Şimdi Ara

türk telekom: Sabit hatsız ADSL olmaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Telekom: Sabit hatsız ADSL olmaz

Tüketici hakem heyetlerinin Türk Telekom'un ADSL hizmetinin yanında telefon hattını bağlama mecburiyetini reddi de tartışmalara neden oldu. İşte Telekom Müdürünün iddiası.

Türk Telekom'un (TT) sabit ücret tartışmalarından sonra tüketici hakem heyetlerinin ADSL hizmetinin yanında telefon hattını bağlama mecburiyetini reddi de tartışmalara neden oldu. Heyet, bir vatandaşın şikayeti üzerine, "Telekom'un alt yapısı telefon bağlamadan ADSL hizmeti verebilir. Bu yüzden tüketicinin istemesi durumunda sadece ADSL'yi bağlayacak" kararına Telekom cephesinden cevap geldi.

TT Ordu İl Müdürü Akif Deniz Çarkacı, böyle bir uygulamanın mümkün olmadığını belirterek, 'ADSL aboneliklerinde, telefon abonesi olunması zorundadır' ifadesinin yer aldığını hatırlattı. Mevzuatlarda telefon hattı olmaksızın ADSL hizmetinin verilmesi gibi bir şey söz konusu olmadığını belirten Çarkacı, "Telekomünikasyon Kurumu tarafından da bizim tarifelerimiz onaylanmıştır. Durum böyleyken ben 'telefon abonesi olmaksızın ADSL hizmetinden istifade etmek istiyorum' demenin bir mantığı yoktur" dedi.
    TT'nin ADSL hizmetinin tek başına verilebilecek alt yapıya sahip olması söylemlerinin kendilerini bağlamadığını belirten Çarkacı, "Herkes her şeyi söyleyebilir. Hakem heyetlerinde bu kararı veren kişiler bilirkişi olamaz. Siz eğer ADSL kullanmak istiyorsanız, mutlaka bir devreye ihtiyacını vardır. Bu da telefon hattında mevcuttur. Müşterilerin ADSL hizmeti mevcut tarifede yazan ücret üzerinden ödemeleri, telefon müşterisi olmalarının bir sonucudur. Telefon ve ADSL hizmeti maliyet açısından birbirine bağlı ürünlerdir" diye konuştu.

Müşterilerine sadece ADSL hizmeti planlanarak yatırım yapılması durumunda, ses ve data frekansının aynı anda iletildiği bakır kablodaki ses frekansın atıl kalacağını belirten Çarkacı, şöyle konuştu:
    "Kullanılmayan ses frekansının fiziki olarak bir başka müşteriye tahsis edilmesi imkansızdır. Bu nedenle, 'çıplak ADSL' olarak adlandırılan ve müşterilerimize telefon hizmetinden yararlanma koşulu ileri sürülmeksizin ADSL hizmeti verilmesi durumunda, bakır maliyetinin tümü internet maliyetinin üzerine eklenecektir. Bunun sonucunda da müşteriler ADSL hizmetinden bugünkü tarife üzerinden yararlanamayacaktır. Mevcut durumda, bakır devre ses ve data hizmetleri verilmesi nedeniyle bakır devre maliyeti iki hizmet türüne paylaştırılmakta, bu da söz konusu hizmetlerin maliyetini düşürmektedir."

İHA

• artık her gün medyada bi turk telekom haberi okumakdan ve itiraz etmesinden tüketici olarak sıkıldım. bu tt bizi salak yerine koyuyo, tüketici mahkemesinide takmıyolar. yargı ya intikal etsede bi an evvel iyi yada kötü çözülse bu iş.

türktelekom sabrımız kalmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalexpress -- 7 Nisan 2008; 15:55:03 >
  • Neden tüketicilerimiz örgütlenemez kaç kişisabit telefon kullanırki bazıları sırf konu komşu parasını veremedide telefonunu kapattırdı der diye kullanmadığı şeye para veriyor madem onlar inatla vatandaşı soymaya çalışıyor vede soyuyor bizde interneti olabildiğince paylaşalım bir söz vardır dinsizin hakkından imansız gelir diye bir sabit ücretle beş kişi internet kullanırsa bakalım ne yaparlar tahmin ediyorumki bunlar yakında kablosuz modemlerin çalışmasını engellemek için jammer cihazıda kullanırlar
  • interneti paylaşmak çözüm değil.

bakın ben 128K iken adsl bağlattım hem o zaman kota olayı soktu sınırsız bağlantı vardı. ama bir arkadaşın hatırından çıkamadım onada hat çektik ..keşke çekmez olaydı
    7-8 ay ortak kullandık ama diğer arkadaş olmadık yerlere girmiş biz bir msn.de sesli görüntülü görüşme yapamazken adam harıl harıl film şarkı dowload etmiş
    daha nelerrr neler yapmış
    çektim kablosunu attım dışarı. ve o günden beridir çok iyi konuştuğumuz arkadaşla kötü olduk.

neti paylaşmak bişey değil önemli olan güven ama bu devirde insanlara ne kadar güvenebilirsin. ya adam olmadık yerlere bişeyler yazarsa ya bir yerlerden bir şeyler indirise IP kiminse onun başı derde girer
  • rakip gelince isterse melek olsun bu telekom kim bakar bunların suratına? gitsinler arabistana hizmet sunsunlar. zihniyet oraya uygun.
  • TÜRK TELEKOM GİBİ ONLARCA KİTİ ELİN GAVURLARINA SATARSAK VE BİZDE SUSARSAK BUNLAR DAHA İYİ GÜNLERİMİZ SELAMLAR
  • Ne rakibi ya hani nerde rakip? Saçma saçma 1095 1099 1045 falan var,şehiriçi hariç,ne anladım ben o işten.telekom bulmuşken böyle sessiz müşteriler telgraf hattı kullanmayada uygundur deyip ekstra para bile alırlar,hiç şaşmam
  • Çıkmadı şunlarla baş edecek sağlam bir firma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

interneti paylaşmak çözüm değil.

bakın ben 128K iken adsl bağlattım hem o zaman kota olayı soktu sınırsız bağlantı vardı. ama bir arkadaşın hatırından çıkamadım onada hat çektik ..keşke çekmez olaydı
    7-8 ay ortak kullandık ama diğer arkadaş olmadık yerlere girmiş biz bir msn.de sesli görüntülü görüşme yapamazken adam harıl harıl film şarkı dowload etmiş
    daha nelerrr neler yapmış
    çektim kablosunu attım dışarı. ve o günden beridir çok iyi konuştuğumuz arkadaşla kötü olduk.

neti paylaşmak bişey değil önemli olan güven ama bu devirde insanlara ne kadar güvenebilirsin. ya adam olmadık yerlere bişeyler yazarsa ya bir yerlerden bir şeyler indirise IP kiminse onun başı derde girer

olabilir ama arkadaşımıza güveniyorsak bişey olmaz ayrıca şu anda 128 den yüksek bir bağlantı kullanıldığı için normal kullanımda bi sorun çıkmaz tabiki arkadaşı doğru seçtiğimiz sürece ama başkada yapacak bişey kalmıyor benim 4 kişi kullanan arkadaşlarım var bi sorunda çıkmıyor yalnız bana uzak oldukları için ben katılamıyorum katılabilsem bir dakika durmaz telefonu iptal ettiririm tabikide adsl yide

• Olsa da olmaz zaten.
  • Sabit hatla bile olmuyor...
  • bu ayki telefon faturam çok komik
    3 yeri aramışım
    2 si sabit hat 1i cep
    en fazla sabit hatla 1 dakika konuşmuşum
    toplam fatura 25 YTL!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

bu ayki telefon faturam çok komik
    3 yeri aramışım
    2 si sabit hat 1i cep
    en fazla sabit hatla 1 dakika konuşmuşum
    toplam fatura 25 YTL!!!

Aynı faturadan bize de geldi.
    Telefonsuz ADSL olmazmış.Madem olmuyor hakem heyeti neden olur diyor veya yurtdışında nasıl oluyor.Yalan para ile değil ya. "SOYACAĞIZ SİZİ ÖYLE VEYA BÖYLE ".İşte işin aslı bu.
  • Satılan TT değil aslında gerisini anlayın artık... Elin gavuru bizimi düşünecek...
  • arkadaşlar şikayet etmekten başka ne yapıyoruz kim bir yakınının yada kendi telefonunu iptal ettirdiben bir yıl iptal ettirdim adsl için mecbur bıraktılar almak zorunda kaldım ama fişini takmıyorum herkeste adsl yokki çoğu boşu boşuna para veriyor ben karadenizliyim burada çok kişi gurbette yazın 2 ay gelirler adamlar salaklıklarından telefonu bekletiyor sadece iki kişiye iptal ettirebildim ama yinede kendimi başarılı görüyorum iki kişi bile faydadır boş durmayın
  • Konu dışında açıldı herkes bi sevinio bi sevinio sadece ADSL hattı bağlanabilecğeine. Şöyle bir yorum yapmıştım bende hiç sevinmeye gerek yok kesin TT kılıfına uydurur ayarlar bir kaç bişey iptal ettirmez.

Burda açıklamayı yapan adam hakkaten gerizekalı. Bana kendi çalışanları dedi. Dedim telefonumda çevir sesi yok telefonum kesik ama ADSL var dedim. Evden ne arama yapabliyorum nede aranabiliyorum fakat ADSL hattım var nasıl oluyor bu dedim. Baktı adam telefonnuz bağlı gözüküyor ama arıza vardedi ve ADSL hattı ile teelfon hattı birbirinden tamamen ayrıdır ikisi biribirni etkilemeden veri transferi yapılabilir aynı kablo üzerinden dedi. Yani ADSL hattı olması için telefon hattına aslında gerek yok ama bunu TT mecburu tutuyor para kazanmak sabit ücret almak için dedi. Açık açık. 3-4 ay oluyor bu konuşmanın geçeli.

Peki bu TT nin yaptığı açıklama nedir. Yok efendim kimin nedediği ilgilendirmez , sabit hat olmadan adsl olmaz. Açıkca biz sizi soyacağız ama bu işi kılıfına uydurup yasal yasal soyuyoruz demiyorlarda laf salatası yapıyorlar. Kimin en mal olduğu ne yaptığı çok belli herkes görüyor bunu. Şöyle başka bir firma olsa keşkede ağzına etse şu TT nin. Yetti artık ya. Devlet tekeliydi satıldı özel tekel oldu. Şimdi daha beter

• Telefon şartı kalksa fiyatları arttırırlar, bir şey yaparlar da yine o parayı cebimizden çıkarırlar..
  • TÜRK TELEKOM OZAMAN BÖYLE DANDİK İNTERNETTE OLMAZ... OLMAZI NASIL BİLİYON ... HANDİGANDİCİ SENİ.. İŞİNİZE GELELİ NASIL BİLİYONUZ.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.