Şimdi Ara

Damacana Su Fırsatları (19lt.) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.371
Cevap
132
Favori
811.600
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk olarak Erikli almıştım ve gayet beğendiğim bir suydu ancak Çayyolun'ndaki bayi her geldiğinde değişik fiyatlar söyleyince babamda kızdı Yuvacık almaya başlamıştı. 4.5 ytl idi sanırım. Sonra bir gün lüks bir mekanda otururken su istedim. Bir şişe su aldım. Hamidiyeymiş markası. O kadar hoşuma gittiki 2 adet aldım ve 2 adet küçük pet şişeye 4 ytl verdim. Ondan sonra araştırıp damacanasını buldum. 5.5 ytlye Hamidiye alıyoruz şimdi. Erikli kadar güzel bir su bence hatta içimi belki daha güzelmişki kazık yediğimibile bile 2 şişe aldım. Daha önce hiçbir Erikli suyun üstüne su istememişim. 90 yıldır çıkıyormuş sanırım boşuna olmasa gerek.
  • Açıkcası hamideyi suyun tadı çeşme suyuna benziyor
  • zevkler ne kadar değişken demek
  • quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

zevkler ne kadar değişken demek

hep aynı suyu verseler iyi.birini beğenip birinin beğenmemesi çok normal.damacana suyun içindeki su da çok değişken çünkü

sadece aynı etiketi kullanıp duruma göre içine X suyu koyuyorlar bizde filanca suymuş gibi içiyoruz
    etiketine bakıp filanca suyu içtiğinizi sanmayın...yetiştiremedikleri zaman fason olarak piyasadan su topluyorlar

zaten akıl var matematik var..adamlar sitelerine yazmışlar..avrupanın 4 bir yanına su ihraç ediyoruz diye
    nasıl bir kaynak ki onca suya yetiyor biraz düşünün bakalım bu kadar suya yetecek kaynak varmıdır
    hele global ısınma sonucu yeraltı suları azalırken...hele hele yazın su talebi arttıp tam tersine yeraltı suları azalırken

yani kıssadan hisse sadece etiketini içiyorsunuz....içinde su allah bilir nedir

• Pınar suda artık bozdu son aylarda, neredeyse arıtılmış su diyeceğim, tadı o kadar çok değiştiki direk fark ediliyor. Hayat su nasıldır arkadaşlar, daha doğrusu ben kaynağından bile içimde, yani onlarda bu fason işine giriyorlar mı acep, kullanan arkadaşlar var mı?
  • derler ya.... hadi bakalım birde burdan yak

Damacana Su Fırsatları (19lt.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 1 Ekim 2008; 18:35:21 >
  • Aynen Gate arkadaşım bir de burdan yak!!!

Bu ülkede para kazanmak adına her türlü şarlatanlığı göreceğiz herhalde. İnsan neye inanacağını şaşırıyor. Neyseki DH olarak araştıran bir topluluğuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheGate
    quote:

Orjinalden alıntı: Fenman
    @TheGate; sizin orada Javsu ne kadar ve nerede oturuyorsunuz? (şehre ve hatta semte göre fiyatların fark ettiğini sanıyorum da, o yüzden merak ettim).

geç cevap için özür...bu konuyu pek takip etmiyorum
    .........................

Rica ederim. Bakınız, benim de başıma geldi; ben de kaç gündür bu topiğe bakmadığımı bugün fark ettim
  • Arkadaşlar bu ayrıştırma işine dikkat etmek lazım zira, o broşürde bi ifade var " suya elektrik akımı vermek, su içindeki doğal minerallerin ayrıştırılması demektir" bu çok yanıltıcı bir ifade. Çünkü burdan suyun renk değiştirmesi iyi bir şeymiş gibi algılanıyor. Ben eskişehirde oturuyorum. Burayı biraz tanıyan kişiler musluk sularının ne kadar sağlıksız olduğunu bilirler, kesinlikle içilmez ancak bu elektroliz olayında en çok renk değiştiren su çeşme suyu oldu. Ne yani şimdi bizim çeşme suyu mineral deposu mu, kesinlikle hayır. Suyun renk değiştirmesi safsızlığını gösterir. İnsan vicudununda saf sudan çok mineralli suya ihtiyacı var, ancak piyasadaki çoğu suda içerdiği mineral yanında bi ton yabancı madde taşıyor. Şimdi aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık gibi bi durum çıkıyor. Arıtma su kullansan mineral eksikliği, normal su kullansan için rahat etmiyo. Bu arada ben yaklaşık 5 yıldır evde arıtma su kullanıyorm. Bu güne kadar sudan kaynaklanan hiç bi problem yaşamadm, hatta kardeşim normal suları içemiyor. Ancak şunuda belirteyim arıtma su kullananlar haftada en az 2-3 şişe maden suyu tüketmeli diye düşünüyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: koko69

Aynen Gate arkadaşım bir de burdan yak!!!

Bu ülkede para kazanmak adına her türlü şarlatanlığı göreceğiz herhalde. İnsan neye inanacağını şaşırıyor. Neyseki DH olarak araştıran bir topluluğuz.

sonuçta kimin eline geçiyorsak ondan bir kazık yiyoruz
    köşe başlarını tüccarlar tutmuş....dürüst insan kalmamış
    hangisinden kazık yemeyiz demek yerine hangisinden daha az kazık yeriz diye araştırmak lazım galiba
    tüketici olarak kaderimizde kazık yemek var galiba .....devir o devir........maalesef....
    .....sonuç bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 2 Ekim 2008; 2:19:44 >

• Selamlar;
    Akvaryumumda kullanmak uzere; piyasada bulabildigim 19lt damacana sular uzerine, bu sabah arastırma yaptım; bulduklarım ile ilgili veriler;

• quote:

Orjinalden alıntı: cocazola

Selamlar;
    Akvaryumumda kullanmak uzere; piyasada bulabildigim 19lt damacana sular uzerine, bu sabah arastırma yaptım; bulduklarım ile ilgili veriler;

daha dun aksam 19 litre erikli suyu akvaryumda kullandım , umarım bırsey olmaz klor oranı cok fazla gelırmı acaba balıklar ıcın ??
  • KARAKÖYDE ARITMA CİHAZLARI SATAN BİR ÇOK DÜKKAN VAR BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUM BEN PRATİK EV SİTESİNDEN ARITMA ALDIM 99 YTL EN AZINDAN SUDAKI AĞIR KOKUYU ALIYOR İÇİNDEKİ MEMBRANI DEĞİŞTİRECEM BİRDE ÖYLE DENİYECEM TDS METRE ALIRSAM SONUÇLARI BILDIRIM.
  • sırma nın sapanca, kartepe(eski keltepe) ve bursa da dolum tesisleri var. bu yukarıda 19lt dediğiniz hangisi?
  • SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSAT ALMIŞ İZİNLİ SULAR;

Danone Hayat Adana, Aquafina, Sersu, Kızılay(Mineralli Su), Tınaztepe, Üçpınar, Aqua Turka, Kızılcahamam Altın Su, Kavacık, Hayat Pınarı, Filiz, Sağlık, Javsu, Berrakyayla, Sarp, Billur Su, Beypazarı (Mineralli Su), Çamlık(Mineralli Su), İnci, Süral, Çağlar, Antalya Ceysu, Madran, Karlık, Topçam Madran, Şırlan, Zeybek Madran, Pınar Madran, Billur Su Dallıca, Kızılcık, Nysa, Anfora, Kaltun, Pirsu, Ayvatlar, Şeker Su, Düdüklü, Kristal(Mineralli Su), Selen, Abant, Anatolya, Akmina(Mineralli Su), Anatolya(Mineralli Su), Sodabant(Mineralli Su), Safir, Şifa (Mineralli Su), Sultan, Damla Bursa, Gümüş, Erikli Oba, Elmas Su, Koru Su, Özkaynak(Mineralli Su), Özkaynak, Nestle Pure Life, Baykal Su, Kirazlıyayla, Erikli Zirveden, Turkuaz Bursa, Çınar(Mineralli Su), Uludağ(Mineralli Su), Kınık(Mineralli Su), Freşa(Mineralli Su), Sırma(Mineralli Su), Aroma Ömer Duruk, Sodaş(Mineralli Su), Kızılcık, Kudret Su, Cansu Çoban, Sahra, Efe(Mineralli Su), Asya Su, Kabalak, Gap Pınarı, Paşapınarı, Desni Palandöken, Iğıl Palandöken, Gecek, Kalabak, Fatsu, Çaldağ(Mineralli Su), İnişdibi(Mineralli Su), Sarıçam(Mineralli Su), Geyikoğlu, Hasüneş, Çamlıbel Nural, Çatın (Mineralli Su), Aysu, Sam Ulusu, Pınar Denge, Kuvars, Hamidiye, Kestane, Taşdelen, Sırmakeş, Mercan, Kum, Akçapınar, Özpınar, Fındık Su, Kemersu, H.Burgaz, Güzelpınar, Çubuklu, Özkayışdağ, Altınpınar, Koçbey Aqua Beypınarı, Hisar, Kevser, Dağdelen, Şadırvan, Akasya, Kovanpınar, Kırkpınar, Öz Gümüşpınar, İpekpınar, Kervansaray, Akpınar, Beys Su, Özlempınar, Yalı Su, Saray, Mis-Pak, Nisa, Emirdağ, Taşpınar, Aquanet, Minella, Zambak, Beyza Taşdelen, Çamlıbel, Güvenpınar, Çobanpınar, İrem Su, Florist, Binbaşıpınarı, İmren, Çamoluk, Öz Haznedar, Başpınar, Hay, Hamidiye İçme, Mega, Huzur Yamanlar, Kardan, Şaşal, Özsu, Güneşsu, Cansu Yamanlar, Yks Yamanlar, Bademli, Yamanlar, Nil-Su, Karbel, Pan, Yeşilkaya, Allıpınar, Arksu Yuvacık, Akar, Gürpınar, Ovacık, Çene Suyu, Serap, Polat Galle Karamürsel, Akçat, Bey Su, İvriz, Türkmen, Mayyi, Salihli, Sardes, Salihli(Mineralli Su), Kula(Mineralli Su), Sarıkız(Mineralli Su), Labranda, Polat Galle, Sandras, Gökova(Mineralli Su), Yaman Labranda, Aqua Life, Tekir, Çataltepe, Başayran, Özayran Esensu, Bahçepınar, Bağcı, Bahçe Ayran Su, Ayder, Saka(Mineralli Su), Nestle Pure Life, Reşadiye, Damla, Şerefiye, Kristal, Kardelen, Oskar, Aytaç Akyudum, Danone Hayat Sakarya, Buzdağı, Canpınar, Sırmasu, Pınar Yaşam Pınarım, Lido, Revan, Efem Su, Kuzuluk(Mineralli Su), Akdağ, Karacapınar, Saneta, Istranca, Çardaklı Su, Turkaz Çorlu, Aquafina, Özgü (Mineralli Su), Niksar, Ayvaz, Kiserna(Mineralli Su), Munzur, Belkaya, Ereksu, Esin Su, Karsu, Üççamlar, Genç, Harmankaya, Gülşen

• quote:

Orjinalden alıntı: cocazola

Selamlar;

buradaki tablo doğruysa
    bazı sularda azda olsa nitrat var;
    içme suyu olarak tüketilmesi pek sağlıklı değil bence
  • tds metre aldım evdeki su 300 acura 210 ile arıttığım su 320 değer çıktı son iki arıtma kısmını değiştirip birde öyle değer alacağım iletkenlik birimi nedir?
  • sırma içeceğime çeşmeden içerim :
  • Billur su kullanıyorum 3.5 tl hayat sudan falan çok çok ii birde yensu var onuda beğeniyodum ama servis berbattı.
  • Ceysu cu bayii arkadaş yok bayadır..
    "Hep ceysu içiyorum, çok güzel, sizede tavsiye ederim" diye bir msg bekliyorum kendisinden. Baya bir zaman geçti yapmayalı
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.