Şimdi Ara

Damacana Su Fırsatları (19lt.) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.371
Cevap
132
Favori
811.569
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar ankarada da heryerde erikli oba damacana var...ama uludağdan su getiren adamın konu edildiği erikli reklamında dikkat ederseniz erikli zirveden damacana geliyor eve..lakin bayilerde pet olarak satılanlar hep zirveden ve tadı oba'dan daha güzel.demekki iki çeşidi var, oba dandik olanı..bu konuda erikli yanlış yapıyor..bu parayı veriyorsak eğer en azından zirveden olmasını istemeliyiz..
  • iyi akşamlar değerli arkadaşlar bu konunun damacana su fırsatları konusu olduğunu biliyorum. ama konuda RO cihazlardan da bahsedilmiş ve beni de bu tarz bir cihaz alma konusunda karar vermemi sağlamıştı. bu gün itibariyle RO tezgah altı 12 lt tanklı motorlu filmtec amerikan 50 lik filitreli bir RO cihazı kurdum. tds metre ile yaptığım ölçüm sonuçalrını size yazacağım. ve bu ölçümleri resmettim kararı siz verin.
    İzmir şehir şebeke : 315 ppm
    çok güvendiğim damacana su markasını yazmayacağım : 104ppm
    İzsu kızlay memba suyu : 95ppm
    benim cihazdan henüz filitreler ve depo temiz olmadığı halde 54 ppm
    cihazdan aldığım suyun ölçümü sağlıklı olmadığı için resmnini 3-4 depo bitirdikten sonra koyacağım inşallah.

Damacana Su Fırsatları (19lt.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alize03 -- 21 Eylül 2008; 0:25:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: alize03

iyi akşamlar değerli arkadaşlar bu konunun damacana su fırsatları konusu olduğunu biliyorum. ama konuda RO cihazlardan da bahsedilmiş ve beni de bu tarz bir cihaz alma konusunda karar vermemi sağlamıştı. bu gün itibariyle RO tezgah altı 12 lt tanklı motorlu filmtec amerikan 50 lik filitreli bir RO cihazı kurdum. tds metre ile yaptığım ölçüm sonuçalrını size yazacağım. ve bu ölçümleri resmettim kararı siz verin.
    cihazdan aldığım suyun ölçümü sağlıklı olmadığı için resmnini 3-4 depo bitirdikten sonra koyacağım inşallah.

bu ro cihazı nerden ve kaça aldınız bende almayı düşünüyorumda...

• bilgisizliğimi bağışlayın ama bu alet ne işe yarar ?
    bilmemek değil sormamak ayıp dimi
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın. Depoyu 3-4 defa daha doldur boşalt yaptıktan sonraki sonuçları da yazarsan sevinirim. Ayrıca depo tam boşken ne kadar zamanda tam olarak doluyor ve bir depo su için kaç litre atık su atıyor?

quote:

Orjinalden alıntı: alize03

iyi akşamlar değerli arkadaşlar bu konunun damacana su fırsatları konusu olduğunu biliyorum. ama konuda RO cihazlardan da bahsedilmiş ve beni de bu tarz bir cihaz alma konusunda karar vermemi sağlamıştı. bu gün itibariyle RO tezgah altı 12 lt tanklı motorlu filmtec amerikan 50 lik filitreli bir RO cihazı kurdum. tds metre ile yaptığım ölçüm sonuçalrını size yazacağım. ve bu ölçümleri resmettim kararı siz verin.

• quote:

Orjinalden alıntı: nartfemre

bilgisizliğimi bağışlayın ama bu alet ne işe yarar ?

Birde maliyeti tabikide...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nartfemre

bilgisizliğimi bağışlayın ama bu alet ne işe yarar ?

TDS (Total Dissolved Solids-Sudaki erimiş toplam katı madde) sudaki tüm erimiş maddelerin toplamını ifade ediyor. Ne kadar yüksekse suda o kadar çok yabancı madde var demektir.

@wehby

Hayırlı olsun.. Yanlız TDS ölçümü yeterli olmayacaktır, mümkünse pH ve sertlik ölçümlerini de yapmanda fayda var. Bence 7-8 depo boşaltmadan içmeye başlama derim. Filmtec membranlar belli bir süre çalıştıktan sonra randımana giriyor. Sertlik direkt sıfır olacaktır da özellikle pH değerlerini merak ediyorum, başlarda yüksek okuyor musun(9-10 gibi)?? pH değeri 8'e düştükten sonra içmeni tavsiye ederim. Ölçüm sonuçlarını paylaşırsan seviniriz.

• ters osmoz cihazı alan arkadaşlar,
    - ne marka ve ne model aldığınızı
    - fiyatını
    - bir depoyu ne kadar zaman doldurduğunu
    - bir depo için ne kadar atık su kullandığını
    - genel olarak olumlu ve olumsuz tecrübelerinizi
    yazarsanız çok memnun oluruz
  • ANKARADA GÜMÜŞ SU KULLANIYORUM 5.75 YTL ULUDAĞ SUYU TAVSİYE EDERİM
  • Belediyelerin asli görevlerinden biri insanlara içilebilir su getirmektir.

Kimse bunu beklemiyor ve yadırgamıyor bile artık.Ne acı..
  • @neyno benim de içimi kemirir durur ama söylemeye cesaret dahi edemiyordum. İnsanların ne zaman aklı başına gelecek merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: neyno78

Belediyelerin asli görevlerinden biri insanlara içilebilir su getirmektir.

Kimse bunu beklemiyor ve yadırgamıyor bile artık.Ne acı..

bu bir hayaldir barajları erikli suyla doldursan bile çeşme suyu asıl sağlıksız yapan altyapı sistemleridir.....
  • -Marka ve model çok önemli değil, önemli olan depolu, motorlu olması ve filtrelerin adi olmaması.. Bunlar dışında ne kadar hesaplı bulursan o kadar iyi..

- Fiyatı 500-600 civarı çekerler.. ama ben netten 350ye almıştım 50 de montaja verdim.

- Bir depo yaklaşık yarım saat 45 dkda doluyor.. 1 litre için 3 litre atık su çıkarıyo diye biliyorum ama su faturamda bariz bir artış olmadı.. damacana masrafından ve beklemesinden kurtuluyorsunuz, musluktan sürekli damacana su akıyor gibi düşünüyorum..

- Tadından içiminden memnunum etrafımda içenler de memnun. 20 ppmin altında olması gerekiyor ortalama değer olarak..

quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

ters osmoz cihazı alan arkadaşlar,
    - fiyatını

• quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

-Marka ve model çok önemli değil, önemli olan depolu, motorlu olması ve filtrelerin adi olmaması.. Bunlar dışında ne kadar hesaplı bulursan o kadar iyi..

- Fiyatı 500-600 civarı çekerler.. ama ben netten 350ye almıştım 50 de montaja verdim.

- Bir depo yaklaşık yarım saat 45 dkda doluyor.. 1 litre için 3 litre atık su çıkarıyo diye biliyorum ama su faturamda bariz bir artış olmadı.. damacana masrafından ve beklemesinden kurtuluyorsunuz, musluktan sürekli damacana su akıyor gibi düşünüyorum..

- Tadından içiminden memnunum etrafımda içenler de memnun. 20 ppmin altında olması gerekiyor ortalama değer olarak..

quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

- fiyatını

Webde Nereden satın aldınız?

• KAYINVALİDE GÜMÜŞ SU KULLANIYOR İĞRENÇ

EVDE ERİKLİ ALIYORUM 7,70 YTL
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nero Bianco

KAYINVALİDE GÜMÜŞ SU KULLANIYOR İĞRENÇ

EVDE ERİKLİ ALIYORUM 7,70 YTL

Kayınvalide faktöründen olmasın o iğrençlik kardeş...

• Bizim musluk suyu 100 ppm. Sizin 300 lük değerleri görünce şaşırdım açıkcası.Demekki büyükşehir belediyesi iyi calisiyor :D Kocaeli'den bahsediyorum bu arada.RO 'da filtreler önemli marka onemli değil avukatkemal'in dediği gibi.Eğer 1. katta iseniz pompaya da gerek yok.Ben 5. katta olduğum için pompa şart.Yukarı doğru çıktıkça tanzik azalıyor.Pompasiz daha uyguna alırsınz.Ben de 320 ytl civarı almıstım sanırım internetten.Kurulumunu kendi başımıza yaptık.Pek zor bir şey değil.
  • Aytaç Su Ankara da Bahçelievler, Emek ve Maltepe semtleri için kampanya düzenlemiş. Eski herhangi marka damacananızı ücretsiz alıyorlar. Kampanya dahilinde ilk suyu satın aldıktan sonra 2. , 5. , 9. , 14. ve 18. sularınızı bedava veriyorlar. Yani 5 damacana su hediye ediyolar. Ama suyun fiyatı hakkında bilgi yok. Yarın arayacağım ayrıca önce bi ufak pet aytaç su alıp tadına bakacağım :D
    Erikli kullanıyorum ama işin suyunu çıkardılar (7,70 lira) Güzel bi kampanya bulup değiştireceğim Erikliyi
  • quote:

- fiyatını

marka model yerine malzeme kalitesinin iyi olması lazım.yıllarca kullanacaksın malum.ille de uzerinde ne yazar dersen Water Quality Naturel Water ve USA bayragı var.Reverse Osmolisis Sistem

Fiyatı ben alan bir arkadastan gorerek siparis verdim.Arkadas direk yurtdısından getirtti.Kargo dahil 420 YTL tuttu.
    1-1 (atık-aritilmıs) oranda 2 saate yakın suruyor 10 litre tankının dolması.
    Suyun tadı su ana kadar ictigim en guzel su diyebilirim.Mubalasız.

Turkiyeden almak isterseniz
    ***.polikimya.com da 550 YTL
    ***.oceanaritma.com.tr de 400 YTL civarı benzer gorunuslu urunler var.Fakat filtrelerin 5 te 5 USA olması onemli.Buna dikkat edin derim.

• Ankarada bu iş iyapan güvenilir firma varmı bildiğiniz
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.