Şimdi Ara

Damacana Su Fırsatları (19lt.) (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.371
Cevap
132
Favori
811.433
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: style_cool

arkadaşlar herkese merhaba öncelikle paramızı boş yere çarçur ettiğimizi bilmenizi isterim. Su arıtmanın maliyeti o kadar düşük ki , 1000L 'sinin arıtım maliyeti belki bir damacana suyun fiyatından azdır. Kendi kendimizi kazıklıyoruz.

Her neyse , buna çözüm nedir.
    1.tavsiyem benim de kullandığım az yer kapladığı için musluğun ucuna küçük bir arıtma cihazı takmak. Boynerde ve koçtaşsa satılıyordu bir ara, Philipsin musluğun ucuna takılan bir arıtma cihazı var ondan almanızı tavsiye ederim.

Arıtmadan çıkan suyu ÇAY VE YEMEK yapımında kullanabilirsiniz , en azından onlar için damacana su kullanmayın. Damacanayı sadece içmek için kullanın.Yılda 1 kez kartuşu değişirsiniz o da 60YTL civarıydı.

2. tavsiyem filtreli arıtma sistemleri satılıyor , KARBON FİLTRE VE SU YUMUŞATMA FİLTRESİ tavsiyemdir. Bunlar fazla yer kapladığı için kullanışlı olmayabilir. Kazık yememeye çalışın işi bilmeyeni kazıklıyorlar , Karaköyde necati bey caddesindeki arıtmacılar yardımcı olabilir bu konuda.

Piyasada çokca ters ozmos yöntemiyle arıtma yapan cihazlar vardır, tezgah altı diye satarlar , kartuşu vardır bilmemnesi vardır. SAKIN KAZIN YEMEYİN 150$ gibi fiyatlar normaldir. Bu ürünleri hepsi aynıdır çoğu çinden taiwandan gelir. Sakın ama sakın çok para vermeyin .
    Bunlar suyu çok güzel arıtır ama tadı çok kötü olur içilmez. Yemek falan yaparsınız anca.

3. tavsiyem
    EĞER MADDİ DURUMUNUZ iyiyse , evinize komple arıtma sistemi yaptırmanızı tavsiye ederim. Kum filtresi , karbon ve reçine filtresi.U.v , Biraz maliyetli olur ama evinizde akan musluktan suyu damacana kalitesinde olur. Hatta duş alırken suyu içersiniz :) saçlarınızda kepek olmaz, çamaşırlarınız yumuşacık olur makinelerin ömrü uzar. saçlarınız ipek gibi olur. Dişinizi fırçalarken mikrop kapmaz .... daha bir sürü avantajı var

Villasına evine böyle bir sistem yaptırmak isteyen olursa, yardımcı olurum , sektördeki arıtma işin yapan firmalara yönlendirim sizi , :) danışmanlık ücretine tabidir...

Saygılar,

Bu işi bilen mühendislerden biri ....

Arkadaşın yazısını okuyunca "yarım doktor candan yarım hoca dinden edermiş" atasözü geldi aklıma
    Doğru şeyler var fakat yanlışlar daha çok..
    1 ve 2. tavsiyelerdeki sistemler hikaye.. Kullanmayı denemeyin bile.. Kendinizi kandırırsınız.
    Osmozu bende içiyorum tatlandırıcı ünitesi sayesinde gayet güzel bir içimi var. Bence şu an en mantıklı seçim
    Arkadaşın 3.tavsiyesinde eve komple arıtma sistemi kurduğumuzda bütün eve yumuşak su vermeye kalksak bunu el yıkamada dahi kullanamayız çünkü elinizden ne sabun ne deterjan uzaklaşabilecektir. Hele saçınızı şampuanladığınızda köpüğü gidermeniz yumuşak suyla birkaç saatinizi alır heralde Çamaşır makinesinden köpüren çamaşırlar alacaksınız vs vs.
    Sonuç olarak bunları yaşamamak için musluklara mutlaka orta sertlikte su verilmesi gerekir. E madem orta sertlikte su verilmesi gerekiyor neden komple yumuşatma sistemi kuralım? Şebeke suyu orta sertlikte zaten..
  • Saygılar,

Bu işi bilen mühendislerden biri ....

ben bu soze pek ınanamadım acıkcası tıcaret kokusu var gibi azcıkkk :):)
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

derler ya.... hadi bakalım birde burdan yak

Damacana Su Fırsatları (19lt.)

tabii hemidiye suyunu satamıyorlarya sallayın bakalım walla herkesın kendı tercıhıdır ama bu sıstemı kullanan doktorlar,mühendisler, valilikler , dsi binaları, okullar ve bunlar gıbı bırcok yer ve kişiler tanıyorum yazılanlar dogruysa bu kişiler diplomalarını yırtıp atsın kurumların basındakılerde istifa etsinler o zaman

hukuksal mucadele baslatmıslar ama asıl kendılerı suc ıslıyo bu ısı yapan kişilere ve şirketlere yalancı dolandırıcı demekle yine yurdum insanı kaş yapayım derken göz cıkarmıs
  • Valla bizim buradaki bakkalda NESTLE nin 5 litrelik suyu 1 YTL den satılıyor ve ben devamlı bundan alıp kullanıyorum daha önce yoktu ama son 1 haftadır bulunuyor bu su..Hem 5 litrelik oldugu için birini açıp kullanıyorsun tamamı açılmamış oluyor..Ve bu hesapla 25 litresi 5 YTL ye geliyorki sanırım en sıcak fırsat bu :))
    Bu arada yeride söyleyim İzmir-Narlıdere..
  • Pınar su yeni üyelere 1 alana 1 bedava kampanayası yapıyor duyurulur
  • ROdan önce korusu kullanıyordum, tadından memnundum..
  • tansaş da ikinci ürün % 25 indirim + hayat su 6 lt de de haftalık indirim var.
    19 litre damacanadan daha ucuza gelir..
    6 lt lik pet
    1.ürün 1.49 ytl -
    2 ürün 1,1175 ytl

toplam 2,60 ytl (12 lt toplamda)
    yani lt 19 litre damacana yerine hayat suyun fiyatı 4,13 ytl ye geliyor.
    4,13 ytl bence gayet güzel fiyat zira burda 19 lt damacana 7,5 ytl

• kirazlıyayla suda yeni abone olanlara ve eski damacanasını getirenlere 3 damacana su bedava veriliyor tabi bu kampanya bursada geçerli ama bedava sular aldığımız 2, 5 , ve 8. sular için geçerli....
  • arıtma kullanıyorum arıtılmış suyla damacana suyu arkadaşlara verdiğimde arıtılmış su arkadaşların beğenisini kazanıyor
  • Ankara Çağdaş market Öğütler market NİKSAR 5 lt 1 ytl.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nunal819

Ankara Çağdaş market Öğütler market NİKSAR 5 lt 1 ytl.

Teşekkürler fırsat bilgilendirmesi için...Ayrıca birşey danışmak istiyorum...Normalde bizimkiler memlekette yani Samsun'da AKDAĞ su kullanıyorlar ama Ankara'da yada diğer illerimizde kullanan arkadaşlar yorum yapabilirler mi acaba AKDAĞ SU hakkında...Ladik'ten geldiği söyleniyor ama yanlış duymadıysam bu suyu Samsun hariç diğer illerdeki bayiler kendi depolarından dolduruyolarmış...Nedersiniz bu konuya???
  • Kendi deposumu? Nasıl oluyormuş o ? Kaçak dolum gibimi? Yoksa başka bir kaynaktanmı?
  • Ro suyu 1 seneye yakındır kullanıyorum.Tadı çok güzel.PPM ile ölçtüğümde erikli 014 cikti Ro ise 005-007 arası bir değer veriyor.Ayrıca tatlandırıcısı var en son bölümde.5 Aşamalı bir sistem. Diğer sistemlerle karıştırmayın.
  • aytaç alıyorum."doğal mineralli " su çok güzel telefona bakan bayan çok kibar.:)
    istanbul pendik-uydukent,kurtköy bayii 482 12 92 yi arıyorum 10 dk su evimde.şiddetle tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Kendi deposumu? Nasıl oluyormuş o ? Kaçak dolum gibimi? Yoksa başka bir kaynaktanmı?

Valla hcm bilemiyorumda kaynak değişikliğine gidiyorlarmış diye bir duyum aldım etraftan...
  • arkadaslar sulara zam gelmiş damacanalar 5.50 YTL oldu bilginize . . .
    en iyisi marketlerden almak daha mantikli örn. BİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 16 Kasım 2008; 13:49:22 >
  • Hayat su 6 lt lik alıyorum, 1.30 ytl
    Çok daha ekonomik oluyor.
    Ayrıca Abant su var, 5 ytl. Tadını begendim, 20ppm çıktı degeri
    Kullanan varmı bunu ?
  • bugun erikli aldım ankarada yeni fiyat 7.70 ytl olmuş bilginize, daha önce 6.90ytlydi.
  • Ankara Çağdaş Marketlerde Niksar su 5lt 1ytl
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.