Şimdi Ara

OPEL ASTRA H GİZLİ ÖZELLİKLER (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
705
Cevap
27
Favori
569.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • görmeden yorum yapmak zor belki sizin araçtaki ecunun versiyonu falan değişiktir?(bende aynı versiyonu kullanıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: attila24

verilen görüntüler opcomla yapıldı ama tech2de belirli yere kadar aynıdır
    http://i843.photobucket.com/albums/zz356/attila24/EkranAlnts1.jpg
    http://i843.photobucket.com/albums/zz356/attila24/EkranAlnts2.jpg
    http://i843.photobucket.com/albums/zz356/attila24/EkranAlnts3.jpg
    http://i843.photobucket.com/albums/zz356/attila24/EkranAlnts4.jpg
    buradan sonra rear electric center menusunun içinde variant program deniliyor daha sonra Speed dependant locking yazan yere kadan next yapılıp gelinir bulununca disable olan yer enable yapılır kaydedilir.tech2 cihazından sonra 5saniye kilit tuşunabasılıp programlanır(yedek anahtar içinde aynı işlem yapılır)

hocam 5sn basılı tuttuğumuz tuş hangisi tam anlamadım yaw.. anahtarımızdaki kilit tuşu mu, arabanın konsolundaki kilit tuşu mu??

• quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

Orijinalden alıntı: attila24

verilen görüntüler opcomla yapıldı ama tech2de belirli yere kadar aynıdır
    http://i843.photobucket.com/albums/zz356/attila24/EkranAlnts1.jpg
    http://i843.photobucket.com/albums/zz356/attila24/EkranAlnts2.jpg
    http://i843.photobucket.com/albums/zz356/attila24/EkranAlnts3.jpg
    http://i843.photobucket.com/albums/zz356/attila24/EkranAlnts4.jpg
    buradan sonra rear electric center menusunun içinde variant program deniliyor daha sonra Speed dependant locking yazan yere kadan next yapılıp gelinir bulununca disable olan yer enable yapılır kaydedilir.tech2 cihazından sonra 5saniye kilit tuşunabasılıp programlanır(yedek anahtar içinde aynı işlem yapılır)

hocam 5sn basılı tuttuğumuz tuş hangisi tam anlamadım yaw.. anahtarımızdaki kilit tuşu mu, arabanın konsolundaki kilit tuşu mu??

arabanın konsolundaki tuş.

• tamam hocam sağol.. servise gidince bi yaptırmaya çalışıyım.. Peki hocam bu parantez içinde yazdığın yedek anahtar meselesi ne? benim o yüzden kafam karıştıda
  • mrblar arakdaşlar,dün itibarı ile 2005 model elegans aldım.Özelliklerini yeni yeni çözüyorum.Burdaki yorumların bir çoğunu okudum fakat bazı özelliklerde ikilemde kaldım.
    Mesela benim en çok merak ettiğim ve istediğim özellik olan follow me home özelliğinde evet,arabayı kapatıp sellektör yapınca 1 dk farlar yol gösteriyor açık kalıyor,fakat benim istediğim araba açılırken farların açılması,yani uzaktan kumadaya bastığımız zaman kapı kilitleri ile farların açılmasını istiyorum.Burda okuduklarımda net bi sonuç alamadım.sorum açılıyormu açılmıyormu.
    açılmıyorsa bu özelliği kullanmak için ne yapmam gerekiyor..yardımcı olursanız çok tşk ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

tamam hocam sağol.. servise gidince bi yaptırmaya çalışıyım.. Peki hocam bu parantez içinde yazdığın yedek anahtar meselesi ne? benim o yüzden kafam karıştıda

bu programlamayı her anahtar için ayrı yapmak gerekiyor onu kastedmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lost43

mrblar arakdaşlar,dün itibarı ile 2005 model elegans aldım.Özelliklerini yeni yeni çözüyorum.Burdaki yorumların bir çoğunu okudum fakat bazı özelliklerde ikilemde kaldım.
    Mesela benim en çok merak ettiğim ve istediğim özellik olan follow me home özelliğinde evet,arabayı kapatıp sellektör yapınca 1 dk farlar yol gösteriyor açık kalıyor,fakat benim istediğim araba açılırken farların açılması,yani uzaktan kumadaya bastığımız zaman kapı kilitleri ile farların açılmasını istiyorum.Burda okuduklarımda net bi sonuç alamadım.sorum açılıyormu açılmıyormu.
    açılmıyorsa bu özelliği kullanmak için ne yapmam gerekiyor..yardımcı olursanız çok tşk ederim :)

bildiğim kadarıyla böyle bir özellik yok bizim arabalarda. bende de 2005 h var araştırdım güzel bir özellik olduğu için ama bir şey elde edemedim.

• quote:

mrblar arakdaşlar,dün itibarı ile 2005 model elegans aldım.Özelliklerini yeni yeni çözüyorum.Burdaki yorumların bir çoğunu okudum fakat bazı özelliklerde ikilemde kaldım.

istediğiniz özellik yok malesef.. ama HLS modül diye bişey var onunla yapabiliyorsunuz.. başka özelliklerde kazanıyor araç bu modül sayesinde.. fiyatı 230tl sanırım.. ben almak istiyorum açıkcası ama kararsızım hala

Edit:http://www.opelimveben.com/index.php buradan inceleyebilirsiniz özelliklerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 7 Mayıs 2011; 2:33:16 >

• quote:

İstedikleiniz için HLS

• anladım abicim çok tşk ederim,sanırım bir tane HLS modülü taktıracağız o görünüyor..yanlız opel 230 liralık bir parçayı en full olan modeline orjinalde takmaması ilginç geldi :S
  • quote:

anladım abicim çok tşk ederim,sanırım bir tane HLS modülü taktıracağız o görünüyor..yanlız opel 230 liralık bir parçayı en full olan modeline orjinalde takmaması ilginç geldi :S

HLS modülü obd2 soketine takıyorsunuz. takması çıkarması çok çok basit. Satan kişi yaklaşık yarım saat telefonda nasıl ayarların yapılacağı ve nasıl kullanılacağı konusunda yardımcı oluyor. Astra H aracı olanlara şiddetle tavsiye ediyorum.

(Almaya karar verirseniz selamımı söyleyin, yardımcı olacaktır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan3535 -- 7 Mayıs 2011; 14:25:25 >

• 10-Araç Donanımına Göre Ayarlar : Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde.. Bazı ayarlar çıkıyor artık aracın modeline göre..

Bu ayarlar:
    -Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
    -Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
    -Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
    -Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
    -Cruise control varsa onun ayarları

yukarda belırttıgım ozellık menusune gıremedım
    2005 astra elegance (cosmo) var yardımcı olursanız sevınırım
  • Bunlar corsa-d'de mevcut. Bizde de yok malesef
  • astra gizli özellikler diye okudum konunun başlıgını yanlış mı ? bende ona gore var mı yok mu dıye arabamda denıyorum belkkı yaptıgım ıslemler yanlıstır dıye dusundum
  • Bazı modellerde var diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt_jackal

10-Araç Donanımına Göre Ayarlar : Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde.. Bazı ayarlar çıkıyor artık aracın modeline göre..

Bu ayarlar:
    -Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
    -Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
    -Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
    -Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
    -Cruise control varsa onun ayarları

yukarda belırttıgım ozellık menusune gıremedım
    2005 astra elegance (cosmo) var yardımcı olursanız sevınırım

Yazdıklarınız CORSA için....
  • Settings tuşuna teyp ekranı açıkken basılı tuttuk. Dıt sesi geldi. BC tuşuna 2 kez bastık. Test menüsü geldi. Bir kaç kez daha BC'ye bastınca depo bilgilerini veriyor. TC-inst (instant tank capacity) Anlık depoda kalan yakıtı gösteriyor ve yakıt sürekli depoda hareket ettiğinden anlık olarak değişiyor. Dün mazot almadan önce kırmızı ışıkta bu ekrana girdim. TC-inst. karşısında gösterilen kalan yakıt 6.0 litreydi. 100 metre gittim mazot aldım kapağa kadar doldurttum 46 litre aldı. Depo 52 litre olduğuna göre kalan yakıtı tam olarak gösteriyor. Hatta yine girdim gösterge 52 litrede. (Menzil 50 km gösteriyordu depoda 6 litre yakıt olmasına rağmen. Demek ki 50 km kadar eksik gösteriyor önlem olarak)

Buraya kadar sorun yok. Sorun şu ki bir önceki dolumu da kapağa kadar yapıp BC 1'i sıfırlamıştım. Toplam 44.4 litre tüketim gösteriyordu. Oysa gerçek tüketim 46 litreydi. Dolum sırasında tabanca otomatik attığında tamı tamına 44.4 litre koymuştu pompacı. Aklıma en mantıklı gelen düşünce şu. Depoda kalan yakıtı ölçen sensörle toplam tüketimi ölçen sensör ayrı. Çünkü yol bilgisayarı kalan yakıta göre ölçüm yapıyorsa her iki göstergenin de paralel olması lazım. Yol bilgisayarı tabanca atan seviyeye kadarki yakıt miktarını dikkate alıyor. Ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: koyay

Settings tuşuna teyp ekranı açıkken basılı tuttuk. Dıt sesi geldi. BC tuşuna 2 kez bastık. Test menüsü geldi. Bir kaç kez daha BC'ye bastınca depo bilgilerini veriyor. TC-inst (instant tank capacity) Anlık depoda kalan yakıtı gösteriyor ve yakıt sürekli depoda hareket ettiğinden anlık olarak değişiyor. Dün mazot almadan önce kırmızı ışıkta bu ekrana girdim. TC-inst. karşısında gösterilen kalan yakıt 6.0 litreydi. 100 metre gittim mazot aldım kapağa kadar doldurttum 46 litre aldı. Depo 52 litre olduğuna göre kalan yakıtı tam olarak gösteriyor. Hatta yine girdim gösterge 52 litrede. (Menzil 50 km gösteriyordu depoda 6 litre yakıt olmasına rağmen. Demek ki 50 km kadar eksik gösteriyor önlem olarak)

Buraya kadar sorun yok. Sorun şu ki bir önceki dolumu da kapağa kadar yapıp BC 1'i sıfırlamıştım. Toplam 44.4 litre tüketim gösteriyordu. Oysa gerçek tüketim 46 litreydi. Dolum sırasında tabanca otomatik attığında tamı tamına 44.4 litre koymuştu pompacı. Aklıma en mantıklı gelen düşünce şu. Depoda kalan yakıtı ölçen sensörle toplam tüketimi ölçen sensör ayrı. Çünkü yol bilgisayarı kalan yakıta göre ölçüm yapıyorsa her iki göstergenin de paralel olması lazım. Yol bilgisayarı tabanca atan seviyeye kadarki yakıt miktarını dikkate alıyor. Ne dersiniz?

Tabanca attıktan sonraki yakıtın büyük bir kısmı aracın altından yere akıyor. Bu konu forumda tartışıldı. Ben hep depoyu fulletirim. Ne zaman atarsa pompacıya müdahale ederim, ekleme diye. Zaten kredi kartı geçiyor

• bu kısımda cevap yazıldımı bilmiyorum. ama orta konsoldaki havalndırma üzeri tuşlarda ne gibi fonksiyonlar var? donanımlara göre nasıl değişiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: r7153

bu kısımda cevap yazıldımı bilmiyorum. ama orta konsoldaki havalndırma üzeri tuşlarda ne gibi fonksiyonlar var? donanımlara göre nasıl değişiyor?

Tuşların resmini eklerseniz hangi tuşun ne işe yaradığını söyleyebiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.