Şimdi Ara

Almanya'dan Telefon Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
23.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Almanya'ya bir tanıdığım gidecek. Oralarda telefon fiyatları nedir? Bilen ya da link verecek olan var mı?

Hangi marka ya da markalar uygundur? Nokia N81 , N82 falan düşünüyorum ya da SE P1i...

Yardımcı olur musunuz?

• quote:

Orjinalden alıntı: izmir_sevdalısı

Merhaba arkadaşlar ,

Almanya'ya bir tanıdığım gidecek. Oralarda telefon fiyatları nedir? Bilen ya da link verecek olan var mı?

Hangi marka ya da markalar uygundur? Nokia N81 , N82 falan düşünüyorum ya da SE P1i...

Yardımcı olur musunuz?

almanya fiyat olarak çok fark olmadığını duymuştum. havalimanında olduğum için gelen yolcularla konuşma fırsatım oluyor. söylediklerine göre 8800 ve 8600 gibi tasarım cihazları daha pahalı fakat multimedya ağırlıklı serileri 200-250 ytl daha ucuz almak mümkünmüş
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_CRIMINAL

quote:

Merhaba arkadaşlar ,

Yardımcı olur musunuz?

almanya fiyat olarak çok fark olmadığını duymuştum. havalimanında olduğum için gelen yolcularla konuşma fırsatım oluyor. söylediklerine göre 8800 ve 8600 gibi tasarım cihazları daha pahalı fakat multimedya ağırlıklı serileri 200-250 ytl daha ucuz almak mümkünmüş

200-250 lira ucuzsa iyi. N82 750 civarı falandır o zaman.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar ,

Yardımcı olur musunuz?

1-2 GÜN içerisinde daha net bir bilgi alabilirim pm atarım istersen.. yada burdan cevapda verebilirim..
  • Sevinirim. Buradan cevaplarsan herkes görür , başka insanlara da yardımcı olabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar ,

Yardımcı olur musunuz?

200-250 88xx serisiyse N82 600-800 falandır...
  • arkadaşlar ben de yazın gitcem almanyaya telefonu kutusundan çkartıp kendi telefonumuz gibi göstersek sonrada türkiyede kaydedtirsek olurmu bide n79 almayı düşünüyorum almanyada sizce fiyatı ne kadar olur
  • Almanya fiyat olarak nasıl Türkiyeye göre, bende merak ediyorum. Ucuzsa ordan alırız burda kazıklanmaya gerek yok. Yazları TR'ye gelen yakınlarım var aslında onlara ısmarllayabilirim Kimse net cevap yazmamış. Birde Türkiyedeki hepsiburada gibi alman sitesi var mı bildiğiniz ordan da bakabilirdik fiyatlara
  • Amazon.de ye bakıyım dedim. Örnek vermek gerekirse şu an Türkiyede 700 lira olan c902 amazon.de de 160 avro. Dağlar kadar fark var ya.

• Arkadaşlar hemen hemen yarı fiyatına benim orda abilerim var n97 getirecekler orda 450€ lg christal 300€ motorla milezone 300€ anlıyacagınız %60 indirimli sitesidewww.ebay.de bu siteden bakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21zaza21

Arkadaşlar hemen hemen yarı fiyatına benim orda abilerim var n97 getirecekler orda 450€ lg christal 300€ motorla milezone 300€ anlıyacagınız %60 indirimli sitesidewww.ebay.de bu siteden bakabilirsiniz

Milestone LG Crystal 300 Euro mu !! !!! WTF
  • Arkadaşlar merhaba,

Almanya'ya gidip, oradan bir cep telefonu aldığımızda bunu pasaporta nereden işletiyoruz? Türkiye'ye döndüğümüzde kendi operatörümüzün iletişim merkezine giderek mi?
    Yoksa Türkiye'ye dönerken havaalanında/gümrükte de herhangi bir işlem yapılıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deutscher

Arkadaşlar merhaba,

Almanya'ya gidip, oradan bir cep telefonu aldığımızda bunu pasaporta nereden işletiyoruz? Türkiye'ye döndüğümüzde kendi operatörümüzün iletişim merkezine giderek mi?
    Yoksa Türkiye'ye dönerken havaalanında/gümrükte de herhangi bir işlem yapılıyor mu?

Bildiğim kadarıyla ister giriş Türkiye'ye giriş yaparken havaalanında(karayolu sınır kapılarında böyle bi durum yok sanırım) ya da Turkcell'in ve Vodafone'un merkezi bayiilerinde yaptırılıyor pasaport kaydı.

Ve yine bildiğim kadarıyla havaalanında kayıt parası vermiyorsun ama Turkcell'de ve Vodafone'da 10 TL veriyorsun.

Eğer telefonu kutulu getirmemiş, açmış ve kullanmışsan yani kişisel telefonunsa(ticari amaçlar ya da hediye olarak getirmediysen), aldığın telefonu faturasıyla havaalanında vergi iadesi alıyorsun sanırım. Örneğin %8 vergi kesildiyse 1000tl ödediysen verginin tamamını geri alıyorsun, 80 tl 80 tl dir :D Zaten bu vergi iadesi aldığın yerin yakınlarınad bi polis kabini falan vardır genelde, orda yaptırabilirsin imei kaydını...
  • Aanyadan telefonu aliyorsun.Kutusinu acip telefonu cebine koyuyorsun , kutusunu valize.Turkiyeye hicbir islem yapmadan giriyorsun.Sonra Turkcelle gidip 5 tl verip kayit ettiriyorsun ( giderken pasaportu unutma :) )
  • aalamanya alamanya bulamanya
  • @Tokay ve alora35

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

2 sorum daha olacak:

(1) Kies ile veya telefonun kendi içinden güncelleme yaptığımızda bu güncelleme yine Alman ROM'u olacak değil mi? Yani Türkiye'ye döndüğümüzde de güncellemeler hep Alman ROM'u üzerinden devam edecek sanırım? (Readers Hub, Music Hub gibi uygulamalarda sorun çıkmadığı sürece Alman ROM'u olmasının benim açımdan bir mahsuru yok)

(2) Almanya Saturn mağazasından aldığımız telefonun, Türkiye'deki Saturn mağazalarında garanti geçerliliği var mıdır? Yoksa yurtdışından alınan telefonların burada hiç bir garantisi olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deutscher -- 2 Ocak 2012; 9:46:26 >
  • quote:

@Tokay ve alora35

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

2 sorum daha olacak:

(1) Kies ile veya telefonun kendi içinden güncelleme yaptığımızda bu güncelleme yine Alman ROM'u olacak değil mi? Yani Türkiye'ye döndüğümüzde de güncellemeler hep Alman ROM'u üzerinden devam edecek sanırım? (Readers Hub, Music Hub gibi uygulamalarda sorun çıkmadığı sürece Alman ROM'u olmasının benim açımdan bir mahsuru yok)

(2) Almanya Saturn mağazasından aldığımız telefonun, Türkiye'deki Saturn mağazalarında garanti geçerliliği var mıdır? Yoksa yurtdışından alınan telefonların burada hiç bir garantisi olmaz mı?

1. soruna hakkında pek bilgim yok o yüzden cevaplayıp aklını karıştırmak istemem.
    2. soruna gelirsek, bildiğim kadarıyla firmadan firmaya değişiyor. Yani burdaki ya da ordaki bi satürn mağazasını arayıp sormanda fayda var. Muhtemelen yoktur ama sen yine de ara ve bilgiyi kaynağından öğren ;)
  • @Tokay
    İlgin için teşekkür ederim.
  • quote:

@Tokay
    İlgin için teşekkür ederim.

Bir şey değil, ben teşekkür ederim.
  • 250-300 tl ucuz olmaz daha fazla fark eder.Ben Samsung Galaxy S2 aldim 595 euro ya.Ben aldigim zaman euro 2.00tlydi.595*2.00 dan 1.190tl yapiyor.Ben telefonu aldigim zaman Turkiye`ye yeni gelmis fiyati 1900 liraydi.700 tl gibi iyi bir fiyat kari yaptim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.