Şimdi Ara

hoover markası hakkında bilgi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
2
Favori
209.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • internette hoover marka beyaz eşyaların satılmaya başlandığını gördüm.fiyatları çok ucuz.bu marka hakkında bilgisi olan var mı?

• Çok eski bir Amerikan markasıdır,benim bildiğim elektrik süpürgesidir,hatta TRT nin tek olduğu zamanlarda "ho hoho hoveerr"diye iğrenç bir reklamı vardı.Şimdi markayı çinliler aldıysa şaşmam.
  • hoover marka süpürgeleri ben de hatırlıyorum.bir dönem çok popülerdi.şimdi beyaz eşya üreten firma ile süpürge üreten firma aynı mı onu merak ettiim.fiyatlarının bu kadar ucuz olması beni şüphelendirdi.
  • Seninde dedigin gibi bir zamanlar Sabancinin Amerikadan piyasada surdugu Ho...Ho...Hoooverrrr.. Ama sonra kaybolup gitti.

Elektriklİ süpürgenin efsane markası Hoover satışa çıkarılıyor. Markanın sahibi ABD'li Maytag şirketi, 2005 yılının son çeyreğinde 75 milyon dolar zarar açıklayarak, Hoover'ı satmayı planladığını duyurdu. Dyson ve Oreck gibi firmalarla rekabet eden Hoover'ın satışları 2005 yılının son çeyreğinde yüzde 20 oranında düşmüştü. Maytag şirketini, 1.7 milyar dolarlık bir anlaşmayla ABD'li rakibi Whirlpool satın almıştı. ABD'nin Ohio eyaletinde 99 yıl önce doğan Hoover markası, özellikle İngiltere'de çok güçlü bir marka olarak tanınıyor. Hoover markalı ilk vakumlu süpürge, Murray Spangler adında bir astım hastası tarafından temizlik yaparken tozdan kurtulmak amacıyla üretildi. Spangler, prototipleri geliştirip ürünü ortaya çıkardıktan sonra patenti deri imalatçısı WH Hoover'a satmıştı. Böylece, Hoover markası bir aile şirketine ait oldu. Şirketi 1989 yılında Maytag satın aldı. Maytag yetkilileri, aslında bu tarihten itibaren muhtemel bir satış üzerinde çalıştıklarını söyledi.
    Alinti : Sabah

Hoover icin Dunyanin 1 numarali beyaz esya markasi Whirpool ile Cinli Haier kiyasiya bi yaris icerisindeler ...

• Sabancı satmıyordu...1970 li yıllarda yeşil renkli sırtı bez torbalı şahane süpürgesi ve taş gibi uzun ömürlü , çok zarif, saglam, estetik çamaşır makinaları Hoover- GÜLOK Firması tarafından patentli olarak Türkiye de üretiliyordu..Taksimde DİVAN OTELİ nin tam karşısında fabrikası vardı. Şimdi orada dev bir otel inşaatı sürüyor...Dolapdere ye inen yolun sağında.... Ve yine o yıllarda Hoover in buzdolaplarıda satılıyordu...Kimseler bilmez...Kısa bir dönem sürdü.....70 lerin sonunda kapandı. Önce yedek parçası bulunmaz oldu, sonra makinaları.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 9 Aralık 2010; 10:20:48 >
  • Hoover iyi bir marka.Şimdi sanırım İngiltere'de üretiliyor.Bizde tek kapılı buzdolabı vardı.İyiydi.Bir de bu markanın süpürgeleri çok meşhurdur.Belki bilenler bilir Hoovermatic çamaşır makinası 70 ve 80 lerin gözdesiydi.http://www.youtube.com/watch?v=Y30BfeZwkIM izlemek isteyenlere.
  • hoover marka elektrik süpürgesi nasıldır acaba.

siklon yıkanabilir filitresi var 2000w.

http://www.teknogross.com/urun/hoover-tfc-6283-elektrik-supurgesi-2000-w_622242.aspx?CatID=20359&tabId=1072
  • beni sene 70 lere götürdü
  • Ben de 2002 yılında bulaşık makinesini almıştım. O zaman için diğer markalardan daha ucuz olduğu için almıştım. Hala kullanıyoruz. Bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar.
  • Merhabalar,

HOOVER markası İtalyan CANDY Group (www.candy.it) tarafından satın alınmıştır. Grup dünyanın çeşitli yerlerinde fabrikaları satın alarak büyümektedir. Türkiye'de ise SÜSLER markasını satın almış ve piyasaya HOOVER markasını tekrar sokmuştur.

Çamaşır makineleri İtalya'da; Bulaşık makineleri İtalya ve Çin'de; Elektrik Süpürgeleri İngiltere ve Çin'de; Buzdolapları Meksika ve Çek Cumhuriyetlerinde imal edilmektedir.

Türkiye'de yaygın bir bayii ve servis ağına sahiptir.

Ücretsiz Tüketici Hattı: 0800 341 48 00
  • Hoover Müşteri memnuniyeti sağladığı için Mesajımı siliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 15 Mayıs 2009; 14:31:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gladiotürk

Arkadaşlar kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben hepsiburadadan aldım Hoover TFC 6283 modelini. Tam 1ay oldu kablo sarma mekanizması bozuldu. Artı tutma sapı ve borusu sağlam değil. ileri geri yaparken oynuyor ve hava kaçırıyor. ayrıca bu bizim ilk torbasız süpürgemiz fakat torbalılardan daha çok uğraşması var toz haznesine yapışıp kalıyor tozlar. Kaç kez aradım yukarıda verilen numarayı ilgisiz davrandılar. Kısacası torbalı arçelik yada bosch alın kafanız rahat olsun servis bakımından. Benden söylemesi. İsteyene hava kaçıran yerlerın resmini gönderebilirim.

şu kadar mesajın içinde katıldığım tek mesaj bu oldu. çamaşır makinesi vardı bizde yetmişlerde. hangi marka, hoover'i prestiji açısından alıp kullanır bilemiyorum.

şu anda bu markayı satın alıp kullanan herkese çok teşekkür ediyorum çünkü sayelerinde rekabet oluyor ve biz çok daha iyi ürünleri daha ucuza satın alabiliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xedos. -- 20 Nisan 2009; 23:19:05 >

• ( hey joe ) yorumuna katılıyorum
  • Arkadaşlar nasıl olur bu kadar tezatlık bilmiyorum ama 0800’lü numaralarını ben de aradım ve gayet ilgili davrandılar aslında. Ben de aynı üründe benzer bir şey yaşadım ama hemen değiştirdiler. Ayrıca torbasız süpürgelerin konusuna da katılmıyorum, tamamen kişisel tercih gibi geliyor bana...
  • çok eskiden reklamları vardı.
    hala aklımda kalmış.
    ho ho ho hoveeeeeerrrrr süpürürrr döveeeeerrrrr.......

süpürge konusunda çok iddialıydı.
    şimdi bozulmuştur tabi...
  • ben ürünlerini inceledim pek kaliteli gelmedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: onboardx

ben ürünlerini inceledim pek kaliteli gelmedi.

Katılıyorum. Çamaşır makinesini alan birkaç kişi gördüm memnun değiller. Avrupa'nın bilinen markası Candy ile aynı üretim. Candy de İtalya'nın Beko'su gibi birşey. Aşağı yukarı aynı kalite. Çamaşır makinelerinin tambur hacmi yıkama kapasitelerine göre çok küçük. 6kg makinesinin tamburu 4.5 kg makinelere eşdeğer.

Bulaşık makineleri zaten Ariston üretimi. Tamamen aynı. Sadece en üst 15 kişilik sofra takımı yıkayan model biraz daha değiştirilmiş.

Buzdolabında da bir modelini inceledim. Taasarımı enteresan, küçük hacimli. Yanılmıyorsam Meksika malı idi.

Bence alınmaz.
  • Hoover Müşteri memnuniyeti sağladığı için Mesajımı siliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 15 Mayıs 2009; 14:31:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: onboardx

ben ürünlerini inceledim pek kaliteli gelmedi.

Katılıyorum. Çamaşır makinesini alan birkaç kişi gördüm memnun değiller. Avrupa'nın bilinen markası Candy ile aynı üretim. Candy de İtalya'nın Beko'su gibi birşey. Aşağı yukarı aynı kalite. Çamaşır makinelerinin tambur hacmi yıkama kapasitelerine göre çok küçük. 6kg makinesinin tamburu 4.5 kg makinelere eşdeğer.

Bulaşık makineleri zaten Ariston üretimi. Tamamen aynı. Sadece en üst 15 kişilik sofra takımı yıkayan model biraz daha değiştirilmiş.

Buzdolabında da bir modelini inceledim. Taasarımı enteresan, küçük hacimli. Yanılmıyorsam Meksika malı idi.

Bence alınmaz.

Benim aldığım makinenin üzerinde made in england yazıyor vallahi siz yazdıktan sonra aradım buldum… üstelik de gördüğüm kadarı ile 9kg 1400 devir hem de normal boyutlarda başka makine yok.. var mı yoksa?

Çamaşır makinesini 1 aydır da gayet güzel kullanıyorum bundan sonrasındaki çamaşır deneyimlerimi paylaşırım sizinle. Diğer ürünlerini bilemeyeceğim pek tabi.

Bu arada adamlar ülkemize de yatırım yapıyorlar, bu iyi bişi değil mi kriz ortamında…

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.