Şimdi Ara

CHERY TİGGO 3 YORUM (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
360
Cevap
2
Favori
372.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: haydarboss

ARKADAŞLAR BUDA KONSERVE KUTUSU DİYENLERE KAPAK OLSUN

yetkili kişilerle konuştum chery O ÜNLÜ euro encap testini 4 yıldızla geçmiş zaten bir marka türkiyeye girmeden euro encap ve TSE mühendisleri tarafından iyice inceleniyor. O testi geçemesse türkiyeye giremez ve gümrükte kalırmış.

Kapak falan hoş laflar değil.Madem sizin dilinizle konuşacağız,bakın kime kapak olacak?

O yetkili,tatlı diliyle sizi bir güzel kandırmış.

Ford Ranger,ülkemizde satılıyor değil mi?

http://www.euroncap.com/tests/ford_ranger_2008/342.aspx

Şu linki,o yetkiliye gösterin de,bakalım ne diyecek.

4 yıldız almış öyle mi?Niye sitesinde yazmıyor o zaman?Güvenlik performans diye bölüm var,yok motoru bu,ABS var,2 tane de havayastığı var yazmış.Arabanın her yeri dağıldıktan sonra,ne yapayım 2 tane airbagi.

EuroNcap sitesinde de Chery,4 yıldız almış diye bir şey yazmıyor.Onu bırakın Chery'nin testini bile koymamışlar.

• chery tigo alınmaz.

marka imajı zayıf.

marka imajı önemli değil, arazi aracı kullanmak için aldım desen 4 çeker değil.

güvenliği çok kötü.

motor teknolojisi çok eski, çok yakar, çok masraf çıkartır.

çok yakıyor diye lpg yi de taktırdın mı tam kamikazeye bağlarsın, saatli bombaya dönüştürürsün aracı.

getiren mermerler gurubuna hayatta güven olmaz.

fiyatı hiç rekabetçi değil ki tek avantajının fiyat olması lazım.

son olarak, son senelere kadar kuş serisi araçlarda sıfır güvenlik olduğunu söyleyen arkadaşlara şaşırıyorum.

ne yani şimdiye kadar güvenliği olmayan araçları kullandık diye hep tehlikeli araçlara mahkum muyuz?

ben sitedeki güvenlik üzerine yapılan tartışmaları çok olumlu buluyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnGoLaTiggo

quote:

Orjinalden alıntı: Contra07

quote:

Orjinalden alıntı: AnGoLaTiggo

Merhaba Arkadaşlar .. Ben 4.5 Aydır Chery Tiggo Kullanıcısıyım Arkadaşlar Buradaki Bazı Anti Görüşleri Kınıyorum Ben Gerçekten Çok Memnunum Bu Sözleriniz Bana Çok Zor Geliyor neden Derseniz Arkadaşlar Aranızda Belki Arabayı Görmemişler Bile Vardı Belki belki İçine Binmeyipte Binmiş Gibi Söylüyenlerde Var Arkadaşlar Doğru Fazla Yakmasına Yakıyor Parasına Güvenen Alır Ben Gas Taktırdım .. Benim Düşüncem Bu Ve Herkez Bilsin Ve Görüsnki Muhteşem Bir Araba ..! Buda Bu Konuya Son Nokta olur inş ..

Ne kadar yakıyor kilometrede?

200 Yakıyor

200 krş çok değilki hatta az bile yakıyor denilebilir.Birde "0" km araç alıp daha 10000 km doldurmadan tüp taktıranları anlamıyorum.Lafım size değil üstüne alnmayın.Bu arada Tiggoyu bilemem.Ama Cherry diğer binek modelleri alınmaz.

• Aramızda kac kisi Chery marka araç kullanıyoruz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

quote:

yetkili kişilerle konuştum chery O ÜNLÜ euro encap testini 4 yıldızla geçmiş zaten bir marka türkiyeye girmeden euro encap ve TSE mühendisleri tarafından iyice inceleniyor. O testi geçemesse türkiyeye giremez ve gümrükte kalırmış.

Kapak falan hoş laflar değil.Madem sizin dilinizle konuşacağız,bakın kime kapak olacak?

4 yıldız almış öyle mi?Niye sitesinde yazmıyor o zaman?Güvenlik performans diye bölüm var,yok motoru bu,ABS var,2 tane de havayastığı var yazmış.Arabanın her yeri dağıldıktan sonra,ne yapayım 2 tane airbagi.

EuroNcap sitesinde de Chery,4 yıldız almış diye bir şey yazmıyor.Onu bırakın Chery'nin testini bile koymamışlar.

Ford Ranger koymanı anlayamadım ama şu linki izleyinde bi daha BOŞ BOŞ KONUŞMAYINN!!!!!!!! Alın size konserve kutusu!!!!!!!!!

http://www.metacafe.com/watch/2411000/chery_crash_test/

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

quote:

Ford Ranger koymanı anlayamadım ama şu linki izleyinde bi daha BOŞ BOŞ KONUŞMAYINN!!!!!!!! Alın size konserve kutusu!!!!!!!!!

http://www.metacafe.com/watch/2411000/chery_crash_test/

Bunlardan korkulur. Adamlar EuroNcap'ın bile taklidini yapmışlar: Chinese-NCAP .

• vincentvega arkadaşım ikiside test bunda sanki 20 KM hızlamı çarptırıyolar. Kedi Uzanamadığı ciğere mındar dermiş. Başka bişey demiyorum....
  • Arkadaşım yeni tiggo aldı araç fena değil. Yani sandığımdan iyi çıktı. Araç ful model.Siyah renk. İç mekanda Bej renk deri döşeme, cd çalar, sunroof filan var ferah bir iç mekanı vardı. Alır almaz LPG taktırmışlar. Yalnız performansı fazla iyi değildi. Araç geç devirleniyordu. Ayrıca araç daha 2000 km olmasına rağmen egsozdan rahatsız edici bir ses geliyordu. Bu çinlilerin en kalitelisi Chery bence. Ha 40 bin ytl yi bu araca sayar mıyım, asla.
  • 5 sene sonra yeni kasası geldiğinde belki yarı yarıya iyileştirilmiş olur.Firmanın hemen ilk beş'e oynaması imkansız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ototube

http://www.metacafe.com/watch/1441323/failed_chinese_crash_test/

bu araç noldu böyle yav

Bende Chery Tiggo kullanıcısıyım ama bu videodaki araç çok kötü olmuş gerçekten
  • quote:

Orjinalden alıntı: ototube

http://www.metacafe.com/watch/1441323/failed_chinese_crash_test/

bu araç noldu böyle yav

Arkadaşım biz burda cheryden bahsediyoruz sen bana getirip dandik çin markalarının videolarını yayınlıyorsun. Sonrada bu araç noldu böyle yav DEME!!!!!! Chery videosu olsa tamam diyecem ama gidip dandik bir çin arabası getirme. O konserve kutusu dediğiniz araba 61 ülkede satılıyor. Eğer konserve Kutusu Olsaydı 61 değil 6 ülkede bile satılamazdı. Böyle Boş Boş paylaşım yapıp milletin aklını karıştırmayın!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydarboss -- 13 Şubat 2009; 16:42:54 >

• bu arabayı almak bence hiç akıl kârı değil
  • herkes ön yargıyla yaklaşıyor ve yanlış yapıyor seneler önce japon araçlarınada aynen bu gözle bakılıyordu bakın zamanla noldu
  • Koreliler deseniz anlarımda,japon araçları her dönemde kendi segmentlerindeki avrupalı rakipleri ile denktiler.Geride kalma durumları yoktu(Civic,corolla,primera,mazda 323)
  • Bence herkes ön yargılı davranıyor. Ben arabayı almadan önce internette gezinirken buradaki konuyu okudum ve sayenizde arabadan soğumuştum. Allahtan mermerlerde tanıdık bi abi vardıda onun vasıtasıyla aldık. Burda herkez araba için *ıçmış sıvamış. Halbuki bu fiyata bu arabayı öpünde başınızın üstüne koyun. Ben bunu hazmedememek "eyvah daha az kalitede arabalara daha çok para dökmüşüz" olarak algılıyorum. Unutmayın Ön Yargılı Olmak Hiç Bişeyi ÇÖZMEZZZ!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydarboss -- 15 Şubat 2009; 12:06:57 >
  • fena araç değil
  • Şu "çin malı alınmaz" diyen ön yargılı arkadaşlar, bir zahmet kullandığınız bilgisayarlarınızı camdan aşağı atar mısınız? TAMAMI ÇİN MALI. Niye kullanıyorsunuz ki? Her an evinizde yangın çıkabilir. Dikkatli olun! Önce aracı bi inceleyin, KULLANIN yada bi kullanana sorun. Ondan sonra yorum yapın. Gaz yağı tenekesine para vermektense çin malı kola kutusuna para vermeyi tercih ederim. O NCAP testleri de araba kullanmayı bilmeyen, kuralların ne demek olduğunu bilmeyen magandalar için yapılıyor. Onlar olmasa (anlayan anladı) testlere gerek kalmazdı.

Firma kendine güveniyor ki, şu anda 150000km veya 5 yıl garanti veriyor. Böyle bir garantiyi başka hangi marka veriyor? TOFAŞ mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malkafa -- 18 Mart 2009; 18:15:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: malkafa

Şu "çin malı alınmaz" diyen ön yargılı arkadaşlar, bir zahmet kullandığınız bilgisayarlarınızı camdan aşağı atar mısınız? TAMAMI ÇİN MALI. Niye kullanıyorsunuz ki? Her an evinizde yangın çıkabilir. Dikkatli olun! Önce aracı bi inceleyin, KULLANIN yada bi kullanana sorun. Ondan sonra yorum yapın. Gaz yağı tenekesine para vermektense çin malı kola kutusuna para vermeyi tercih ederim. O NCAP testleri de araba kullanmayı bilmeyen, kuralların ne demek olduğunu bilmeyen magandalar için yapılıyor. Onlar olmasa (anlayan anladı) testlere gerek kalmazdı.

Firma kendine güveniyor ki, şu anda 150000km veya 5 yıl garanti veriyor. Böyle bir garantiyi başka hangi marka veriyor? TOFAŞ mı?

iyide türkiyede o magandalardan çok var. sen değilsin tamam ama ya arkadan gelir koyarsa?

• quote:

Orjinalden alıntı: malkafa

1. Şu "çin malı alınmaz" diyen ön yargılı arkadaşlar, bir zahmet kullandığınız bilgisayarlarınızı camdan aşağı atar mısınız? TAMAMI ÇİN MALI. Niye kullanıyorsunuz ki? Her an evinizde yangın çıkabilir. Dikkatli olun! Önce aracı bi inceleyin, KULLANIN yada bi kullanana sorun. Ondan sonra yorum yapın. Gaz yağı tenekesine para vermektense çin malı kola kutusuna para vermeyi tercih ederim. 2. O NCAP testleri de araba kullanmayı bilmeyen, kuralların ne demek olduğunu bilmeyen magandalar için yapılıyor. Onlar olmasa (anlayan anladı) testlere gerek kalmazdı.

1. Çin'de üretim yapmak başka şey, Çinlilerin her şeyini kendilerinin yaptığı araba başka şey.

Global markaların nerede üretildiği önemli değildir.

Çin'de üretim yapan bir markayı ele alalım, Sony olsun. Sony Ar-Ge çalışmalarını nerede yapıyor? Bünyesinde kaç tane Çinli mühendis çalışıyor? Çin'de üretilmiş olsa da bir Sony, Çin malı bir Qony ile eşdeğer olabilir mi? (Çin malı derken, Ar-Ge dahil Çin malı bir üründen bahsediyorum.)

Çin malı arabalara gelirsem, sadece Chery'i inceledim. Tiggo'yu ayrıntılı, Alia'yı ise üstünkörü inceleme fırsatım oldu. İkisini de kullanmadım. Ama Tiggo'nun iç mekanı hiç hoşuma gitmedi, araba tokluk hissi vermedi. Zaten 4x2 SUV'un mantığı nedir, çözebilmiş değilim. Tiggo kaç para bilmiyorum ama o paraya donanımlı bir B segmenti ya da boş bir C segmenti bir Avrupa, Japon ya da Kore arabasını tercih ederim. Diğer modeller ise oldukça ucuz, ama bana güven vermiyor.

2. O magandalar aramızdalar ve trafikteler. O adamlar bir hata yaptığı zaman Allah korusun bir kaza anında arabanın sağlamlığı çok önemli. Magandalar hep vardı, olacak da. Arabayı mükemmel kullanmak, kaza yapmamak anlamına gelmiyor. Hele İstanbul'da her şoför ne kadar iyi olursa olsun her an kaza riski ile karşı karşıya. Yani benim arabam çok güvenli olmasa da ben iyi kullanıyorum, bu yüzden kaza yapmam diye bir mantık geçerli değil.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.