Şimdi Ara

*KİA SPORTAGE,SOUL VE SORENTO KULÜBÜ* (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.339
Cevap
14
Favori
356.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Akrep-Ateş

quote:

Orijinalden alıntı: wildwind06

Selam arkadaşlar. Benimde 2007 sportage im var. 44500 de şu anda. Aracın ilk hızlanması herkezinde bildiği gibi baya yavaştı. Ankarada ACT de chip tuning uygulaması yaptırdım. Şu an ilk gözlemlediğim kadarıyla. ilk hızlanma çok fark etti diyebilirim. Daha uzun yolda denemedim ama verilere göre 140 bg civarı oldu araç. Uzun yolda deneyince izlenimlerimi bildireceğim.

Ayrıca fikir almak isteyen arkadaşlar için üzerinde XETEC cihazı söküp Necvox un HD çözünürlükte Navigasyon cihazını taktırdım. Ayrıca Samsung Galaxy Tab cihazınıda araçta kullanıyorum. Arka kafalıklarda ise bej rengi REDPOWER AP 72 LCD USB SD KARTLI 2 ADET KAFALIK MONİTÖR kullanıyorum.

*KİA SPORTAGE,SOUL VE SORENTO KULÜBÜ*

maşallah neler koymuşşunuz aracınıza.tüm bunlara ödediğiniz parayla başka bir araba daha alınırdı nerdeyse.!!!navigasyon da harita sorunu var diyorlardı sizde oldumu böyle bir sorun?

Ben nevcox navigasyona igo8 yukledim surekli haritayi guncelliyorum her hangi bir sorun yok. Galaxy tab da aura var gerci uzerindeki necvox hayli yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu araç alarmsız olmaz. Alarm olarak ne taktırdınız?
    Ben de bir süredir alarm çeşitlerine bakıyorum. Uzaktan çalıştırmalı olanı bile var artık.
  • Alarm olarak cenmax kullanıyorum. Ayrıca Otomatik cam ve sunroof kapamada mevcut. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım.
  • quote:

Selam arkadaşlar. Benimde 2007 sportage im var. 44500 de şu anda. Aracın ilk hızlanması herkezinde bildiği gibi baya yavaştı. Ankarada ACT de chip tuning uygulaması yaptırdım. Şu an ilk gözlemlediğim kadarıyla. ilk hızlanma çok fark etti diyebilirim. Daha uzun yolda denemedim ama verilere göre 140 bg civarı oldu araç. Uzun yolda deneyince izlenimlerimi bildireceğim.

Ayrıca fikir almak isteyen arkadaşlar için üzerinde XETEC cihazı söküp Necvox un HD çözünürlükte Navigasyon cihazını taktırdım. Ayrıca Samsung Galaxy Tab cihazınıda araçta kullanıyorum. Arka kafalıklarda ise bej rengi REDPOWER AP 72 LCD USB SD KARTLI 2 ADET KAFALIK MONİTÖR kullanıyorum.

Arkadaşım cihip tununig in uzun sonuşalrını veya aracın seriliğindeneler yaşandı. Aracın çok yavaş kaldığını söylüyorlar. Yaptığınız işlemden sonra araçt gözle görülür biri serilik old mu? Merakala cevaplarınızı bekliyorum. Birde chip tun. ten sonra yakıtta baya bir düşme oluyor diyorlar sizinkinde durum nedir.

• Ya inanılmaz derecede ilk kalkışta atak oldu araç. Yani aracımı bilmesem bişey değişmedi diycem belki. Ama aracı biliyorum çok hantaldı. Şimdi ilk kalkışlarım ve ara hızlanmalar çok fark etti ki limitler dahilinde bi tuning işlemi oldu. Limitleri zorlamadık. Ama yani insan kullanınca anlıyo aradaki farkı. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Daha uzun yolda pek deneme fırsatımda olmadı. Bi deteylı test yapmak istiyorum fırsat bulursam. Tüketim olarak henüz bişey diyemem aracı fulleyip bir denemem lazım. Ama göslemlediğim kadarıyla şunu söyleyebilirim bu ataklığa karşı eskisinden çok yakmadığı kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildwind06 -- 22 Aralık 2010; 13:25:55 >
  • Yakit durumu (lt/100km)nasil, bir de bu uygulamayi Ankara'da kac paraya yapiyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahmiincesu -- 24 Aralık 2010; 0:12:01 >
  • Şehir içi şu anda 10,5 civarı sanırım. Ama çekiş çok arttı. Ankara' da acttuning de 650 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sandac

arkadaşlar bi akıl verin, 2006 sorentomuzun geri vites kamerası çok bulanık gösterir oldu. bir diğer sorun ise dvd player açılmaz oldu. yani cd haznesi açılmıyor. ekran açılmıyor. ne kadara yaptırabiliriz. konyada ikamet ediyoruz.

merhaba 2006 sorentolarda geri vites kamerası mı var sonradanmı takılmıştır???
  • Merhaba arkadaslar

2009 model sportage 2.0 CRDi EX almayi dusunuyorum. Anladigim kadari ile fiyatlar 50-55 arasinda oynuyor.

Yanliz merak ettigim bir konu bu aracin yakit durumu nasil? 100km e de kac lt yakar veya kac kurus?
    Dikkat etmem gereken seyler nelerdir?

Suanda elimde Yeni kasa astra var 2011 1,6 turbo 180beygir. Biraz daha ekonomik bir arac ariyorum. Bir de hatchbackle fazla rahat edemedim..
  • Arkadaşlar 2005 sportage ime en uygun ve sağlam chip nerede taktırabilirim acaba?

birde orjinal koltuk deri parçası satan bir yer biliyormusunuz? direksiyonun ve şoför koltuğunun bir kısmını yeniden kaplatmak istiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: metro03

Arkadaşlar 2005 sportage ime en uygun ve sağlam chip nerede taktırabilirim acaba?

birde orjinal koltuk deri parçası satan bir yer biliyormusunuz? direksiyonun ve şoför koltuğunun bir kısmını yeniden kaplatmak istiyorum..

bu topik fazla aktif değil herhalde :S
  • arkadaşlar 2006 model sportage aldım çok memnunum.biraz bakım yaptırmam gerekiyordu.yağ bakımı ,triger,z rotları vs.yetkili servise götürdüm benden 2000 tl gibi bir ücret talep etti.tavsiye üzerine güngörende bulunan özel asiller kia servisine götürdüm.uzman ekip kadrosuna sahip bir servis.ekstra çıkan başka sorunlarla beraber toplam 825 tl ödedim.herkese tavsiye ederim.yetkili servislere cebinizi boşalttırmayın.adres internetten bulabilirsiniz.asiller kia.
  • Arkadaşlar Ankara' da tavsiye edebileceğiniz özel bir servis varmı acaba?
  • quote:

Arkadaşlar Ankara' da tavsiye edebileceğiniz özel bir servis varmı acaba?

http://www.harmanozelservisyedekparca.com/

ben burada baktırıyorum..
  • Nasıl bakım maliyetleri ne oluyor genelde. Bide kullanılan parçalar orjinalmi?
  • sorento xforce yakıt değeri hakkında bilisi olan var mı?
  • Öncelikle hayırlı olsun

Bende de 2004 Sorento var. Triptonik Vites bulunmakta...Baktıracağın bence en önemli şey. Yürüyen aksam ve motor... Özellikle vites kutusu yani 4x4 konumuna geçişte sorun varmı?
  • Selamlar herkese.Özellikle yeni sportage muazzam görünüyor ancak yeni sorento beni o kadar vurmadı, diyordum ki amerika'da satılan sorento'yu görünce yavaş dedim.Buyrunuz

http://www.kia.com/international/
  • selam arkadaşlar size bi soru olacak babam sportage almayı düşünü 2005-2008 arası bişey manuel vites ve dizel fiyatlar nerelerde acaba bilgi verirseniz sevinirim..

edit: siyah renk tabiki
  • Merhaba arkadaşlar,

uzun zamandır Sorento 2005-2006 model almayı düşünüyordum, forumu da baştan sona okudum fakat aklımda bazı tereddütler var ;

1- yakıt tüketimi mesela, herkes çok yaktığını söylüyor, bunun gerçeği nedir, ankara, istabul veya bursa da oturan arkadaşlar şehir içi verilerini paylaşırlarsa sevinirim.

2- hızlanması nasıldır, motoru performans olarak tatmin eder mi?

3- olmazsa aklımda subaru forester var 2004-2005 model ikisi arasında kaldım, siz nersiniz?

herkese teşekkürler,
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.