ( katabolizma ) bunun için protein tozu kullanmak gerekir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bench.Press

quote:

spordan 2 saat önce makarna pilav gibi şeyler tüketiyoruz antremanda karbonhidrat olsun diye..

hocam bir konuya deyinmek istiyorum bunları yaparak anca 3-4 ay en fazla 5 ay ondan sonra kaslar yıkıma başlar ( katabolizma ) bunun için protein tozu kullanmak gerekir

cok haklı gercekten haklı 4-5 aydan sonra proteın tozu kullanılması gerekıyor kas gelısımınde proteın sart ortlama 60gr alınması gerek vucut gelıstıkce gereksınımler artar

• Eğer amaç kilo vermekse spordan önce mümkünse tok olunmamalı. Isınma es geçilmemeli mutlaka yaklaşık 20 dk ısınmalı. Spordan sonra yine hafif bir şeyler atıştırılmalı. Spordan sonra yenilen yiyecekler vücut tarafından çok daha çabuk yakılıyor. Amaç kilo vermezse uyulması gereken 1 ci kural bu. Spordan önce tok iseniz spordan sonra tekrar yemek yeme ihtiyacı hissedeceksiniz bu da size kilo olarak geri dönecek.
  • senın taktıgın tam tersını yapıyorum kılo alııyorum gercekten kılolular ac karna yapmalı normalde yemekten 1-1.30 saat sonra yapılır. spor yanı yarı ac, tok karna zarar verır hele mekık hayatta cekemessın ceksende zararını görursun mıdeye spordan sonra asırı yemek yıorum gecede cok yıorum acayıpte kılo aldım kılo alamıyanlarında taktıgı buu
  • ya bana antrenörüm metobolizman hızlı dedi ben yiyorum yiyorum alamıyorum ya ekmek et pilav makarna çok fazla yiyorum ama yok yani ya 68de kaldım

amino asit kullancam antremandan önce tok karna kullanırsam daha iyi olur o halde?
  • Bence hiç bir şekilde bu tür etkenler kullanılmamalı. Her ne olursa olsun hiçbir şey özelliklede kilo almak amaçlı vücut dengesini bozacak bu tür etkenlere başvurulmamalı.

quote:

Orjinalden alıntı: KLeKS

ya bana antrenörüm metobolizman hızlı dedi ben yiyorum yiyorum alamıyorum ya ekmek et pilav makarna çok fazla yiyorum ama yok yani ya 68de kaldım

amino asit kullancam antremandan önce tok karna kullanırsam daha iyi olur o halde?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KLeKS

ya bana antrenörüm metobolizman hızlı dedi ben yiyorum yiyorum alamıyorum ya ekmek et pilav makarna çok fazla yiyorum ama yok yani ya 68de kaldım

sporu bıraktımı 63 dusuyorum basladım mı 1.5 ayda 70 cıkıyorum cunku gereklı olan neyse onu yıorum benımde metabolızma cok hızlı ne yaparsan yap bır anlık yorulma sonra gecıyor zaten metabolızması hızlı olan ınsan bı oturusta cok yıemez butun saglıkcıların ddedıgı gıbı az ve sık yemek yemek kardes sana bı taktık makarna pırınc bulgur bu ucunu cok yıeceksın özellık le plav ustu yemekelrını meslea plavla kuru fazulye yad anohut, bulgurlu nohut yogurtlu tavuk da ye kızartma yede fazla yeme patates haslaması olabıldıgınce cok yee pekmezıde gun ıcınde kola nıyetıne ıctınmı hem kan yapar hem demır vıtamını dıye tabır edılır yalnız cay ıcmıceksın sıgarada ıcmıyosan ıstedıgın kadar hızlı ol enınde sonunda kılo alırsın ögun sayını artırmaya gayret et ne olurs aolsun sabah kahvaltın cok ıyı olacak en az 2 yumurta kılo almakda vermek kadar zordur ve masraflıdır

ne olurs aolsun ılac kullanmamaya özen göster proteın tozu yarar ınsana ama 40 gr kadarnı toz olarak al 30 ggrmı besınlerden al dıyer ılacların harra hurra alınması ılk basta yan etkı yapmaz ama sonrası hormon bozuklugu faklı hastalıklara yakalnırsın ne cıger kalır ne böbrek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 87akin-izmir -- 15 Nisan 2008; 23:14:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Bench.Press

quote:

dostum pardon bir konuya değinmek istiyorum ben katabolizma olmasın diye bunu yazdım yani protein ve gelişim olayına değinmedim sadece karbonhidratın ne durumda kullanılması gerektiğini antreman öncesi ve sonrasını yazdım..
    yoksa tabiki günlük olarak kilonun ortalama 2 katı proteini alman lzm..

87akın-izmir:

arkadaşım 4-5 ay sonra ndn protein kullanılması gerekli bana bi açıklarmısın ltf. 4-5 ayda zaten ne büyük bir değişim olucakta insan doğaldan protein yetiştiremiycek anlayamıyorum..
    yani herzaman kilonun 2 katı deniyo ortalama olarak bak burdaki ortalama bana biraz gereksiz geliyo yani kas kütlesinin [TOPLAM] kas kütlesinin 2.5 katı aslında bu rakam..
    bi kişi zaten 6 ayda max. 2-3 kilo bi kas kütlesi alıcak yani günde 2 yumurta fazlalaştıramıycaksa bunun yerine proteine sarılıcaksa bence hiç yapmasın bu işi..

body olayı tamamıyla beslenme sağlıklı ve dengeli beslenme üstüne kurulu arkadaşlar yaz geldi diye salonlara akın war ama şu bi gerçek 3 ayda hiç ama hiç birşey olmaz.. yani kişinin istediği manada hiçbirşey olmaz.. düzenli beslenme düzenli ve yerinde antremanlarla güzelde bir dinlenmeyle olmıycak şey yok ama bu aminolardan proteinlerdende medet ummamak mucize beklememek lzm.

yani sana şöyle söyliyim günlük tavuk tüketimim 1kg. yakın civardaydı [sadece et olarak net rakam] böbreklerde üre fazlası yüzünden 2 kere hastaneye gitmek zorunda kaldım bünyemin okadar sağlam olmasına rağmen bir türlü sorunu bulamadılar ve en sonunda yaşam biçimi sorgulanması olayında ne olduğu ortaya çıktı.. ve mecburen protein tozu kullandım bir süre.. yani gereken yerde kullanılırsa protein tozu daha mantıklı olr..

ayrıca akın senin spora tekrar başladığında ani kilo artman kas hafızasından kaynaklanıyo vucut max. a çıktığı döneme en ksaı sürede dönüyo ama yeni başlayan arkadaşlara tavsiyelerin hakaten içler acısı..

hiçbir besin takviyesi karaciğer böbreği o senin tahmin ettiğin kadar mahvetmez hatta hiçe yakın etkiliyo.. o milletin haftada içtiği 1 biradan daha sağlıklı hepsi.. ve az sık yemekle net bi sonuç elde edilmez.. yani hem sık hemde yüksek içerikli yemek şart.. vucut hafta hafta sentezini arttırıyo birden yüklenmek yerine yavaş yavaş arttırarak ciddi yemek yemek lzm.. bunuda dediğin gibi makarna pilavla sağlanabilir.. bulguru dahaçok ortalamada olanlara tavsiye ediyoruz net kilo yapmaz bulgur geç işlendiği için..

quote:

yada zayıf isen Universal Nutrition - Gain Fast kullan 5 kup 350ml su ile karıştır antremandan 1 saat önce iç antremandan bi saat sorada aynı şekilde iç 2-3 ay yeter tabi zayıf isen çünkü bu Universal Nutrition - Gain Fast sadece protein tozu değil kiloda aldırıyor karbonhidratlar var içinde

sen içinden çıkıcak ölçekle günde 6 ölçek öğün arasına yayarak kullan daha çok faydalı olucağına emin ol..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.