DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
321. dönem TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
41
Cevap
1
Favori
28.494
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları >> 321. dönem TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   259 Mesaj
   10 Nisan 2008 13:27:00
   Arkadaşlar sanırım 4 kişiyiz şu anlık buraya giden. Benim yedek subay topçu olarak çıktı. Hiç bir fikrim de yok nasıl olduğuna dair!


   _____________________________

  • Çavuş
   48 Mesaj
   10 Nisan 2008 14:14:34
   evet şu an o 4 kişiden biride benim..inşallah hayırlısı olur..


   _____________________________

  • Binbaşı
   1520 Mesaj
   10 Nisan 2008 14:31:08
   aranızdayım

   yedek subay olarak


   _____________________________

   Barton 2500+ | Abit AN-7 | 1.5gb DDR400 | ASUS X800XT Platinum Edition + AC Silencer | 120gb WD JB 7200rpm + 250gb Samsung Sata2 NCQ | Philips 109P4 | Jazz JB9901 150watt RMS | Ferrari Force Feedback Wheel | Thermaltake 420watt pfc | ASUS TA 210 | AC Fan Pro TC
   2nd:
   ThorougBred 1700+dlt3c | MSI KT4AV | 512mb DDR400 | Sapphire 9800pro | 15gb Quantum lct 7200rpm + 4gb WD 4200rpm:(| Samsung 763mb | Philips a2.610 5+1 55watts RMS | ASUS 300watt
  • Binbaşı
   1511 Mesaj
   10 Nisan 2008 15:18:25
   Aday No 80955
   Adı ve Soyadı ERHAN TEZCAN
   Baba Adı FİKRET
   Doğum Yeri TEKİRDAĞ
   Kuvveti Kara Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş HUKUKÇU (DİĞER)
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI   _____________________________

   sen olmayınca yanımda cereyan yapar kapılar çarpar içimde sabahtan akşama ansızın hiç beklemediğim anlarda sensizliğin ürpertisi yetmezmiş gibi her kapı çarpmasında bir korku kaplar beni sıçramak isterim yerimden bağırmak birde ama put gibi kalırım kalbim atmaz nefes alamam içimde sensizlik birde zaman mekan yokmuş gibi o anlarda ama anılar akar içimden taşmışda kudurmuş Kızılırmak gibi sıçramak isterim yerinden koşup kurtulmak birde ama put gibi kalırım kalbim atmaz nefes alamam içimde sensizlikle
  • Er
   12 Mesaj
   10 Nisan 2008 15:27:19
   5. benim o halde.arkadaşlar diğer sayfalara da yazdım.geçmişte küçükyalı olan meslek kurası bu sene polatlıymış.bir arkadaşım dedi eğere branşta mesleğin yazıyosa bu meslek kurasıdır.bilgisi olan var mı bu konuda?


   _____________________________

  • Onbaşı
   20 Mesaj
   10 Nisan 2008 15:53:27
   Ben kaçıncıyım :) İki başlık var bende diğerinde kimseyok mu diye bekliyordum. Herkese hayırlı teskereler dilerim.

   Adı ve Soyadı ALİ OSMAN YILDIZ
   Doğum Yeri MELİKGAZİ
   Kuvveti Kara Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş ADESTİM/GÖZETLEME SB.
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI   _____________________________

   10610
  • Çavuş
   50 Mesaj
   10 Nisan 2008 16:05:23
   Kuvveti Hava Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş İNŞAAT MÜHENDİSİ
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI


   Şimdi biz meslek kurası mı çekiyoruz?


   _____________________________

  • Onbaşı
   20 Mesaj
   10 Nisan 2008 16:58:25
   Elimden geldiğince düzenlemeye çalıştım. Okumaya değer.

   polatli topcu ve fuze okulu

   Kaynak: Ekşi Sözlük

   ankara'nın polatlı ilçesinde bulunan askeri eğitim yuvası, tümeni. cennet ve cehennemin bir arada yaşanabileceği yer.
   oraya bağlı bulunan acıkır kışlası, daha doğrusu acıkır bölgesi, türkiye'de gerçekten bir çöl olduğunun göstergesidir. hatta afrika çöllerinde bile hayat varken, acıkır'da hayat belirtisi yoktur.

   gidildiğinde ilk öğretilen şeylerden biri de topçu marşıdır.

   gürler zaferin teranesiyle
   coşkun sesi bir topun derinden derine
   bir hükmün gazenferhanesiyle
   şimşekler çakar şarapnelinden

   diye başlar. hala terane/gazenferhane nedemek tam çözememişimdir. 3. kıtasında yer alan

   açtıkça ateş batarylardan
   afakı boğar köpüklü kan bir duman

   mısraları ise insanı dumurdan dumura sürükler. bir kaç gece koğuşta arkadaşlarımızla bu marşı yazan şahsiyetin nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu tartışmışızdır...


   topçu sınıfının asteğmen adaylarının, teğmenlerinin, uzman erbaşlarının ve erlerinin eğitim aldıkları yer. ankara'ya yakın olması bir avantaj. askerlik yapmak icin en uygun zaman bahar ayları. yazlarının çok sıcak (bkz: çöl sıcağı) kışlarının ise çok soğuk geçtiği söylenir.


   halihazırda yedek subay aday öğrenci olarak bulunduğum mekan. öğrencilere sunulan internet hizmeti sayesinde bu satırları yazmaktayım. buradaki eğitimin çok sert olduğu söylenir; ancak şu ana kadar pek bir sertlik göremedik. yedek subay okulları içinde en düzenli, tertiplisidir diye de rivayetler vardır. buraya gelecek olan arkadaşların kendilerini 3 ay boyunca yatakhane, gazino ve kamelya arasındaki üçgene sıkıştırılmaya hazırlamaları gerekir. nedeni garnizonda pırpırlıların sayısının fazla olması; mazallah yanlış selam falan verirsiniz.
   buradan ayrılmaya 2 hafta kala kura çekilir ve türkiye'nin çeşitli bölgelerine dağıtım yapılır. herkesin derdi meslek kurası çekmek ve adestim (ateş destek timi) ya da takım komutanı olmaktan yırtmaktır. türkiyenin her yerinden özellikle mühendis ve öğretmen arkadaşların olur. 15 günlük dağıtım izninde beraberce tatile gitmeyi bile düşünürsün.
   bir de, eğer polatlı'da yakın akraban yoksa uyku sana haram olur. çünkü üç ay boyunca yat izni verilmez, yani geceyi dışarda geçiremezsin. ankara'daki yakın akraba işe yaramaz çünkü ankara garnizon dışı sayılır.
   ilk haftalarda çok daha yoğun olmak üzere sürekli kağıt doldurmakla uğraşırsın. en büyük bunaltıyı bu kağıtları yemekhane ortamında doldururken yaşarsın. bundan yırtarsan gerisi kolay.
   3 hafta sonunda bol bol halı saha maçı yapılır, o zamana kadar kaynaşmış olan kısım arkadaşlarınla bol geyik yaparsın, en nazenini bile dayanamayıp küfreder; zaman çabuk geçer.


   muhabere alaninin babasi olan topcu subaylari yetistiren, bircok genel kurmay baskani cikarmis okul.
   polatlı ilçesinin en guzel yeridir. evet arkadaşlar ne yazık ki askeriyeden çıktığımızda ulan içerisi daha iyimiş derdik.
   bir de soyle bir tekerlemesi vardır. ne yazı ne kışı dondurur adamı polatlının ayazı


   299. kısa dönemler olarak alay karargah'da direnmekteyim binbir zorluğa.. we eed yazı sıcak kışı da soukmuş hakkat..


   "istanbul'dan nasıl gidilir?"in yollarını araştırmaya başladığım yer.
   303 uncu donem yedek subay sinav sonuclari   yarın kardeşimi (bkz: the crow) göndereceğimiz yer. tek avuntumuz, yedek subay eğitim okulları arasında en rahat olanı budur diyen, daha önce 3 ayını burada harcayan arkadaşlar.


   305. donem astegmen adayı olarak 12 agustostan bu yana ogrencisi oldugum okul. cok nadir zamanlarda kendinizi asker gibi hissedersiniz oldukca disiplini dendigi gibi her turlu sıkıntınızı ifade edebileceginiz insanların bulunması kimi zaman iyi oluyor kimi zamanda sizi dinleyip tamam bakarız dedikten sonra sallamayabiliyorlar. ancak dedigim gibi en fazla polis koleji , harp okulu kıvamında bir yasam tarzı vardır. eskiden 3 boluk seklinde iken azalan astegmen sayısı nedeni ile su an 2 boluk vardır ve muhtemelen burada yedek subay kursiyeri oldugunuzda 2. boluk oldugunuzu ogrenirseniz kendi kendinize tamam simdi sıctık diyebilirsiniz. sadece topcu marsı degil aynı zamanda boluk marsı (ki topcu marsından daha uzun oluyor ) ogrenirsiniz. ben ezberyelemem diyen arkadaslar hic dert etmesinler 20 dk.da hemen bulbul gibi sakıyorsunuz. ilk 3 hafta ytukarıda bahsedilen sekilde 3 noktadan dısarıya cıkmanız cok zordu , taaki misafiriniz gelene kadar.

   12 aralı 2005 tarihinde gideceğinve sanırım 3 ay oarada kalcağım değişik mekan. bir izmirli olara sanırım polatlı bana pek iç açıcı gelmeyece olsa bile "ulen şerefsiz benim ağrıya çıktı hemde jandarma er" diyenlerin olduğunu düşündükçe içimdeki rahatlama katsayısı bayağı yükseliyor hani.


   içinden tren geçen okul. gerçekten de istanbul ve izmir'e giden trenler bu okulun içinden geçer. en azından ben oradayken öyleydi.

   12 aralık 2006 salı günü, 3 aylık acemi eğitimim için katılacağım birliğin bulunduğu okul. görelim bakalım neymiş bu topculuk.


   komutanı tümgeneral yaşar cihansız olan okuldur.

   313. dönem astegmen aday ogrenciler olarak "allah allah allah" nidaları ile birliğimize katılıp daha sonraları gerek hava şartlarının bir hayli yıpratıcı ve eğitimlerin de bir o kadar yorucu olması nedeni ile bir süre sonra "allah allah bu ne biçim yer yahu" şeklinde çoşkunun şaşkınlık ibaresine dönüşmesine neden olan yer. okulumuzda bir adet hunter ve war machine bulunması bizim icin ayrıca gurur kaynagıdır.


   okulu icinden tren yolu geçtiğinden nişan talimi sırasında komik anların yaşanmasına neden olan ilim irfan ve asker yuvası..
   -mahmut kalk diyorum bi grup manyak asker bize nişan alıyo?
   -halime psikopatlaşma yat uyu?
   -mahmut kalk diyorum sıkıcaklar simdi?
   -az kaldı halime ankaraya varınca doktora gideriz hadi uyu biraz!!!!!   kesinlikle ve kesinlikle ön sorumlusu, manga komutanı, bölük kıdemlisi, malzeme sorumlusu olmamak gereken ne kadar yardımcılık görevi varsa ona isim yazdırılması gereken okul, ilim irfan yuvası.


   piyade er olarak vazifemi icra ediceğim komutanlığın okulu.


   temel beden eğitimi,savaş beden eğitimi,ileri gözetleyicilik,topçuluk,muharebe,yanaşık düzen gibi bir takım konularda eğitim verilen topçu sınıfı okuludur.hiçbir şey öğrenmeyen adamın bile yanaşık düzen konusunda bişeyler kapması kendi menfaatine olacaktır. belli olmaz yarın bir gün adamı dikiverirler bataryanın karşısına "düzen aldır" diye,boş boş bakarsın,daha ilk günden notunu verirler,onun dışında kışları biraz "serin" olur


   kışın burada askerlik yapacak olan topçu asteğmen adayı öğrenciler için en acı yanı acı kırdır bu okulun. okul çevresinde hava sıcaklığı -15 c civarında iken acı kırda bu hava bir 5 derece kadar daha düşer bunun üstüne bir de tepe üstünden gelen ayaz eklenince...
   diğer yönlerden topçulukla ilgili her türlü bilgiyi alabileceğiniz, her türlü silahi görebileceğiniz ***** çoğu imkanın*** olduğu son 3 ayımı geçirdiğim okuldur.
   ekşi sözlük okuyan albayların yanı sıra öksürme diye komut veren komutanlar da bulunur bu okulda.


   neredeyse uc yil olacak (305. donem) ama sunu belirtmek isterim o okulun icinden gecen tren sanirsiniz gece yarısı normal guzergahtan diilde kogusun koridorundan gecer. ama gun ici egitimlerin yorgunlugu ile o trene de 10 gunde alisiverirsiniz.

   _____________________________

   10610
  • Yüzbaşı
   259 Mesaj
   10 Nisan 2008 17:09:40
   Aday No 33853
   Adı ve Soyadı BİROL ÇAKMAK
   Baba Adı FEVZİ
   Doğum Yeri GAZİOSMANPAŞA
   Kuvveti Kara Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş KİMYAGER
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   259 Mesaj
   10 Nisan 2008 17:17:31

   quote:

   Orjinalden alıntı: ASLAN100

   Ben kaçıncıyım :) İki başlık var bende diğerinde kimseyok mu diye bekliyordum. Herkese hayırlı teskereler dilerim.

   Adı ve Soyadı ALİ OSMAN YILDIZ
   Doğum Yeri MELİKGAZİ
   Kuvveti Kara Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş ADESTİM/GÖZETLEME SB.
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
   Diğer başlık 319. dönemler ait sanırım o yüzden bu başlıktan devam edelim ki tam olarak kaç kişi gidiyoruz haberleşelim.


   _____________________________

  • Teğmen
   248 Mesaj
   10 Nisan 2008 18:49:13
   polatliya gelen arkadaslarima sevgiler oncelikle.
   Bu donem diger donemden farkli olarak er ve yedek subay haricinde meslek kurasindan geşlcek arkadaslari agirlaycagiz 18 gun.Bu 18 gunluk arkadaslar meslek kurasina tabi olan brans kısmındada yaziyor zaten.
   Kucukyalida olan meslek kurasina tabi kisiler onumuzdeki 3 donem boyunca burada olacak.

   nacizane tavsiyelerimi sorarsanizda teslim olmak icin 17.00 beklemeyin biraz erken gelmenin size pek cok faydasi olacaktir^^

   Guzel bir yere geliyorsunuz meslek kurasina tabi arkadaslari 18 gunluk diger topcu sınıfı yedek subaylarida 2.5 aylik zorlu bir maraton bekliyor. Bu maraton icinde sizle beraber olmak bana ayrica zevk verecek sorulariniz olursa ben buralardayim cevaplamaya calisirim.

   319 Kd dedenizden sevgiler^^


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoTi -- 10 Nisan 2008; 18:49:36 >
   _____________________________

   Bir ülkenin özgürlüğü; özgürlüğü arama, tanımlama ve yaşama anlayışının ruhunda yatmaktadır.
  • Yüzbaşı
   259 Mesaj
   10 Nisan 2008 20:08:45
   Benim branş kısmında mesleğim yazıyor. Bu meslek kurası ne demek oluyor anlayamadım? İyi bir şeymidir?


   _____________________________

  • Binbaşı
   1511 Mesaj
   10 Nisan 2008 20:12:02
   iyi bişey galiba birol

   18 günlük eğitimden bahsediyoar benimde mesleğim yazıyor diğer arkadaşlarda topçulukla ilgili şeyler yazıyo


   _____________________________

   sen olmayınca yanımda cereyan yapar kapılar çarpar içimde sabahtan akşama ansızın hiç beklemediğim anlarda sensizliğin ürpertisi yetmezmiş gibi her kapı çarpmasında bir korku kaplar beni sıçramak isterim yerimden bağırmak birde ama put gibi kalırım kalbim atmaz nefes alamam içimde sensizlik birde zaman mekan yokmuş gibi o anlarda ama anılar akar içimden taşmışda kudurmuş Kızılırmak gibi sıçramak isterim yerinden koşup kurtulmak birde ama put gibi kalırım kalbim atmaz nefes alamam içimde sensizlikle
  • Er
   11 Mesaj
   11 Nisan 2008 00:12:55
   Selam arkadaşlar bende aranıza katıldım!

   Kuvveti Kara Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş ADESTİM/GÖZETLEME SB.
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanseradam -- 11 Nisan 2008; 0:13:14 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   259 Mesaj
   11 Nisan 2008 00:31:18
   hoşgeldin. baya kalabayız bu iyi haber


   _____________________________

  • Binbaşı
   1511 Mesaj
   11 Nisan 2008 11:28:06
   kardeşim bütün topçu asteğmenlerde donanımhaberli midir nedir


   _____________________________

   sen olmayınca yanımda cereyan yapar kapılar çarpar içimde sabahtan akşama ansızın hiç beklemediğim anlarda sensizliğin ürpertisi yetmezmiş gibi her kapı çarpmasında bir korku kaplar beni sıçramak isterim yerimden bağırmak birde ama put gibi kalırım kalbim atmaz nefes alamam içimde sensizlik birde zaman mekan yokmuş gibi o anlarda ama anılar akar içimden taşmışda kudurmuş Kızılırmak gibi sıçramak isterim yerinden koşup kurtulmak birde ama put gibi kalırım kalbim atmaz nefes alamam içimde sensizlikle
  • Er
   1 Mesaj
   11 Nisan 2008 12:27:02
   Adı ve Soyadı MEHMET ABAY

   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş YER ÖLÇME TK.K.
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI

   bende polatlıdayım.


   _____________________________

  • Çavuş
   50 Mesaj
   11 Nisan 2008 14:24:41
   Topçu sınıfındaki birisinin kuvveti havacı olabiliyor mu? Denk geldiğim topçu sınıfı herkesin sınıfı karacı, acaba bir problem mi var benim bilgilerde...? Şöyle ki;

   Kuvveti Hava Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş İNŞAAT MÜHENDİSİ
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI


   _____________________________

  • Çavuş
   59 Mesaj
   11 Nisan 2008 14:48:57
   Ben de havaci topcuyum (füzeci?).
   Kuvveti Hava Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş GIDA MÜHENDİSİ
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI


   Yarin gorusmek uzere beyler :)   _____________________________

  • Binbaşı
   1538 Mesaj
   11 Nisan 2008 19:44:12
   ALPEREN GÖRGÜN
   Kuvveti Kara Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş HUKUKÇU (DİĞER)
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI

   quote:   görüşmek üzere tertipler

   bu arada yemin töreni 1 ay sonra mı oluyo...çarşı olayı ondan sonra mı oluyor?


   _____________________________

   Finite Incantatem.
  • Er
   1 Mesaj
   11 Nisan 2008 20:06:48
   Herkese merhaba;

   apocalypse321 sizin havaci oldugunuz gibi benim bilgilerimde de jandarma yaziyor.Normalde hem jandarma hem topcu da olmamasi gerekiyor.Umarim yarin tum sorularimiza yanit aliriz.Bizim kogus donanimhaber kogusu gibi olacak :-)

   Yarin gorusmek uzere...


   Adı SİNAN
   Kuvveti Jandarma
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş ELEKTRİK MÜH.
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
  • Binbaşı
   1538 Mesaj
   11 Nisan 2008 20:37:53
   bu arada baranş bölümünde mesleği yazanlar 18 gün acemilik yapıp meslek kurası çekecekmiş.sonra hemen maaşa başlayacak yani


   _____________________________

   Finite Incantatem.
  • Yüzbaşı
   259 Mesaj
   11 Nisan 2008 23:28:30
   Yarın görüşmek üzere beyler.


   _____________________________

  • Er
   5 Mesaj
   13 Nisan 2008 17:39:11
   Daha önceki askerlerin dağıtımları nereye çıkmış bilen varmı?


   _____________________________

   Kuvveti Kara Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş YER ÖLÇME TK.K.
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
  • Er
   3 Mesaj
   18 Nisan 2008 20:28:54
   Arkadaşlar, aranızda en çok rahat edecekler olanlar -tabii topçu ve füze okulundan çıkışta- yer ölçmeciler ve sıkıntısı daha da artarak devam edecek olanlar ateş idareciler olacak... Tabii bu yazdıklarım hemen her yerde aynıdır ama Kıbrıs' ta bir başkadır... Ben askerliğimi acemilik- 59.topçu er eğitim tugayı, özel çavuş talimgah taburu, yer ölçme bölüğünde yaptım ve usta birliği olarak da bana Kıbrıs nasip oldu ( sanırım bulunduğum taburun Kıbrıs' a çıkarma yaptığı gün ile benim doğumgünümün aynı olması bir tesadüf :) )... Neyse işin özü, ben kadro olmadığı için uzman çavuş yerine yer ölçme takım komutanlığı da yaptım çavuş olarak... Ve şunu belirtmek isterim ki sonradan gelen teğmenimiz dahil, tabura bağlı bataryalar, piyade havan bölükleri vs... sayemizde çok rahat ettiler, hatta teğmenimiz Genelkurmay'dan başarı belgesi bile aldı sıfır hatalı atışlardan dolayı...

   O sıralarda Ateş Destek ise gece gündüz hesap yapıyordu :)
   Bizlik işi olmayınca teğmenimizi de oraya geçti ve oldukça zayıfladı ...

   Yer Ölçme Çavuşları işini bilir, hele Kıbrıs gibi yerde istisnasız hergün denetleme yada benzeri faaliyeler içindeyseniz Yer Ölçme en rahat yerdir... Tabii siz Çavuşunuza destek olmazsanız, gerektiğinde arka çıkmazsanız iş kazaları olması ve atışların yanlış gerçekleşmesi de mümkündür...
   Çavuş ne mi ister, bildiği işi yapmayı ister, başka bir şey değil...


   _____________________________

  • Er
   5 Mesaj
   18 Nisan 2008 23:36:03
   e kıbrısa ziyarete gidemeyeceğime göre, bi türlü kavuşamadığım sözlümü 6 ay umuduyla gönderip bi sene daha göremeyeceğime göre... Bende bu şans varken daha helali olmadan onun bayrağa sarılı gelme ihtamali beni delirtecek. delireceğime ben öleyim yaa, ölmek istiyorum yaaaaaaaaaaaaaaa


   _____________________________

   Kuvveti Kara Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş YER ÖLÇME TK.K.
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
  • Er
   3 Mesaj
   25 Nisan 2008 19:16:37
   yer fark etmez, çavuşun 59dan olsun yeter


   _____________________________

  • Er
   3 Mesaj
   01 Mayıs 2008 21:49:58

   quote:

   Orjinalden alıntı: slhnhl

   e kıbrısa ziyarete gidemeyeceğime göre, bi türlü kavuşamadığım sözlümü 6 ay umuduyla gönderip bi sene daha göremeyeceğime göre... Bende bu şans varken daha helali olmadan onun bayrağa sarılı gelme ihtamali beni delirtecek. delireceğime ben öleyim yaa, ölmek istiyorum yaaaaaaaaaaaaaaa
   Abartmışsın sanırım biraz, yer ölçmeciyi tim komutanı yaptın çıktın, yer ölçmeci en güvenli yerlerde bulunur ;
   1- Düşma hattına yer ölçme postası sızar ve düşmanın yerini tespit eder,
   2- Harita başında oturur ve iki nokta arasındaki güzergahı tespit eder,
   3- Meteoroloji balonu kullanarak hava basıncı, ısı vs bilgileri toplar.

   Yani bizim silahla savaşla pek doğrudan ilgimiz olmaz


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   335 Mesaj
   03 Mayıs 2008 10:54:46
   Arkadaslar ben 88 e 2 gidiyoruM Ankara Polatli topcu okulu cıktı Uzun Dönem


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   335 Mesaj
   06 Mayıs 2008 15:39:46
   88/ 2 Ankara polatlı giden yokmu ArkadaslaRR


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   598 Mesaj
   07 Mayıs 2008 02:22:10
   88/1 polatlıdaydım dagıtım iznindeyim şimdi karışık egitim bataryasında yapıcan sanırım acemliği sen yaran
   çavuş adayımısın...  • Onbaşı
   15 Mesaj
   07 Mayıs 2008 14:13:56
   Selam arkadaşlar 24.02.208 tarihinde acemi olarak gittim ve şimdi dağıtım izinindeyim gerçekten diğer acemi birliklerine göre(Arkdaşlardan duyduyklarım neticesinde) çok rahat ve düzenli bi yer dağıtımımı merak ediyorsanız eğer Süloğlu / EDİRNE

   88/1 ADESTİM 3


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skursun -- 7 Mayıs 2008; 14:15:27 >
  • Teğmen
   181 Mesaj
   09 Mayıs 2008 12:21:48
   çnra veya topçu alaylarına veya bölüklerine düşen asteğmen arkadaşlar bana göre gördüğüm kadarıyla işleriniz biraz yoğun olacak, heleki kıbrısa düşerseniz işiniz dahada zor. yani durmadan tatbikata gidersiniz, arazide yat kalk vs.. yani iyiki kısa dönem olmuşum , askerlik inanın çok değişik bir şey, anlatılmaz yaşanır denir ya işte aynen öyle bir durum..


   _____________________________

   вєηι вυ нαуαт ∂єğιℓ αмα 'α¢є' νє 'αуşє тєуzє' уıρяαтα¢αк
  • Yüzbaşı
   335 Mesaj
   09 Mayıs 2008 12:57:42
   Evet herkes cok iyi diyor Egirdir ve kırkagaca düsen arkadaslardan sonra kendimi sanslı hissediyoruM


   _____________________________

  • Teğmen
   153 Mesaj
   03 Haziran 2008 14:20:05
   1981/3 terrip ollark akkerdeydimm acamilliğğim polatlı topçu okuluydu bu arada polatlılıyım.10 yürüdkten sonra teslim oldum birliğime dağıtımım çorlu 105 topçu alayına çııktı korkulacak bişey yok.topçu herzamann iyidir.topçu okulunda eğer gurubunuz çnra ise gideceğiniz yerler .polatlı-adana-kıbrıs-çorlu-keşan
   eğer adestim ise hiç belli olmaz nereye gideceğiniz.


   _____________________________

   Kullanamadığın oc oc değildir.
   biostar 780g / amd x4 620 2,6 @ 3,4 / 2 gb a-data vites ddr2 800 / s 5770 /wd 250gbx2 / asus dvd rw (ls)+lg dvd rw+lg cd rw / usb dvb-s / neovo 19" lcd / galacial 650w / frisby wireless klavye / Truvatek Phalan-X / el yapımı su soğutma / airties rt205+ralink / Creative Audigy 2 Nx Usb / frisby 5.1 kulaklık /logitech x540 /logitech mx revulation / casper c2d notebook
  • Onbaşı
   32 Mesaj
   10 Nisan 2010 00:36:58

   quote:

   Orijinalden alıntı: etez

   Aday No 80955
   Adı ve Soyadı ERHAN TEZCAN
   Baba Adı FİKRET
   Doğum Yeri TEKİRDAĞ
   Kuvveti Kara Kuvvetleri
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedeksubay
   Branş HUKUKÇU (DİĞER)
   Kabul Toplanma Merkezi
   Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI

   T.C. Kimlik Nu. 24724502602
   Aday Nu. 32147
   Adı ve Soyadı ORÇUN KAVAKLIPINAR
   Baba Adı RECEP SABRİ
   Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
   Sınıfı TOPÇU
   Statüsü Yedek Subay
   Branşı HUKUKÇU (GENEL)
   Gideceği Sınıf Okulu /
   Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI
   POLATLI ANKARA


   nerdensin krdş


   _____________________________

  • Onbaşı
   32 Mesaj
   10 Nisan 2010 02:06:49

   quote:

   Orijinalden alıntı: kaaaan

   Beyler geçmiş vede hayırlı olsun öncelikle ,

   bende Elektrik Müh yazıyor , acaba 18 gün mü acemilik yapıcaz sanki ben öyle anladım.
   İsim Bora bu arada , forumdakinden farklı yani..
   kardeş nerdensin????????????


   _____________________________

  • Er
   5 Mesaj
   10 Ağustos 2010 13:03:00
   quote:

   Orijinalden alıntı: orcun_1985   Alıntıları Göster

   T.C. Kimlik Nu. 24724502602
   Aday Nu. 32147
   Adı ve Soyadı ORÇUN KAVAKLIPINAR
   Baba Adı RECEP SABRİ
   Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
   Sınıfı TOPÇU
   Statüsü Yedek Subay
   Branşı HUKUKÇU (GENEL)
   Gideceği Sınıf Okulu /
   Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI
   POLATLI ANKARA


   nerdensin krdş


   Adı ve Soyadı EMRAH YETKİN
   Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
   Sınıfı Topçu
   Statüsü Yedek Subay
   Branşı HUKUKÇU (DİĞER)
   Gideceği Sınıf Okulu /
   Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI
   POLATLI ANKARA

   ben de sizinleyim:)
   biz şimdi meslek kurası mı çektik arkadaşlar?
   acemilik ne kadar?
   ben samsundan

   bi de, bizde niçin hukukçu diğer yazarken sende genel yazıyor biliyomusun :D


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legisperitus -- 10 Ağustos 2010; 13:05:05 >
   _____________________________

  • Er
   1 Mesaj
   16 Ocak 2014 18:31:22
   Arkadaşlar Benimde TOPÇU VE FÜZE OKL.K.LIĞI/ANKARA POLATLI :D bugun öğrendim   _____________________________

  • Er
   2 Mesaj
   30 Ocak 2014 22:55:30
   Celp Dönemi ŞUBAT 2014
   Eğitim Birliği TOPÇU VE FÜZE OKL.K.LIĞI / ANKARA POLATLI / ANKARA
   Celp Grubu 1
   Esas Birliği Kuvvet KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
   Statü YEDEK SUBAY
   Sınıf TOPÇU
   Sevk Başlangıç 14/02/2014
   Branşı 70


   Beyler merhaba herkeze hayırlı teskereler. Teslim olacağımız zaman iç çamaşırı vb.gibi eşyalar alıyormuyuz yanımıza yoksa veriyolarlar mı.
   Birde ben meslekci olarak mı seçildim acaba.

   Teşekkürler.   _____________________________

  • Er
   13 Mesaj
   22 Temmuz 2014 12:38:36
   aranızda yer var mı :D


   _____________________________

  • Er
   13 Mesaj
   22 Temmuz 2014 12:53:53
   ANKARA POLATLI TOPÇU YEDEK SUBAY YER ÖLÇME TERTİPLERRRRRRR


   _____________________________

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları >> 321. dönem TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.