Şimdi Ara

Tüplü Monitör Sorunu? Flulaşma....

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kullanmakta olduğum Sony Trinitron E220 17" Monitörün özellikle sol üst tarafındaki masaüstü simgelerinin altındaki "bilgisayarım, belgelerim" gibi yazılarda flulaşma olduğunu farkettim...1024x768@100HZ'de kullanıyorum yıllardır...

Yakından bakınca titreme olduğunu farkettim, çoğu monitörde maksimum tazeleme oranı olan 75hz'e düşürüp deneyim dedim bu sefer titreme monitör "kullanılamayacak" kadar arttı....

Oyun oynarken farkedemiyorum ama Flulaşmayı, anlamadım gitti sorun ne acaba?

internetten flulaşma diye arama yaptım karşıma ekşi sözlükten şöyle bir yorum çıktı:

monitorde tup bitmesi:

köşelerden başlamak suretiyle görüntü flulaşır ve bir süre sonra bütün ekranı kaplar. eskisini atıp yeni bir monitör almak, yapılacak en mantıklı* şeydir.

oncelikle monitorun ici acilir, tupun ortasindan bir yerlerden cikan kablonun kaynagi bulunur bu kablonun ciktigi yerlere cok yakin bir yerlerde monitorun parlaklik ve focus ayarlari vardir, bu ayarlardan parlaklik hedesi, ve flula$ma da focus hedesinin tornavida ile cevrilmesi ile ayarlanir, monitor kullanmaya devam edilir

Tüpü mü bitiyor Monitörün yoksa? ama 6-7 yılda bir monitör miyadını doldurur mu ?

Teşekkürler.

• çözünürlüğü 1152*864 e alıp deneyin..ben 75hz de kullanıyorum, tüp bitmesi içinse yapacak pek birşey yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: UNDYING

oncelikle monitorun ici acilir, tupun ortasindan bir yerlerden cikan kablonun kaynagi bulunur bu kablonun ciktigi yerlere cok yakin bir yerlerde monitorun parlaklik ve focus ayarlari vardir, bu ayarlardan parlaklik hedesi, ve flula$ma da focus hedesinin tornavida ile cevrilmesi ile ayarlanir, monitor kullanmaya devam edilir

Bu işe yarar. Ama teknik serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Yan etkileri tüp çok kolay bir şeydir. Hemen kırılabilir. 2ncisi ve en önemlisi ölebilirsiniz :D

quote:

Tüpü mü bitiyor Monitörün yoksa? ama 6-7 yılda bir monitör miyadını doldurur mu ?

Teşekkürler.

6-7 yıl iyi dayanmış.

• quote:

Orjinalden alıntı: clarion

çözünürlüğü 1152*864 e alıp deneyin..ben 75hz de kullanıyorum, tüp bitmesi içinse yapacak pek birşey yok

o çözünürlükte 85hz destekliyor...100HZ'e alıştım o yüzden titriyormuş gibi geliyor dicem ama yok bariz titriyor, şöyle ki 75hz'de açtığımda kullanılamayacak şekilde titreme artıyor....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kunter

Bu işe yarar. Ama teknik serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Yan etkileri tüp çok kolay bir şeydir. Hemen kırılabilir. 2ncisi ve en önemlisi ölebilirsiniz :D

quote:

Teşekkürler.

6-7 yıl iyi dayanmış.

Sony yetkili servisine götüreceğim en kısa zamanda, düzelsin ya da düzelmesin yeni bir monitör alacağım...

6-7 yıl az bir süre gibi geldi bana 15 yıldan fazla bir süredir kullandığımız arçelik 37ekran tv var halen bir sorun çıkarmadı (tabi monitör - tv olayı farklılık gösterebilir bilemiyorum)

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Kunter

quote:

Teşekkürler.

6-7 yıl iyi dayanmış.

Sony yetkili servisine götüreceğim en kısa zamanda, düzelsin ya da düzelmesin yeni bir monitör alacağım...

6-7 yıl az bir süre gibi geldi bana 15 yıldan fazla bir süredir kullandığımız arçelik 37ekran tv var halen bir sorun çıkarmadı (tabi monitör - tv olayı farklılık gösterebilir bilemiyorum)

Bunu sizin için değil herkes için yazıyorum.

Crt monitörle TV kıyaslanamaz. Elma ile armut toplanırmı misali.

Crt monitör markası ve modeli neyse ona göre kullanılır.

Crt monitörlerde haftada 1 kere olmak kaydıyla ( en az ) degauss işlemini yaptınız mı?

Elektronik cihazlar bazen şans işidir. Benim evimdeki TV bir gazetenin verdiği vestel marka 51 ekran bir cihaz. 1996 senesinde almıştık, halen taş gibi.

Degauss olayını TV'ler açılışta otomatik kendisi yapıyor. PC monitöründe kendiniz yapacaksınız.

Size tavsiyem Sony diye marka bağımlılığı yapmayın, bir servise gösterin. ( TV tamircisi) . En güzeli satın onu, yeni birşey alın. Seçim sizin.

• quote:

Orjinalden alıntı: 34_gurcangurel

Bunu sizin için değil herkes için yazıyorum.

Crt monitörle TV kıyaslanamaz. Elma ile armut toplanırmı misali.

Crt monitör markası ve modeli neyse ona göre kullanılır.

Crt monitörlerde haftada 1 kere olmak kaydıyla ( en az ) degauss işlemini yaptınız mı?

Elektronik cihazlar bazen şans işidir. Benim evimdeki TV bir gazetenin verdiği vestel marka 51 ekran bir cihaz. 1996 senesinde almıştık, halen taş gibi.

Degauss olayını TV'ler açılışta otomatik kendisi yapıyor. PC monitöründe kendiniz yapacaksınız.

Size tavsiyem Sony diye marka bağımlılığı yapmayın, bir servise gösterin. ( TV tamircisi) . En güzeli satın onu, yeni birşey alın. Seçim sizin.

Monitör ile TV arasında farklılık olabileceğini yazmıştım,

Belirli aralıklarla Degauss işlemi yapmadım, yapmam gerektiğini de bilmiyordum,

Sizin vestel de bizim ki gibi gazete (sabah) promosyonu demek, yanlız bizimki bozulmak üzere

Sony diye marka bağımlılığı yapmıyorum, servise götüreceğim...Bu haliyle kimseye satamam, tamirden sonra belki,,

Tşkr.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.