Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
775
Cevap
6
Favori
139.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozzykay

Bilgilendirmeniz icin cok tesekkurler,

Danismak istedigim bir baska konu da lpg tuketimi... Aracimi surekli olarak ayni guzergahta ev-is arasi kullanmama ragmen lpg tuketimim degiskenlik gosteriyor. kimi zaman 0,12 krs olarak hesapliyorum kimi zaman 0.16 krs...

Bu durum aldigim lpg'nin fiyatinin ayni olmasina ragmen aldigim farkli istasyonlardaki pompa basincindan veya aldigim lpgnin kalitesinin degiskenlik gostermesinden kaynaklanabilir mi?

ne demek ben teşekkür ederim.

tüketimini tabiki lpg fiyat farkı farklı istayon fark ettirir. hatta hatta aynı istasyonun farklı pompalar da bile değişiklik gösterebiliyor. ama onlarda bu kadar ucurum rakamlar olmaz.
  • İlsay Bey Merhaba,
    2004 model Polo 1.4 aracımıza LPG taktıracağız.
    Babam Corolla Verso model arabasına Çorum'da Tomosetto sistem taktırmış. Pazarlıksız 1200 fiyat vermişler. Ortalama fiyatlar nedir?
    Burada okuduklarımdan sonra Tomasetto kafama iyice yattı. Biraz da araştırıp uygun bir vakitte LPG dönüşümünü yaptıracağız.

Öğrenmek istediğim 1-2 nokta var.

-Babame stepne'ye konulan depo muayene'den sorun olabiliyormuş demişler, bunun doğruluğu nedir?
    -Takılan sistem arabanın orjinalliğini ne kadar bozuyor? Motor delinmesi ile ilgili bir şeyler okumuştum...
    -Kapalı yerlere girememe sorunu var mı, AVM'lerde eski arabamı dışarıya parketmek sorun olurdu.? Malum Sızdırmazlık yapılan yerde araca yapıştırılan "Bu araç kapalı yerlere giremez" etiketi veriyorlardı, ('89 model tofaşım vardı)
    -Çorum'da tüm işlemlerini 1 günde halletmişler, ortalama ne kadar sürede yapılıyor?
    -Araç 19 plaka olduğu için ruhsata işlettirme uzun sürer mi? Ayrıca araba eşimin üstüne.
    -Kredi kartına taksit yapılıyor mu?

Ankara'da yaşıyorum.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mteke

İlsay Bey Merhaba,
    2004 model Polo 1.4 aracımıza LPG taktıracağız.
    Babam Corolla Verso model arabasına Çorum'da Tomosetto sistem taktırmış. Pazarlıksız 1200 fiyat vermişler. Ortalama fiyatlar nedir?
    Burada okuduklarımdan sonra Tomasetto kafama iyice yattı. Biraz da araştırıp uygun bir vakitte LPG dönüşümünü yaptıracağız.

Öğrenmek istediğim 1-2 nokta var.

-Babame stepne'ye konulan depo muayene'den sorun olabiliyormuş demişler, bunun doğruluğu nedir?
    -Takılan sistem arabanın orjinalliğini ne kadar bozuyor? Motor delinmesi ile ilgili bir şeyler okumuştum...
    -Kapalı yerlere girememe sorunu var mı, AVM'lerde eski arabamı dışarıya parketmek sorun olurdu.? Malum Sızdırmazlık yapılan yerde araca yapıştırılan "Bu araç kapalı yerlere giremez" etiketi veriyorlardı, ('89 model tofaşım vardı)
    -Çorum'da tüm işlemlerini 1 günde halletmişler, ortalama ne kadar sürede yapılıyor?
    -Araç 19 plaka olduğu için ruhsata işlettirme uzun sürer mi? Ayrıca araba eşimin üstüne.
    -Kredi kartına taksit yapılıyor mu?

Ankara'da yaşıyorum.

Teşekkürler

sayın mteke;
    fiyatlar ortalama aynen. ama tabiki pazarlık payı mecuttur.

* stepne deponun hiçbir şekilde muayenede sıkıntısı yoktur.
    * aracın orjinalliği hiçbir şekilde bozulmuyor. zaten bozulursa Makine Mühendisleri Odasından geçmez aracınız. delinme olayı aracın manifoltunda 4 ayrı değilik açılarak araca LPG enjekte edilir. ki zaten sıralı sistem burdan gelir
    * evet AVM lerde vs. kapalı otoparklarda yasak mevcut. ama bu araçta LPG olduğu için değil otoparkların havalandırmalarının standartlara uygun olmayışı.
    * aracınıza 3 ila 4 saat içerisinde dönüşümünüz yapılır. yalnız gelmeden randevu alırsanız problem olmaz
    * aracın 19 olması bişi değiştirmez normal sürecinde 1-2 gün de işlemleriniz biter.
    * dilediğiniz kredi kartına 10 taksit imkanımız mevcuttur.

ben teşekkür ederim. iyi günler

• Merhabalar 15-20 gün önce ankaraya gelip fıat brava aldım üzerinde tomasetto lpg sistemi var.Ama aracım lpg deyken stop ediyor muhtemelen gaz ayarı çok kısık yada başka bir problemimiz var fakat aydında tomasettonun gaz ayarını yapan yada bakımını yapan yer bulamadım.Eylül-ekim ayında ankaraya geleceğim o zaman umarım yaptırabilirim.Zannedersemde ilsay da takılmış çünkü kartı duruyor.Garantisinin olup olmadığınıda bilmiyorum adam var dedi ama belgelerini kaybetmiş...
  • Bugün Fiat Stilo bir araçta tomasetto lpg sistemini gördüm. Sorunsuz çalışıyordu. Bendeki stiloda Lovato var 3.5 senelik ve buğün öğrendim ki takıldıktan 1 ay sonra sorunlar başlamış..Sorun rölantide stoplaması. Klima devreye girdiğinde stoplaması. rölanti tutmaması....İş birazda işcilikte bitiyor...Stilonun 3. sahibiyim...
  • fıat'lara lpg yaramıyomu nedir anlamadım.Kardeş benim bravada yolda yığılınca stop ediyor yada etmiyor kafasına göre yerli yersiz.Bendede tomasetto var anlamadım bu işi...bi gaz ayarı yaptırmak istiyorum ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: simyaci85

Merhabalar 15-20 gün önce ankaraya gelip fıat brava aldım üzerinde tomasetto lpg sistemi var.Ama aracım lpg deyken stop ediyor muhtemelen gaz ayarı çok kısık yada başka bir problemimiz var fakat aydında tomasettonun gaz ayarını yapan yada bakımını yapan yer bulamadım.Eylül-ekim ayında ankaraya geleceğim o zaman umarım yaptırabilirim.Zannedersemde ilsay da takılmış çünkü kartı duruyor.Garantisinin olup olmadığınıda bilmiyorum adam var dedi ama belgelerini kaybetmiş...

sayın simyaci85,

tabiki ankara ya geldiğinizde servisimize uğrayıp problemlerinizi giderebilirsiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: arabaci72

Bugün Fiat Stilo bir araçta tomasetto lpg sistemini gördüm. Sorunsuz çalışıyordu. Bendeki stiloda Lovato var 3.5 senelik ve buğün öğrendim ki takıldıktan 1 ay sonra sorunlar başlamış..Sorun rölantide stoplaması. Klima devreye girdiğinde stoplaması. rölanti tutmaması....İş birazda işcilikte bitiyor...Stilonun 3. sahibiyim...

lovato servisine gidip aracınızın ayarlarını kontrol ettirin. yalnız sizinde söylediğiniz gibi işçilikte çok çok önemli. doğru olmayan montaja en kaliteli ürün kullansanızda bi fayda etmeyecektir.

• Orijinalden alıntı: tomasetto ilsay

Merhabalar 15-20 gün önce ankaraya gelip fıat brava aldım üzerinde tomasetto lpg sistemi var.Ama aracım lpg deyken stop ediyor muhtemelen gaz ayarı çok kısık yada başka bir problemimiz var fakat aydında tomasettonun gaz ayarını yapan yada bakımını yapan yer bulamadım.Eylül-ekim ayında ankaraya geleceğim o zaman umarım yaptırabilirim.Zannedersemde ilsay da takılmış çünkü kartı duruyor.Garantisinin olup olmadığınıda bilmiyorum adam var dedi ama belgelerini kaybetmiş...

sayın simyaci85,

tabiki ankara ya geldiğinizde servisimize uğrayıp problemlerinizi giderebilirsiniz.

sevgili ilsay baktım sizin orada takılmış bnm lpg.aracımla gelsem komple ayarı bakımı temizliği falan üç aağı beş yukarı nekadara patlar bana.Çünkü ta aydından gelcem ona göre tedarikli geleim bari sonra yolda belde kalmayalım:D

• quote:

sevgili ilsay baktım sizin orada takılmış bnm lpg.aracımla gelsem komple ayarı bakımı temizliği falan üç aağı beş yukarı nekadara patlar bana.Çünkü ta aydından gelcem ona göre tedarikli geleim bari sonra yolda belde kalmayalım:D

şimdi şöyle şayet aracınız garanti kapsamındaysa ve sadece bakım ki bunlar filtreler vs. olur 40-50 tl arası tutar. ama garanti dışı kalıp parça değiştirmek gerekirse bu farklı olabilir. onuda araç olmadan malum belirleyemeyiz.
  • Sevgili Ilsay,

Gecenlerde size danistigim gibi Tomasetto sistem takılı aracıma izmirdeki bir bayiniz aracılığıyla bakım yaptırdım. Filtre vs değiştirdiler. Sizin de bahsettiginiz gibi ucret olarak 50 TL verdim. Oncelikle bu konu icin tesekkur ederim.

Danismak istedigim bir baska konu:

Aracimda klima calistirdigim zaman trafikte kırmızı ışıkta durmaya yakın veya sıkışık trafikte dur kalk vs yaparken aracım stop ediyor. Normal suratle giderken bir sorun yok. Sorun sadece cok dusuk hızda ve durmaya yakın (klima açıkken ) oluşuyor. Klima kapalıyken de hiçbir sorun yok.

Acaba neden kaynaklanabilir.?

Aracım Chevrolet Kalos 1.2 S

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzykay

Sevgili Ilsay,

Gecenlerde size danistigim gibi Tomasetto sistem takılı aracıma izmirdeki bir bayiniz aracılığıyla bakım yaptırdım. Filtre vs değiştirdiler. Sizin de bahsettiginiz gibi ucret olarak 50 TL verdim. Oncelikle bu konu icin tesekkur ederim.

Danismak istedigim bir baska konu:

Aracimda klima calistirdigim zaman trafikte kırmızı ışıkta durmaya yakın veya sıkışık trafikte dur kalk vs yaparken aracım stop ediyor. Normal suratle giderken bir sorun yok. Sorun sadece cok dusuk hızda ve durmaya yakın (klima açıkken ) oluşuyor. Klima kapalıyken de hiçbir sorun yok.

Acaba neden kaynaklanabilir.?

Aracım Chevrolet Kalos 1.2 S

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    sayın ozzykay

aracınız ile müsait olduğunuz bir zaman tekrar bayimize uğrayıp, aracınızın ayarlarını tüm elektrik aksamlar açıkken yani klima, farlarınız, arka cam ısıtma rezistanı, 4 lü flaşörleriniz açıkken tekrar ayar kalibrasyon yapsınlar probleminiz ortadan kalkacaktır. şayet yine sıkıntınız olursa yine benimle irtibata geçip servisteyken haberleşip buradan ben internet üzerinden sizin aracınıza bağlanıp ayarlarını kontrol edelim.

• sivasta tomasettonun servisi var mı?
    birde ben arabayı yeni aldım. tomasetto sıralı sistem tüp takılı ama garanti kagıdı yok. garantinin devamı var mı yok mu plakadan anlayabilirmiyiz. (07 DJ 727) cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomasetto 11

sivasta tomasettonun servisi var mı?
    birde ben arabayı yeni aldım. tomasetto sıralı sistem tüp takılı ama garanti kagıdı yok. garantinin devamı var mı yok mu plakadan anlayabilirmiyiz. (07 DJ 727) cevaplarsanız sevinirim.

sivasta çalışmalar devam ediyor. az bir zaman sonra sivas bayimiz açılıyor. garanti olarakda aracınız hangi serviste takılmış bunun bilgisi varsa sizde ordan ulaşmaya çalışırız. onun dışında üzgünüm garantiyi görme şansımız yok.
  • 1-kayserideki bayiniz varmı varsa adresini alabilirmiyim
    2- araba ilk çalışmada ilk 3-4 dakika hem benzin hem gaz yemiyor. ustaya götürdüm benzin filtresini değiştirdi ama hala devam ediyor. birde araba benzinde gidip tüpe geçerken tekleme yapıyor, normalde sıralı sistemlerde bunu yapmaması gerekmiyor mu? şimdiden teşekkürler
  • quote:

1-kayserideki bayiniz varmı varsa adresini alabilirmiyim
    2- araba ilk çalışmada ilk 3-4 dakika hem benzin hem gaz yemiyor. ustaya götürdüm benzin filtresini değiştirdi ama hala devam ediyor. birde araba benzinde gidip tüpe geçerken tekleme yapıyor, normalde sıralı sistemlerde bunu yapmaması gerekmiyor mu? şimdiden teşekkürler

özel pm olarak cevap gönderdim
  • özel p.m de göremiyorum. bu ekrana yazabilirmisiniz. teşekkürler.
  • tomasetto 11 görünce, dedim ilsay ailesinden yeni birimi aramıza katılıyor, kadir beye destek vermek maksadıyla :)
  • quote:

özel p.m de göremiyorum. bu ekrana yazabilirmisiniz. teşekkürler.

şimdi tekrar pm atmak istedim ama sanırım siz özel mesaja kapalı tutuyorsunuz profilinizi. buraya üzgünüm yazamıyorum çünkü forum yöneticileri reklama girdiği için siliyor ve bana uyarı veriyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: _Berlin_

tomasetto 11 görünce, dedim ilsay ailesinden yeni birimi aramıza katılıyor, kadir beye destek vermek maksadıyla :)

yok abi aynen devam
  • Kadir hocam,

bu iki alıntıyı birden nasıl aldın?
  • ilyas bey telefon numaranızı verebilirmisiniz. sizden kayserideki bayinizin adresini alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.