Şimdi Ara

*KİA SPORTAGE,SOUL VE SORENTO KULÜBÜ* (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.339
Cevap
14
Favori
356.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BYTEPE

Evet yeni kasa, araçta bayağı değişiklikler var. Araç konusunda, elime ulaşması biraz gecikecek olması (normal şartlarda 2014 yılı Mart ayının ortaları) dışında bir sıkıntım yok. Ancak, reel olarak göremediğim cihetle, titanium silver ve siyah arasında kaldım.

Benim arabam beyaz, bida alacak olsam siyah alırdım.
  • Arkadaşlar, ben de aranıza katılabilirim. Kia Sportage 1.6 SLS modelini almak üzereyim ama bu GSL ile GSL Plus arasında ne gibi farklar var. Sahibinden.com'da ben görüntü olarak 2 farklı sportage gördüm. İçinde Navigasyon ekranı olanlar ve olmayanlar. Benim ki olmayanlar arasında ama bazı GSl modeller de de yok. Benim merak ettiğim. Benim almak istediğim arabanın diğerlerinden navigasyon dışında başka hangi eksi özellikleri var.

Almak istediğim araç 2011 model.

Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vmeihcmm -- 26 Ekim 2013; 19:46:19 >
  • Herkese selam,
    Eski kasa (2009) sportagelerin LX,EX ve DSL Donanımları arasindaki farki biri aciklayabilir mi ?
    Sonucta hepsi dizel ve otm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel

• cvp yok ama bir soru daha sorayım,
    2009 sportage de kapıyı kumanda ile açınca iç lamba niye otomatik yanmıyor?
    bir ayarı mı var ?
  • Selamlar,

Bu forumda iletişim genelde tek taraflı, yani cevap alışkanlığı yok. Bu yüzden deneyimleri paylaşmak galiba daha yararlı.

2006 Sportage. Mazot azdı ama ışık yanmamıştı henüz. Yol bilgisayarı 67 km gider diye gösteriyordu. Sabah normal çalıştı ve yola çıktım. Park ettim. Daha sonra döndüm tekrar çalıştırmak istedim; marş normal basıyordu ama motor çalışmadı. Taksici arkadaşlardan yardım istedim. Hava yapmıştır, mazot bitmiştir, yokuş aşağı olduğu için düze çekip yeniden dene gibi yorumlarından sonra 5 litre mazot ilave ettim, çalıştı hemen. Daha sonra yeniden park ettim. İkinci defa yine çalışmadı. Bu sefer 2 litre daha mazot ilave ettim hemen çalıştı. Mazot ilavelerinde, gösterge çubuğunun aynı yerde kaldığını fark ettim. Yol bilgisayarı 74 km gider diyordu. Oysa 90 falan demesi gerekirdi en azından.

Ben yakıt şamandırasından kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Araç evimin önünde, eğer çalıştırabilirsem :-) ustaya götüreceğim. O zaman sorunun çözümünü de paylaşırım buradan.

Bu arada bazı benzin istasyonları bidona yakıt verirken bazıları vermiyor.

• doğrudur, bazı istasyonlar güvenlik sebebiyle (terör filan vs) bidona yakıt vermez
    verenlerde plaka yerine TC no nu alması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asbengu

cvp yok ama bir soru daha sorayım,
    2009 sportage de kapıyı kumanda ile açınca iç lamba niye otomatik yanmıyor?
    bir ayarı mı var ?

cevabı ben buldum, 'door' düğmesinin basılı olması gerekiyormuş :)
  • arkadaşlar merhaba,

gsl EX ile gsl plus arasında ne fark var, EX hakkında hiç bir bilgi bulamadım, görüntüden de anlaşılmıyor maalesef
  • Sportagelerin yol bilgisayarinin tüketim konusunda doğruluğunu test Eden oldu mu ?

• sorento'mu aldıktan sonra, suv tecrübem olmadığı için son hızlara pek çıkmıyordum. max 130-140 yapıyordum. geçen haftasonu şehirdışında son hıza çıktım. araç 150bin km'de. motor kurum mu bağlamış nedir bilemedim. son hız denemesinden sonra yakışı azaldı :)

daha önce bir depo ile yaklaşık 500km yapıyordum. şimdi tahminen 600km'ye çıktı.

tecrübeli arkadaşların yorumlarını okumak isterim.
  • tüm araçlara zaman zaman devirli kullanılması (kısa süre) tavsiye edilirki kurum bağlamasın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: senanka

Selamlar,

Bu forumda iletişim genelde tek taraflı, yani cevap alışkanlığı yok. Bu yüzden deneyimleri paylaşmak galiba daha yararlı.

2006 Sportage. Mazot azdı ama ışık yanmamıştı henüz. Yol bilgisayarı 67 km gider diye gösteriyordu. Sabah normal çalıştı ve yola çıktım. Park ettim. Daha sonra döndüm tekrar çalıştırmak istedim; marş normal basıyordu ama motor çalışmadı. Taksici arkadaşlardan yardım istedim. Hava yapmıştır, mazot bitmiştir, yokuş aşağı olduğu için düze çekip yeniden dene gibi yorumlarından sonra 5 litre mazot ilave ettim, çalıştı hemen. Daha sonra yeniden park ettim. İkinci defa yine çalışmadı. Bu sefer 2 litre daha mazot ilave ettim hemen çalıştı. Mazot ilavelerinde, gösterge çubuğunun aynı yerde kaldığını fark ettim. Yol bilgisayarı 74 km gider diyordu. Oysa 90 falan demesi gerekirdi en azından.

Ben yakıt şamandırasından kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Araç evimin önünde, eğer çalıştırabilirsem :-) ustaya götüreceğim. O zaman sorunun çözümünü de paylaşırım buradan.

Bu arada bazı benzin istasyonları bidona yakıt verirken bazıları vermiyor.

Sorun yakıttan değilmiş. Özel bir ustaya götürdüm. Cihaza bağlattık camshaft sensor hatası verdi. Motorda herhangi bir arıza varsa immobilizer aracın çalışmasını engelliyormuş. Eksantrik sensörünü değiştirdik. Ama aynı gün gene aynı arızayı verdi. Çalışmadı, 10 dakika bekledim, düzeldi. Tekrar ustanın yanına gidip cihaza bağladık, birşey çıkmadı. Şimdi yeniden arıza vermesini bekliyorum, verirse cihazda ne gözükecek bakacağız?

Bir de şunu öğrendim, artık hemen hemen her ustanın cihazı var. Ama sadece birkaçının dışında kimsenin cihazlarında yüklü olan programlar güncel değil. Güncel olmayan cihazlar maalesef "bilinmeyen" hata kodları verebiliyor veya bambaşka modellerin hata kodlarını veriyor. Hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senanka -- 24 Aralık 2013; 12:41:03 >

• Arkadaşlar Merhaba

2006 Sportage ile yeni bir maceraya atıldık. Aracı dün aldık, yakıt tüketimi yol bilgisayarında ortalama 12 LT olarak gösteriyor. Ne kadar dikkat etsem de 11 Altına düşüremedim. Daha önce baktığım sportage'larda 9,5 - 10,5 LT gördüğüm olmuştu. Acaba bizim araçta mı bir sıkıntı var, yoksa DSL modellerde motor farklımıdır. Bizimkisi 2.0 CRDI
  • Rusman R kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun ve de iyi günlerde kullanın. Tüm araçların yaktığı miktar başta hava sıcaklığı, basınç, aracın yükü vs kadar bir çok sebepten dolayı farklılık gösterir. Benim de 2008 Sportage'ım vardı. Bu tip araçlar için şehir içi 10-12 lt çok normal. Kim ne derse desin bu değerlerin altın nadiren düşülür o da aracı koklayarak kullandığınızda belki. Belirttiğiniz değerlerin anlık değerler olması muhtemel. Araçların yol bilgisayarları ortalama yakıtı, sürekli olarak 100 km kadar yol gittikten sonra daha sağlıklı olarak verir. Spo'larda 2010 yılından sonraki dizel motorlar biraz dajha farklı ama yakıt hemen hemen aynı hiç merak etmeyin. Bu nedenle içiniz rahat olsun. Bir de bazı kişiler nedense araçlarının çok yakmasına rağmen bir türlü gerçeği söyleyemez veya en azından kabullenmek istemezler. BU araclarının keyfini karşılığı yaktığının fazla olmasıdır. Size bir tek önerim, 2006 KİA'larda bildiğim kadarıyla ESP yok ve bu nedenle, virajlarda ve katygan yollarda dikkatli sürmeniz.

• S.a

Arkadaşlar spoya Samsung S4 telefonumu eşleştirmeye çalışırken sorun yaşıyorum. Daha dogrusu yapamiyorum. Bana kisaca anlatabilirmisiniz. Yani sesle kontrol rehber filan istemiyorum. Sadece telefonumla arayip sesi aractan almak ve konusmak istiyorum. S4 kullanan varsa yada samsung birisi yardimci olursa cok sevinirim . Teşekkürler.

• Selamlar
    Sorentolara bakıyorum
    2010 2011 model az Km li
    Xm2 ile xm1 arasında ne fark var?
    Bie de aracın fiyat aralığı nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lachyn11 L kullanıcısına yanıt
    Bu husus IX35 grubunda 1-2 gündür tartışılıyor oaraya bakmanızı öneririm.
  • Arkadaşlar sorento araclarinizda hangi lastiği tercih ediyorsunuz. Ben asfalt mı at lastik mi karar veremedim. Normal kullanım olarak % 80 asfalt oluyor. Önerilerinizi bekliyorum.

• Goodyear Wrangler Hp alarak lastik konusunu kapattım. Umarım memnun kalırım.
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.