Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm Linea taraftarlarını buraya ve yeni adresimiz olan www.fiatlineatr.com ' a bekliyoruz.

Üye olmak için pm atabilirsiniz .

Aşağıdaki linki imza bölümüne image lerin arasına yapıştırınız.
    [center][size=2][image]https://store.donanimhaber.com/41/6a/37/416a37f6b63cd501d4acef0122665ea1.jpg[/image][/size][/center] 
    [center][size=2][color=red][link=http://forum.donanimhaber.com/m_22198499/mpage_1//tm.htm#22205639]DH LINEA TAKIMI----www.fiatlineatr.com[/link][/color][/size][/center]

2008 AUTOBEST : LİNEA

""LİNEA TAKIMI‘’ ÜYELERİMİZ

1. comedian9 2008 Linea 1.4 Dynamic Mistik Gri MALATYA/Pütürge
    2. serdar_39 2007 Linea 1.3 multijet Emotion Lal kırmızı TEKİRDAĞ
    3. sharkatk 2008 Linea 1.4 Dynamic Siyah KOCAELİ
    4. Hawnitekin 2009 Linea 1.4 T-jet c635 duologic Dynamic Siyah ANKARA
    5. parthenia74 2008 Linea 1.4 Dynamic Çöl Gri SİVAS
    6. muthaf 2008 Linea 1.4 T-jet Dynamic Mistik Gri BARTIN
    7. ronintr 2008 Linea 1.4 T-Jet Emotion Çöl Beji ANTALYA
    8. Serdarceylan 2007 Linea 1.3 multijet Active Mistik Gri İZMİR
    9. zaman06 2008 Linea 1,3 multijet Emotion Lal Kırmızı SAKARYA
    10. DeNNis_the_seme 2008 Linea 1,4 T-jet emotion Metalik siyah BURSA
    11. cmrc05 2008 Linea 1.4 Dynamic Kristal Mavi ANTALYA
    12.arfanca 2008 Linea 1.3 multijet Active Mistik Gri ANKARA
    13. alpi4242 2004 1.4 Fiat Marea EXC Sahra Beji KONYA
    14. packjohn 2007 Linea 1.3 multijet Active Granit Gri MANİSA
    15. lucky_boy 2008 Linea Mistik Gri YOZGAT
    16.laguna_48 2008 Linea MUĞLA
    17.geremy 2008 Doblo 1.4 Fire Dynamic -------------
    18.burakgfb 2008 Linea 1.4 Dynamic Kristal Mavi ANKARA
    19. enginkanar 2008 Linea 1.3 multijet Emotion BALIKESİR
    20.göksu1 2007 Linea 1.4 Dynamic Kristal Mavi ANKARA
    21. nevzat1117 2008 Linea 1.4 Active Siyah MANİSA
    22.travego 2007 Linea 1,3 multijet Dynamıc Çöl Beji ANTALYA( Finike)
    23.rasim21 2008 Linea 1,3 multijet Active Çöl Beji İSTANBUL
    24.okembi 2007 Linea 1.4 T-Jet Emotion Lal Kırmızı BURSA
    25. kaptankaya 2008 Linea 1,3 multijet Dynamıc Okyanus Mavisi EDİRNE
    26.salih37 2008 Linea 1,3 multijet Dynamıc Okyanus Mavisi KASTAMONU
    27.tamertasp 2007 Linea 1.3 multijet Dynamic Mistik Gri ANKARA
    28.okt_27 2007 Linea Dynamic Mistik Gri KOCAELİ
    29.GÖKHANn KARADAĞ 2008 Linea 1,3 multijet Active BURSA
    30. ALPEREN75 2008 Linea 1.4 Dynamic ANKARA / Polatlı
    31. wertasd 2009 Linea 1.4 T-JET Emotion Kristal Mavi İSTANBUL
    32. erkan212 2008 Linea 1,3 multijet Dynamıc İZMİR
    33. ihsanokur 2008 Linea 1.4 T-jet Emotion lal kırmızısı ELAZIĞ/ Merkez
    34. turgay3545 2009 Linea 1.3 Multijet Active (Comfort Paketi ) İZMİR / Kemalpaşa
    35.shadow volkan 2008 Linea 1,3 multijet Dynamic Lal Kırmızısı İSTANBUL/Avcılar
    36. hasanevcek 2008 Linea 1,3 multijet Dynamic Çöl Beji KAHRAMANMARAŞ/ Elbistan
    37. ozonsener 2007 Linea 1.4 T-JET Emotion Beyaz KOCAELİ
    38. saxas 2008 Linea 1.4 T-JET Emotion - Lal Kırmızı (Esp+Cruise) İZMİR
    39.iyi kötü çirkin 2008 Linea 1.4 T-JET Dynamıc Kristal Mavi TEKİRDAĞ
    40.on_there 2008 Linea 1,3 multijet Active Mistik Gri İSTANBUL
    41. patulin 2007 Linea 1,3 multijet Emotion ANKARA
    42. platonik_67 2007 Linea 1.3 multijet Emotion Lal Kırmızı Zonguldak/Ereğli
    43. kantemir 2009 Linea 1,3 multijet Emotion (6 ileri dualogic) kum beji İSTANBUL
    44. 60db260 2008 Linea 1.3 multijet Emotion Çöl Gri TOKAT
    45.dr-ahmet 2007 Linea 1.3 multijet Emotion Kristal Mavi KAYSERİ
    46.deep25 ERZURUM
    47.arayaninsan 2009 Linea 1,3 multijet Emotion (6 ileri dualogic) Lal Kırmızısı ADANA
    48.sabırlı sürücü 2009 Linea 1.4 Fire Active Granir Bri MARDİN
    49.Haydarpaşalı 2009 Linea 1.4 T-JET Dynamıc Lal Kırmızı İSTANBUL /Kartal
    50. mert1 2008 Linea Dynamic KOCAELİ/Darıca
    51. sapolee 2009 Linea 1.4 Active Çöl Gri İZMİR
    52. hakansol 2007 Linea 1,3 multijet Dynamıc Siyah İSTANBUL/Bahçelievler
    53. jrbecz 2009 Linea 1,3 multijet Dynamıc Siyah ADANA
    54.Xenium800 2009 Linea 1.4 Fire Active ANKARA
    55. GAULTIER 2009 Linea 1.6 multijet EMOTİON Lal Kırmızı İSTANBUL
    56. efe4745 2008 Linea 1.3 multijet ANKARA
    57.bybalikk 2009 Linea 1,4 Fire Dynamıc İZMİR
    58.aasci 2008 Linea 1.4 T-JET Dynamıc Çöl Gri ANKARA
    59.alien-25 2008 Linea 1.3 multijet Dynamıc Lal Kırmızı ERZURUM
    60.Gpsman 2009 Linea 1,4 Fire Dynamıc Mistik Gri KOCAELİ
    61.__Ö26ÜR__ 2009 Linea 1.3 Multijet Active Metalik Siyah ANKARA
    62.ufuk_ka 2009 Linea 1.6 multijet Dynamıc metalik siyah Zonguldak
    63.bugra94 2009 Linea 1.6 multijet EMOTİON Siyah İSTANBUL
    64.hamurisi 2009 Linea 1.4 T-JET EMOTİON Granit Gri ANKARA
    65.og-soulja 2008 Linea 1.3 Multijet 90 Active Mistik Gri ANKARA
    66.freakl 2008 Linea 1,4 fire active granit gri Aydın
    67.erhanoguzhan 2007 LINEA Dynamic 1,4 Fire Beyaz-ankara
    68. akmacit 2009 Linea 1.6 multijet Dynamıc Granit Gri
    69. gulahmet İSTANBUL
    70.mehmet_75 2008 Linea 1.3 multijet Active Çöl Gri ANKARA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comedian9 -- 12 Eylül 2009; 12:58:20 >

• zaten linea takımı yok muydu
  • hadi hayırlı olsun zaten linea gibi bi araba için gerek liydi
  • quote:

Orjinalden alıntı: be__cool

zaten linea takımı yok muydu

bu lineası olup da şikayetçi olanların takımı
  • selamlar...

linea takımına sonsuz başarılar diliyorum.....

d200 projesinin başından beri çok çeşitli emeklerim olan bu mükemmel otomobilin dh linea takımının kurulmuş olmasından

büyük onur duyuyorum....

gönlüm,kalbim,zihnim hep sizinle olacak....

sevgilerimle...

Hüseyin Avni Tekin.

yakında bir sürprizim daha var...

bakın: http://www.havnitekin.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawnitekin -- 29 Mart 2008; 23:11:33 >
  • Hayırlı olsun.
  • umarım istenen sayıya ulaşıp yağmur sensörü konusunda hakkınızı alırsınız.
  • İyi günler arkadaşlar. Fiat'a bu silecek problemini ilk ispatlayan kişi olarak ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Artık formül elimizde. Hemen tekrar yazayım formulü. Yağmur sensörlü bir Fiat linea ya biniyorsunuz. silecek konumunuzun auto (-- konumu) kunumunda olduğunu görüyorsunuz değilse auto konumuna alıyorsunuz. Kontağı çeviriyorsunuz veya aracınızı çalıştırıyorsunuz. Sonra kolu kendinize doğru çekip cam yukamayı çalıştırıyorsunuz. araç cama suyu atıyor ve 4 defa siliyor. sonra hiç bir şeye dokunmadan 12 saniye bekliyorsunuz. Daha sonra sileceğinizi çalıştırmak için kumanda kolunu hangi konuma alırsanız alın sileceğiniz çalışmıyor. İsterseniz kolu kendinize çekip yıkama moduna alın. Cama suyu atıyor fakat silmiyor. Bu süreç 30 sn. sürüyor ve 30 sn. sonra herşey normale dönüyor. Bunu tekrar uygulamak için kontağı kapatıp tekrar açıp aynı işlemleri yapmanız gerekir. Yani auto konumunda aracınızı çalıştırdınız ve yola çıktınız aracınızda ilk cam yıkama moduna aldığınızda bu olayı yaşayarak 30 saniye boyunca silecekleriniz çaılşmayacaktır. Fiat linea yağmur sensörlü arkadaşlara duyurulur.

• bugün linealara baktım dynamic versiyonlarının gstergelerini emetiondaki gibi krom kaplamışlar süper olmuş birde kapıyp açınca içinde fiat amblemi yanıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: multijet

bugün linealara baktım dynamic versiyonlarının gstergelerini emetiondaki gibi krom kaplamışlar süper olmuş birde kapıyp açınca içinde fiat amblemi yanıyor

sanırım Fiat'ın orası burası yanan araba üretmekten çok müşterilerine sahip çıkması gerekiyor.
  • Hayırlı olsun.
  • quote:

bugün linealara baktım dynamic versiyonlarının gstergelerini emetiondaki gibi krom kaplamışlar süper olmuş birde kapıyp açınca içinde fiat amblemi yanıyor

DH LİNEA TAKIMI (69  ÜYE )
  • evet işte resimdeki gibi ama süper olmuş bence güzel gözüküyor
    bu göstergeler artık tüm dynamic versiyonlarında olacak heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabate -- 29 Mart 2008; 23:07:02 >
  • hayırLı oLsun Linea kuLLanıcı arkdaşLar...
  • lineacılar şu yağmur sensöründeki sorunu özetler misiniz merak ettim okudum ama tam anlayamadım
  • En başta Sayın Ani Beye ve takımımıza katılan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Şu an için linealardaki en büyük sorunun emotion modellerdeki yağmur sensörü sorunu.Küçük gibi görünsede aslında çok büyük bir sorun. Trafikte hareket halindeyken sileceklerin 30 saniye çalışmaması çok büyük bir sorun.Sürücü her an kaza yapabilir. En başta bu ve bunun gibi sorunların çözümü için bu takımın büyümesi gerektiğine inanıyorum.Kalabalıktaki bir ses yerine , kalabalığın kendisi olmalıyız. Sabırla bekleyip büyümemiz gerekiyor.Biraz sabır arkadaşlar ..
  • Yağmur sensörüyle ilgili benim bir önceki yazımı okursanız ayrıntılar mevcuttur. Arkadaşlar bu arada bugün avukatımla görüştüm. Bana gerekli bilgileri verdi. Bu hafta içerisinde uygulamaya koyuyorum. Bu konuyla ilgili bir dilekçe yazıyorsunuz ve bağlı bulunduğunuz kaymakamlıktaki tüketici hakem heyeti başkanlığına veriyorsunuz. Tabi aracınızın fatursının fotokopisi ve gerekli birkaç evrağıda ekleyip. Gerekli işlemleri başlatıyorsunuz. Ben bu hafta içi başlatıyorum bunların bizim hayatımızı düşündükleri falan yok. Düşünselerdi en azından biz bu arıza üzerinde çalışıyoruz en kısa zamanda çözüp sizin araçlarınıza bunu uygulayacağız gibi bir açıklama yaparlardı. Ancak gördüğünüz gibi geçen gün Avni Bey denemek için gitmiş ve arızayı görmesin diye ellerinden geleni yapmışlar ve arızayı göstermemişler. ancak dediğim gibi ban bütün servislere bu arızayı ispatlamaya hazırım. Hangisi isterse göstereyim. Zaten formulü uygulayan herkeste bu arızayı görür. Bazı arkadaşlar sorduğu için formulü sürekli yazıyorumArızayı görme formulü:

Yağmur sensörlü bir Fiat linea ya biniyorsunuz. silecek konumunuzun auto (-- konumu) kunumunda olduğunu görüyorsunuz değilse auto konumuna alıyorsunuz. Kontağı çeviriyorsunuz veya aracınızı çalıştırıyorsunuz. Sonra kolu kendinize doğru çekip cam yukamayı çalıştırıyorsunuz. araç cama suyu atıyor ve 4 defa siliyor. sonra hiç bir şeye dokunmadan 12 saniye bekliyorsunuz. Daha sonra sileceğinizi çalıştırmak için kumanda kolunu hangi konuma alırsanız alın sileceğiniz çalışmıyor.

quote:

lineacılar şu yağmur sensöründeki sorunu özetler misiniz merak ettim okudum ama tam anlayamadım

• öncelikle hepinize günaydın lineacılar

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için inşallah çözülür sorununuz

arkadaşlar servisteki elemanlarda hiçbirşeyden anlamıyor isterseniz bosch un servisleri var onlara bi danışın

ama tabi fiat bu sorunu anlayıp arabaları geri de çağırabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabate -- 30 Mart 2008; 10:16:52 >
  • Az yakıt ile çok fazla km yapmak için:

1. Önünüzdeki aracı çok yakından takip etmeyin. Zira devamlı olarak aracınızı frenler ve gazlarsınız. Bu durum ilave benzin pompalanmasına neden olur. Ani fren ve ardından gaz basmak yakıt tüketimini yüzde 5 arttırır.

2. Şehirlerarası yolda en verimli hız 80-90 km. arasındadır. 90 km.'nin üstünde her kilometre yakıt tüketimini yüzde 1 arttırır. Son vitesteki 90 km.'lik hız yaklaşık 3.000-3.300 motor devrine eşittir. Diğer viteslerde de motorunuzu 2.750-3.000 devirler arasında çalıştırın (Bunun için takometreden faydalanın).

3. Motorunuzun harareti (ısısı) yakıt tüketimini etkiler.
    a- İlk hareketten önce motorun ısınması için en fazla 30 saniye bekleyin. Fazla ısınmasını beklemek yakıt tüketimini arttırır.
    b- Ancak şehirlerarası yola çıkarken, hareket göstergesinin normale yaklaşmasını bekleyin.
    c- Kışın motorunuzun çok soğumaması için radyatör önünü gazete kağıdı ya da benzeri bir şeyle kapatın.
    d- Soğuk motorda yakıt sarfiyatı fazladır. Motor tam ısınmadan yapılan yolculuklardan (özellikle kısa mesafelerden) kaçının. Böyle durumlarda aracınız yüzde 25 daha fazla yakıt harcar.

4. Yakıt deponuzun hatalı doldurulması yakıt tüketimini arttırır. Deponuzu doldururken aşağıdaki noktalara dikkat edin.
    a- Deponuzu mümkünse pompanın yavaş hızı ile doldurun.
    b- Depo hiçbir zaman ağzına kadar doldurulmamalı.
    c- İmkanınız varsa sabah veya akşamın geç saatlerinde deponuzu doldurun.
    d- Depoyu daima dolu bulundurun. Çünkü az benzinde buharlaşma daha fazladır.
    e- Özellikle dizel motorlu araçlarda, günlük iş bitiminden sonra depoyu kaliteli motorinle doldurun.
    f- Bir istasyonun pompasına yanaştığınızda pompanın para kısmının bilhassa sıfırlanmasına dikkat edin.
    g- Aracınızın motoru hangi benzine göre uyarlanmışsa (süper-normal-kurşunsuz) ona göre benzin kullanın.
    h- Yakıt deponuzun kapağı kilitli tip olmalı..

• Arkadaşlar çoğu arkadaşın araçları daha rodaj zamanlarını doldurmadığı için yakıt tüketimi değerleri yüksek. bu nedenle rodaj yaparken şunlara dikkat ederseniz doğru rodaj yapılacak motordan en yüksek performansı alınacaktır.
    rodaj uygulama teknikleri var..ancak genel olarak aracı bir süre kullandıktan sonra en az 5 saat bekleyip tekrar kullanmak(gece kapalı kalması yeterli olduğu için sorun olmaz)..
    aracınız daha çok yeni .kademeli olarak 3. ve 4 viteste uygun bir yolda yokuş yukarı ya da aşağı giderken devir yükseltip aynı viteste kompresyonla yavaşlatarak 2.vitese alıp yine kompresyonla yavaşlatıp tekrar hızlanarak aynı prosedürü uygulayabilirsiniz.araç asla orta hararet çizgisini aşmamalı.aracı 4000 km ye kadar stop etmeden önce en az 1 dk rölantide çalıştırın.sabahları da en az 1 dk rölantide çalıştırdıktan sonra hareket edin sıcaklık orta seviyeye gelmeden 3500 rpm devri geçmeyin.
    Ayrıca gaz pedalına herkesin bildiği bir tabir vardır pedalın altında yumurta varmış gibi basacaksın.Pedala basış şeklimiz yakıt tüketimini çok etkileyecektir. Özellikle araç hızlanırken pedala çok yavaş basılmalı. Ben denedim yakıt değerleri inanılmaz derecede düştü.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.