Şimdi Ara

Arabaya bebek koltuğu nasıl takılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
75.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda arabasına bebek koltuğu (ana kucağı) alıp da takanlarınız varsa bana yardımcı olabilir mi?
    Takılış aşamasının fotolarını yayınlarsanız çok sevindirirsiniz beni ve benim gibi beceriksizleri...
    Ben bir türlü takamadım ne yaptıysam olmuyor... En sonunda ter bastı ben de bıraktım işin ucunu...

• ana kucağı ve bebek koltuğu farklı şeyler.

bebek koltuğunu emniyet kemeri ile sabitliyosunuz...öne ise takılmaz.takılır ise ön airbag ler iptal edilerek olur.
  • arka koltuğa koy çocuk yolculuk esnasında arka cama bakacak. öne bakmayacak. sonra emniyet kemerini koltuğum üzerinde yerleri var oralardan geçir. Tabi bu 15 kg a kadar olan ve 1 yaşın altındaki çocuklar için olan koltuk için. diğerini büyük olanı ben de bilmiyom. Ufak olanı 2 günde anca keşfetmiştim.
  • Hocam sizi anlıyorum ama benim sorunum bunları bir türlü becerememem: arka emniyet kemerleri kısa geliyor ya da benim anlamadığım bir şey var. Ondan dolayı fotoğraflı bir cevap istedim . İlginiz ve yardımseverliğinizden dolayı teşekkür ederim...
  • valla ben de cozemedim onu eskiden ana kucagi denilenden vardi bebekken bizimki o zaten on koltugu biraz arkaya cekince sikisiyordu o yuzden baglamadim daha dogrusu baglamayi beceremedim fotograf gosteriiyor ama elli yerden geciyor senin dedigin gibi kisa geliyor
    simdi koltuk var oda fotografa bakiyorum bir sey anlamadim arkasindaki araliklardan geciriyorum bagliyorum

ama dikkat edilecek konu yaklasik bir yasina kadar bebegin yuzu arkaya bakacak fren anin da guvenlik icin cunku boyunlarini tutamiyorlar kucukken
  • Fotoğraflı yaparım da bu siteye foto koymak büyük dert onu da ben beceremiyom. Bak anlatayım ben sana. koltğu ortya koyacaksan orta emniyet kemerini çucuğun dizlerinin üzerinden geçiyomuş gibi koltuğun üzerinden geçir. koltuğun yanlarında yeri var onların altından geçir. çocuğun dizleri boşta kalacak. Yan koltuğa koyacaksan kemerin bir kuşağı dizlerinden bir kuşağı koltuğun arkasından geçecek arkada takacak yeri var. dizleri derken dizlerine geğmeyecek kemer. İlk yağtığımda benim ki de yetişmemişti ama sonra keşfettim. Koltuğun üzerinde resimli göstermiş tam benim keşfettiğim gibiymiş ama anlamak zor oldu.
  • Hocam benim arabada (tipo) arkada bir sağ bir sol emniyet kemeri var
    Dolayısı ile olmadı. yada dediğin gibi keşfedecek biri lazııımmmmmmmmm
  • kısa gelme olayı mümklün değildir.Çünkü emniyet kemerleri sağ arka koltukta oturanlar için bir insanın göbek mesafesini kaale alarak geniş bir açı yapacak şekilde dizayn edilmiştir.Halbuki çocuk koltuklarında karın mesafesi çok az bir aralık 20 cm den az bir mesafedir.Bu yüzden fazla değil emniyet kemeri uzun kalması normaldir.Fazlalık otomati ksarmalı ise sarılarak manuel emniyet kemerinde ise boşluk alınarak yapılır.

kullandığınız ürünün markasını yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım.
  • sayın otomobil uzmanı, cevaplarınızı merakla ve zevkle okuyorum, bence gerçekten bu işin uzmanısınız, tebrikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytaklar -- 31 Mart 2008; 12:21:02 >
  • estagfurullah , bildiğim şeyler sorulursa bu konuda teknik aktarma yapıyorum sadece.
    quote:

Orjinalden alıntı: aytaklar

sayın otomobil uzmanı, cevaplarınızı merakla ve zevkle okuyorum, bence gerçekten bu işin uzmanısınız, tebrikler.
  • koltuğun arka tarafında emniyet kemerinin geçeceği yer var yani emniyet kemeri çocuk koltuğunun önünde değil arkasından geçecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vezir

kısa gelme olayı mümklün değildir.Çünkü emniyet kemerleri sağ arka koltukta oturanlar için bir insanın göbek mesafesini kaale alarak geniş bir açı yapacak şekilde dizayn edilmiştir.Halbuki çocuk koltuklarında karın mesafesi çok az bir aralık 20 cm den az bir mesafedir.Bu yüzden fazla değil emniyet kemeri uzun kalması normaldir.Fazlalık otomati ksarmalı ise sarılarak manuel emniyet kemerinde ise boşluk alınarak yapılır.

kullandığınız ürünün markasını yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım.

Comfy'nin ana kucağını aldım. Tipo marka arabama takamadım. İnternettne aldığım için de danışamadım. vallah var bir işler ama ...
    Yani kemerin geçeceği yerler dahil her şeyi görebiliyorum ama bu noktaları birleştiremiyorummmm....
    Arkadaşlarıma teşekkür ederim

• Maxi Cosi kullanmıştım, umarım benzer bir metodla bağlanıyordur... Ana kucağını artık bıraktığımız için fotoğraf koyma imkanım yok şu anda.

Ana kucağını sağ arka koltuğa yerleştirmeyi anlatmaya çalışacağım.

1. Ana kucağını koltuğun üzerine koyun,
    2. İki yanda da çocuğun dizi ile beli arasına gelen bir arada ve ana kucağının iki dış tarafında kemerin geçmesi için diller vardır. Ayrıca arkada çocuğun boynu hizasında da başka bir dil olmalı. Kemer üç noktadan bu diller ve ana kucağının arasında kalan yarıktan geçecektir.
    3. Emniyet kemerini hafifçe uzatarak çekin, emniyet kemerinin tokası sol elinizde olsun. Kemerin tokasının altında kalan kısmını önce ana kucağının kapıya yakın tarafındaki dil ile ana kucağı arasındaki yarıktan sonra da sol taraftan geçirin. Toka bu arada emniyet kemeri yuvasına çok yaklaşmış olacaktır.
    4. Tokayı yuvaya takmayın sağ elinizde kalsın ve bu pozisyonda sol elinizle emniyet kemerinin tokanın üzerinde kalan kısmını ana kucağının arkasına atlatıp, arkadaki dilin altındaki yarıktan geçirin,
    5. Şimdi kemer tokasını emniyet kemeri yuvasına takın.
    6. Sağ elinizle kemerin alt bağlantısının alduğu bölümden başlayarak kemerin boşluğunu alın, koltuğu sıkıca sabitlemiş olacaksınız.

Normalde önce bebeğinizi oturtup sonra bu işlemi yapmanız gerekli, dolayısı ile önceden pratik yapmakta fayda var.

Umarım faydalı olmuştur.

Bu arada satın aldığınız ürünün üzerindeki bir etikette grafikler ile bunun şekilli oalrak anlatılıyor olması lazım, siz de yok mu?

Saygılarımla

• teşekkür fotoda olsaydı keşke
  • internette comfy diye bulamadim ama asagidaki linkde maxicosinin brosuru var, sayfa 9 daha once yazdıklarımın şekilli hali;

http://www.maxicosi.com/media/producthandleidingen/maxicosi/CabrioFix.pdf

bir de asagıdaki linkde bunun genel kullanım filmi var, ortalara doğru bir yerde arabaya montaj anlatılıyor.

http://www.maxicosi.com/maxicosi/instructions.aspx?id=6

umarım sizinki de aynı mantıkla bağlanıyordur.

• teşekkürler çok faydalı oldu
  • çok saol linkler çok işime yaradı volkan.d

quote:

Orijinalden alıntı: volkan.d

internette comfy diye bulamadim ama asagidaki linkde maxicosinin brosuru var, sayfa 9 daha once yazdıklarımın şekilli hali;

http://www.maxicosi.com/media/producthandleidingen/maxicosi/CabrioFix.pdf

bir de asagıdaki linkde bunun genel kullanım filmi var, ortalara doğru bir yerde arabaya montaj anlatılıyor.

http://www.maxicosi.com/maxicosi/instructions.aspx?id=6

umarım sizinki de aynı mantıkla bağlanıyordur.

• çocuk koltuğu - bebek oto koltuğu bilgilendirme sitesi.
  • vay be bu iş bayağı uğraştırıyormuş çocuğum olmadığı için bilmiyorum:) ama eğer Allah ilerde çocuk nasip ederse isofix denen hikayeyi özellikle aramak gerekecek sanırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.