Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
775
Cevap
6
Favori
139.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozzykay

quote:

Orijinalden alıntı: simyaci85

selam tomasettocular daha önce ilsay ile bağlantılarım olmuştu brava için fakat bi türlü ankaraya gitmek nasip olmadı bakım için.cumartesi izmire gideceğim fakat izmirde tomasettonunbakımını kim yapıyor yeri nerde bilmiyorum nette bi kaç yer gördüm fakat kime nereye gideceğimi bilmiyorum İZMİR tomasetto hakkında yardımcı olursanız sevinirim yeni program(zannedersem) ve filtre değişimi yapılması gerekiyor...
    toplam bana maliyeti ne kadar olur bu işlerin...

Selamlar
    Izmirde aracima tomasetto taktirdigim "EkonomikGaz" isimli servis var.
    Gaziemir'e giderken..6. sanayi sitesinde.. Telefonu (232)2820871

dostum eywallah sağolasın yardımcı olduğun için...memnunmusun ilgi alakalarından....
    başka tavsiyesi olan arkadaşlarda varsa bekliyorum millet...
    özellikle sevgili ilsayyy sesin soluğun kesildi...bi el atıver daha öncede izmire yönlendirecem demiştin ama bi daha ses soluk çıkmadı hacı...
  • Ben gayet memnunum..

Tomasetto taktirali yaklasik 10 ay oldu.. Bu sure icinde bakım ve ayar için 2 kere işim dustu.. Onda da gayet yardimci oldular. Zaten bu hafta sonu ben de gidecegim. Yilbasindan once LPG yi ruhsata isletmek istiyorum. Onun icin fatura vs belgeleri alacagim...
  • Arkadaşın arabasına takılan tomasetto nun parçasının birini (4 lü kısmı) motorun üstüne koymuşlar Neden o parça motorun üstünde
  • quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

Arkadaşın arabasına takılan tomasetto nun parçasının birini (4 lü kısmı) motorun üstüne koymuşlar Neden o parça motorun üstünde

O parçanın adı enjektör, gazın püskürtülmesi görevini üstlenir, manifolda giden borular ne kadar kısaysa o kadar iyi verim alırsınız, o yüzden en kısa mesafeyi tutturmak için birçok araçta motorun üzerine yerleştirilir. Kavrulmayacak şekilde montaj edildiyse endişe edilcek bir durum yok.
  • ne bilim kavrulur mu kavrulmaz mı bilemiyorum
  • Arkadaşlar merhaba!

Aracım 2000 model Clio HB 1.4-8V 115000km

Tomasetto nasıl olur? Tomasettoda farklı modeller varmı?

Brc de benzin gösterge sorunu oluyormuş, tomasetto da böyle bir şey sözkonusu mu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozzykay

quote:

selam tomasettocular daha önce ilsay ile bağlantılarım olmuştu brava için fakat bi türlü ankaraya gitmek nasip olmadı bakım için.cumartesi izmire gideceğim fakat izmirde tomasettonunbakımını kim yapıyor yeri nerde bilmiyorum nette bi kaç yer gördüm fakat kime nereye gideceğimi bilmiyorum İZMİR tomasetto hakkında yardımcı olursanız sevinirim yeni program(zannedersem) ve filtre değişimi yapılması gerekiyor...
    toplam bana maliyeti ne kadar olur bu işlerin...

Selamlar
    Izmirde aracima tomasetto taktirdigim "EkonomikGaz" isimli servis var.
    Gaziemir'e giderken..6. sanayi sitesinde.. Telefonu (232)2820871

dostum eywallah sağolasın yardımcı olduğun için...memnunmusun ilgi alakalarından....
    başka tavsiyesi olan arkadaşlarda varsa bekliyorum millet...
    özellikle sevgili ilsayyy sesin soluğun kesildi...bi el atıver daha öncede izmire yönlendirecem demiştin ama bi daha ses soluk çıkmadı hacı...

sayın simyaci85

size mesaj yazdım ama silinmiş anlamadım. bir problem oluştu sanırım. yetkili servislerimizden birisi izmir de ekonomikgaz ve gönül rahatlığıyla gidip aracınıza dönüşüm yaptırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allaturcha

Arkadaşlar merhaba!

Brc de benzin gösterge sorunu oluyormuş, tomasetto da böyle bir şey sözkonusu mu?

benzin gösterge sorunu demişsiniz sanırım ibrenin düşmesini söylüyorsunuz. bunu ortadan kaldıran LPG sistemine ek olarak bir parça mevcut. onunla birlikte montajı yapıldığı zaman hiçbir problem olmaz.

tomasetto farklı modeller şöyle ki ;

150 hp ye kadar sıralı sistem
    151 ve üstü için kadar turbo sıralı sistem
  • teşükkür ederim ilgi alaka için teşekkür ederim...dün izmir otobanı gişe çıkışında gişelere giriyordum 90 la gelirken vitesi boşa attım araba cart dedi stop etti üzerine direksiyon dönmüo fren şişti kaya kaya gittim gişeye kadar allahtan araba son anda vurmadan kurtuldu...sonrada izmirde tomasettoya ayar çektirdik.ama dedilerki garanti belgen veya faturan nerde bende dedim önceki sahibi vermedi o yüzden bendede yok...o zaman takılan yerden isticeksin dediler fatura nüshasını bakalım ankarada ilsay sizden başka takan yer varmıdır?????
  • quote:

teşükkür ederim ilgi alaka için teşekkür ederim...dün izmir otobanı gişe çıkışında gişelere giriyordum 90 la gelirken vitesi boşa attım araba cart dedi stop etti üzerine direksiyon dönmüo fren şişti kaya kaya gittim gişeye kadar allahtan araba son anda vurmadan kurtuldu...sonrada izmirde tomasettoya ayar çektirdik.ama dedilerki garanti belgen veya faturan nerde bende dedim önceki sahibi vermedi o yüzden bendede yok...o zaman takılan yerden isticeksin dediler fatura nüshasını bakalım ankarada ilsay sizden başka takan yer varmıdır?????

evet ankara da 8 tane bayi montaj yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomasetto ilsay

quote:

teşükkür ederim ilgi alaka için teşekkür ederim...dün izmir otobanı gişe çıkışında gişelere giriyordum 90 la gelirken vitesi boşa attım araba cart dedi stop etti üzerine direksiyon dönmüo fren şişti kaya kaya gittim gişeye kadar allahtan araba son anda vurmadan kurtuldu...sonrada izmirde tomasettoya ayar çektirdik.ama dedilerki garanti belgen veya faturan nerde bende dedim önceki sahibi vermedi o yüzden bendede yok...o zaman takılan yerden isticeksin dediler fatura nüshasını bakalım ankarada ilsay sizden başka takan yer varmıdır?????

evet ankara da 8 tane bayi montaj yapıyor.

o zaman ben bunun faturasını nasıl bulabilirim diğer bayilerinize nasıl ulaşabilirim hepsi kendilerine gelen araçlarını kayıt altına alıyorlarmı???çünkü bu araçta bi problem olsa bişeyi bozulsa garanti belgem olmadığı için çok fazla ücret ödemek zorunda kalacağım.
  • Selam Kadir bey
    Web sayfanızda bayilerinizle ilgili bilgilere ulaşamadım. Hatayda bayiniz varmı? varsa telefon ve adreslerini alabilirmiyim?
  • selamlar 2001 model peg 406 aracımda tomasetto kıt takılı yazın ruhsata işletmek için dudulu bayinize gittim proje ve yalıtım yaptırdım sagolsunlar yardımcı oldular gitmişken bide ayar yaptırmak istedim fakat pc baglamak için ara kabloları mevcut degildi daha dogrusu bizim araçtakı parça uyumsuzdu markası başka bişeymiş tel ile sizi arayıp kablo istediler sizde kargo ile ulastıracam dediniz öylece kaldı bende bidaha aramadım çünkü avrupa yakasında oturuyorum belkide bayınızı arasam bulamam bahçeli evlerde varmış ama oraya gidersem aynıöbürü gibi uyumsuz parçadan dolayı geri gelebilirim duduluda projeyı çizen yer size telofonda ayar yapmak için araç üzerindeki kablo pc baglantısının baska marka oldugunu söyledi muaynede sorun çıkarmı dedi sizde öylece lpg sızdırmazlık ve kontroline gönderin dediniz bende tum projeleri onaylatıp muayneden geçip ruhsata işlettim şimdi benim size sormak istedigim araçta ne marka lpg kıtı var avrupa yakasında kıme ayarlatabilirim illa duduluya gitmek mi lazım ulasım benim için mesele 1 gunum oluyo ve benzinden lpg ye geçişleri 70 derece sıcaklıkta yapıyor çalışmalarınızda başarılar saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: orpion

Selam Kadir bey
    Web sayfanızda bayilerinizle ilgili bilgilere ulaşamadım. Hatayda bayiniz varmı? varsa telefon ve adreslerini alabilirmiyim?

size pm attım.
    quote:

Orijinalden alıntı: motorolla

selamlar 2001 model peg 406 aracımda tomasetto kıt takılı yazın ruhsata işletmek için dudulu bayinize gittim proje ve yalıtım yaptırdım sagolsunlar yardımcı oldular gitmişken bide ayar yaptırmak istedim fakat pc baglamak için ara kabloları mevcut degildi daha dogrusu bizim araçtakı parça uyumsuzdu markası başka bişeymiş tel ile sizi arayıp kablo istediler sizde kargo ile ulastıracam dediniz öylece kaldı bende bidaha aramadım çünkü avrupa yakasında oturuyorum belkide bayınızı arasam bulamam bahçeli evlerde varmış ama oraya gidersem aynıöbürü gibi uyumsuz parçadan dolayı geri gelebilirim duduluda projeyı çizen yer size telofonda ayar yapmak için araç üzerindeki kablo pc baglantısının baska marka oldugunu söyledi muaynede sorun çıkarmı dedi sizde öylece lpg sızdırmazlık ve kontroline gönderin dediniz bende tum projeleri onaylatıp muayneden geçip ruhsata işlettim şimdi benim size sormak istedigim araçta ne marka lpg kıtı var avrupa yakasında kıme ayarlatabilirim illa duduluya gitmek mi lazım ulasım benim için mesele 1 gunum oluyo ve benzinden lpg ye geçişleri 70 derece sıcaklıkta yapıyor çalışmalarınızda başarılar saygılarımla

sanırım sizin sisteminiz takılalı baya bi zaman olmuş. çünkü 2007 öncesinde iki farklı sistem vardı. CARGAZ markasında eku kullanılıyordu. sanırım ondan bahsedilmiştir. avrupa yakasında üzgünüm bunu yaptıramazsınız.
  • sayın ilsay ilk önce çalışmalarınızda başarılar dilerim lpg konusunda bilgi sahibi degilim onun için beni aydınlatırsanız sevinirim aracı ilk çalıştırınca sogukken benzinde gaza basınca yıgılma oluyo motor stop eder gibi boguluyo sesizleşip eksozdan pat pat ses çıkartıyo lpg ye geçince biraz iyileşiyo ama gaza hızlıca basınca eksozdan patlama sesleri geliyor lpg 10 liralık yakıtla 40 km kadar yol alabiliyorum fakat aracı bakıma sokmak lazım gibi düşünüyorum benim anlamadıgım aracın lpg kıtı cargas mı tomasetto mu anadoku yakasına geçersem duduludakı bayınızde bizim araca göre aparat varmı veya lpg nın beynını baska marka ile degiştirmek mumkunmu yada sizin dudulu subenize gideyimmi bide istanbulda bayı açmayı düsünüyormusunuz şimdiden teşekkurler
  • Herkese Selamlar,Saygılar...

Öğrenci olmak zor; projeler,ödevler,makaleler derken anca bu saatte kafayı kaldırıp pc'ye bakabiliyoruz:)
    1 aydır sıralı sistemlerle kafayı bozmuş durumdayım.Ankarada bir çok yerden fiyat,teknik servis,ilgi alaka,müşteri memnuniyeti araştırmaları yaptım,İlsay'la ilgili bütün yazılanları okudum.Tebrikler Kadir Bey.İşletmenizi sanal ortamda çok iyi temsil edip sorunlara çözüm bulmanız,mütevazi oluşunuz ve ilginiz harika umarım diğer bütün işletmeler de biran önce bu aktiviteyi sizin kadar layıkıyla yaparlar.Aracıma Tomasetto kit taktırmaya karar verdim.İyi yorumlarda en az ben de sizin kadar sevinmişimdir,iyi bir işletmeyle anlaşmak açısından.
    Uzun çabalar sonunda kendi arabamı aldım.Hızlı,seri bi arabam olsun istedim ve sonunda Fiat Bravo 1.6sx aldım.Bütün istediğim özellikler mevcut.Seri olsun diye 3 aydır benzinle kullanıyorum ama baktımki bunun sonu yok.Serilik bi yere kadar benzin alıyorum aynı gün tekrar benzin alıyorum sonra tekrar benzin alıyorum anladımki böyle giderse aç kalıcaz:)
    Benim gibi hala sıralı sistem taktırmayı düşünüpte araştıran arkadaşlara sesleniyorum,7 Saat sonra İlsay'da olucam.Umarım randevusuz gittiğim için işlerim aksamaz ve lpg taktırırım.İnşallah sorunsuz taktırırım kiti.Araçtaki performans kaybını,doğabilecek teknik arızaları,uzun yol,şehir içi km'de yakıt verilerinin değişimini (Benzin/Lpg) ve en önemlisi Tomasetto'nun verimini,kalitesini aktarıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: motorolla

sayın ilsay ilk önce çalışmalarınızda başarılar dilerim lpg konusunda bilgi sahibi degilim onun için beni aydınlatırsanız sevinirim aracı ilk çalıştırınca sogukken benzinde gaza basınca yıgılma oluyo motor stop eder gibi boguluyo sesizleşip eksozdan pat pat ses çıkartıyo lpg ye geçince biraz iyileşiyo ama gaza hızlıca basınca eksozdan patlama sesleri geliyor lpg 10 liralık yakıtla 40 km kadar yol alabiliyorum fakat aracı bakıma sokmak lazım gibi düşünüyorum benim anlamadıgım aracın lpg kıtı cargas mı tomasetto mu anadoku yakasına geçersem duduludakı bayınızde bizim araca göre aparat varmı veya lpg nın beynını baska marka ile degiştirmek mumkunmu yada sizin dudulu subenize gideyimmi bide istanbulda bayı açmayı düsünüyormusunuz şimdiden teşekkurler

öncelikle dilekleriniz için teşekkür ederim. şimdi onu aracı görmeden direk şu diyemem. eski veya yeni. cargas veya tomasetto olduğunu. benimki sadece tahmin. siz en iyisi servise gidin oradaki arkadaşlar baksınlar.

istanbul için kendi yerimizi açma projemiz mevcut ama şu tarih diyemem.

yine buradan yaptırdıklarınızı ve neler yapıldığını aktarırsanız yardımcı olabileceğim bir konu olursa her zaman ulaşabilirsiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: Decartman

Herkese Selamlar,Saygılar...

Öğrenci olmak zor; projeler,ödevler,makaleler derken anca bu saatte kafayı kaldırıp pc'ye bakabiliyoruz:)
    1 aydır sıralı sistemlerle kafayı bozmuş durumdayım.Ankarada bir çok yerden fiyat,teknik servis,ilgi alaka,müşteri memnuniyeti araştırmaları yaptım,İlsay'la ilgili bütün yazılanları okudum.Tebrikler Kadir Bey.İşletmenizi sanal ortamda çok iyi temsil edip sorunlara çözüm bulmanız,mütevazi oluşunuz ve ilginiz harika umarım diğer bütün işletmeler de biran önce bu aktiviteyi sizin kadar layıkıyla yaparlar.Aracıma Tomasetto kit taktırmaya karar verdim.İyi yorumlarda en az ben de sizin kadar sevinmişimdir,iyi bir işletmeyle anlaşmak açısından.
    Uzun çabalar sonunda kendi arabamı aldım.Hızlı,seri bi arabam olsun istedim ve sonunda Fiat Bravo 1.6sx aldım.Bütün istediğim özellikler mevcut.Seri olsun diye 3 aydır benzinle kullanıyorum ama baktımki bunun sonu yok.Serilik bi yere kadar benzin alıyorum aynı gün tekrar benzin alıyorum sonra tekrar benzin alıyorum anladımki böyle giderse aç kalıcaz:)
    Benim gibi hala sıralı sistem taktırmayı düşünüpte araştıran arkadaşlara sesleniyorum,7 Saat sonra İlsay'da olucam.Umarım randevusuz gittiğim için işlerim aksamaz ve lpg taktırırım.İnşallah sorunsuz taktırırım kiti.Araçtaki performans kaybını,doğabilecek teknik arızaları,uzun yol,şehir içi km'de yakıt verilerinin değişimini (Benzin/Lpg) ve en önemlisi Tomasetto'nun verimini,kalitesini aktarıcam.

sayın Barış bey,

öncelikle sizinle yüz yüze tanışmak güzeldi. aracınızın montajında hiçbir problem çıkmadan sizide ekonomiye kavuşturduk. umarım güzel günlerde aracınızı kullanırsınız. tekrardan hayırlı olsun.

dipnot : ilk 1,000 km ayar ve sonraki peryodik 10,000 km bakımları unutmayalım ;)
  • Merhaba

Taktıralı 48saat olmadı,
    Performans kaybı 150 ye kadar hissettirmiyor,Yakıt benzinden çok daha tasarruflu henüz km başına yakıtı ölçmedim.1.000km ayarından önce km de kaç YKR yaktığını söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama benzinde 300YKR yakarken şuanda basmama rağmen 200-230YKR yakıyor.Sabahları stop etme gibi bir problemim olmadı onun haricinde 36 saatte 1,2 kere stop etti ama bu normal diye düşünüyorum ayar yapılmadığı için.Herhangi bir sıkıntım yok şuanda.İlksay gerçekten iyi yorumların hakkını veriyor.Kadir Bey'e saygılar sevgiler,saolsun güzel uğraşları ve güzel muhabbeti için.Montaj sırasında izlemlediğim;herhangi bir sıkıntıyla gelen müşterilerin hiçbirini geri çevirmiyorlar,sorunlarını halledene kadar gereken ilgiyi gösteriyorlar bu çok güzel.Umarım bundan sonra bi problem yaşamam.Başarılarınızın devamını dilerim Kadir Bey:)
    Herşey için birkez daha saolun...

1.000km ayarından sonraki gereken bütün bilgileri paylaşıcam.

Fiat Bravo 1.6
  • quote:

Orijinalden alıntı: Decartman

Merhaba

Taktıralı 48saat olmadı,
    Performans kaybı 150 ye kadar hissettirmiyor,Yakıt benzinden çok daha tasarruflu henüz km başına yakıtı ölçmedim.1.000km ayarından önce km de kaç YKR yaktığını söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama benzinde 300YKR yakarken şuanda basmama rağmen 200-230YKR yakıyor.Sabahları stop etme gibi bir problemim olmadı onun haricinde 36 saatte 1,2 kere stop etti ama bu normal diye düşünüyorum ayar yapılmadığı için.Herhangi bir sıkıntım yok şuanda.İlksay gerçekten iyi yorumların hakkını veriyor.Kadir Bey'e saygılar sevgiler,saolsun güzel uğraşları ve güzel muhabbeti için.Montaj sırasında izlemlediğim;herhangi bir sıkıntıyla gelen müşterilerin hiçbirini geri çevirmiyorlar,sorunlarını halledene kadar gereken ilgiyi gösteriyorlar bu çok güzel.Umarım bundan sonra bi problem yaşamam.Başarılarınızın devamını dilerim Kadir Bey:)
    Herşey için birkez daha saolun...

1.000km ayarından sonraki gereken bütün bilgileri paylaşıcam.

Fiat Bravo 1.6

Hayırlı Uğurlu Olsun!
    Güzel bir tercih yaptınız, iyi günlerde kullanmak dileğiyle!
  • quote:

Orijinalden alıntı: allaturcha

Arkadaşlar merhaba!

12.12.2009 tarihinde ilsay merkez sb sinden 2005 Clio 1.2 16v aracıma tomasetto lpg kiti taktırdım. Suanda hiç bir sorun yok inş. da olmaz.
    30 tl lik ilk yakıtımla 238,4 km yol gittim (aygaz 1.71tl). Tavsiye edebilirim
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.