Şimdi Ara

==== 1997-2004 PASSAT KLÜBÜ ===== (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
385
Cevap
18
Favori
153.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shemsr

Arkadaşlar benmde bir sorum olacak.1.8 t limited passat im var.ara sıra abs ışığı yanıyor bikere yaptirdim tekrar ışık yandı. Adam bunun içindeki teller çok ince temessizlik vardır diyor ama ben pek güvenmiyorum. Sebebi ise abs ara sıra yanıyor mesela sabah kalkıp biniyor um arabayla 100 mt gidiyorum sonuyor hiç durmadan 100 km yol yapıyorum hiç yanmıyor yolda çukura filanda düşüyorum sarsintiyla filan yanma Sönme filan olmuyor. Arabayi 100 km sonra park edeyim bi saat sonra geri bine yim lamba yanıyor geri sonmuyor. Yani tellerde temassizlik olsa cukurlarda yanar.ama şehir içinde bindigim zaman bazen 2 km sonra yanmaya başlıyor. Başına bole bi olay gelen bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim. Saygı ve sevgiyle..Bu arada 1998 model

Hocam bir kere yaptırdım demişsin..Nereden müdahale edilip onarılmaya çalışıldığını yazmamışsın.Bu tür arızalarda, şu usta bu ustanın tavsiyesi ile macera aramaya gerek yok.Vagcom cihazı olan bir vw servise gideceksin.Abs ışığı yanarken yaptırdığın kontrolde cihaz, Abs ile ilgili bölüme hiç girmiyor ve veri alamıyorsa sorun Abs beynindedir.Işığın ara ara yanması aldatmasın.Bu yıllarda üretilen passat-A4 lerde yıla bağlı olarak ortaya çıkan kronik bir arızadır.Beyin tamirini de,büyük sanayi sitelerinde elektronik beyin tamircileri yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadbul

Bana çıkma sağ arka kapı kilidi lazım.Kapı ne içerden ne dışardan açılmıyor.Kilit değişecekmiş nasıl açacağımı da bilmiyorum sanayiye de pek güvenmedim.

Kilidin değişeceğini size kim söyledi?Kilitte hiçbir hareket olmaması değişeceği anlamına gelmez.Kilit motoru sökülüp dağıtılacak ve tamir edilecek.Sanayide bu araçlarda deneyimli bir kilitçi bulup hallettirin derim.Sorun genellikle, kilit içinde çatlayan bir kaç yerin lehim ile doldurulması gibi basit bir şey.Ama kilit motoruna ulaşmak,deneyimi olmayan için oldukça meşakkatli.Ayrıca otomatik cama zarar verme riski de var.

• C.McRae kullanıcısına yanıt
    Tskler.tam bilgim yok ama içine su girmiş falan filan demişti o zaman.ne alakaysa anlamadım teller temassiz olsa uzun yola çıkıyorum hiç yanmıyor temassizlik olsa ondada yanar anlamadım gitti bizim bu tarafta çok anlayanda yok zaten

• Hâlâ buralara uğrayan varsa bi kaç sorum olacak
    1999 Passat 1.8t kullanicisiyim lakin aracim da enteresan bir kaç sorun var
    1. Otomatik camlar (özellikle sağ ön) bazen tuhaf bir hata veriyor cami kapattığınızda cam kendiliğinden hızlıca yarım aşağı iniyor ve öyle kaliyor. Kendi düğmesi ve sürücü düğmesi devredışı kalıyor kaputu acip lkutup basligini sokup geri takinca hata duzeliyor. Nadiren oluyo bu hata ancak sinir bozucu.
    2. 2 kez gaz kelebegini degistirdik eps hatasi veriyordu devir 3 bini gecmiyordu falan yine gaz kelebeginden oldugunu dusundugum bi hata var rolantide devir yuksek calisiyo 1500 2000 arası
    3. Arabada yeteri kadar tüp olmasına rağmen bazen kendi kendine benzine geçiyor düğmeye bastigimda tekrar tüpe geçiyor ama bu da sinir bozucu.

BBütün bunlar için servis dışında sanayide çok dükkan gezdim sonuç hüsran. Bu hatalarla su an aracımı kullanıyorum para sorun değil ama gidip gidip boş dönmek canimi sıkıyo.

Varsa bu tahmininiz engin bilgilerinizden yararlanmak isterim
    İyi forumlar
    Saygılar

• Arkadaşlar merhaba.kars tan yazıyorum size.uzun bir zamandır arabami satıp daha iyi bseyler almak istiyordum.fakat birkaç arac arasında kaldim. Araçlar ise şöyle : 2001 model Volvo s40 1.8 , komple boyalı, değişen siz,182000 km de, 21 bin TL.
    2005 laguna privilage 1.6 , 155000 km, on ve arka tampon değişik, 25bin TL.
    2010 model chevrolet cruze ls 1.6, 12000 TL hasar kayıtlı , 155000 km, fiyat 25000 TL.
    2004 model nissan primera 1.6 tekna , komple boyalı , 199000 km, 21500 TL.
    1997 model Passat 1.8 t highline , sol çamurluk ve sol kapı boyalı , tavan ve kaput güneş Yanıklı, 205000 km, 26000 TL...
    Biraz fazla oldu fakat siz değerli forum üyelerinin yorumlarına güveniyorum :))

• Arkadaslar 1997 model passat 1.8t aracin abs beyninin degişmesi gerekiyor.İstanbulda sifir veya olmadi çıkma olarak en uygun nerede bulabiliriz?Yardimci olursaniz çok sevinirim.Şimdiden Teşekkürler

• 2004 model 1.6 passat trendline aracımla istanbuldan bende üye olmak istiyorum. Herkese selamlar saygılar iyi forumlar ;)

• Merhaba arkadaşlar 99 passat 1.8 t ön camım boydan boya çatladı ?
    2.el bilen var mıdır ne yapmak lazım ne tutar ?

https://www.facebook.com/uskaya1453
  • uskaya1453 U kullanıcısına yanıt
    Uskaya nereden katılıyorsun? Adana da bu işin erbabı cam firmaları var. orjinal istersen 600-800 tl.çıkma istersen 300-400 tl fiyatları var.
  • ORKUN///M O kullanıcısına yanıt
    Sahibinden araştır kardeş bulursun kesin

• Bugun itibari ile klubun uyesiyim arkadaslar 2001 model b5.5 1.8T 150hp

• quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Bugun itibari ile klubun uyesiyim arkadaslar 2001 model b5.5 1.8T 150hp

Hayırlı uğurlu olsun. Aracınız kaç km' de? Sanırım B5.5 kasalarda esp standart. Güvenlik ve yol tutuşta da B5' e göre iyileştirmeler mevcut. Güzel bir tercih.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.McRae

quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Bugun itibari ile klubun uyesiyim arkadaslar 2001 model b5.5 1.8T 150hp

Hayırlı uğurlu olsun. Aracınız kaç km' de? Sanırım B5.5 kasalarda esp standart. Güvenlik ve yol tutuşta da B5' e göre iyileştirmeler mevcut. Güzel bir tercih.

296.000 km de hocam 1 parça dıştan değişen 4/5 parça boya var. Aracın kule ve direklerinde işlem yok bu yüzden aldım. 34.750 ye aldım şimdi sanayide tüm sıvıları değişiyor fren balataları bitikti balatalar fren merkezleri degişecek. Lpg ayarları falan yapılacak. Birde satan şahıs klimasi icin gazi yok dedi meğer tesisat bozukmuş. Temizinde 3.000 lira masrafı cıkti araç devir ucretiyle falan 38.000 liraya gelmiş oldu. Tek tesellim arabanin emsallerine göre temiz olması.

• 99 model 1.9 tdi pasattim var volanttan ses geliyor marsa basarkende stop ederkende. Yanliz sorun su ki araba sogukken yani ilk calistiracagimiz zaman boyle bir ses gelmiyor

Acaba nedendir bilgi ve tecrubesi olan varsa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul37

Dostlar B5-b5.5 1.8t veya 1.9tdi otomatik arac almak niyetindeyim. Bu araclarda tam otomatik olan varmi yoksa tamami tiptronic midir? Tiptronicler masrafliysa vede verimsizse manuele de donebilirim. Paylasimlarinizi beklemekteyim. Tesekkurler.
    ARKADAŞLAR MERHABALAR ÖNCELİKLE KUSURA BAKMAYIN ARANIZA YENİ KATILDIM BELKİ YANLIŞ YERE YAZIYORUM. BENDE 2004 MODEL 1.9 TDİ OTOMATİK PASSAT VAR. 195 BİN KM DE ARAÇTAN GENEL OLARAK MEMNUNUM AMA BAZEN ÖZELLİKLE SABAHLARI İLK ÇALIŞTIRDIĞIMDA OTOMATİK VİTES GÖSTERGESİ P R N D 2 3 4 SANKİ HEPSİ AKTİFMİŞ GİBİ KIRMIZI OLUYOR. HANİ NORMALDE HANGİ VİTESTEYSEN O KIRMIZI OLARAK YANAR. YANİ ARABAYI BİR VEYA İKİ SEFER KAPATIP AÇTIĞIMDA NORMALE DÖNÜYOR. DAHA ÖNCE BUNA BENZER BİR SORUNLA KARŞILAŞAN VAR MI NE OLABİLİR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER. SAYGILAR. ==== 1997-2004 PASSAT KLÜBÜ =====

• hasan_4040 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bu ekran belli bir yıldan sonra mutlaka bozuluyor. Kimisinde harfler, sayılar siliniyor, kimisinde de yukarıdaki gibi oluyor.
    Kısaca herhangi bir sorun yok sadece gösterge arızalı. Bu araçların %90 ında olduğu gibi. Çok rahatsız ediyorsa değiştirilmesi gerekir. Bu şekilde kullanılmasında bir sakınca yoktur. İyi günler dilerim...

• Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. Bir de son zamanlarda 5ten 4 e düşerken vites küt diye bir ses geliyor diğer viteslerde artarken veya düşerken bı sıkıntı yok sadece 5 ten 4 e düşerken oluyor bu konuyla ilgili bi bilginiz var mı acaba

• Fiyatlar uçunca konu öldü sanırım bugün 2000 model 1.8t paşalarla aranıza katıldım keyifli bir araç umarım ileride arıza çıkartıp keyif kaçırmaz

• 2001 1.8T B5 kasa ile katıldım, bu arada bu aracın torpido kapağı veya komple torpido parçasını çıkma nereden bulabilirim, gri renk, tsk....

• Slm arkadaşlar.

1999 model 1.6 benzin otomatik passat var mı ya

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.