Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
775
Cevap
6
Favori
139.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ATİKER yurt içi kendi üretimi..
    BRC %italyan %50yerli üretim..
    Diger markalar ise birçok ürünlerini ortak fabrikada ürettiriyor..
    örnegin enjektörler (neden hepsi aynı ebat ve çalişma prensibi özelligine sahip..)
    örnegin regülatör..( internetten bile araştırsanız parçaların aynı oldu ve üzerlerinde farklı metal etiketlerin kullanıldını görürsünüz..
    örnegin ecu...( bazı markalar aynı yazılımı kullıyor.)
    araştırısanız sizde göreceksınzı..

prins ve teleflex markasını ayrı tutuyorum..onlar muhendıslık firmaları ve en iyi parça nerede üretiliyorsa onu orada yaptırıyorlar..
  • BUNDAN NE ANLAMAMIZ GEREKİYOR.

ANLAMADIM

quote:

Orjinalden alıntı: bluestanbull

ve yine yenılıyorum ki..
    örnegin enjektörler (neden hepsi aynı ebat ve çalişma prensibi özelligine sahip..)
    örnegin regülatör..( internetten bile araştırsanız parçaların aynı oldu ve üzerlerinde farklı metal etiketlerin kullanıldını görürsünüz..

prins ve teleflex markasını ayrı tutuyorum..onlar muhendıslık firmaları ve en iyi parça nerede üretiliyorsa onu orada yaptırıyorlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: bluestanbull

ve yine yenılıyorum ki..

yani sizin ayırdıklarınız haricinde diğer markalar atın çöpe gitsin mi diyorsunuz. ama bir önceki mesajınızda da ben markanızı kötülemiyorum diyodunuz. her neyse muhakkak burası paylaşım yeri herkes OLUMLU veya OLUMSUZ düşüncelerini yazacaktır. Ama lütfen yanlış bilgilerimizi burda doğruymuş gibi göstermeyelim. İgiliniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomasetto ilsay -- 15 Ağustos 2008; 17:01:16 >

• hayır tabiki öyle birşey demiyorum ama desem inanın açık ve net birşekilde yazarım..
    ozaman size sorayım; Dİyelim ki ben yanlış biliyorum ve siz benim yanlış bilgilerimi düzeltin ;
    şu an bir arkadasımın aracına daha LPG taktıracagız..araç 2000 model 1,6 benzinli sedan bir araç..
    arkadasaım performasının kesınlıkle duşmemesını asla ve asla sorun yasamakda istemiyor..
    ve araştırmaları sonucu prins de karar kıldı... Eger diyorsanız bizim takacagımız kit her açıdan prinsden iyi..gelelim taktıralım..

Beni lütfen aydınlatın sizin uyguladıgınız LPG kiti enjektör hızı, beyin, regulatör, çalişma prensibi olarak PRİNS markasından iyimidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluestanbull -- 15 Ağustos 2008; 17:35:48 >
  • Şafak otogaz yetkilisine gelince..
    Siz beni tanımassınız ama ben sizin seyrantepedeki 2 yerinizide ziyaret ettim..ve sizden bilgi aldım..
    Daha düne kadar BRC markası uyguluyordunuz, su an ATİKER uyguluyorsun..Ben ısrarla BRC markasını talep ettim ve oradakı yetkılınız bana BRC artık sorun yasandıgını artık atiker taktıgınızı belirtti..ve Bana ısrarla ATİKER uygulayalım dedi..Şimdi benim burda anlamam gereken nedir..siz acıklayın..
    ( ama lutfen bizde öyle seyler olmaz, kiminle görüştünüz, isim vs..sormayın.)
  • safak otogaz yetkılısı aynı soruyu sizde cevablayın lutfen ;
    sizin markanız prinsden dahamı iyi.. prinsin su anki fiyatı 2,200 YTL siz ortalama 1,250 YTL uyguluyorsunz..
    Bahsettigim aracı size getirsek,Montajını siz yapmış olsanız
    PRİNS den daha iyi verim alacagımızı teyid edebilirmisiniz ?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluestanbull -- 15 Ağustos 2008; 17:34:50 >
  • bak arkadaş burda şu marka kaliteli bu marka kalitesiz tartışması yapmıyoruz. mutlakaki 2200 ytl para ödeniyor kaliteli olması gerekir. aradaki fiyat farkı ortalama 1000 ytl hemen hemen bir montaj parası + ülkemizdeki kullanıcı bütçesi belli, amaç nedir tasarruf, bu fiyatı ödeyemeyenler LPG taktıramaz. bunu kimse yalış anlamasın lpg taktıracak birisi önce şunları düşünecek. takılan cihazın fiyatı - edeceği tasarruf miktarı - yedek parça temini - firma güvencesi - kalite - bayii ağı vs. herkesin kendi cihazını öveceği iki iki daha dört ama her markanın kendi özelliklerinin cazip geldiği yanları var. hep aynı tartışmaları yapıyoruz. sen ( a ) marka taktırmışın menmun kalmışın diğeri ( a ) marka taktırmış menmun kalmamış, bizim yapmamız gereken, kullanıcının aracında oluşan veya oluşabilecek hata ve arızaların lgp veya araçtan kaynaklanan arızalarını bilgimiz çerçevesinde kullanıcıya aktarmak. geçenlerde,de bir yazınızı gördüm üzüldüm, şu an lpg atölyelerinde çalışan usta ustabaşı arkadaşlarımızın bir çoğunun asıl mesleği mekanik ve elektrikcilikten gelmedir. üç beş günlük eğitimle mutlak kimse usta olmuyor. sanatı sergileyen ustalardır, kontrol memuru değil. kumaş altındanda olsa terzi dikemediyse giyilmez.

saygılar dilerim

• benim niyetim bu konuyu çuk uzatmak degil..
    Sadece kullanıcı olarak açık ve net bir bilgi istiyorum..
    Sorumu yenileyeyim;

araç BMW 1,6 sedan 2000 model 115 ps
    gaz taktıracagız..açık konuşmak gerekırse araç sahibi prinde karar kıldı, ve açık soylemek gerekirse benim aracımda teleflex-gfı mevcut..
    Şimdi açık bve net birşekilde ögrenmek istiyorum;

* ilkay bey sizin montajını yaptıgınız marka ekıpman, ( enjektör, bakır boru, ..vs) ve çalişma prensibi Prinsden iyimidir..Araç çalişma anında prinsden daha iyi performans alabilirmiyim..

* ve şafak otogaz yetkılısı ; Gerçi siz konuya daha sonra dahil oldunuz ma sizinde bilgi ve teçrubenızı bizimle paylaşmanızı rica ediyorum..Yukarıda bahsı geçen araça sizin uyguladıgınız kiti uygularsan prins markasından çok daha iyi verim alabilirmiyiz..Kullanılan ekipman ve parçalar Prins markasına göre çok daha iyimidir?

Sonuçta genel olarak servislerde yüzyüze görüşmelerde hersey sölenebiliyor, Benim istedigim şey Yazılı olarak internet ortamında bu sorularımı çevaplamanızdır.

Şimdiden ilginize tesekkur ederim ..

• tabiki ben iddia ediyorum. Daha iyi diye birşey yok. ama problemsiz, güç kaybını yaşamadan ve kaliteli bir şekilde kullanabilirsiniz. telefonlarım 0 312 385 26 62 arayıp randevu alınız. Randevunuz tarihinde de aracınıza (arkadaşınızın aracına) montajı yapılacaktır.
  • tomasetto ilsay bey
    2008 model 1600 cc dacia logan sahibiyim
    Tomasetto Achille lpg kiti montajı düşünüyorum.
    logan montajlarınızdaki durum nedir?
    izmir bornova 3.sanayi sitesi bornovaotogaz la görüştüm bugün.
    uygun bi fiyat istediler,
    sizden cevap bekliyorum.
  • Bütün topiği okumadan yazı yazmıştım. Özür dilerim sonradan topiğin tamamını okuyunca yazdıklarımdan vazgeçtim.
    Bu kadar okumanın sonunda bir hunim bile olmadığını farkettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 20 Ağustos 2008; 22:17:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasaluyari

tomasetto ilsay bey
    2008 model 1600 cc dacia logan sahibiyim
    Tomasetto Achille lpg kiti montajı düşünüyorum.
    logan montajlarınızdaki durum nedir?
    izmir bornova 3.sanayi sitesi bornovaotogaz la görüştüm bugün.
    uygun bi fiyat istediler,
    sizden cevap bekliyorum.

cevap bekliyorum
  • anlaşılan daha çok bekleyeceğiz
  • ne Tomasetto Achille miş bee
    sır oldu mübarek

• yasaluyari özür dileyerek cevap veriyorum. şuana kadar yapılan montajlarımızda hiçbir problem yaşamadık. istediğiniz bir bayimizde TOMASETTO lpg dönüşümünü aracınaz yaptırabilirsiniz. iyi gülenler dilerim
  • ee yasal uyarı o kadar isyan etmişsiniz soru sormuşsunuz cevap yazınca olumlu veya olumsuz bişi yazılır dimi. en azından teşekkür edilebilir. ama biz yazmaz isek ooo markayı da kişiyi de yerden yere vur gitsin :)
  • sizde biraz artnıyet sezıyorum ilkay bey maalesef..
    siz esnafsınız ve lutfen esnaf gibi davranın..
    yasal uyarı sıze soruyu sordukdan 5 gün sonra cevaplamıssınız ama cevap versıkden 2 gün sonra sitem ediyorsunuz..Bence once siz cevaplarınızı duzenlı verınız..
    Ayrıca '' su ana kadar yapılan montaj larda sorun yasanmadı '' cumlesı Acık kapı bırakmaktan baska bırsey degil..yasanacak bır problem karsınında..
    Bence once sorunsuz ve güzenilir montaj yapacagınızı garantı edın...
    garantı etmıyorsanız kı; yazınızdan anladıgım kadarıyla eksıklerınızı gıderın lutfen ..
  • yok hayır kesinlikle art niyet yok neden yok, yasal uyarıya cevap verdikten sonra pm attım. ve foruma ben pm attıktan sonra ki 2-3 gün üst üstte foruma girmiş. yani benim mesajımı aldı cevap yazdım diye. ben 5 gün geç yazmış olabilirim. bunuda özür dileyerek telefi etmeye çalıştım. her neyse bir başkası için sizinle ki o kişi burda değil konuşmak bence gerenksiz ve boş geliyo. o yasal uyarı ve benim aramda. varsa yazdıklarımda bi problem kendisi bana ulaşır.

montaj olayın gelince. hiçbir firma kesinlikle %100 garanti veremez. veriyorum diyende yalan söyler. sonuçta üretilen malzemeler insan tarafından yapılıyo ve çok az veya fazla hata oranı vardır. ben bundan bahsettim orda. yoksa biz montajlarımızda kesin olan garantiyi ve malzememizin arkasında olduğumuzu her zaman ve her yerde söylüyoruz, söylemeye de devam edecez.
  • anladıgım sey montaj konusunda diger firmalar gibi sizde %100 garantı veremıyorsunuz..
    ama diger yandan da yapmıs oldugunuz montajın ve kullanılan parcanın arkasında oldugunuzu belırtıyorsunuz..o zaman anladıgım yapmıs oldugunuz montajlarda ve kullandıgınız malzemede %1 de olsa problem yasama olasılıgı var..Bu olasılıgı kullanıcılarınızla acık olarak paylasıyormusunuz..

Ve yine kızacagınızı sanıyorum, ama bir kaç marka kullanıcılarına % 100 garantı verıyor..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.